Jump to content
akuccputsedut

Kelab Wayang...!

Recommended Posts

baru beli tiket captain amerika malam nih... ramai yang kata best.. nak layan laa...

lepas tengok cerita captain amerika.. aku macam tertanya-tanya jer... sebab kan gen apa yang jadi kan cap tuh tak tua2... awek dia dah tua gila kott... huhuhuhu... kawan dia pun jadi bahan uji kaji tak tua2.... adooiii.... cap nih kan orang biasa jer bukan nya makhluk asing macam superman... huhuhuhu...

semalam aku baru jer berkesempatan gi tengok need to speed... haa... gilak best jugak rupanya cerita nih... sempoi arr semalam tgk midnite.. tak rugi aku pi layan... hahahahhaha....

lepas tengok cerita captain amerika.. aku macam tertanya-tanya jer... sebab kan gen apa yang jadi kan cap tuh tak tua2... awek dia dah tua gila kott... huhuhuhu... kawan dia pun jadi bahan uji kaji tak tua2.... adooiii.... cap nih kan orang biasa jer bukan nya makhluk asing macam superman... huhuhuhu...

semalam aku baru jer berkesempatan gi tengok need to speed... haa... gilak best jugak rupanya cerita nih... sempoi arr semalam tgk midnite.. tak rugi aku pi layan... hahahahhaha....

ko kene tgk captain america yg 1st dulu baru paham....captain america di suntik dgn gen super soldier that has super strength,knows no fear and doesnt age....diaorg kn jmpa captain america dlm ais kt kutub utara..sama macam kawan dia tu..cerita yang kedua nie sepatutnya ada recap supaya org yg 1st time tgk cite ni tidak tertanya2...tp bg ak cite yg kedua nie xbpe best sgt la.

ko kene tgk captain america yg 1st dulu baru paham....captain america di suntik dgn gen super soldier that has super strength,knows no fear and doesnt age....diaorg kn jmpa captain america dlm ais kt kutub utara..sama macam kawan dia tu..cerita yang kedua nie sepatutnya ada recap supaya org yg 1st time tgk cite ni tidak tertanya2...tp bg ak cite yg kedua nie xbpe best sgt la.

aku tengok yang captain amerika nombor 1 nya.. tapi tak ingat dah laa...

semalam aku pi tengok transcendence... jonny depp berlakon... ok gak laa cerita nya... bleh arr 2/5 bintang aku bagi... jalan cerita terlalu ringan... tak de banyak yang perlu difikirkan.... ok laa kalau boring2 nak pi layan.. kalau tak boring tunggu kuar kat tv jer arr baru tengok... hihihihihi

amazing spiderman 2 akan masuk panggung 1 mei nih. Bg ambe la,Gaya show citer ni  cam jenis pembikin drp tak de kerje! lawak aper taraf Last2 kuar BADAK besi, budak kecik plak brani nak lawan!!!  1/2 bintang! :134:

aku tengok yang captain amerika nombor 1 nya.. tapi tak ingat dah laa...

semalam aku pi tengok transcendence... jonny depp berlakon... ok gak laa cerita nya... bleh arr 2/5 bintang aku bagi... jalan cerita terlalu ringan... tak de banyak yang perlu difikirkan.... ok laa kalau boring2 nak pi layan.. kalau tak boring tunggu kuar kat tv jer arr baru tengok... hihihihihi

transcendence plot cerita dia macam mana?

Edited by Datuk_Seri

transcendence berkenaan kasih seorang suami yang membawa kepada kematiannya dan isteri yang terlalu menyayangi suami hingga sanggup men-digitalkan suaminya. ok la nak tengok saja2. tapi kalau bawa awek yang bukan geek memang dia akan kata tak faham cerita. ni lebih kepada scifi.

transcendence berkenaan kasih seorang suami yang membawa kepada kematiannya dan isteri yang terlalu menyayangi suami hingga sanggup men-digitalkan suaminya. ok la nak tengok saja2. tapi kalau bawa awek yang bukan geek memang dia akan kata tak faham cerita. ni lebih kepada scifi.

heheheeh... bukannya apa, suka tengok cerita si johnny deep nih...

