Jump to content
Sign in to follow this  
Tempus

Kerja Goverment.

Recommended Posts

Ak paling benci 5S, dh bilik teknikal komputer bersepah adoi nak kemas mmg cam haram, ni dah start ni adoii

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1302189397' post='1066587']
Ak paling benci 5S, dh bilik teknikal komputer bersepah adoi nak kemas mmg cam haram, ni dah start ni adoii
[/quote]

Ek,eleh..mcam2 alasan..klu pemalas tu pemalas la jgak.. :153: .hehe..aku suggest baek k0rang keje gn aku kt dapur..kite masak-memasak plak...hua3.

[quote name='ne7za' timestamp='1302134926' post='1066485']
tapi bila lepas 2 bulan. result [b]GAGAL[/b]... so, apa tak cukup besar lagi ke cable tu? takkan nak pakai cable perdana menteri ke, rosmah mansor ke baru nak dapat?
so, aku anggap je la tak de rezeki.
[/quote]
tu bukan takde rezeki..tapi rezeki kau dah kena ambil dengan orang lain.orang lain yang lebih hebat dan besar.orang putih kata `Wrong time at wrong place`...kabel ni ada banyak jenis.ada yang berbayar ada yang tak berbayar.yang mengeluarkan hasil jenis berbayar..dan hasilnya sangat `lumayan`.

Kalau korang cakap hukum makan rasuah potong kaki dan tangan mmg aku percaya rasuah mmg tak berlaku tapi setakat penjara denda 3 kali suapan...siapa tak boleh bayar?

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1302162846' post='1066536']
2. ape kaitan kabel dengan bersalah x bersalah ni?aku dah mula pening dgn apa yang ko fokuskan pada perbincangan ni.
aku bagitau ye...
[b]ZAMAN KABEL UNTUK JAWATAN KERAJAAN DAH TAMAT[/b]
toksah dengo kata2 org2 lain kata guna kabel,kalau ko bagus masa interview dan tunjuk minat sungguh2 ko boleh dapat! sebab aku dapat 2 jawatan kerajaan dalam sebulan!!!
bukan sebab kabel! sebab aku yakin,aku serius nak kerja! aku perlukan kerja...
[/quote]
kalau kau seorang perempuan yang berkulit putih dan cantik cun melecun mmg aku percaya la kabel tak payah.kalau kau seorang lelaki yang bermisai pastu bersuara garau mcam singa mmg call later la.pengawai yang interview tu pedulik hapa.dia amik kau kerja ke tak amik kau kerja ke GAJI dia tetap jalan.takde plak kata amik kau kerja komisen 5%.atau amik kau kerja gaji dia naik 40%.kecuali yang interview tu jenis islamik halal haram berjaga .insyallah takde masalah..kalau jenis materlistik@menyalahgunakan kuasa......habis la.....so bila orang lain dapat jawatan tu mesti ada SEBAB kenapa orang tu dapat dan lulus.aku tak tahu la orang yang lulus mohon tu dia belajar kat Oxford atau Havard `bertanding` dengan kau ketika permohonan.mmg la kalah.belum `bertanding` dah kalah.hahaha.tapi setau aku kelulusan semua sama je kan? pasal diorang akan tengok sijil-diploma yang ada kan?tak tau la umur pun jadik penyebab.atau jantina ke.tak adil sungguh.

Point aku satu je aku nak tanya.Kenapa orang lain boleh lulus jawatan tu dan kau tidak boleh lulus jawatan tu? apa sebab? mesti ada sebab kan.?Sebab inilah menyebabkan punca tak layak..sebab nilah yang kita kena tahu.

kakak aku kerja kat tabung haji jawatan apa ntah.(lupa plak) pun dapat pasal ada kak sedara aku kat dalam.kak sedara aku manager kat dalam.ni bagi kerja atas sebab belas ihsan ke apa?adakah ini rezeki dia? ke dia layak pasal dia PEREMPUAN? korang pikir lah.

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1302162846' post='1066536']
kalau swasta aku yakin kabel memang masih lagi digunapakai,masakan tidak TNB keluarkan jawatan kosong dan hanya mereka yang mempunyai pertalian dengan staff TNB yang diutamakan.
itu belum sykt swasta lain2 lagi...
[/quote]
Setau aku yang Swasta tengok kompeni tu.Public listing atau Group mmg nak yang berpengalaman.pastu bayar gaji ikut pengalaman.kalau ada extra kebolehan lagi bagus.boleh cakap mandarin ke spanish ke.lagi company suka.tapi Kebanyakkan kompenni swasta mmg dia akan ambil atas kelayakan. Edited by Tempus

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1302189397' post='1066587']
[/quote]
standard la bilik teknikal komputer bersepah.tulah namanya ada kerja.karang kalau semua bersusun cantik..orang kata kita makan gaji buta.takde kerja.pergi bengkel kereta pun sama.bersepah.dengan minyak.dengan kotor.skru bersepah.segala playar,nat,spanar semua atas lantai. Edited by Tempus

