Jump to content

Recommended Posts

[img]http://i35.photobucket.com/albums/d177/hairulfadly/maharaja_lawak_mega.jpg[/img]

Salam,
Bermula setiap hari Jumaat, Astro Warna (saluran 132) mempersembahkan Maharaja Lawak Mega (MLM) yang menghimpunkan pelawak-pelawak seantaro Asia Tenggara dari Malaysia, Singapura dan Indonesia. (Nape Brunei, Vietnam, Philipines dan Thailand tak masuk plak?)

Banyak otai lawak yang masuk pertandingan ni. Hos AC Mizal dan juri pula - Chef Wan, Zainal Abidin Hassan, Datuk Siti Nurhaliza dan juri jemputan.

Waktu ni la kita nak tengok otai-otai lama boleh buat lawak ke tak jika ada pertandingan.
Mari kita tengok sape yang bakal menjuari siri pertama ni..hehe..

Sebanyak 17 pasukan berentap yang akan menggeletekkan usus dan memecahkan perut anda. Tapi hadiahnya aku tak tahu pulak. Minggu depan (minggu ke 3) sebanyak 5 buah pasukan akan disingkirkan.
Siapakah mereka?

[url="http://www.decrewz.com/senarai-peserta-maharaja-lawak-mega-astro/"]http://www.decrewz.c...wak-mega-astro/[/url]

lawak org lame gak still the best

cuma tak rasa agak bias ke juri2 sume dr malaysia?

haha aku rase minggu ni kumpulan "gebu","caer","lanun","comel" dgn "syok" terkeluar...diaorg smua buat lawak cikit je org yg ketawa huhu lg2 gedu..."gedik" tol diaorg

ha'ah gebu tuh aku paling benci betui.. tapi aku kesian kat depa dok atas pentas tuh takde sapa pung gelak sunyi sepi 1 dewan bandaraya tuh... huhuhuhuhuhuhu..... dah ler seksi nak mampus.. pastu tak lawak pulak.. kesian la kat depa tuh...

yang endon ada budak kecik tuh.. lawak jugak sekali sekala... wakakkakakaka.... afdlin ngan harun paling best...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1320803626' post='1074924']
ha'ah gebu tuh aku paling benci betui.. tapi aku kesian kat depa dok atas pentas tuh takde sapa pung gelak sunyi sepi 1 dewan bandaraya tuh... huhuhuhuhuhuhu..... dah ler seksi nak mampus.. pastu tak lawak pulak.. kesian la kat depa tuh...

yang endon ada budak kecik tuh.. lawak jugak sekali sekala... wakakkakakaka.... afdlin ngan harun paling best...
[/quote]
aku pn x suke gebu...bt lawak ntah ape2 ntah....mmg sunyi la dewan tu....x ada org ketawa pn haha

[quote name='mon678' timestamp='1320823367' post='1074944']
aku pn x suke gebu...bt lawak ntah ape2 ntah....mmg sunyi la dewan tu....x ada org ketawa pn haha
[/quote]

yang last week punya memang kesian arr.. sekali kena sound ngan chef wan... ingat nih pertandingan nyanyi ke.. wakakkakaaka... kesian...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1320898982' post='1074977']

yang last week punya memang kesian arr.. sekali kena sound ngan chef wan... ingat nih pertandingan nyanyi ke.. wakakkakaaka... kesian...
[/quote]
itu yg aku pelik tu ingt theme minggu tu lawak musical....haha...mmg btul pn chefwan ckp cm tu....haha...x lawak pn

Aku paling tak suke pelawak yang gune modal mimik muka (azli senario),menjerit2 (bell ngasri), dan ingat gemuk tu lawak..diorng ni melawak takde 'content'..hanya harap pada mimik muka yang macam org terencat/bodoh (kunun lawak la)..lawak slapstik la senang citer..menampakkan orang kita ni tehegeh-hegeh/tergedik-gedik je lebih..padahal tak lawak mane pun..sekali dua orang boleh la gelak..tapi bila tiap kali buat persembahan..gune modal tu..dah jadi tak best dah..

Neology...kita sependapat..memang dah lama aku perhati Azli senario memang tak reti buat lawak tapi over kata mimik muka. Trend dia tuh orang takleh terima dah. Bell Ngasri tu asalnya bukan pelawak tapi berlakon cerita2 serius. Bila buat lawak nampak sangat dia tu cuma meninggikan suara (jerit macam terpaksa buat lawak). Orang lama yang aku minat buat lawak contohnya Ali mamak, Salih Yaacob, Sabri Yunus, Ebby Yus. Nama2 nih tak masuk palak yang mega ni.

mungkin orang2 lama yang disebeut diatas ada komitment lain kot... aku suka si kuman + partner dia tuh.. relax jer.. selamba muka serius jer... apa yang keluar dari mulut dia semua lawak... bagi aku ler....

minggu nih tgk camne kot aku sempat layan... kalau idak aku layan ulangan dia arr.. sebenor nya yang lepas pun.. aku tgk 1 kumpulan 1 hari.. hahahaha... kalau aku buka channel tuh dok ada.. aku tgk ler.. kalau idak.. idak ler.. wakkakakaka...

[b]Minggu ke 3 MLM[/b]

Malam tadi joey dan achong (anje) terkeluar dari saingan MLM..
memang tak menjadi lawak-lawak mereka sampai kena menu pedas dari chef wan..

yer ada banyak yang tak lawak langsung... aku nih memang susah nak gelak ler.. kalau betui2 lawak baru aku gelak.. kalau biasa2 jer aku hanya mampu tersenyum.. hahahhaha.....

taktau arr minggu depan macam mana.. aku rasa makin tak lawaklaa. sebab depa dah abis idea...wakakkakakaka....

Kebanyakkan peserta guna idea lama dan takde yang fresh..masa mula2 diorang gune idea tu mmg la lawak..tapi bila dah ulang benda yang sama..tak lawak dah..kadang2 dah boleh agak dah ape yang diorang nak cakap..

tapi yang jumaat aritu..kumpulan Pimai dengan 3G best..

skrg cm mne plak still sama lg performance diaorg?

[quote name='snipersnake' timestamp='1324352548' post='1077347']
apsal la panel hakim dia mcm sial? penyanyi, pemain bola, tukang masak?
[/quote]
sbb Siti, Chef Wan dgn Zainal Abidin ni dikenali di Malaysia, Singapore dan Indonesia..kan ni gabungan pelawak dari 3 negara ni?so..paham2 la..

haha dh menghampiri final dh maharaja lawak mega ni hehe maharaja lawak mega berada di jb hari jumaat niiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!