Jump to content
Sign in to follow this  
Mat D0n

Cara Effective Untuk Mengurat...

Recommended Posts

Selaku se0rang yg aktif berkecimpung dalam dunia ngurat-mengurat ni,aku terpanggil untuk bukak thread ni untuk kita berk0ngsi cara2 yg betul&efektif untuk mengurat pasangan..Banyak 0rang tahu mengurat je tp x penah dpat..Bgi aku,hal ini sungguh memalukan la..nmpak sgt diri tu 'tak laku'..huhu.

Bgi aku,langkah yg paling petim untuk mengurat adalah kita kena memperbaiki penampilan diri terlebih dahulu..ni ade yg nak mengurat ttpi penampilan cam 'longkang'...Keyakinan juga mestilah tinggi supaya 0rang yg dingurat itu jga yakin dgn kita..

mgkin ade sesape yg ade cadangan yg lebih p0wer atau pers0alan dalam hal ngurat-mengurat ni b0lehla dk0ngsi bersama..huhu :55:

rupa tu bukan la penting sangat..aku rasa..perbetul akhlak dulu..kalau hensem/cantik cmne pun..kalo akhlak tu buruk..suka mengumpat..suka mengutuk..suka marah2..suka menipu..xde nak dapat punye..yang penting btolkan akhlak..ikhlas dalam pergaulan..rupa walaupun penting..tapi tu cuma pelengkap je..tapi jangan la sampai org tgk pun rasa 'geli' atau tak selesa..anyhow..kalau bleh jagak akhlak..rasanya takde la rupa tu sampai tahap 'longkang'..org yang tak jaga akhlak je rupa sampai tahap 'longkang'..

assalammualaikum

pertama sekali, nak gelak.. heheh.. cam comel je tajuk ni

first impression, mmg la rupa.. jgn comot sgt dah la.. kuku biar kemas. rambut bersikat. tali kasut ikat. baju berbutang. misai jambang biar kemas.
majority lelaki yang ak tengok kelemahan die dekat kuku. apsal? malas potong?

mulut tu biar beradab. kalau jenis suka mencarut ke guna bahasa tak elok ke, buang la perangai tu. sangat menjijikkan. cukup pantang la telinga perempuan ni kalo dgr menda2 macam tu. kecuali untuk awek2 yang mulut lancang la kot.

less is more. jangan mendesak. jangan terlalu mencuba. dan jangan melampaui batas. akhlak biar elok. ni kalau bangun pagi pun time matahari dah tercacak atas kepala, haram jadah la pmpn nak bekenan. solat dan yang wajib rasanya tak perlu nak bagitahu la kan. sah2 kene buat.

ini pandangan dari seorang perempuan la. harap2nya membantu

[quote name='Mat D0n' timestamp='1300895282' post='1065527']
Selaku se0rang yg aktif berkecimpung dalam dunia ngurat-mengurat ni,aku terpanggil untuk bukak thread ni untuk kita berk0ngsi cara2 yg betul&efektif untuk mengurat pasangan..Banyak 0rang tahu mengurat je tp x penah dpat..Bgi aku,hal ini sungguh memalukan la..nmpak sgt diri tu 'tak laku'..huhu.

[/quote]

bukan ko ke orangnye haha, :P

Hahaha... tajuk baek betul la. Nie mesti nak tahu skil2 mengorat daripada sifu2 pengorat. Rasa2nya ramai kat sini dah capai tahap grand master dalam bidang nie... ramai jugak yang dah bersara... hehehe :D

[quote name='LanoZ' timestamp='1300935904' post='1065554']
Hahaha... tajuk baek betul la. Nie mesti nak tahu skil2 mengorat daripada sifu2 pengorat. Rasa2nya ramai kat sini dah capai tahap grand master dalam bidang nie... ramai jugak yang dah bersara... hehehe :D
[/quote]