Edited by Datuk_Seri

heheheeh... bukannya apa, suka tengok cerita si johnny deep nih...

dalam cerita nih jonny depp berlakon skit jer.. yang lain semua dia dok dalam komputer jer... biasa jer ala cerita nih... dah ada dah cerita yang macam nih sebelum nih.. so tak impress sangat arr....

aku dah cerita ke belum aku dah tengok cerita sabotage... tengok tajuk cam biasa jer... arnold susah nak eja berlakon nih.. dah tua dah dia...cerita nih memang kejam laa... lagak ngeri nya bersahaja tapi effect dia bapak giler ngeri.... aku sampai loya nak makan popcorn tgk cerita nih... perut terburai... badan hancoq isi perut bersepah... langgaq trailer pecah berkecai... kena tembak kat kepala berlubang berbuih-buih darah kuor... gilaa arr cerita nih.... 

cerita tentang balas dendam jerr... kegilaan untuk membalas dendam pada kematian isteri yang tragis... terbaeekkk cerita nih... ok laa kalau nak gi tengok...

aku nak pi tengok cerita the machine... tak sempat tengok aritu tapi dah takde kat wayang..hampeh kena tunggu kuar kat tv laa...... spiderman 2 aku simpan tengok ari rabu nih.... yang spiderman nih real ikut komik nya storyline... so beessst gak nak layan....

Edited by akuccputsedut

baru lepas tgk cite The Amazing Spiderman 2 semalam....full of emotion and love tp action ada kurang sedikit...lebih pada versi spiderman yang kuat bergurau...time lawan pun nk bergurau mcm tak serious langsung haha....part lawan paling sekejap time lawan green goblin...lawan rhino lg mcm xlawan langsung haha...mybe...nk sambung part lawan tu kt The Amazing Spiderman 3 kot...mary jane bakal buat kemunculan di The Amazing Spiderman 3 nnti selepas watak Gwen dimatikan(spoiler).. overall 7/10...a good movie to watch in 3d and for love couple kot...action mmg kurang...waiting for Xmen movie lg dua minggu...mungkin pi tgk cite godzilla kot next week.

jom cput minggu nie cite GODZILLA, next week cite Xmen plak hehe

jom cput minggu nie cite GODZILLA, next week cite Xmen plak hehe

semalam tengok spideman dah... giler follow komik sebijik jibik... yang gambor mak dia mati dalam kapal terbang tuh masa nak terjunam sejibik dalam komik.... cuma tuh laa hero tak handsome  hadooii.... gwen tuh kira 1st love dia laa kan.. nanti akan ada gf no 2 pulak laa kan... kah3... ok malam nih rasa nak pi tgk godzilla pulak.. or maybe malam esok ok gak ari jumaat... xmen yang ditunggu.. nak layan midnite nanti xmen...

semalam tengok spideman dah... giler follow komik sebijik jibik... yang gambor mak dia mati dalam kapal terbang tuh masa nak terjunam sejibik dalam komik.... cuma tuh laa hero tak handsome  hadooii.... gwen tuh kira 1st love dia laa kan.. nanti akan ada gf no 2 pulak laa kan... kah3... ok malam nih rasa nak pi tgk godzilla pulak.. or maybe malam esok ok gak ari jumaat... xmen yang ditunggu.. nak layan midnite nanti xmen...

haah siri ASM kali nie mmg follow komik pnye jln cite..gwen mmg 1st love dia...2nd love mary jane..dia jmpa kt university..dlm ASM 3 nnti ada...tp ramai aweks ske hero ASM nie...katanya muka baby face hoho...ak xbpe like sgt dgn hero ASM nie.

haah siri ASM kali nie mmg follow komik pnye jln cite..gwen mmg 1st love dia...2nd love mary jane..dia jmpa kt university..dlm ASM 3 nnti ada...tp ramai aweks ske hero ASM nie...katanya muka baby face hoho...ak xbpe like sgt dgn hero ASM nie.

yang 1st punya pun follow komik gak part yang mula2..masa dia kena gigit balang2 ada banyak lelabah tuh sebijik dalam komik... yang blakang2 tuh ada tukar2 jugak... yang no2 nih memang banyak laaa part follow komik sejibik jibik.... even masa gewn jatuh... sama sama sama sama... masa aku tengok dah macam aku terbayang dalam komik nye...haa gituu.... hahaha...

yer ker ramai suke hero nih... baby face ke muke camtu... aku tengok tak encem pung... huhhuhu.... tak sabar nak tunggu dia jumpa mary jane...

sapa dah tengok X-men.... cerita nya berpusing-pusing.... hahahhaa... rasa sebab depa mula dari penghujung lepas tuh dah abis kan.. jadi pusing balik ke depan... sampai pening dibuatnya... movie yang ialah sebelum movie xmen yang mula keluar dulu.. yang paling awal... so jadi nya.. macam nanti kena susun2 balik mana sepatut nya yang kena keluar dulu... sampai yang last profesor X mati... huhaaiii.... pening pening...

