Jump to content
mon678

Salesman Dtg Rmh

Recommended Posts

cite nye begini ->

Ting tong....

"yea ada ape?", Tuan rumah.
"Kami dari syarikat UGS ingin memeriksa keselamatan kepala Gas di rumah ini..", Salesman berbaju seragam yang ada perkataan UGS
"aku pun membenarkan dia masuk then dia terus terkam dapur aku"
mula la babak dia menunjukkan demo tentang kepala Gas aku pkai skrg x bagus la ada kebocoran( sambil meletakkan air sabun atas kepala gas dan ada kuar buih) betul k method ni? dlm hati aku.
pastu dia kata saluran gas aku pakai skrg x bagus sebab gune getah murah dan blh cair kena kepanasan..
dia ckp kena tukar walaupun ada cop sirim kt kepala Gas aku tu...
nk di pendekkan cite dia pn kuar kn produk dia kepala Gas UGS yg siap ada meter dan saluran getah warna hitam yang berharga rm298...bila aku dgr je mcm tu aku dah mula suspek....something pastu kawan dia tetibe tekan lonceng rmh aku...tp kali ni aku xbg org tu masuk...aku call kawan aku tnya2 pastu aku ckp xnk dan suruh dia keluar...

persoalannya sekarang adakah betul yg di katakan org UGS ni atau hanya scam untuk goda kita supaya beli produk diaorg?
aku attachkan skali gambar image yg aku tangkap untuk bukti...apa company ni sebenarnya?

[img]http://img62.imageshack.us/img62/4143/img20120203112705.jpg[/img]

[img]http://img62.imageshack.us/img62/8522/img20120203112652.jpg[/img]

tak silap aku, 8 tahun lepas kot..

salesman ade masuk rumah aku jual benda cam ne

tapi harge dia bawah rm100 tak silap

mak aku tak beli pun sebab mahal..

mungkin company yang same kot....??

[quote name='PowerRootTongkatAli2011' timestamp='1328412725' post='1078847']
lain kali jangan benarkan sapa2 masuk bimbang perompak ker, penyamun ker.
bukak pintu pun tak payah. nak cakap ikut tingkap jer.
[/quote]

buat/tampal notis kat luar

[color=#b22222][size=5][b]AWAS!!! TUAN RUMAH GARANG.. GRRRRR!!!![/b][/size][/color]

:P

kesian pegawai pemasaran tu. tak jual barang tak ada gaji,

[quote name='dash' timestamp='1328415608' post='1078849']
kesian pegawai pemasaran tu. tak jual barang tak ada gaji,
[/quote]
nk jual blh tp jgn la berpura-pura mahu check kepala gas kita dan ckp kepala gas kita bahaya la ape la leh meletup la....buat cite seram padahal dh bertahun-tahun guna x ada ape pun huhu

ntah2 basic safety utk gas kt rmh pn diaorg x tau -> http://www.shell.com.my/home/content/mys/products_services/in_your_home/gas_lpg/health_and_safety/basic_safety/

check kepala gas guna sabun tu mmg biasa.aku pasang dapur baru pun buat macam tu.

tapi memang ada tiub gas yang mahal.mak aku ada beli.kes lebih kurang macam TS ni la.tapi takde la mahal sangat.dalam puluh-puluh je.safety dia sebab ada macam bebola kat tiap hujung tiub tu tak bagi gas senang keluar.salesman siap bakar tiub tu wat demo tunjuk tak terbakar..

moralnya jangan senang bagi orang masuk.aku lagi prefer cerita kat luar pagar je hihi.. kita tak kenal orang yang masuk tu

[quote name='FryShadow' timestamp='1328425979' post='1078863']
check kepala gas guna sabun tu mmg biasa.aku pasang dapur baru pun buat macam tu.

tapi memang ada tiub gas yang mahal.mak aku ada beli.kes lebih kurang macam TS ni la.tapi takde la mahal sangat.dalam puluh-puluh je.safety dia sebab ada macam bebola kat tiap hujung tiub tu tak bagi gas senang keluar.salesman siap bakar tiub tu wat demo tunjuk tak terbakar..

moralnya jangan senang bagi orang masuk.aku lagi prefer cerita kat luar pagar je hihi.. kita tak kenal orang yang masuk tu
[/quote]
haha cite ko sama je cm aku Fryshadow...org tu siap bakar tiub tu pastu bakar kepala gas aku kuar api huhu.. btul k method org tu utk test2 brg gas kita...lau bocor pn sbb dia dh bakar tiub tu...hampeh betul