LanoZ salah sorangnyer... hehe

[quote name='Mat D0n' timestamp='1300895282' post='1065527']
Selaku se0rang yg aktif berkecimpung dalam dunia ngurat-mengurat ni,aku terpanggil untuk bukak thread ni untuk kita berk0ngsi cara2 yg betul&efektif untuk mengurat pasangan
mgkin ade sesape yg ade cadangan yg lebih p0wer atau pers0alan dalam hal ngurat-mengurat ni b0lehla dk0ngsi bersama..huhu :55:
[/quote]

hampeh je mat don ni, ingatkan dia yg nk kasi tips :12:

[quote name='ogGY' timestamp='1300898249' post='1065532']
Macam mana rupa "longkang" tu ??
[/quote]

Cuba k0 tg0k l0ngkang kt rumah k0??cantik x?Agak2 k0 la,klu ade 0rg rupa cm2 nk ng0rat k0,nk x??huhu..menjijikkan..laen la klu k0 minat maen dalam longkang..hua3..

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1300929129' post='1065551']
bukan ko ke orangnye haha, :P
[/quote]

bai,aku ni kasanova kt area aku tau..klu stkat skali petik,spuluh datang tau!..hahaha :13:

Mengikut pengalmn aku,0rang yg berakhlak baik biasenya x payah nk ng0rat sbb biasenya parent di0rang yg akn carikn untk di0rg..huhu

tetapi aku paling 'panas' bila meng0rat p0mpuan yg pandai/bijak dlm akademik...mse kt sk0lah dlu aku try tackle s0rg awek yg jga mrupakn t0p s2dent la kt sk0lah aku..smua cara aku try tp die pndang aku sbelah mata je,perasan hebat sngat la katakn...last2,smpai skrg xde bf..jd andartu la k0..padan muka!!h0h0h0 :153:

Aku jatuh hati la pd amoi yg bru msuk keje kt tempat aku 2,cantik giler gua ckap kt lu,tp aku x pnah try lgi 0rg yg berlainan kaum ni..aku rse nk try r am0i ni..rugi 0oo x try lgipn aku dh b0rim maen gn minah2 melayu nih..hehe

agk2 k0rang la,mcmmne r nk start..klu gn awek2 melayu mudah je aku wt,bgi 2 3 das lps tu bleh lyan r..tp ni cina,aku ggup skit c0z x biase try..aku nk tgur pn segan,x thu plak knape bleh timbul perasaan tu..huhu..

pe cadangan k0rang tuk sttle d0wn pr0b aku ni?aku tgah buntu ni...huhu..t0long la aku whai rkan2 f0rumer yg baek2 skalian,aku xnk melepasss.... :25:

[quote name='Mat D0n' timestamp='1300980983' post='1065613']
Cuba k0 tg0k l0ngkang kt rumah k0??cantik x?Agak2 k0 la,klu ade 0rg rupa cm2 nk ng0rat k0,nk x??huhu..menjijikkan..laen la klu k0 minat maen dalam longkang..hua3..

[/quote]

longkang kat umah ak bersih, kurengnya2 2 kali seminggu ak cuci....pembiakan nyamuk aedes xda sebab x tersumbat lagi satu slalu jgk ak bersih pasu bunga yg penuh takungan air hujan 2 tabur garam jgk kdg2, xbleh blah ayat haha,

[quote name='NeoLogy' timestamp='1300899503' post='1065534']
rupa tu bukan la penting sangat..aku rasa..perbetul akhlak dulu..kalau hensem/cantik cmne pun..kalo akhlak tu buruk..suka mengumpat..suka mengutuk..suka marah2..suka menipu..xde nak dapat punye..yang penting btolkan akhlak..ikhlas dalam pergaulan..rupa walaupun penting..tapi tu cuma pelengkap je..tapi jangan la sampai org tgk pun rasa 'geli' atau tak selesa..anyhow..kalau bleh jagak akhlak..rasanya takde la rupa tu sampai tahap 'longkang'..org yang tak jaga akhlak je rupa sampai tahap 'longkang'..
[/quote]