baru lepas tgk cite Xmen smlm...disarankan tgk kesemua cite Xmen sblm pi tgk sequal Xmen days of future past...at least tgk Xmen First Class sbb kebykan character time flash back di ceritakan keadaan selepas Tragedy Cuba island dlm cite Xmen First Class. dan untuk memahami flashback yang dialami Logan kena tgk Xmen-Last Stand,Xmen 2 : cite pasal Jean Grey dan Xmen : Wolverine The Origin : untuk fahami kisah silam Logan dan Stryker. Spoiler : ada cikit review selepas end credit.Next Sequel Xmen : Apocalypse. info : Prof X yang mati di Xmen:last stand dihidupkn kembali selepas mengetahui Kitty ada power blh bwk balik minda seseorg ke masa lampau.

http://www.businessinsider.my/x-men-days-of-future-past-end-credits-2014-5/

boleh tahan cerita x men terbaharu.

cuma rupa bentuk sentinel dah diubahsuai daripada komik. kalau yang dalam komik setinggi bangunan 5 tingkat.

baru lepas tgk cite Xmen smlm...disarankan tgk kesemua cite Xmen sblm pi tgk sequal Xmen days of future past...at least tgk Xmen First Class sbb kebykan character time flash back di ceritakan keadaan selepas Tragedy Cuba island dlm cite Xmen First Class. dan untuk memahami flashback yang dialami Logan kena tgk Xmen-Last Stand,Xmen 2 : cite pasal Jean Grey dan Xmen : Wolverine The Origin : untuk fahami kisah silam Logan dan Stryker. Spoiler : ada cikit review selepas end credit.Next Sequel Xmen : Apocalypse. info : Prof X yang mati di Xmen:last stand dihidupkn kembali selepas mengetahui Kitty ada power blh bwk balik minda seseorg ke masa lampau.

http://www.businessinsider.my/x-men-days-of-future-past-end-credits-2014-5/

yer ker lepas nih Xmen : Apocalypse pulak.... bleh hidup balik pulak yek.... alaa... xmen aku follow komik skit jer... tak macam spiderman aku layan semua siri....

tapi movie xmen aku follow semua kalau sapa tak follow memang pening laa... yg follow nih pung pening gak... tapi still faham laa ceritanya sebab follow semua movie.... kalau tak lagi laa tak paham pe laa.... hadooii....

Tahun ne tak tgk wayang... Kesian aku...

K.A hang kat mana..?? awat tak tgk wayang tahun nih..??

kasi donlod ler semua & tengok ikut urutan keluar panggung. maraton hujung minggu.

hujung minggu koje.. sapa yang takde pe nak buat hujung minggu bleh laa layan... huhaaiii...

yer ker lepas nih Xmen : Apocalypse pulak.... bleh hidup balik pulak yek.... alaa... xmen aku follow komik skit jer... tak macam spiderman aku layan semua siri....

tapi movie xmen aku follow semua kalau sapa tak follow memang pening laa... yg follow nih pung pening gak... tapi still faham laa ceritanya sebab follow semua movie.... kalau tak lagi laa tak paham pe laa.... hadooii....

K.A hang kat mana..?? awat tak tgk wayang tahun nih..??

dlm cite The Wolverine (2013) after end credit....wolverine jmpa magneto dan prof X....wolverine terkejut dan ckp " how is this possible ?!!! " dengan muka xpercaya prof X hidup lg...dan prof X cakap "As i told u long time ago, you not the only one with gifts"....

rajin na cput OT, masyukkkk...sian cput. amik la sikit masa rehat2 2 jam tengok movie bagi tenang sikit.

OT???... sorry saya tak OT... saya memang keje... sekarang layan shift.. cover 24hours... keje 4 hari ja... takde OT OT... huhaiii

dlm cite The Wolverine (2013) after end credit....wolverine jmpa magneto dan prof X....wolverine terkejut dan ckp " how is this possible ?!!! " dengan muka xpercaya prof X hidup lg...dan prof X cakap "As i told u long time ago, you not the only one with gifts"....

kan dia sambung kat yang future past nih yang wolverine bangun tido tuh... kan pusing2 kan cerita dia... kena susun balik bagi betui kedudukan semua... baru paham... tapi macm nih pun paham jer laa... haha sebab memang follow semua...

aritu aku pi tengok cerita edge of tomorrow... hurrmmm cerita ulang2 jer mati dia... hahahhaa.... lawak pun ada...  malam nih nak tengok cerita how to train your dragon 2... huhaaiii.. layan kartun pulak laa....