Jump to content
dash

Celcom Broadband Plan 1malaysia

Recommended Posts

Salam ceria.

Siapa yg mencari bajet wireless broadband sila dapatkan pek celcom skmm 1malaysia.

Penjual pek celcom skmm tak tahu forum putera ni. Dalam forum sebelah tengah perang harga.

harga paling murah pernah ditawarkan sekarang rm30 siap pos dan daftar.

Aku dah pakai pek ni. Memang best. Aku beli dalam lowyat net. Rm45 sekali pos. Kalu ade yg jual sampai rm30 tu mmg murah sangat tu. Edited by nie feng

ada lagi dalam forum lowyat net. paling murah rm45. sementara stok masih ada.

aku ada broadband skmm 1 malaysia ni pada bulan 8 2011,ketika tu anak aku dapat
komputer satu malaysia dan disertakan sekali sim card skmm 1 malaysia tu(free je)..broadband ni anak aku yg pakai..boleh melanggan sama ada mingguan..bulanan atau harian,cuma yg leceh sikit bila abis kredit kena topup la..pakai bulanan cuma rm 25.00 Edited by shah100

yee...25 sebulan,speed pun bagus 7.2mbbps,kalau layan youtube lancar je..anak aku gasak game lam facebook je
tapi konfuis sikit dulu..expired simcard dengan expired internet...satu perkara yg berbeza,aku dah kena..benggang je

celcom skmm ni serupa instanet dengan langganan bulanan 50% diskaun. memang berbaloi.

aku pakai pek ni skang, pair dengan huawei 1762, kalau ikut speed yang tulis kat pek tu, minimum 384kbps max 1.5kbps, tapi stakat ni maintain je 1.5-1.7kbps, download guna IDM speed dapat constant 200kbps, dia tuleh kat pek maximum quota 800mb saja, but until now aku rasa dekat 15gb dah aku download.. tapi xdak dapat msg FUP dari celcom pun.

cuma cara nak renew plan tu yang leceh skit, dia ada dua, satu credit vadility dengan internet subcribe vadility, so setiap kali apabila langganan internet tu tamat tempoh, kita kena topap kat no tu, pastu kena type "Broadband SKMM" hantaq kat 28882, baru la dapat balik internet untuk tempoh sebulan,

bagi aku, simpack mi memang berbaloi, sebab untuk penggunaan kali pertama, kita akan dapat free penggunaan internet untuk sebulan, dan ada certain2 pack boleh dapat sampai 2 bulan bergantung pada nasib la. aku punya simpack ni pun tamat pada 2/3/2012, so tgk la pasni dapat ke tak percuma untuk bulan kedua, kalau tak topap macam biasa je la

aku pakai pek ni bulan 8 2011 dulu..guna broadband huawei e173,yg lecehnya masa nak renew apabila dah lupa nak renew dah telajak seminguu..tarikh luput credit valid ngan internet valid dah tak sama..kekadang aku topup (topup macam biasa topup kat kedai)pastu register balik (setiap kali habis line ternet ke register semula)tapi internet tak leh dapat sebab credit valid simd card tu dah luput, bila keadaan ni berlaku ada cara nak selesaikannya....yg bagus nye aku download...negok youtube..layan vettle tak de limited pun..percuma utk sebulan je Edited by shah100

apa masalahnya ? sudah bagus la.
cuba bayangkan kalau langganan internet tamat tapi tempoh sah masih aktif ?
line tak putus sebaliknya terus makan baki kredit sampai tinggal rm0.00 baru putus.
kan celcom ada hantar sms amaran sila renew langganan atau kena caj rm0.10/10kb

apa cite kau ni dash...kalau tak faham jgn menyampuk..
sim card skmm tu utk data je..bayar bulan2..mana de baki kredittt
.....................tu pasal la forum putera ni tak meriah.........................
boring...boringgg Edited by shah100

awak tu yg tak faham. kalau tak faham jgn menyampuk..

celcom skmm ni prepaid. mana ada bayar bulan-bulan ?
tak bayar pun celcom tak marah.
siapa kata tak ada baki kredit ?

boring...boringgg

celcom tu kalau makayah aku punya memang la celcom tu tak marah..
masalahnya celcom tu bukan mak ayah aku punya..
setau aku kalau abis tempoh internet valid tu..ada 2 bulan 'tempoh bertenang'(ayat celcom ni)
dalam masa 2 bulan ni la kalau tak isi topup,line tu akan dilupuskan,agak eh kau pakai
celcom skmm indonesia kot tu yg berbeza tu

rilek la abg2 kat atas.. salah faham je tu, memang betul dia ada dua benda yang berbeza, ada internet validity dan jugak topap vadility tu(ikut pemahaman aku la) dan betul yang abg shah cakap tu, lepas tamat je tempoh internet tu kita akan diberi "tempoh bertenang"(grace period) untuk kita menopap no broadband kita tu.

tapi taktau pulak dia akan tolak baki kredit yang ada dalam simkad tu untuk rm0.10/10kb(ikut apa yang dibagitau oleh abg shah).

dan saya baru dapat tau, pek ni hanya boleh digunakan selama setahun je.