[quote name='Tempus' timestamp='1302464156' post='1066746']
kalau kau seorang perempuan yang berkulit putih dan cantik cun melecun mmg aku percaya la kabel tak payah.kalau kau seorang lelaki yang bermisai pastu bersuara garau mcam singa mmg call later la.pengawai yang interview tu pedulik hapa.
[/quote]
nope ko silap...kitaorg kat jabatan kerajaan lebih suka mereka yang boleh bekerja walaupun muka tak hensem,muka tak cun,badan tak slim,sebab kami lihat pada cara interview,bukan muka,tapi ada yang muka cun tapi bagus,bijak...

aku dah kata zaman kabel dah takde,tapi ko degil,aku yang keja Jabatan kerajaan ke engko yang keja kat jabatan kerajaan? adoi...

btw dah sampai ke Harvard ulasan ko,aku rasa dah jauh beno...hahaha!

apepun teruskan mencuba...aku sendiri makan masa 6 tahun mohon keja kerajaan bro...

errmm.. sapa yang taip panjang2 tuh malas aku nak baca... bersyukur jer arr keje kat mana pun.. yang penting halal... lagi satu nak tanya... kalau exam yang keje kerajaan tuh dah lulus kan result tuh tahan 5tahun kan..?? ada tak kemungkinan dalam 5thn nih akan dapat keje gomen.. or dia akan panggil interview... ada tak sesiapa yang dah lulus pas 5thn still tak panggil2... huhuhuhuhu

bagi aku keje gomen = security...klu keje swasta ni x terjamin sgt. tapi dr segi gaji keje swasta ni lg masyuk. ade setgh kompeni dpt 2,3 bulan bonus. dlu aku penah keje ngan gomen tp kontrak la. dlm 3 tahun gak. dalam mase 3 tahun tu ade la internal interview tp x dpt. maybe bukan rezeki aku kot. tapi yg aku x gemar gov ni. kaki bodek ngan kipas manyak woo. kaki bodek terang2 x wat keje tp x penah kene marah. aku yg wat silap sket je ke marah kaw2. so aku nekad nak cari keje lain. last2 dpt keje ngan swasta w/pon gaji lg rendah drpd gomen. kesimpulan yang aku boleh buat keje swasta kalu ko wat keje betol2 diaorg akan bayar gaji setimpal. input yg ko dpt lg byk drpd keje gomen. dan plg besh xde politik di tempat keje.

[quote name='Tempus' timestamp='1302465000' post='1066748']
standard la bilik teknikal komputer bersepah.tulah namanya ada kerja.karang kalau semua bersusun cantik..orang kata kita makan gaji buta.takde kerja.pergi bengkel kereta pun sama.bersepah.dengan minyak.dengan kotor.skru bersepah.segala playar,nat,spanar semua atas lantai.
[/quote]

hahaha..adoiyai..standard pebenda ye bro..
ko keje/masuk dulu dlm kilang ke pusat servis ke(perodua,proton,nissan dll)..ader nampak tool,nat,minyak bersepah??kemas jer.susun cantik je.sedap mata memandang..tapi siap je pasang atau repair kete.maknaye ada la keje yg dibuat.xmakan gaji buta kan?.try la sepah2 kan tool tu.kompom kene warning letter.nampak x signboard besar tulis SAFETY 1ST?? klo minyak@spanar bersepah,tu boleh mengundang kecelakaan.paham.

itu la gunanya 5s.bukan takat menjaga kebersihan tapi tempat keje jadi kemas.biler dah kemas,.senang nak capai, senang nak cari spanar..xder la tangguh masa nak mencari spanar yg bersepah.dah delay masa nak mencari.itu yg makan gaji buta.sebok mncari xjumpa2 :100: .

[quote name='kamilo ais' timestamp='1302520935' post='1066806']
ko keje/masuk dulu dlm kilang ke pusat servis ke(perodua,proton,nissan dll)..ader nampak tool,nat,minyak bersepah??kemas jer.susun cantik je.sedap mata memandang..tapi siap je pasang atau repair kete.maknaye ada la keje yg dibuat.xmakan gaji buta kan?.try la sepah2 kan tool tu.kompom kene warning letter.nampak x signboard besar tulis SAFETY 1ST?? klo minyak@spanar bersepah,tu boleh mengundang kecelakaan.paham.

itu la gunanya 5s.bukan takat menjaga kebersihan tapi tempat keje jadi kemas.biler dah kemas,.senang nak capai, senang nak cari spanar..xder la tangguh masa nak mencari spanar yg bersepah.dah delay masa nak mencari.itu yg makan gaji buta.sebok mncari xjumpa2 :100: .
[/quote]
diorang ada tukang kemas diroang sendiri.Biasa kalau orang tu kerja kat bengkel dia lagi suka berselerak daripada berkemas.pasal boleh ingat posisi sesuatu bende serentak.

