Jump to content
Sign in to follow this  
aczan

Meseg Keluar Dari Win32

Recommended Posts

Salam, PC kawan baru siap format semalam..pagi ni bila buka..keluar mesehg ni pulak..apa lagi yang
tak kena..???? [img]http://img.techpowerup.org//111122/Untitled917.jpg[/img]

Cerita panjang dia macam ni..Aku pakai dua H/Disk..Pada mulanya semuanya ok..tapi sehari dua ni curses dia agak 'berat' je bila kita nak gerakkan ke mana-mana. Kawanpun suruh orang format balik pc. Orang tupun formatlah..H/Disk C yang ada program , H?dis D ada fail-fail je..(Dia tak usik H/Disk ni). Siap format, kawan buka, memang ringan curser..kemudian kawan instal beberapa software, ok..sampai pada satu software..tengah2 instal, dia heng..kawanpun geram, terus on terus..bila buka balik pc..dia dah mula 'buat'..lambat je nak keluar windows. Bila dah keluar, masa kawan buka fail2 yang ada dalam D..curser terus rasa sedikit berat bila nak digerakkan..Kawanpun scan virus dengan KIAV 2012 yang baru kawan beli..siap scan, tak ada jumpa virus..Pagi ni, bila kawan buka PC tu..terus dia keluar meseg ini..Kawan syah virus ada dalam H/Disk D..

Soalan ke dua..Svchost Process Analyzer tu macam mana cara gunanya??

try install blik software yg wat heng tu
make sure ttop KIAV(kaspersky ka???) dlu
ble da siap install, hang uninstall blik software tu
bleh bgtau nme software tu?

virus dlm hdd D xle wat ape klu xrun@autorun

cre nk gne S.P.A tu,hang run je
klu ad prob,die akn bgtau

update antivirus tu pastu hang wat full scan
kat full scan tu,slalunye bleh pilih local disk...

Software yang heng masa instal tu ialah photostudio 5..aku akan selalu masuk balik software ni kat pc aku, sebab aku ni buat kedai gambar partime...jadi aku perlu software ni..Aku dah bagi sepupu aku (yang tolong format pc aku) ni tengok cd tu..dia kata cd ni mungkin rosak sikit..sebab ada nampak macam calar-calar katanya..Aku dah buat scan virus dengan KIAV 2012 kat D..juga telah buat scan dengan Malwarebytes..tapi tak ada jumpa apa-apa viruspun..Sekarang ni aku rasa kadang-kadang curser aku bila nak gerak, dia seakan 'malas'..tapi kadang2 laju pulak..Hai..geram betul aku..kalau aku ada duit, aku buang dah pc ni, aku akan beli pc baru je!

[quote name='aczan' timestamp='1322031572' post='1075511']
Cerita panjang dia macam ni..Aku pakai dua H/Disk..Pada mulanya semuanya ok..tapi sehari dua ni curses dia agak 'berat' je bila kita nak gerakkan ke mana-mana. Kawanpun suruh orang format balik pc. Orang tupun formatlah..H/Disk C yang ada program , H?dis D ada fail-fail je..(Dia tak usik H/Disk ni). Siap format, kawan buka, memang ringan curser..kemudian kawan instal beberapa software, ok..sampai pada satu software..tengah2 instal, dia heng..kawanpun geram, terus on terus..bila buka balik pc..dia dah mula 'buat'..lambat je nak keluar windows. Bila dah keluar, masa kawan buka fail2 yang ada dalam D..curser terus rasa sedikit berat bila nak digerakkan..Kawanpun scan virus dengan KIAV 2012 yang baru kawan beli..siap scan, tak ada jumpa virus..Pagi ni, bila kawan buka PC tu..terus dia keluar meseg ini..Kawan syah virus ada dalam H/Disk D..

Soalan ke dua..Svchost Process Analyzer tu macam mana cara gunanya??
[/quote]
bro ada kemungkinan hdd ko ada badsector....aku sarankan ko buat low level format...than bru format biasa...tp sblm tu backup dulu data penting ke dlm hdd external...sbb low level format reset binary dlm hdd ko kpd smua 0 mcm mula2 kuar dri factory then if badsector x byk, space yang ada akan ttp bad sector tu,ak lpe ape ntah npe space tu "slack space" x slh aku la...aku slalu buat lowlevel format gune hiren boot cd je

klu nk install blik photostudio 5 tu,ko copy sume file die ke pc ko
copy yg file size die besar2 dlu
klu hang xle nk copy,eject CD tu pastu msok blik
then copy smula...
cre ni lmbt skit tp sng...klu internet ko laju,download je kat internet...[url="http://download.cnet.com/ArcSoft-PhotoStudio/3000-2192_4-10176800.html"]yg ni ke[/url]??

btol gak mcm mon678 ckp tu
mayb ad bad sector
klu nk check,ko leh download software ni....[url="http://www.hdsentinel.com/"]HDD Sentinel[/url]
lepas da konpem mmg ad bad sector,ko leh buat low level format atau repair je bad sector tu
nk repair,bleh gne [url="http://www.dposoft.net/hdd.html"]HDD Regenerator[/url] tp mmg berjanggut gak la tggu mende ni siap

ace try test cabot hdd no 2 tu
pastu reboot....ad slow lg x????
time slow tu,tgk kat Task Manager ko nye CPU usage