betul ckp neology terbaek... Edited by Roy Azloy

[quote name='Mat D0n' timestamp='1303835935' post='1067488']
Aku jatuh hati la pd amoi yg bru msuk keje kt tempat aku 2,cantik giler gua ckap kt lu,tp aku x pnah try lgi 0rg yg berlainan kaum ni..aku rse nk try r am0i ni..rugi 0oo x try lgipn aku dh b0rim maen gn minah2 melayu nih..hehe

agk2 k0rang la,mcmmne r nk start..klu gn awek2 melayu mudah je aku wt,bgi 2 3 das lps tu bleh lyan r..tp ni cina,aku ggup skit c0z x biase try..aku nk tgur pn segan,x thu plak knape bleh timbul perasaan tu..huhu..

pe cadangan k0rang tuk sttle d0wn pr0b aku ni?aku tgah buntu ni...huhu..t0long la aku whai rkan2 f0rumer yg baek2 skalian,aku xnk melepasss.... :25:
[/quote]

salam..

er.. bole terangkan maksud di sebalik [color="#FF0000"]aku dh b0rim maen gn minah2 melayu nih..hehe [/color]
selama ni bercinta or jatuh hati tu tahap maen2 or sekadar suka suki je ke or mcm mana? :unsure:

[quote name='h!me' timestamp='1303870449' post='1067501']
salam..

er.. bole terangkan maksud di sebalik [color="#FF0000"]aku dh b0rim maen gn minah2 melayu nih..hehe [/color]
selama ni bercinta or jatuh hati tu tahap maen2 or sekadar suka suki je ke or mcm mana? :unsure:
[/quote]

Mat Don jawab la soklan panas tu haha... :63:

ngorat utk couple monyet ke ngorat utk cari pasangan hidup ?

[b]couple monyet[/b]
[list=1][*]duit[*]duit[*]duit[*]sila rujuk no 1 - 3[/list]
[b]pasangan hidup[/b]
[list=1][*]rujuk post NeoLogy[*]rujuk post rai[*]layan diri baik2.. ikhlas, jujur pada diri..[*]apa yg dah buat kat step 3, buat benda yg sama kat step 4 ni.. tapi utk si dia ;)[*]banyak2kan berdoa supaya ditemukan jodoh yg terbaik![*]duit[*]sila rujuk post members lain.. yg gud2 la.. yg uduh2, kita bakor je![/list]
apa aku merapu ni ? :P

takyah ngorat lah kot.

kalau minat...

gi rumah dia, jumpak mak bapak dia, kata "saya berkenan kat anak pompuan pakcik/makcik. boleh saya berkenalan dengan dia?

sembang lah dengan dia depan mak bapak dia, then seminggu dua lepas tu atau esoknya atau masa tu jugak angkat nikah.
bapak dia ada, wali lah tu. cari saksi 2 orang. mas kawen hutang. settle. cukup syarat, rukun, sah!

better selesaikan dengan pendaftar nikah kahwin dulu lah, takut kang jadik masalah. sebabtu better 2 minggu kemudian, boleh kenal akhlak budi pompuan tu dulu

[quote name='Panglima Khalid' timestamp='1304121855' post='1067708']
takyah ngorat lah kot.

kalau minat...

gi rumah dia, jumpak mak bapak dia, kata "saya berkenan kat anak pompuan pakcik/makcik. boleh saya berkenalan dengan dia?

sembang lah dengan dia depan mak bapak dia, then seminggu dua lepas tu atau esoknya atau masa tu jugak angkat nikah.
bapak dia ada, wali lah tu. cari saksi 2 orang. mas kawen hutang. settle. cukup syarat, rukun, sah!

better selesaikan dengan pendaftar nikah kahwin dulu lah, takut kang jadik masalah. sebabtu better 2 minggu kemudian, boleh kenal akhlak budi pompuan tu dulu
[/quote]

2 minggu cukup ke bro ? huhuhuhu..

