Jump to content

Recommended Posts

Ada ke ahli putera yang minta muzik ekstrem di sini tak kisah band luar ke dalam negara dari genre death metal ke hinggalah crust punk ke. Ada tak? share la kumpulan kegemaran dan album kegemaran anda dari genre-genre berkaitan muzik ekstrem ni (lagu yang tak keluar radio hitz.fm atau suria.fm).

Aku layan gak lagu-lagu kumpulan EPICA.
Antara lagu-lagu dia yang best..
1. Sensorium
2. Cry For The Moon
3. The Phantom of Agony
4. Seif al-Din
5. Facade of Reality

Lagu dia memang best..tapi lirik2 dia tu kadang-kadang aku tak berapa nak setuju..just enjoying the music..not more than that.. Edited by NeoLogy

dulu2 ade gak layan lagu punk ngan trash..

blackmetal

grunge

just dengar2 camtu jer la, takde la hari2 mau dengar..

aku layan Nightwish.. die slow tp best..lagu die slow sbb pompuan nyanyi tp aku suke..

1.nemo (bukan finding nemo tau)
2.amaranth
3.bye bye beautiful

lagu epica pun aku layan..mcm neology bg tu lar...
kalo metal aku layan slipknot dgn drowning pool

Band2 OldSkool best...Tak jemu dengar lagu diorang, dulu masa form sekolah dengar keras2, Metal, sekarang layan AC/DC jer. Band baru2 tak tau sgt. Cuma dengar kat Youtube jer. Mmb best dengar punk ke apa ker, janji jgn Rap. Edited by carnine9

A.C.A.B for life bro.... time underground/skinhead dulu memang masyuk.....
Time blaja, lepas blaja, kdg2 time 'beri2' pon ada... 2 yang sampai time exam pon mulut duk kumat-kamit ACAB je... Aiyooo...

Banyak sangat dengar lagu dari band2 camni sampai dah lupa semua. tapi antaranya cam

death: Deicide, Cannibal Corpse, Behemoth, dan kalau local punya death cam Mantak, Crown of Hornes. grind: Napalm Death, Carcass, SOB, Carcass Grinder, Repulsion, dan local cam Spermblast. crust: Nause, Amebix punk lama: Black Flag, Dead Kennedys, Crass, Acid Rain (band penang), dan banyak lagi bapak tak ingaT.

[quote name='cocos' timestamp='1323250115' post='1076386']
A.C.A.B for life bro.... time underground/skinhead dulu memang masyuk.....
Time blaja, lepas blaja, kdg2 time 'beri2' pon ada... 2 yang sampai time exam pon mulut duk kumat-kamit ACAB je... Aiyooo...
[/quote]

nih pink ska malaysia kan...ok gak dulu ada dengar :)

[quote name='Gaara_SuxX' timestamp='1323254655' post='1076398']
Banyak sangat dengar lagu dari band2 camni sampai dah lupa semua. tapi antaranya cam

death: Deicide, Cannibal Corpse, Behemoth, dan kalau local punya death cam Mantak, Crown of Hornes. grind: Napalm Death, Carcass, SOB, Carcass Grinder, Repulsion, dan local cam Spermblast. crust: Nause, Amebix punk lama: Black Flag, Dead Kennedys, Crass, Acid Rain (band penang), dan banyak lagi bapak tak ingaT.
[/quote]

Napalm Death ngan Carcass power dulu...Sepultura best gak.....:) Time nih masa form bape ntah dengar...tapi kira ganaih abis kat sekolah huhu. Edited by carnine9

[quote name='carnine9' timestamp='1323254809' post='1076399']

Napalm Death ngan Carcass power dulu...Sepultura best gak..... :) Time nih masa form bape ntah dengar...tapi kira ganaih abis kat sekolah huhu.
[/quote]

Yelah, tu aku cakap banyak sangat sampai lupa nak masukkan Sepultura (band penting). tapi tu nak diringkaskan cerita. [b]aku pula hanya mendengar jer muzik camni tapi langsung tak sentuh penampilan, aku kalau penampilan orang memang langsung tak sangka yang aku dengar lagu-lagu camni, yelah orang katekan muke suci (perasan senirik ni)[/b]. Padahal aku dengar gak lagu black metal cam Burzum, Abhinanda, Gorgoroth, Idjam hinggalah Bathory. tapi mendengar je lah..aku tak pernah nak taw sangat sapa perform muzik tu.

Tapi aku minat sangat jenis muzik jenis roots punk tak kira thrash punk ke , crust ataupun hardcore memang aku enjoy dengar walaupun aku buta muzik.

