Jump to content
maria77

Nak Copy Downloaded Movie Kepada Dvd+R

Recommended Posts

Salam/Hi

Saya ni tak pandai bab2 download movie. Saya ada download beberapa movies ke dalam PC saya, tapi saya gagal transfer/burn kepada DVD+R. Kenapa ye? Ada cara tak untuk copy ke disc? Dulu saya pernah copy tapi namanya CD-R..DVD+R tak boleh ke? Mintak tolong sapa2 yg pandai bab ni..Terima kasih.

Selamat datang ke putera.com

Ada soalan nak tanya
1. Adakah video yang nak di copy ke dvd tu sebagai backup sahaja atau untuk di mainkan di dvd player
2. Apa program yang digunakan untuk copy dvd dari pc ke dvdr
3. Video tu dalam format apa.. avi..mp4, divx, divx, mkv..etc
4. ceritakan sikit macam mana proses copy/burning tu dibuat..
5. Cd/dvd drive tu support tak untuk burn dvd-r atau dvd +r... some dvd drive terutama yang lama punya just boleh play dvd but tak boleh burn...so dah berapa beli CD/DVD drive tu

kalau boleh minta jawab soalan kat atas dulu... insyaAllah aku dan kawan2 kat sini cuba bantu...

cik maria.
copy movie ke disc untuk simpan fail movie tu tak sama dengan
burn fail movie ke disc untuk main semula di player.

cara dia tak sama.

TQ Tasek 16.
1. movies tu saya nak burn ke disc sebab nak kurangkan space saje. Akan di mainkan di komputer saje.
2. saya guna media player aje. dulu ada Nero, tapi tak tahu guna..saya delete aje Nero tu.
3. video dalam bermacam jenis format. yang Tasek 16 sebut tu semua nya ada.
4. saya add video tu dalam media player then burn. Tapi not allowed. Then saya cuba drag movies ke folder untuk copy movies ke CD pun tak boleh.
5. saya tak pasti la bab ni..mungkin jugak la kot, sebab laptop ni dah lama saya pakai since 2005/2006. saya beli DVD+R ni dgn byk, 50 pieces.

saya ni mmg bukan IT savvy..sorry la kalau jawapan saya tak menjawab soalan :-)
tima kaseh.

Ong Bok;
oo..ye ke..saya kurang pasti lah. Edited by maria77

kalau nak simpan fail2 movie (atau fail2 lain) ke dalam disc,
boleh guna program cd/dvd burner;

1. Power ISO
2. Nero
3. dll...

boleh rujuk kat sini;
http://www.softpedia.com/get/CD-DVD-Tools/Data-CD-DVD-Burning/

ok. Edited by OngBok

Kemungkinan DVD-drive yang digunakan tak support untuk burn dvd-r/+. Kebanyakkan dvd-drive yang dibundle sekali (selalunya disebut Combo drive) dengan pc sekitar tahun 2000-2006 hanya untuk burn CDr dan just read DVD not burn..cuba tengok kat dvd-drive...ada tak perkataan DVD Writetable atau Re-writetable...kalau tak ada kemungkinan just untuk read DVD dan burn CDR sahaja..

In this case better beli dvd-baru..sekarang dah murah :) why?
1.Nature dvd/cd drive ni kalau dah lama laser dia jadi lemah..so kemungkinan tak boleh baca dan burn dengan sempurna
2.Most DVD drive sekarang support untuk read dan burn semua dvd format..cth Dvd-r.dvd+r, dvd-ram, dvd-DL +/- dan support high speed dvd burning dan ada juga yang support lightscribe untuk print mono color label directly to dvd/cd

harga terakhir aku tengok dvd-drive di PC Depot dari jenama terkenal macam samsung, Asus,LG, LiteOn semua bawah RM80..so affordable dan worth untuk mengantikan dvd-drive yang lama..

BTW...macam ni...copy movie tu ke thumbdrive misalnya try burn di pc lain yang ada dvd-drive ATAU pinjam dvd drive kawan atau sapa-sapa pasang kat pc yang ada banyak movie tu....atau

Kalau ada lebih duit BETTER beli external hardisk...why????? this is the way untuk kita simpan data cth movie, gambar, music...sebab sepanjang pengalaman aku dvd-r tak reliable. untuk jangka panjang data kemungkinan tak boleh baca....btw kalau data tak penting sangat..tak kisahl;a nak simpan di dvd..harga External drive kurang dari RM200 untuk 1 terabyte...bersamaan lebih kurang 250 keping dvd..