Jump to content
Shanai

Minta Pandangan Tentang Signature

Recommended Posts

Assalamualaikum semua,

Saya ingin mohon pandangan dan pendapat daripada semua ahli tentang penggunaan signature di dalam forum kita ini.
Saya lihat ada signature yg besar dan kecil, panjang dan pendek, teks dan animated.

Saya terfikir utk jadikan signature yg canggih2 tu sebagai satu ciri2 utk status premium (moderator, ahli lama, ahli aktif atau ahli berbayar) manakala user biasa mungkin dapat teks sahaja.

Apa pendapat korang, adakah ok sebegitu atau benarkan semua orang boleh buat signature ikut kesukaan masing2?

rasanya better bebaskan kalau nak buat sendiri, cuma tetapkan size maksimum supaya takde yg besar sangat. atau semuanya sama saiz ja sekalipun design masing2. takde lah serabut sgt :D

maybe untuk moderator, supervisor, admin dan jawatan2 lain boleh dibuat siggy design khas.

atau kalau nak buat siggy untuk semua, buat macam di jiwang torrent, kat siggy tu ada update berapa banyak upload, download, dan lain2. kat sini maybe boleh tukar ke status keahlian/pangkat, jumlah pos, tarikh join. automatik join terus dapat link untuk siggy tu

Wsalam..maaf nyampuk thread nih, sebab saya ahli baru, owh minta maaf kalau saya guna siggy. Sebab saya pun tak tau lagi, tapi waktu register dulu, ada try minta, saya ingat boleh jer, tak tahu plak ada ahli berbayar, maaf.

Setuju juga dengan pendapat Panglima Khalid.

kalau salah satu forum diaorang guna cam nih, tapi member mesti lebih 100 post baru dapat. Yang nh semua ada kat user cp.

[url="http://TheFTalk.com/"][img]http://addons.theftalk.com/member133438-white.gif[/img][/url] Edited by carnine9

[quote name='carnine9' timestamp='1323387094' post='1076533']
Wsalam..maaf nyampuk thread nih, sebab saya ahli baru, owh minta maaf kalau saya guna siggy. Sebab saya pun tak tau lagi, tapi waktu register dulu, ada try minta, saya ingat boleh jer, tak tahu plak ada ahli berbayar, maaf.
[/quote]
bro shanai mintak pandangan, silakan berikan pandangan :D

dulu memang takleh, kalau tak silap tahun 2007-08 dulu ramai mintak boleh letak gambar di siggy tapi option tu tak di-on-kan maka hanya tulisan je yang ada, link pun tak boleh. letak link pun takleh tekan, kena copy ke adress bar. kenangan suatu ketika dulu.

pastu dibolehkan sampai sekarang pun boleh. macam yg bro [b]carnine9 [/b]letak tu. ramai je org lain pun letak siggy gambar. sye malas nak gune gambar :D

[quote name='Panglima Khalid' timestamp='1323444973' post='1076596']
bro shanai mintak pandangan, silakan berikan pandangan :D

dulu memang takleh, kalau tak silap tahun 2007-08 dulu ramai mintak boleh letak gambar di siggy tapi option tu tak di-on-kan maka hanya tulisan je yang ada, link pun tak boleh. letak link pun takleh tekan, kena copy ke adress bar. kenangan suatu ketika dulu.

pastu dibolehkan sampai sekarang pun boleh. macam yg bro [b]carnine9 [/b]letak tu. ramai je org lain pun letak siggy gambar. sye malas nak gune gambar :D
[/quote]

Ok terima kasih, owh pandangan yer, saya rasa ok kut letak siggy, tapi kalau org baru macam saya guna width limit 400px ke bawah. Kalau boleh siggy2 yang tak menjolok mata :) saya suka ada siggy, dari forum lain2 saya letak siggy, dulu mmg suka buat siggy noob.

Tapi kalau bro shanai n admin lain boleh buat yang mcm Ftalk forum (contoh ) lagi cantik. Tapi kena main PHP. semua boleh pakai, n ada logo putera macam bro panglima khalid cadangkan tu lagi best :). Sorry kalau pendapat saya buat org terasa ker. Sebab saya pun nak belajar ilmu sebenarnya berforum nih dan kongsi yang mana tahu sikit2. Edited by carnine9

salam warga putera.. bagi saya ok jgk kalau letak siggy.. nampak meriah skt kat forum ni.. :) cuma pihak admin perlu menetapkan peraturan nak letak siggy , dari seri saiz dan jenis2 gmbr yg dibenarkan,.

apa yg saya dapat simpulkan, ramai yg berpendapat:
1. Benarkan siggy untuk semua (atau yg cukup minima posting pada jumlah tertentu, cth: 100), bukan premium feature.
2. adakan peraturan @ guideline ttg siggy
3. siggy khas untuk mod

ada pandangan lain?

[quote name='shanai' timestamp='1325360917' post='1077872']
1. Benarkan siggy untuk semua (atau yg cukup minima posting pada jumlah tertentu, cth: 100), bukan premium feature.
3. siggy khas untuk mod

ada pandangan lain?
[/quote]

yang nih saya setuju...pandangan lain tak pandai nak bagitahu...tapi rasa abg shanai punya peraturan tu elok dah....

[quote name='shanai' timestamp='1325360917' post='1077872']
3. siggy khas untuk mod

ada pandangan lain?
[/quote]
yg ini aku setuju bro shanai...yg kt peraturan tu tetapkan x blh letak signature yg mempunyai unsur2 tak baik contoh gmbr perempuan seksi...size pn x perlu besar sgt...sbb kalau terlalu besar forum jd serabut tgk sbb terlalu byk signature yg besar2 dan blh memberatkan loading time bg pdc huhu.