[quote name='sauron manson' timestamp='1302510459' post='1066792']
bagi aku keje gomen = security...klu keje swasta ni x terjamin sgt. tapi dr segi gaji keje swasta ni lg masyuk. ade setgh kompeni dpt 2,3 bulan bonus. dlu aku penah keje ngan gomen tp kontrak la. dlm 3 tahun gak. dalam mase 3 tahun tu ade la internal interview tp x dpt. maybe bukan rezeki aku kot. tapi yg aku x gemar gov ni. kaki bodek ngan kipas manyak woo. kaki bodek terang2 x wat keje tp x penah kene marah. aku yg wat silap sket je ke marah kaw2. so aku nekad nak cari keje lain. last2 dpt keje ngan swasta w/pon gaji lg rendah drpd gomen. kesimpulan yang aku boleh buat keje swasta kalu ko wat keje betol2 diaorg akan bayar gaji setimpal. input yg ko dpt lg byk drpd keje gomen. dan plg besh xde politik di tempat keje.
[/quote]
tapi sekali dah keluar dari gomen takde return balik tau.tak tau plak aku keje gomen pun main kipas-kipas.kebanyakkan orang kerja gomen ni ada banyak masa.pukul 5 balik.ahad sabtu cuti.ada masa utk keluarga. Edited by Tempus

[/quote]

[quote name='Tempus' timestamp='1302525596' post='1066813']
diorang ada tukang kemas diroang sendiri.Biasa kalau orang tu kerja kat bengkel dia lagi suka berselerak daripada berkemas.pasal boleh ingat posisi sesuatu bende serentak.
[/quote]

ko [font="Impact"][size="5"]keje[/size][/font]/[s]masuk[/s] dulu dlm kilang ke pusat servis ke...
[/quote]

TBH

aku kurang suke berurusan ngan GOV
lagi2 project nak deadline...

kalo swasta nie, kita keje multitask, kalo rakan tak datang pun kita leh tau ape kerja dia yang urgent/tertunggak
siap leh settlekan lagi tuk dia

tapi GOV, kalo keje dia, hanya dia jer la yang tau,
orang lain, walau same department hatta rakan sekali pun tak amek tau,

kalo penjawat awam tu cuti sebulan kawin,
alamatnyer kene tunggu sampai dia masuk keje la gamak nyer...

bayang kan kalo ade benda urgent nak settle... tak ke haru dan biru?

so far, berurusan ngan GLC agak memuaskan la...

ya aku setuju ..keje gomen ni tersangat lah cerah ..pendek kata kerja gomen bersifat lebih bertimbang rasa ..aku pernah berbual dengan seorang ketua pegawai pentadbiran , katanya walau sekali pun seseorang staff akan diberhentikan pekerjaannya atas tindakan tatatertib , pihak jabatan terlebih dahulu akan memberikan kata dua secara bersurat kepada staff tadi samaada ingin memohon rayuan atau pun tidak ..itu yang aku dengar ..

[quote name='keypo' timestamp='1303585653' post='1067351']
ya aku setuju ..keje gomen ni tersangat lah cerah ..pendek kata kerja gomen bersifat lebih bertimbang rasa ..aku pernah berbual dengan seorang ketua pegawai pentadbiran , katanya walau sekali pun seseorang staff akan diberhentikan pekerjaannya atas tindakan tatatertib , pihak jabatan terlebih dahulu akan memberikan kata dua secara bersurat kepada staff tadi samaada ingin memohon rayuan atau pun tidak ..itu yang aku dengar ..
[/quote]
kebanyakkan aku dengar transfer ke banyak tempat.Kebanyakkan bangsa lain cemburu dengan bangsa kita pasal kerajaan asyik Utamakan kaum bumiputera dahulu.Bangsa lain agak sukar nak mohon masuk kerajaan.
aku tanya amah yang mengemas rumah aku..dia kata kat Indonesia takde `protection2` macam ni.

Masa aku beli kereta tu hari gaji aku RM 1000 Ambank reject application aku...tapi bila mak aku jadi PENJAMIN ...RHB dengan pantas menyambar..korang bayangla.Kereta sebulan RM 558 bayar selama 9 tahun.mak aku kakitangna kerajaan.jadi penjamin terus bank accept.

Aku mmg cemburu giler tengok orang kerja goverment ni.serba serbi ada.MBSB utk loan rumah.Bank rakyat personal loan intereset rendah.beli kereta.kredit kad cepat giler lulus.tak tanya banyak.tunjuk slip gaji....pastu kalau kenaikan harga barang ada kesatuan seperti Cuepacs jaga.backup..... Edited by Tempus

[quote name='keypo' timestamp='1303585653' post='1067351']
[/quote]
yup! betul!pengalaman aku,ade dua staf berlainan tempat kerja,sorang rajin ponteng,sebulan hanya seminggu dtg keja,cuti tak bgtau...dah 6 bulan buat hal sampai sekarang tak confirm,tapi sumber manusia bg surat suruh pegi kaunseling kat HQ,pastu mula2 ok,pastu lepas setahun ni aku dgr dia mcm buat hal lagi susah betul nak kena buang member aku tu,bg org lain yang betul2 keja lagi bagus! kalau kat swasta terutama tokeh cina dah lama kena buang!