[quote name='carnine9' timestamp='1323254809' post='1076399']
[/quote]

lebih kurang juga.. lagu2 dia lebih kepada perjuangan skinhead.. Jadi cara pnyampaian betol2 feeling dan penuh semangat.. Tu yg seronok dengar 2

aku minat Slipknot tp dh lama x follow band diaorg skrg mybe dh masuk U kot dan berjiwa jiwang kot haha....cradle of faith dan lamb of god pun aku layan...tp x ada ar smpi tahap korban "kambing" tu haha....umur pn dh meningkat....haha dh mls dh nk layan lagu hardcore ni haha

[quote name='mon678' timestamp='1323329210' post='1076462']
aku minat Slipknot tp dh lama x follow band diaorg skrg mybe dh masuk U kot dan berjiwa jiwang kot haha....cradle of faith dan lamb of god pun aku layan...tp x ada ar smpi tahap korban "kambing" tu haha....umur pn dh meningkat....haha dh mls dh nk layan lagu hardcore ni haha
[/quote]

Ada pengalaman merasa tu pun dah cukup dah rasenya.. kalau de member2 borak topik ni boleh kita join sekaki.. :3: Sambil teringat2 balik kenangan lama gitu.. Ahahaha Edited by cocos

lagu 2 yg heavy gila ni muzik diaorg best tp lirik jgn ikut sgt sbb lirik diaorg byk menyimpang haha

[quote name='cocos' timestamp='1323256670' post='1076404']
lebih kurang juga.. lagu2 dia lebih kepada perjuangan skinhead.. Jadi cara pnyampaian betol2 feeling dan penuh semangat.. Tu yg seronok dengar 2
[/quote]

A.C.A.B betul skinhead punya band, lagu diorang best2 dulu dengar. Era 90 an.
[quote name='mon678' timestamp='1323329210' post='1076462']
[/quote]

Slipknot memang best. Aku pun suka. Sama la, tua2 nih layan old skool jer, yang mana boleh dengar, Tapi band era 90 an semua best2 Alternative.

Tapi band punk paling aku suka sekali Rancid. Album kedua diorang semua lagu best2. Kalo Rock lak aku suka AC/DC old timer nih. Cuba tgk live diorang kat Argentine yang video clip Iroman Man 2 tu, power maaa...hehe.

slipknot kumpulan yg unik aku suke drummer diaorg haha main power pnye haha

[quote name='mon678' timestamp='1323396489' post='1076543']
lagu 2 yg heavy gila ni muzik diaorg best tp lirik jgn ikut sgt sbb lirik diaorg byk menyimpang haha
[/quote]

muzik die selalunya golongan2 remaja dengar sebab time ni naluri memberontak tu kuat...

yang problem-nya, golongan remaja ni cepat terpengaruh dengan anasir2 negatif 2...
2 yang belambak kumpulan black metal jadinya...

tapi yang menariknya, kadang2 tu gaya diowang ni ada yang lagi teruk dari orang kene rasuk dek jin... :18: :18: :18: Edited by cocos

[quote name='KeMaT HaSaN' timestamp='1323400951' post='1076558']
muzik die selalunya golongan2 remaja dengar sebab time ni naluri memberontak tu kuat...

yang problem-nya, golongan remaja ni cepat terpengaruh dengan anasir2 negatif 2...
2 yang belambak kumpulan black metal jadinya...

tapi yang menariknya, kadang2 tu gaya diowang ni ada yang lagi teruk dari orang kene rasuk dek jin... :18: :18: :18:
[/quote]

tak semua mudah terpengaruh dengan bende tak elok ni...aku dengar muzik-muzik sebab aku kena duk umah je, (kene marah kalau keluar rumah, balik rumah malam jangan cerita la, aku tak pernah buat). Aku habiskan masa aku dengar muzik camni jer lah. Sebut dari punk harcore cam Black Flag hinggalah ke band brutal death cam Dying Fetus, padahal aku ni bagusnye. Hobi aku selain dengar muzik, aku minat baca buku, (tapi aku benci belajar) fizik yang tidak terlalu teknikal, contohnya Road To Reality tulisan Roger Penrose setebal lebih 900 mukasurat..best pa

Sapa taw band grindcore Malaysia yang masih aktif sekarang ni. Aku taw satu jer band Perak iaitu Spermblast.. aku ada kawan main grind dekat Sabah ni tapi hanya suka2 je lah.

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323516408' post='1076667']
tak semua mudah terpengaruh dengan bende tak elok ni...aku dengar muzik-muzik sebab aku kena duk umah je, (kene marah kalau keluar rumah, balik rumah malam jangan cerita la, aku tak pernah buat). Aku habiskan masa aku dengar muzik camni jer lah. Sebut dari punk harcore cam Black Flag hinggalah ke band brutal death cam Dying Fetus, padahal aku ni bagusnye. Hobi aku selain dengar muzik, aku minat baca buku, (tapi aku benci belajar) fizik yang tidak terlalu teknikal, contohnya Road To Reality tulisan Roger Penrose setebal lebih 900 mukasurat..best pa

Sapa taw band grindcore Malaysia yang masih aktif sekarang ni. Aku taw satu jer band Perak iaitu Spermblast.. aku ada kawan main grind dekat Sabah ni tapi hanya suka2 je lah.
[/quote]
aku setuju x smua org terpengaruh kalau just mendengar je ....x smpi obses xpe.....tp lau obses dan ikut terus black metal mmg hancur haha... dgr je x pe jgn ikut-ikutan haha ....ak penh lalui zaman ni ....haha...p/s: skrg remaja zaman k-pop plak....lg pening pale aku dgr org korea nyanyi haha aku lg minat jepun...zaman metal dh tenggelam dh...k-pop dh take over.

k-pop ni lagu dia bukan la best sangat pun..orang suke k-pop ni sebab artis2 dia ensem/cun...sebab suke tengok diorang menari2..kalau yang laki suke sebab artis2 perempuan dia pakai seksi-seksi..pastu menari ala-ala menghairahkan..laki mane tak suke?kalau pompuan lak suke tengok artis dia yang hensem2..yang sasa-sasa..pastu menari berirama lak..pompuan mana tak cair..makna lagu..sepatah haram pun tak tau..haha..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1323537386' post='1076690']
k-pop ni lagu dia bukan la best sangat pun..orang suke k-pop ni sebab artis2 dia ensem/cun...sebab suke tengok diorang menari2..kalau yang laki suke sebab artis2 perempuan dia pakai seksi-seksi..pastu menari ala-ala menghairahkan..laki mane tak suke?kalau pompuan lak suke tengok artis dia yang hensem2..yang sasa-sasa..pastu menari berirama lak..pompuan mana tak cair..makna lagu..sepatah haram pun tak tau..haha..
[/quote]
mmg btul pn tu yg aku agak nympah tgk group mcm super junior,2pm ni yg dak perempuan tergila2kn skrg....muka je encem x ada sdp mne muziknyee...aku mmg x ske k-pop...

[quote name='NeoLogy' timestamp='1323537386' post='1076690']
[/quote]

Nasib aku ni jenis yang tidak mudah terpengaruh dengan keadaan sekeliling. Aku tak kira apa orang minat, yang aku taw aku punya suka jer. Betul ke orang skarang ni minat sgt dengan K-pop. Tak dengar pun... tapi band jepun yang mainstream banyak jugak best. Contohnya Arc L' Ciel ngan X Japan, berseni jugak.

Kalau band mainstream dari Korea taktaw plak aku. Tapi band ug ada gak beberapa kerat aku penah dengar.. Taklah hebat mana cam band lagenda Jepun, cam SOB (beri pengaruh ngan sound awal muzik grindcore), dan band baru cam Damage Digital (band grindcore diasaskan oleh pelajar Malaysia kat Jepun).

[quote name='Gruntz_To_The_Core' timestamp='1323567136' post='1076716']
Nasib aku ni jenis yang tidak mudah terpengaruh dengan keadaan sekeliling. Aku tak kira apa orang minat, yang aku taw aku punya suka jer. Betul ke orang skarang ni minat sgt dengan K-pop. Tak dengar pun... tapi band jepun yang mainstream banyak jugak best. Contohnya Arc L' Ciel ngan X Japan, berseni jugak.

Kalau band mainstream dari Korea taktaw plak aku. Tapi band ug ada gak beberapa kerat aku penah dengar.. Taklah hebat mana cam band lagenda Jepun, cam SOB (beri pengaruh ngan sound awal muzik grindcore), dan band baru cam Damage Digital (band grindcore diasaskan oleh pelajar Malaysia kat Jepun).
[/quote]
yessssss akhirnyaaaa haha ak peminat band Arc L`Ciel musik diaorg best2 haha...SOB mmg best kot legend tu haha...yup dak2 remaja skrg gile tol dgn k-pop ni...pening aku...kt tv pun asyik kuar cite korea and lagu korea jee aduhhh

[quote name='NeoLogy' timestamp='1323175705' post='1076307']
Aku layan gak lagu-lagu kumpulan EPICA.
Antara lagu-lagu dia yang best..
1. Sensorium
2. Cry For The Moon
3. The Phantom of Agony
4. Seif al-Din
5. Facade of Reality

Lagu dia memang best..tapi lirik2 dia tu kadang-kadang aku tak berapa nak setuju..just enjoying the music..not more than that..
[/quote]

Salah satu dari lagu Epica ade azan mase intro tapi tak pasni mana satu.

Aku pulak minat local bands;

Cromok (yang instrumental je, yang ade vokal aku tak leh masuk)
Metalasia

Lain-lain;

Metallica
Yngwie J. Malmsteen (ni classical rock extreme ka?)
Avenged Sevenfold
Five Finger Death Punch

[i]p/s: Bab K-Pop aku da lame tinggalkan sebelum radio Malaysia ni ade pasang lagu korea lagi zaman-zaman My Sassy Girl. [/i]

[quote name='e_X' timestamp='1323668688' post='1076825']
Salah satu dari lagu Epica ade azan mase intro tapi tak pasni mana satu.
[/quote]
Yang tu aku tak sure, tapi dalam lagu Seif al-Din ada ucapan Laillahaillalah,Muhammadarasulullah

Eh ada tak sapa-sapa ahli putera sini yang dengar lagu black metal? klau ada, leh rekemen band pe best? aku ada lagu burzum je, boring la plak. taktaw sangat pasal genre muzik ni. (bile dengar je genre muzik ni mesti rasa semacam, sekadar mendengar).