Jump to content
Sign in to follow this  
capoi

Movie Apa Yang Korang Rasa Berbaloi Ditonton Dalam Format Bluray Atau

Recommended Posts

Assalamualaikum...

Kepada kaki2 tonton wayang atau movie, mai la share kat sini dan rekomen movie2 yang kita rasa patut dan berbaloi ditonton dalam full HD atau Bluray ni. Selalu yang aku dengar, orang sebut Avatar dan kita sendiri pun mesti setuju. Jadi bagaimana dengan movie2 yang lain?

Lagi 1, aku belom perasan atau dapat bezakan kualiti HD dan Full HD. Kualiti HD pada aku pun dah cukup okay...jadi adakah apa2 alasan untuk aku beralih dari movie yang hanya HD kepada Full HD?

Full HD yang aku tahu resolution dia memang 1920x1080 kan? HD pulak 720p.

Full HD boleh play ape2 HD content. HD saje pulak agak masalah nak play Full HD content oleh kerana tak support reso.

Pastu depend on viewing distance jugak HD dengan Full HD untuk nampak beze dia.

p/s salah tlg betolkan.

Kalau tak silap, HD pun boleh play Full HD...cuma tak dapat kualiti gambar Full HD. Cthnya, TV 720p boleh play Video Full HD tapi kualiti gambar display kat TV tetap 720p. Video Full HD banyak pixel, jadi jika tonton dalam jarak yang dekat pun kita tak nampak imej pecah. Kalau yang HD saja kena tonton jauh sikit baru nampak clear. Cuma beza full HD dengan HD, hanya orang yang videophile jer dapat bezakan. Kita yang biasa nih mungkin nampak sama kot. Aku ada beberapa animasi 3D macam Tangled, Wall-E dan Kungfu Panda. Video Kungfu Panda tuh dalam format 1080p...jika aku zoom video tu, kualiti gambar masih sharp banding HD.

Setakat ni masih tunggu nak tengok Avatar dalam Full HD...nak rasa sendiri berbaloi ke tak berbanding HD.

salam,

pendapat aku lain skit, bukan nak kata betul @ salah. klu movie full HD main kat tv HD gambar akan lebih cantik & tajam sbb pixel akan lebih rapat. terbalik bila movie tu 720p main kat tv full HD, gambar akan kurang cantik sbb tv full HD akan blow up movie utk penuhkan skrin. pendapat aku jer laa ni...

Ini perbandingan imej pada screen tv HD dan Full HD.

[img]http://gadgets.softpedia.com/images/news/Choosing-Between-1080p-Full-HD-or-720p-HD-Ready-For-Your-HDTV-3.jpg[/img]

[img]http://whattvs.com/_images/Resolution-Grid-Lines.gif[/img]

Jadi, yang full HD ada nampak sharp paparan imej dia. Yg HD plak nampak petak2 sikit. Jadi, ada forumer tempat lain kata play movie 1080p rip pada TV bukan Full HD umpama sia-sia. Cuma aku tak dapat compare sendirila sebab ada 1 ja TV. Tapi yang aku dah test, DVD biasa kalau play kat Full HD, gambar boleh upscale...tapi kalau TV besar kalau duduk dekat memang pecah2la.

Takkan Avatar aje kot yang berbaloi? Lain takda ka? Edited by capoi

Try Transformer. Dark Knight. Tak pon Discovery. :)

Untuk Full HD play dekat HD kadang2 depends on TV tak silap. Ada certain tu dia akan ada black bar. Kalau TV yang intelligent sikit dia still boleh main tapi dia pakai teknik interlace ape tah untuk buat dia play kat TV 720p. Kualiti degrade tapi tak la ketara. View distance main peranan jugak macam mana pon. Untuk soalan berbaloi ke bertukar ke Full HD susah jugak nak decide. Rasa kena tanya mata. Kalau mata kata OK ok lah. :P

[quote name='capoi' timestamp='1324297571' post='1077311']
Ini perbandingan imej pada screen tv HD dan Full HD.

[img]http://gadgets.softpedia.com/images/news/Choosing-Between-1080p-Full-HD-or-720p-HD-Ready-For-Your-HDTV-3.jpg[/img]

[img]http://whattvs.com/_images/Resolution-Grid-Lines.gif[/img]

Jadi, yang full HD ada nampak sharp paparan imej dia. Yg HD plak nampak petak2 sikit. Jadi, ada forumer tempat lain kata play movie 1080p rip pada TV bukan Full HD umpama sia-sia. Cuma aku tak dapat compare sendirila sebab ada 1 ja TV. Tapi yang aku dah test, DVD biasa kalau play kat Full HD, gambar boleh upscale...tapi kalau TV besar kalau duduk dekat memang pecah2la.

Takkan Avatar aje kot yang berbaloi? Lain takda ka?
[/quote]

byk nk list bro.. nice sharing..

skg layan 1080p video clip utube jerk.. suka warna warni.. mcm katy perry hot n cold elmo.. friday night..

aku ckp avatar coz bru tgk extended version!.. layanz..

smua citer best r bila tgk bluray b aku..

yup mmg dia upscale.. sebab aku tgk movie avi bodo saiz 600mb kat samsung 2233sw aku compare ngan panasonic plasma 42 lain gambar dia...

nak berbaloi try tengok movie2 nih,

- Transformers Trilogy

- Kungfu Panda 2

- Rango

[quote name='capoi' timestamp='1324128535' post='1077230']
Assalamualaikum...

Kepada kaki2 tonton wayang atau movie, mai la share kat sini dan rekomen movie2 yang kita rasa patut dan berbaloi ditonton dalam full HD atau Bluray ni. Selalu yang aku dengar, orang sebut Avatar dan kita sendiri pun mesti setuju. Jadi bagaimana dengan movie2 yang lain?

Lagi 1, aku belom perasan atau dapat bezakan kualiti HD dan Full HD. Kualiti HD pada aku pun dah cukup okay...jadi adakah apa2 alasan untuk aku beralih dari movie yang hanya HD kepada Full HD?
[/quote]
Transformer : dark side of the moon...best