Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!

Recommended Posts

semalam layan maleficient dengan bini aku (ya, aku dah kawin sabtu lepas)
boleh tahan cerita. terbalik dari kisah sleeping beauty dimana "orang jahat" bukanlah sejahat disangka. grafik lawa, cerita menarik dan agak menyentuh perasaan.

boleh tahan cerita. terbalik dari kisah sleeping beauty dimana "orang jahat" bukanlah sejahat disangka. grafik lawa, cerita menarik dan agak menyentuh perasaan.

lorrghhh... kenduri tak jemput pung yek... hadooiii.... anyway Congrats fro your wedding....

Maleficient aku dah tengok lama dah.. tak perasan pulak laa yang aku tak tulis kat sini yek... huhaii.... angelina jolie memang best laa berlakon... 

aritu aku layan how to train your dragon 2... memang best laa aku rasa best lagi dari yang no 1... rugi sapa tak tengok.. kalau dah layan yang no 1 nya... tak rugi pi layan yang no 2 punya... tapi sapa tak tengok yang no 1 agak tak berapa nak paham laa kot yang no 2 punya... camna kaki dia kudung and camne dia jumpa dan jinak kan dragon dia tuh kan..... hurrmmm.... 

ok next movie transformers laa of course... keje malam pulak minggu nih... rasa macam nak sengkang mata nonton siang nih.. hahahha

hahahhaa... aku layan transformers aritu lepas balik keje shift malam... gila arrr... sampai tengah ada part yang macam sembang lembab betui laa kann.... kali nih walaupun banyak robot tapi rasa keterujaan nengok diaorang lawan tuh tak berapa sangat.. momentum dia macam downn... huhaaiii....

dia tak wat sambungan pun.. aku ingat yang hero tuh hero yang sebelum nih masa dah besaq and ada anak...tapi sekali nama lain... nih macam cerita berpuluh puluh tahun selepas kejadian yang filem no 2... huhaii....

Wahhhh, alfu mabrouk, Selamat Fengantin Baru :-)

hahahhaa... aku layan transformers aritu lepas balik keje shift malam... gila arrr... sampai tengah ada part yang macam sembang lembab betui laa kann.... kali nih walaupun banyak robot tapi rasa keterujaan nengok diaorang lawan tuh tak berapa sangat.. momentum dia macam downn... huhaaiii....

dia tak wat sambungan pun.. aku ingat yang hero tuh hero yang sebelum nih masa dah besaq and ada anak...tapi sekali nama lain... nih macam cerita berpuluh puluh tahun selepas kejadian yang filem no 2... huhaii....

Member saya cakap 2:30min pertama adalah sampah maikel bey, 15min last tu je baru ohsem, katanya la huhhu... tunggu versi donlod la baru saya tengok, mau 6 bulan akan datang hehhe...

Wahhhh, alfu mabrouk, Selamat Fengantin Baru :-)

Member saya cakap 2:30min pertama adalah sampah maikel bey, 15min last tu je baru ohsem, katanya la huhhu... tunggu versi donlod la baru saya tengok, mau 6 bulan akan datang hehhe...

kannn... xberapa sangat laa transformers yang kali nih nya.... sekarang Ramadhan... aku tak ke panggung untuk nonton wayang dan tak aware de movie pe yang best.... start keje shift sekarang nih... mental down skit... huhaii...

apa movie latest korang tengok kali ni?

minggu lepas aku tengok hercules. boleh tahan juga. tapi tak ada la sehebat the expendables.

apa movie latest korang tengok kali ni?

minggu lepas aku tengok hercules. boleh tahan juga. tapi tak ada la sehebat the expendables.

ko sanggup gi tgk citer hercules tuh tak best laa weii.... aku tak rasa nak tgk cerita tuh....

aritu aku gi tgk guardians of the galaxy.... funny cerita nih.. santai dan okay laa not bad... boleh tergelak-gelak jugak ler menengok nyer.... watak paling aku suke rocket dan groot... hahahhahaa.... 

guardians of the galaxy memang cantik efek dan kostumnya. macam star wars versi kelakar.

katanya nanti nak bergabung dengan avengers... hahaha... confirm lagi lawak...

i am groottt..... hahahhaha...

aritu aku tengok cerita ninja turtles suku filem jer.. huhhuhu part last jaa... sebab nya.. adik aku lambat.. movie koi 2pm... koi 2pm baru kuar umah... amik haa koi 3pm baru sampai... cerita pun dah nak abis dahh... rugi RM50 duit tiket... huhaii....

pastu boring2 aku pi pulak nengok cerita into the storm... menarik laa cerita nih macam cerita storm2 yang lain mengejar puting beliung... cemas dan mata pun bleh kasi bukak tgk cerita nih....