[quote name='hotfloppy' timestamp='1304132671' post='1067718']
2 minggu cukup ke bro ? huhuhuhu..
[/quote]
cukup je. pegi rumah dia seminggu 2-3 kali. ngendap dia dari jauh (dalam keadaan dia bertutup aurat) pun boleh, tengok dia tengah menyapu laman ke (rumah kampung). kalau dia keluar sidai baju berkemban, cancel je terus.
urusan dengan pendaftar nikah kejap je. tapi nak booking tarikh dia free tu yang payah, especially kalau musim kawen, sehari sampai 4-5 orang dia kahwinkan

[quote name='Panglima Khalid' timestamp='1304155292' post='1067726']
cukup je. pegi rumah dia seminggu 2-3 kali. ngendap dia dari jauh (dalam keadaan dia bertutup aurat) pun boleh, tengok dia tengah menyapu laman ke (rumah kampung). kalau dia keluar sidai baju berkemban, cancel je terus.
urusan dengan pendaftar nikah kejap je. tapi nak booking tarikh dia free tu yang payah, especially kalau musim kawen, sehari sampai 4-5 orang dia kahwinkan
[/quote]
bahaya la camtu.. kat umah lain, kat luar lain.. jgn terpedaya.. :P

[quote name='Hackezkk' timestamp='1304181629' post='1067731']
hebatnye abang panglima nieh.. :D
berkemban lg ke zaman2 skang nih
[/quote]

kat kampung2 masih lagi rasanya.. huhuhuu..

[quote name='h!me' timestamp='1303870449' post='1067501']
salam..

[/quote]

s0ri lmbat rep,bz skit bkannye xnk jwab s0klan nih...huhu

aku ni jnis yg cerewet&bkan mudah jtuh hati gn ssiape..kdg2 aku ngurat pn bkannye aku nak kt die pn tp cuma nk test je die ni mcmmne..tp p0mpuan kn biase la,touching2..wlaupn bkan nk kapel sgt pn tp die plak lbih2..stakat ni smua minah2 yg aku knal smua cm2..aku rse smua p0mpuan harus ingt la.llaki rpat gn k0 x smestinya die nk ng0rat/kapel yg k0..kn x psal2 mmalukan dri sndri..hua3.. :13:

[color="#0000FF"][color="#FF0000"][b]Madah Mencari Jodoh...[/b][/color] [/color]

[color="#0000FF"]LELAKI HANDSOME VS LELAKI TAK HANDSOME
[/color]
Kalau lelaki handsome pendiam
Perempuan akan cakap:: woow, cool giler...
kalau lelaki tak handsome pendiam
Perempuan akan cakap: eh perasan bagus...

kalau lelaki handsome berbuat jahat
Perempuan akan kata: nobody's perfect
kalau lelaki tak handsome berbuat jahat
perempuan akan cakap: memang.... muka pun macam
pecah rumah!

kalau lelaki handsome menolong perempuan yg
diganggu
perempuan akan cakap: wah.. machonya.. macam hero
filem!
kalau lelaki tak handsome menolong perempuan yang
diganggu
Perempuan akan kata: entah2 kawan dia...

kalau lelaki handsome dapat perempuan cantik
perempuan akan kata: sepadan sangat...
kalau lelaki tak handsome dapat perempuan cantik
perempuan akan kata: mesti kena bomoh perempuan
tuh!

kalau lelaki handsome ditinggal kekasih
perempuan akan kata: jangan sedih, kan saya ada..
kalau lelaki tak handsome ditinggal kekasih
perempuan akan kata:...(terdiam, tapi telunjuknya
meliuk-liuk dari atas ke bawah, patutlah, tengok
saja luarannya)...

kalau lelaki handsome penyayang binatang
perempuan akan cakap: perasaannya halus... penuh
kasih sayang
kalau lelaki tak handsome penyayang binatang
perempuan akan cakap: sesama keluarga memang harus
menyayangi...

