Jump to content
M3ntary™

Saham Koperasi Permodalan Felda (kpf)

Recommended Posts

[size=4][font=times new roman,times,serif]Assalamualaikum. Kat sini ku nak mintak pendapat serta berkongsi pengalaman mengenai Saham Koperasi Permodalan Felda.[/font][/size]
[size=4][font=times new roman,times,serif]Untuk pengetahuaan semua, kadar dividen yang dikeluarkan oleh Kopersi Permodalan Felda (KPF) adalah sebanyak 15% untuk [/font][/size]
[size=4][font=times new roman,times,serif]tahun 2010. Jadi kalau boleh kita sama² bincangkan mengenai isu ini. Ada siapa² yang kat sini dah jadi ahli KPF? Adakah ianya [/font][/size]
[size=4][font=times new roman,times,serif]hanya terbuka kepada peneroka Felda sahaja? Tapi ku ada dengar ianya dibuka kepada orang awam pertengahan tahun ni.[/font][/size]

Waalaikumussalam...setahu aku lah,kpf ni ni hanye utk org2 felda..samada peneroka,kakitangan atau ahli kluarge terdekat mereka shj (suami/isteri n anak).mmg tiap2 thun,kpf bg dividen paling tggi.klau x silap,kpf menang anugerah koperasi terbaik 2010.

kalau tak silap aku tak pernah aku dengar dibuka ke orang awam... kalau buka mau gaduh orang berebut nak beli weii.... taktahu laa.. kalau2 dibka tapi tak diwar-warkan.. takut orang berebut.. so sapa yang tau jer laa kot...

kalau ada buka tuk orang awam aku nak beli juge... wakakkakakaka... Edited by akuccputsedut

[quote name='M3ntary' timestamp='1321948355' post='1075438']
Macam tu ke. Tapi kalau tak salah ku ada dengar pertengahan tahun ni kpf ni akan dibuka kepada orang biasa, tak ada ke?
[/quote]

pertengahan thun ni?? skrang blan NOV, dah nak hjung thun..tp klau sblum pertengahan 2012,stahu aku Felda Global Ventures Holdings akan disenarai kan ke bursa malaysia yg akan menjadikannye berstatus konglomerat global..bkannye KPF...KPF memegang 51% saham Felda Holdings n Felda Global Ventures Holdings memegang 49%...so pd aku,stakat ni KPF memang x d buka kpd org awam.tp aku x tau sgt pasal ni..tgk pndpt org yg lebih tau pasal ni lak..

Untuk orang Felda dan anak buah mereka sahaja.
Ada tak orang Felda yang masih single dan yang menjadi single kat sini.
Nak buat apa tu??? ...... Pakcik nak masuk meminang untuk pakcik sendiri.
Pakcik nak jadi orang Felda gak. :152: Edited by PowerRootTongkatAli2011

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1321955069' post='1075454']
kalau tak silap aku tak pernah aku dengar dibuka ke orang awam... kalau buka mau gaduh orang berebut nak beli weii.... taktahu laa.. kalau2 dibka tapi tak diwar-warkan.. takut orang berebut.. so sapa yang tau jer laa kot...

kalau ada buka tuk orang awam aku nak beli juge... wakakkakakaka...
[/quote]
Ku pun ada dengar macam tu jugak. Bila ku tengok syarat, memang orang felda je yang layak. Aiishhh.. :huh:

[quote name='Hafiz Yusof' timestamp='1321961453' post='1075457']
pertengahan thun ni?? skrang blan NOV, dah nak hjung thun..tp klau sblum pertengahan 2012,stahu aku Felda Global Ventures Holdings akan disenarai kan ke bursa malaysia yg akan menjadikannye berstatus konglomerat global..bkannye KPF...KPF memegang 51% saham Felda Holdings n Felda Global Ventures Holdings memegang 49%...so pd aku,stakat ni KPF memang x d buka kpd org awam.tp aku x tau sgt pasal ni..tgk pndpt org yg lebih tau pasal ni lak..
[/quote]
Yap, kiranya masa bulan 5-6 tahun ni. Tapi kalau memang betul dah buka, siapa² yang ada ASB terus je transfer masuk kpf. :lol: Apa² pun koperasi sekolah ku dulu jugak best, 2 tahun lepas bagi 20%! pulangan pelaburan. Mohon ngan angkasa lepas pulak tu. :3: