Jump to content
Nuar Eusoff

Nak Tanya Pasal Ebay, Mudah Dan Lelong

Recommended Posts

Assalamulaikum kepada semua.

Di sini ingin saya memohon kesudian dan kerjasama dari anda semua yang lebih arif dan pakar dan dari saya yang sedang merangkak - rangkak dalam belajar mencuba bisnes kecil - kecilan di ebay, mudah dan lelong. Harap ada yang sudi membantu saya :-

1. Bagaimana caranya nak mulakan?
2. Bagaimana nak buka store ( kedai ) di web ini ?
2. Kos bagi setiap satu web ini?
3. Cara pembayaran bagi setiap web ini ?

Segala tujuk ajar, saya ucapkan ribuan terima kasih semoga Allah SWT merahmati dan melimpahkan rezeki di atas ilmu yang diberikan lantas ia menjadi amal jariah insyallah.

aku pung berniaga kecil-kecilan jugak kat internet.. tapi aku takde arr masuk ebay mudah or lelong.. sebab setiap kali aku nak register kat mudah contoh nya.. dia cakap takleh.. kat lelong aku tak pernah cuba pulak.. sebab aku rasa takde barang yang aku nak lelong... hihihihihihi...

ebay pulak.. aku tak pernah cuba jual barang laa... tolong promote2 barang orang pastu dapat duit kan ada la.. Edited by akuccputsedut

mudah.my senang nak jual barang tak register pepe...masuk je www.mudah.my pas tu klik ad pas tu ikut jer step dia..simple..aku dah banyak kali jual barang kat situ mmng senang dapat pelanggan..lain2 aku tak cuba lagi

ebay untuk pasaran luar negara
ebay.com.my banyak mengarut
mudah banyak penipu, tak ada sistem keselamatan.
coba la lelong.my, daftar untuk membeli tak perlu bayar, menjual kena bayar. sebelum menjual coba-coba la beli barang dulu. baru tau kalau dah klik conform tak boleh kensel. huhu.

Ebay, lelong dan mudah (semuanya kena register dulu)..baru boleh access perkara2 lain. Utk ebay, lepas register, sediakn produk dan upload kn ke dlm ebay..n set kan semua perkara berkaitan produk. Tapi ia nya akan dikenakan cas spt banner, bold banner dsbnya.

Utk mudah pulak skrang ni ada mudah versi baru, so kat cni ada brg2 tertentu yg korang x boleh jual. Hnya brg2 yg disenaraikn dlm terma & syaratnya shj yg dibenarkn di iklan kn ke dalam mudah.my. X seperti ebay, apa2 jenis barang pun boleh..

Bagi lelong plak..dah pun namanya lelong. So apa2 saje produk yg korang nk lelong, lelong kat dlm lelong.com.my. Yang ni aku blum test lg cmne functionnya..aku akan bgtau lps aku try dulu..

kalau rasa susah sangat nak post iklan kat mudah,my try la mysenang.com ....sebenarnya aku tengah dok developt lagi web ni.......

tak macam mudah, mysenang sekarang tak banyak rule ........lagi senang......yang best nya boleh masuk banyak company dibawah satu login name.........dan iklan boleh diletakan dibawah company anda......

harap sudi sudi test kat mysenang.com....masih dalam development...

tq
webmaster
www.mysenang.com

Mudah.my boleh buat link sendiri, tapi kena bayar sekarang yg pro niaga. Dulu tak, untung sapa register awai. Mudah senang, banyak gak saya jual, laku, ada yg COD ada yg pos laju. Edited by carnine9