Jump to content
Maysarah

Kenape Putera Dah Tak Meriah Macam Dulu ?

Recommended Posts

assalamualaikum...

mungkin... masing2 bz dgn life masing2 kot..
bz dgn keje ke.. dgn yg tersayang ke... ^_^

kalau pihak pengurusan buat marketing pun.. takde orang yang nak support PDC.. tak jadi jugak. jadi sama-sama laa kita meriahkan PDC..

kadang-kadang tu, sampai berminggu-minggu baru ade org nk reply.. hehheh...

kite mesti mulekan hidup baru!!!.. :108:

lg 1 permintaan , harap post yg lame di pindahkan ke tempat lain atau delete saje...
sebab agak susah nk cari post yg baru,
same2 kite kembalikan kemeriahan nyer seperti dulu... :D

Mgkin pdc ini harus dtransformasikan supaya lbih menarik&eksklusif,bru akan meriah..huhu

Bgi menjdikan ia suatu realiti,ape kata k0rang lantik aku sbgai ketua k0rang..k0npem smua masalah akn settle..hehe..

Ayuh,f0rumer2 skalian,jika anda mahukan transf0rmasi yg mengagumkan kt pdc ni,kita sama2 laungkan sl0gan keramat ini sbnyak 7 kali sbgai tanda s0kongan...Ayuh!

[size="4"][color="#FF0000"]Hidup Mat D0n!!![/color][/size] :104:

[i]p/s:Diharap pihak yg berwajib mampu meneliti cadangan ini& mngambil tindakan yg segera di atas s0kongan yg dberikan bgi kebaikn bersama.. :35: [/i]

[quote name='ne7za' timestamp='1303281829' post='1067281']
bukan PDC je.. semua forum pun slow.. penangan facebook
[/quote]

Ayuh ramai2 tutup facebook... :lol:

ape kate buat satu kempen.

setiap ahli kat sini biasanya mesti ada forum2 lain yg korg join kan, cthnya lyn, cari etc.
korg tambah banner putera kat siggy dan pastikan url ke forum putera.

aku tau yg mmg ade yg buat camni, bagus la..tapi kali ni kempen ni kite buat ramai2..ala2 reformasi :P
buat dlm sebulan ke..lepas tu delete la siggy tu sbb stgh2 forum ade limit.

^_^

Punca utama dah x meriah sebab dah x ramai orang nak datang sini..
bila org x ramai tuh yg susah nak jadikan meriah..

facebook memang salah satu faktor..
tapi kalau tgk forum2 lain macam lowyat, cg, wc masih ramai lagi yang suka lepak..

aku rasa tekanan hidup sekarang buatkan org ramai xnak habiskan masa sia2 kat forum..
mereka nak cari something yg valuable..
sama ada nak meniaga or nak earn online income..

jadi forum2 yg ada tema macam tuh yg menjadi keutamaan..
walaupun pdc ada sell section, tp activity x menggalakkan langsung..

aku kadang2 fikir2 gak cara nak kasi pdc nih glamor..
tapi sampai skrg buntu..

Topik ni dh ade kat ruangan sembang kn cer tgk sni [size="3"][color="#0000FF"][url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/87972-asal-puteracom-lengan-je-skang/page__st__50"]lihat sini[/url][/color][/size] Edited by Roy Azloy

Aku selalu jer jenguk forum nie sekarang. Nak berforum pasal isu2 tertentu, takde pulak orang2 yang seangkatan dan sekepala dalam bidang yang aku ingin bincangkan. So, buat masa sekarang aku just monitor dan jugak reply sekali sekala. Lagipun sekarang nie tengah on projek mega 2011 aku nie... hehehe.

[quote name='bro2onz' timestamp='1303706711' post='1067405']
sebab utama ialah ketika down dulu.. ramai yang sudah beralih arah. dulu putera nilah intan payung.. sejak down dulu, dah jarang jeguk2 sini.
[/quote]
Yup, faktor ni banyak mempengaruhi.. dan telah diulangi banyak kali.
Jangan difikirkan sangat pasal hal ni, keep on posting ! Harap putera terus maju!

xtau kenapa. tp aku rindukan template putera yg lama ^_^

satu lagi nak tanya.
awat kat sesetgh bahagian xboleh nak post topik baru.
dia tulis [b]You cannot start a new topic[/b] ?

nak tau gak, yang beralih arah tu kemana?
ada forum lain ker?

aku rindu semua member yang seangkatan dengan ku dulu.
kemanakah dikau menghilang. sifu2 dah tak ramai dah. merajuk ker? Edited by PowerRootTongkatAli2011

Assalamualikum ...

Bagi saya (setelah bertahun tidak aktif di PDC), terjadinya sebegini kerana sebab utamanya ialah kualiti. Kualiti forum helper dalam menyelesaikan masaalah/pertanyaan yang diajukan ....... tiada atau kurang kualiti langsung. Ada yang "masuk bakul angkat sendiri", reply yang terlalu ringkas dan ........ berlagak terer, perlekeh reply orang lain dan dan tiada rasa rendah diri. Jika tiada masa untuk menolong, tak perlu kelam kabut, biar orang lain tolong.

Dulu (tak kira apa level pembuka topik tentang IT), seniors (kadang2 ahli baharu tetapi berpengetahuan) lazimnya akan guide step-by-step, menggunakan bahasa yang mudah, sabar dan ikhlas menolong. Ia dilakukan secara harmoni. Sekarang, amat2 susah untuk jumpa kualiti sedemikian. Sedangkan forum sharing illegal contents (kat M'sia la) pun boleh beri lebih kualiti dari disini.

Jangan marah atau tersinggung dengan kenyataan saya ni, ia direct dari hati saya secara ikhlas ..... Wassalam.

[quote name='sH@m' timestamp='1329032736' post='1079104']
Assalamualikum ...

Bagi saya (setelah bertahun tidak aktif di PDC), terjadinya sebegini kerana sebab utamanya ialah kualiti. Kualiti forum helper dalam menyelesaikan masaalah/pertanyaan yang diajukan ....... tiada atau kurang kualiti langsung. Ada yang "masuk bakul angkat sendiri", reply yang terlalu ringkas dan ........ berlagak terer, perlekeh reply orang lain dan dan tiada rasa rendah diri. Jika tiada masa untuk menolong, tak perlu kelam kabut, biar orang lain tolong.

Dulu (tak kira apa level pembuka topik tentang IT), seniors (kadang2 ahli baharu tetapi berpengetahuan) lazimnya akan guide step-by-step, menggunakan bahasa yang mudah, sabar dan ikhlas menolong. Ia dilakukan secara harmoni. Sekarang, amat2 susah untuk jumpa kualiti sedemikian. Sedangkan forum sharing illegal contents (kat M'sia la) pun boleh beri lebih kualiti dari disini.

Jangan marah atau tersinggung dengan kenyataan saya ni, ia direct dari hati saya secara ikhlas ..... Wassalam.
[/quote]

x setuju part ni. pndangan ak trutama biasenye ahli baharu apabila mndapat sesuatu masalah akan brtanya prob yg sama, yg pernah diajukan sblum2 ni terutamanya di ruangan brkaitan masalah pc. mnkin mereke x mnggunakan fungsi search atau malas. slpas mereke mndapat jawapan yg memuaskan hati terus senyap dari forum ni.xde prob angkat bakul atau sepak bakul kebanyakan senior yg mmbantu telah mmberi jawapan trbaik. kebanyakan guide step by step dh dberi sblum ni harap maklum.