Selamat pengantin baru hehehe baru jengah thread ni. :P

Aku sempat la tengok ninja turtle tu tem balik malaysia baru ni. Cerita dia mmg straightforward. Tak pening kanak2 nak paham cerita ni. Turtle dia agak awkward. Dia punya shield tu ke atas sgt. Macam hunchback pon ada.  :152:

Guardian of the galaxy juga memang terbaik. Jalan cerita sempoi..  memang kalah the avenger..

Selamat pengantin baru hehehe baru jengah thread ni. :P

Aku sempat la tengok ninja turtle tu tem balik malaysia baru ni. Cerita dia mmg straightforward. Tak pening kanak2 nak paham cerita ni. Turtle dia agak awkward. Dia punya shield tu ke atas sgt. Macam hunchback pon ada.  :152:

aku tak perasan pun turtles tuh cam keatas sangat... sebab nih laa 1st time aku tgk cerita ninja turtles kat wayang.... tuh pun suku cerita jer... huhuhuhu....

nak pi layan cerita kawan aku mati dalam rumah sewa... hahahhaha

weii... apa nih abih ilang dah semua orang.. yang dok masuk semua iklan jaa memanjang... stress aku nengok nye.... aritu aku pi layan cerita nih...

cerita merepek abad ini... ada ka masuk neraka kat bawah tanah sono.... door to the hell katenye... hadoiii.. stress aku nengok cerita nih....

Pastu aku layan pulak cerita nih

hurrmmm boleh laa jalan cerita dia... tak sangka jugak ending dia gitu kan... tapi ok laa bila legend nih yang berlakon... hurrmmm...

Cput berapa rating untuk cerita Liam Neeson tu? Aku pon ingat nak tengok kat sini tapi tak sempat lagi la pulak. Hehe baru start tayang rabu baru ni.

Cput berapa rating untuk cerita Liam Neeson tu? Aku pon ingat nak tengok kat sini tapi tak sempat lagi la pulak. Hehe baru start tayang rabu baru ni.

aku bleh bagi 3/5 kalau nak rate cerita nih.... acceptable laa sebab legend yang berlakon... hahahahhahaa....

minggu lepas layan The Purge: Anarchy... hurrmmm kali nih cerita nya agak mencemaskan jugak dari The Purge yg sebelum nih... tapi ending tetap sama macam filem yang lepas tak disangka-sangka....

lepas tuh aku lepak layan The hundreds foot journey... cerita nih best.. yang nih aku rekemen pi tengok kalau sesapa yang boleh menghayati dan melihat tersuratnya filem nih... pasti cakap filem nih menarik untuk dilihat...hahahhahaha...

okay next nak layan Anabelle tengah cari kekuatan untuk pi tengok.. hahahhaa

Semua orang pi layan Anabelle kan minggu lepas... aku tak terasa pun nak tengok cerita tuh sebab aku tgk diaorang reka Anabelle dah macam bini chucky jer... merepek jer laa.... so aku pi layan cerita The Equalizer....

cerita nih aku rate 3/5 bintang laah... hero dia tua jer orang lama.... cerita lawan2 jaa tak abis dari mula...semua gara2 dia tersilap bunuh orang.. dia pi bunuh tuh orang kuat area situ.. bukan nya orang politik tapi ketua penjenayah cawangan...hahahaha... bos dia dok kat lain.. tapi last2 bos pun dia hamput sama jaa.. hahahahaha...

sapa yang rasa takmo ngantuk haa bleh layan cerita nih terbeliak bijik mata nengok dia bunuh orang zup zap macam nyawa tuh bleh ganti2 kan...cam senang jer dia bunuh....hurrmmm....

nak tunggu Hunger Games nih.. lambat nya laa haii...

okay lama nya tak update kat sini... sebab dah lama aku tak tengok wayang...nak kata busy takde lah busy mana... tapi nya aku baru terjumpa 2 orang kawan baru di Penang diaorang nih ialah kaki Karaoke... jadi malam2 aku ditemani 2 orang teman baru melepak di kedai makan yang ada karaoke dan takde lah aku melepak sorang2 lagi di dalam panggung wayang... hihihihi...

So wayang yang aku sempat gi tengok ialah Dracula Untold... cerita nih aku bagi 3/5 bintang sahaja lah... tapi ending dia rasa macam nak tengok pulak sambungan nya kan... berapa puluh juta ribu tahun hidup kan... last2 terjumpa jugak perempuan muka sama dengan bini kesayangan dia..huhaiii....

