Jump to content
eddry

Macam Mana Nak Pecahkan Bandwitch Dari Modem Ker Switch

Recommended Posts

salam semua putera dan puteranian

saya nak tanya sikit kat opis saya ni baru je bukak so nak kena buat network semua la jadi saya nak tau la cam na nak pecahkan bandwitch dari modem innacomm wv3400v ni . saya mencari x jumpa2 kat mana nak set nya.. lagi satu mcm mana saya nak buat server ada sapa2 yg ada step2 dia x leh bagi saya .

nak pecahkan bandwidth dari modem ke switch? yang nie aku tak faham apa tujuan dia.

Nak buat server tu untuk kegunaan apa?
apa fungsi server tu, sebab server nie banyak jenis dia.

untuk bandwitch ni nak pecahkahkan sebab dalam kompeni ni banyak user so sekarang ni bila user surft internet kadang2 putus2 sebabnya dari modem innacomm ni saya masuk direct ker switch 3Comm tu x tau la betul ke x apa yg saya buat ni.

berkenaan server pulak saya nak buat untuk database dimana terdapat aliran data yang keluar masuk kedalam server ini.?

lebih 20 org guna + heavy usage - QoS build dlm modem kadang2 tak dapat tampung/bertahan, modem hang atau reboot sendiri tu yang jadi putus2 atau slow sangat.
itu tidak ambil kira lagi kalau ada salah satu pc yg terjangkit apa2 jenis malware/trojan yang send packet tanpa henti utk akses internet.

kalau nak setup server, free + murah, try google -> untangle
untangle ni linux based, cuma download file iso dan setup pada pc biasa, pc pentium4 pun dh blh
cuma kena ada sedikit asas dalam networking, sebab nanti ada kena configure network interface pada pc tu.
dan pc yg nak jadikan server kena ada 2 network interface card

kalau susah, tapi company ada bajet besar, boleh beli system yg dah siap build in dgn hardware

kalau takde bajet besar, takde tenaga nak setup server free, boleh cuba beli modem/router lain yg khusus utk heavy usage/enterprise level

kalau semua di atas tak boleh di apply jugak, boleh cuba godek2 setting modem tu lagi.

setakat ni sawi tu la yang saya dok buat dok cari-cari kot-kot dapat .. tapi saya akan try gak apa yg sawi cadangkan saya cuba kalau x boleh gak saya post balik kat sini.
TQ

kawan aku tanya

"awat internet kat opis aku slow?"

"opis hang ambik internet pakej apa & ada berapa pc?"

"512..ada 9pc"

"haha sah2 la slow klo mcmtu"

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...