Jump to content
Roy Azloy

Maharaja Lawak 2011

19 members have voted

1. 1. Siapakah bakal bergelar juara?

• Jambu (Yus n Tauke)
      6
    • Jozan (Johan n Zizan)
      6
    • Nabil
      2
    • XN3
      0
    • Jehan
      0
    • Wai (Idlan N kecik)
      0
    • Amir
      1
    • Alex
      0
    • Balas
      3
    • R2
      0
    • Man
      1

Recommended Posts

Maharaja lawak 2011 membuka tirai semalam, dgn dibarisi peserta akhir rancangan Raja Lawak dri musim prtama hngga ke musim kelima, barisan juri pula dibarisi pengarah filem Hantu Kak Limah balik ke rumah, Mamat Khalid, Ahmad Idham n Saiful Apek pasti mengundang igauan ngeri bg peserta utk brtanding, Ramai yg meramalkan Jozan bakal mampu menjulang mahkota trsebut, tetapi ape yg brlaku smlm menimbulkan tanda tanya apakah mereka hanya mampu brlawak secara spontan n mampu mengacara shja, Brbalik kpd Nabil, beliau menyampaikan lawak dgn brkesan mmbuktikan bahawa juara Anugerah Bintang Popular 2008 bukan tandingan,

prsembahan trbaik minggu prtama pilihan sy :

1) Nabil

[media]http://www.youtube.com/watch?v=LBUREWAZNOc[/media]

2) Sepah
3) Balas Edited by Roy Azloy

nabil macam tak best jer?

BALAS memang ok.. :D
lawak hantu makcik karipap hehehe

SEPAH pun macam best gak la,...

JOZAN nyer lawak ok, tapi macam mendatar jer
tp mungkin sebab ade keserasian berdua diorang wat lawak, so orang tak rase ape sangat walaupun lawak tu berulang2 diorang buat

Man boleh kekalkan momentum sebab baru menang.

Nabil..lawak loqlak sama cam Balas; kurang sopan sikit.

PS: Suka Nabil kalah. Masih bengang dengan gambar tak senonoh dia tue ^^

Jgn makan ubi kayu, Pucuk paku, n g satu jgn mkn kipas berangin ades,

g satu Loceng dh bunyi jom pegi semayang

bedal je la Sepah haha,

aku tak dapat vote sebab Sepah takde.

komen aku agak emosi,harap bersabar.

pada aku Sepah masih maintain dengan idea yang tak boleh dijangka lawaknya.

Nabil,oleh kerana beliau dah biasa ade rancangan sendiri,maka lawaknya tu dah biasa sgt,dan nabil membazir waktu,sebab dia terlupa ini pertandingan dan bukan rancangan 'Lu Pikirlah Sendiri' yang makan masa sejam.

Jehan masih dengan standing comedynya yang boleh tahan...

Balas : cuba nak tiru Sepah dengan lawak Double Meaning yg agak kurang ajar,namun org tak perasan maksud "mengkaripap ibunya",Sepah double2 meaning dia adalah bukan suka2 hati dan mereka dah pun kurangkan awak double meaning dan lebihkan lawak2 yang ade peribahasa melayu dan ajaran2 yang lama kita tak dengar 'Tayamum'

Amir : minggu depan sure dia antara yg terkeluar,x sanggup aku tgk dia membodohkan diri...

Namun aku nak persoalkan para juri yang amat aku tak puas hati...

1. Apek : Mamat dadah ni lagi! takde orang lain ke? sudahlah komen bukan2 contohnya,dia bukan nak komen persembahan Jehan,tapi dia boleh pulak komen pasal,gigi Jehan,komen "walaupun awk pompuan,jgn biar awk kena buli dgn peserta lelaki" amende ni?pastudgn Nabil dia pernah berlakon,for sure kalau dah member mesti tak berapa nampak kesilapan yang member buat.

2. Mamat Khalid : Cerita hantu Kak Limah tak berapa nak lawak bolehlah,itu filem,ini pentas Raja Lawak,mane same,malahan sewaktu beliau ingin mengumumkan keputusan lawak yang dia cuba buat pun tah ape2,contoh "aku dulu ade penyakit ni sejak darjah 5" pastu tak sambung ayat dan sakit ape kaitan dgn nak umumkan? apebenda ni?

kemudian terang2 lagi Ac Mizal dah pecah lubang yang mereka berdua ade peserta pilihan,kan ini amat tidak adil,cuma Ahmad Idham bijak dengan merahsiakan markah dan tidak mempunyai peserta favourite.

aku tau ade juga yang tak puas hati tapi kali ini aku yakin mereka tak akan dapat mencari Maharaja Lawak,namun yang pasti Maharaja Popular yang akan menang...ini aku yakin...

apek - pemenang pelakon paling popular ABPH, pelakon komedi berapa tahun berturut turut sebelum munculnya nabil..

"walaupun awk pompuan,jgn biar awk kena buli dgn peserta lelaki" - tak terasa yang ni macam kata kata semangat ke?
kebetulan aku ter tengok konsert AF mana tahun ntah. aku teringat satu qoute adlin aman ramli kasi kat mama RINA "rock memang untuk orang lama". jadi bersaing dengan orang muda. "

dan, berapa meriahnya penonton bersorak..

mamat khalid - hantu kak limah yang tak berapa nak lawak? zombie kampung pisang tak tak berapa nak femes? man laksa yang boring?
oh... aku rasa mamat ni la pengarah yang dah berjaya tackle berjuta2 rakyat malaysia dengan skrip dan jalan cerita yg simple tapi penuh dengan isi tersurat.. rasa rasanya berapa banyak dia buat untuk dengan filem filem dia yang tak berapa lawak tu..

satu soalan.. namakan realiti TV yang base on undian, yang pemenang dia pure betul2 di undi sebab bakat. bukan sebab popular/kesian.
AF? mentor? raja lawak? OIAM? imam muda?

macam yang aku cakap. try rujuk common sense ko. adakah berapa di tahap yang normal ? :)

p/s : kenapa tak persoalkan david teoh yang tiap tiap minggu kasi keluar pantun pelik pelik.. huhuh

[quote name='ne7za' timestamp='1301787516' post='1066198']
apek - pemenang pelakon paling popular ABPH, pelakon komedi berapa tahun berturut turut sebelum munculnya nabil..

"walaupun awk pompuan,jgn biar awk kena buli dgn peserta lelaki" - tak terasa yang ni macam kata kata semangat ke?
dan, berapa meriahnya penonton bersorak..

mamat khalid - hantu kak limah yang tak berapa nak lawak? zombie kampung pisang tak tak berapa nak femes? man laksa yang boring?
oh... aku rasa mamat ni la pengarah yang dah berjaya tackle berjuta2 rakyat malaysia dengan skrip dan jalan cerita yg simple tapi penuh dengan isi tersurat.. rasa rasanya berapa banyak dia buat untuk dengan filem filem dia yang tak berapa lawak tu..
macam yang aku cakap. try rujuk common sense ko. adakah berapa di tahap yang normal ? :)

p/s : kenapa tak persoalkan david teoh yang tiap tiap minggu kasi keluar pantun pelik pelik.. huhuh
[/quote]

1. paling popular kerana dulu orang takde lawak nak layan,sekarang jangan harap.

2. beliau juri yang harus memberikan perhatian kepada persembahan dan bukan kepada gigi peserta mahupun kata2 semangat semata. kata semangat + ulasan persembahan oke. kata2 semangat tapi tak buat ulasan hanya komen selamat baik jadi siti,main komen ikut orang lain.

ini bukan AF,aiseh penonton bersorak adalah lame dan ikut-ikutan wanita yang gedik2 semacam...AF bolehlah nangis2 sikit,tarik suara sikit je penonton dah mcm kena histeria...

3. Mamat Khalid,come onlah,dia pengarah filem yang pada aku masih lagi dengan lawak ditakuk lama,mengapa org ramai tonton adalah kerana org yang jarang tengok citer hantu lawak pastu sebarkan kate2 yg citer tu lawak,sampaikan org lain tertipu(aku ditipu hidup2),zombie kg pisang?Man Laksa? serius amat sampah(pada pandangan aku pandangan org lain berbeza)

4. David Teoh? sebab tu aku tak layan Raja Lawak yang last tu.sebab aku tak tau sepatah haram,malah juri datang lewat? nais one...!!!

ok enough pasal ni,fokus pada topik,kalau butthurt aku tak pasti apa masalah...hahaha!!!

masih awal lagi la nak undi atas tu :D

tp sepah ngan balas memang perform agak menarik minggu ni :D

kenapa setiap kali selesai persembahan peserta,sorang juri komen?ade yang lain tiga2 juri komen? ade yang dua org juri yang komen? adil ke? korang rasa mcmana?

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1302277106' post='1066663']
kenapa setiap kali selesai persembahan peserta,sorang juri komen?ade yang lain tiga2 juri komen? ade yang dua org juri yang komen? adil ke? korang rasa mcmana?
[/quote]

nak jimat mase kot....

masa banyak lagi sebab masa penyingkiran tu,banyak masa lagi,sampaikan AC lewat2kan masa dengan tanya mcm2 pd juri...aku rasa ini amat tidak adil...aku tgk start nabil tadi,keseluruhan lawak sape yang best minggu ni?

minggu depan start kat astro Warna,kat Prima dah takde...

tula pasal, dan dan je nak suh beli/tambah channel astro ne

lawak SEPAH ok.. BALAS pun persembahan cun..
NABIL leh tahan jer la..

Tolonglah buang Amir...beliau hanya memalukan diri sendiri...org bukan ketawa lawak dia,orang ketawakan dia...kesian siot!!! hahaha!!!

[quote name='OngBok' timestamp='1302455566' post='1066743']
nampaknya amir dah tak ada dah.
[/quote]

Kenapa pulak? Bukan minggu ke 2 tiada penyingkiran?
Atau minggu depan dia tersingkir?

Nampaknya minggu depan tak dapat tengok sebab dah takde kat Astro Prima.
Huhu.. :(