Lepas tuh yang terbaru nih aku layan Hunger Game lah..kan memang aku tunggu yang ini...tapi tuh laah cerita dia nak kata boring tak jugak... tapi action skit sangat... tak berapa nak puas hati tang tuh lah... ada lagi sambungan kan... rasa yang hunger game siri 2 dengan 3 nih memang macam sikit sangat cerita dia... aku rasa cerita nih nanti end up macam LOTR slow dan lama giler baru nak abis...huhuhuhu

Okay... makin lama makin lama nya aku tak update sini kan... tapi bukan bermakna aku tak pi menon wayang okay... hobi tetap hobi... tak dapat nak lawan perasaan untuk tidak ke panggung... jadinya list kat bawah nih ialah movie yang aku dah tengok selepas mocking jay.... berlonggok okay...

1. Big Hero 6 - Storyline menarik.. banyak pengajaran dan kekeluargaan semangat setia kawan dan pengorbanan - 5bintang

2. Peguin of Madagascar - best terkentut-kentut gelak... hahahah - 5bintang

3. The hobbit battle of the five armies - hurrmmm sambungan kan.. biasa jer.. tak boring sangat laa... 3/5 bintang

4. Manisnya cinta di cappadocia - cerita sedih dan romantik.. part Fazura kata "just go" sangat terkesan... 4/5bintang

5. Sevent Son - cerita khurafat yang okaylah..xde laah menyesatkan aku.. hahahhaa... 2/5 bintang

6. Taken 3 -  cerita best okaylah..4/5 bintang

7. Into the Woods - yang nih please tak advice korang tengok laahh.. ngantuk boring aku sampai tertido... xmo bagi bintang boring...

8. The boy next door - cerita 18sx nih... memang hampeh laa cerita dia... jennifer lopez kan berlakon nasib lawa... 3/5 bintang

9. Project Almaniac -  cerita bina mesin pulang ke masa lampau... mengarut tapi agak teruja jugak sebab time nih aku tak baca sipnosis jadi aku tak tau pape pasal cerita nih dan tak sangka cerita nih bleh jadi macam se adventure ini kan... hahahhaa -  4/5 bintang

10. Tracers - yang best action movie - 3/5bintang

11. Suamiku encik perfect 10 - aku gi tengok sebab nak tengok lisa suriani..ternyata lakonan tak menghampa kan.. aaron aziz macam biasa jer watak dia rupa muka gaya berlakon hurrmmm bosan.... - 3/5 bintang...

12. Jupiter Ascending.. -  takyah tengok pun takpe.. heroin bengok mongek..mencik aku mengengok nye cerite lembab... harap ka lawan costum ja.. 2bintang jer lah aku bagi....

13. Triump in the sky - cerita cina layan jer sebab raya cina kan... captain cool handsome okay...cerita romantik habis... cerita nih adaptasi drama... tapi best jugak laa.. bagi 3 bintang lah.....

14. Kingsman the secret Service - cerita ala-ala james bond 007..recruit ahli baru... end story yang tak disangka-sangka.. best juge lah 4/5 bintang

15. Focus - cerita pasal penyeluk saku kat UK... memang dasyat punyalaa.. kira macam cerita high class punya penyeluk saku... taktik dia memang sempoi untung juta-juta okay.... klas kau cik jah... bagi 4/5bintang untuk yang nih...

16. Chappie... cerita robot yang ada soul..last2 semua orang jadi robot...hambik ko... hahahahha... 3/5 bintang...

16 movie dah aku layan lepas mocking jay yekk... hahahahhaa.... nanti this saturday nak bawak semua nephew layan cinderella pulak... gitew.... okay nanti aku update lagi..... 

Okay kita continue lagi dengan movie-movie yang aku dah tengok untuk angpa review...

Cinderella....hurrmmm movie yang nih sejibik macam versi kartun punya takde olahan atau tukaran langsung... okaylaahhh boleh laa layan... nak suh korang tengok kat panggung aku rasa better tunggu kluar kat TV jer kot...

pastu aku layan INSURGENT..sambungan DIVERGENT... best gak yang nih.. sapa tak tengok yang nombor satu nya rasa macam susah skit nak paham apa jadi kat no2 nih sebab dia tak banyak flashback.... 3/5 bintang jer aku kasi...

pastu aku layan movie Alien POst.. yang nih takyah tengok lah tak best langsung...cerita pasal askar... tunjuk putuih tangan hancoq badan ja.. xde mende...

Pastu aku layan INDIGENOUS...cerita nih macam lebih kurang cerita THE CAVE.... okaylah boleh laa layan....

tadi aku layan 2 fast 2 furious 7...superb cerita dia... tak rugi layan... 5/5 bintang aku kasi... part last dia guna orang yang seiras muka paul dengan computer super impose... 2 scene akhir jer yang tak sempat dilakonkan mendiang Paul... superb laa... wajib tengok pada sesiapa yang memang follow....