[quote name='mon678' timestamp='1329720700' post='1079391']
haha cite ko sama je cm aku Fryshadow...org tu siap bakar tiub tu pastu bakar kepala gas aku kuar api huhu.. btul k method org tu utk test2 brg gas kita...lau bocor pn sbb dia dh bakar tiub tu...hampeh betul
[/quote]

dah dia bakor yang ko nya tiub gas tuh.. so ko kena beli yang dia jual laa yer..???

ada orang camni.. ketuk pintu umah aku sebab aku umah flat takde tingtong2...

datang nak check kepala gas... aku cakap kot tingkap jer.... aku pakai dapur elektrik tak pakai gas... pastu dia cakap pe korang tau... dok umah flat camni jer leh pakai dapur yang elektrik nya ke... macam tak percaya jer.. boleh saya masuk tengok... aku cakap apa motif nak masuk tengok kalau dah memang saya pakai dapur elektrik... pastu dia sengih2 cakap pe.. takper kalau rumah cik nih terbakar sila panggil bomba.. aku jawab ok.. tutup tingkap sambung tengok TV...

orang camni pung ada.. tapi aku tak tanya pulak company apa..... jualan langsung dari rumah ke rumah kembali menyerang aku rasa nih.....

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1329728172' post='1079394']
dah dia bakor yang ko nya tiub gas tuh.. so ko kena beli yang dia jual laa yer..???

ada orang camni.. ketuk pintu umah aku sebab aku umah flat takde tingtong2...

datang nak check kepala gas... aku cakap kot tingkap jer.... aku pakai dapur elektrik tak pakai gas... pastu dia cakap pe korang tau... dok umah flat camni jer leh pakai dapur yang elektrik nya ke... macam tak percaya jer.. boleh saya masuk tengok... aku cakap apa motif nak masuk tengok kalau dah memang saya pakai dapur elektrik... pastu dia sengih2 cakap pe.. takper kalau rumah cik nih terbakar sila panggil bomba.. aku jawab ok.. tutup tingkap sambung tengok TV...

orang camni pung ada.. tapi aku tak tanya pulak company apa..... jualan langsung dari rumah ke rumah kembali menyerang aku rasa nih.....
[/quote]
aku rase dri company yg sama...company mmg tgh ligat jual kepala gas dgn bersembunyi di belakang dgn alasan utk cek dapur gas kita selamat ke tak

[quote name='FryShadow' timestamp='1329754628' post='1079410']
nak berniaga tu betul tapi cara nak approach tu tak kena hehe..

offtopic :
ada yang datang dulu suruh paksa gores.. lagi #anarom
[/quote]

yer arr yang dulu tuh kan gores dan menang.. mak aku ngan husband dia gaduh2 laa.. nak keluarkan duit RM3k nak amik hadiah tuh... siap pi pinjam kat paksu aku tuh... paksu aku tak puas ati pi ikut pi kedai sekali... kena penumbuk sebijik orang kedai tuh... wakkakakaka... memang lawak laa aritu... kedai kat Kulim...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1329785452' post='1079420']
yer arr yang dulu tuh kan gores dan menang.. mak aku ngan husband dia gaduh2 laa.. nak keluarkan duit RM3k nak amik hadiah tuh... siap pi pinjam kat paksu aku tuh... paksu aku tak puas ati pi ikut pi kedai sekali... kena penumbuk sebijik orang kedai tuh... wakkakakaka... memang lawak laa aritu... kedai kat Kulim...
[/quote]
dh tu cmne jd k mak ko bgi duit kt org kdai tu haha

[quote name='mon678' timestamp='1329788804' post='1079428']
dh tu cmne jd k mak ko bgi duit kt org kdai tu haha
[/quote]

takde bagi.. sebab kan mak aku nak pinjam kat paksu aku... sekali paksu aku dah bagi penumbuk orang kedai tuh.. balik camtu jer arr.... esok tuh ada masuk kat paper pasal gores dan menang nih.. mak aku kata arr nasib tak bayar pape...

[quote name='K.A.' timestamp='1328414515' post='1078848']
buat/tampal notis kat luar

[color=#B22222][size=5][b]AWAS!!! TUAN RUMAH GARANG.. GRRRRR!!!![/b][/size][/color]

:P
[/quote]

Hehe.Nak kena buat banner ke ni.Bapak aku mcam penah beli je benda.Bese la orang kampung senang terpedaya.hehe...tapi rasenya xde ar mahal camtu

harga dia lain2 tp modus operandi sama je ..alasan nk masuk rmh cek kepala gas