kalau lelaki handsome bawa BMW
perempuan akan cakap: matching... hebat luar dalam
kalau lelaki tak handsome bawa BMW
perempuan akan cakap: bang, bosnya mana?...

kalau lelaki handsome tak mau bergambar
perempuan akan cakap: pasti takut kalau2 gambarnya
tersebar
kalau lelaki tak handsome tak mau bergambar
perempuan akan kata: tak sanggup melihat hasilnya
ya?...

kalau lelaki handsome menuang air ke gelas
perempuan
perempuan akan cakap: ini barulah lelaki gentlemen
kalau lelaki tak handsome menuang air ke gelas
perempuan
perempuan akan cakap: naluri pembantu, memang
begitu....

kalau lelaki handsome bersedih hati
perempuan akan cakap: let me be your shoulder to
cry on
kalau lelaki tak handsome bersedih hati
perempuan akan kata: kuat nangis!! lelaki ke bukan
ni?

heheheheh..... :3:

[color="#FF00FF"]PEREMPUAN CANTIK VS PEREMPUAN HODOH
[/color]
pertandingan nyanyi

a)Kalau pompuan cantik suara same cam ayam berkokok masuk pertandingan nyanyi kekal kat situ 7-9 minggu

b)Kalau pompuan hodoh nyanyi merdu masuk pertandingan nyanyi minggu pertama dah tersingkir dah

pertandingan masak

a)Kalau pompuan cantik masak x sedap juri laki kate sedap

b)Kalau pompuan cantik masak sedap juri laki kate x sedap

cabutan bertuah

a)Kalau pompuan cantik menang cabutan bertuah orang kate"kalau cantik memang boleh menang."

b)Kalau pompuan x cantik menang cabutan bertuah orang kate"kebetulan je tu."

kahwin laki hensem dan kaya

a)Kalau pompuan cantik kawin ngan laki hensem dan kaya orang kate"macam pinang dibelah dua."

b)Kalau pompuan x cantik kawin ngan laki hensem dan kaya orang kate"mesti dia guna bomoh xpun minyak pengasih."

itulah hakikatnyer,manusia ni tengok rupa luar jer rupa dalam x. Edited by Mat D0n

..........(¯`v´¯) ...........`•.¸.•´ ~ ♥ TIPS MENCARI JODOH TANPA ''COUPLE'' ♥ ~ .........(●̮̮̃•̃)..(●̮̮̃•̃) ......... /█\ ♥/█\ ❤✫•°*”☀”*°•✫❤✫•°*”☀”*°•✫❤✫•”☀”*°•✫❤✫•°*”☀”*°•✫❤ (`'•.¸ "Habis nnt macam mana nak cari isteri?" bab nak mencari bakal isteri ni apa susah~ berserah sahaja kepada Allah~ bila MASA sudah sampai~ dapatlah~ (`'•.¸ "Bukan kita kena USAHA ke?" memanglah kena usaha tak akan saya nak duduk rumah tunggu orang msk meminang pulak kan? tapi COUPLE is WRONG baik kumpul duit~ persiapkan diri dgn tanggungjawab~ pergilah meminang seseorang yang berkenan di HATI (`'•.¸ "Nanti kena REJECT macam mana?" dah nak REJECT..nak buat apa? fikir positif lah~ maybe ada yg lebih baik buat kita Allah kan tahu apa yg terBAIK buat hambaNYA kita kenalah REDHA dengan ketentuanNYA (`'•.¸ "Kalau dah berkenan dkt hati macam mana?" lagi senang kalau mcm tu~ dah cukup duit & persiapan~ teruslah masuk meminang @ lagi best kahwin terus~ tak payah nak berCOUPLE bagai~ buat maksiat sahaje apa guna~ korang nak masuk SYURGA ke NERAKA r? kalau belum cukup lagi tu~ simpan lah dalam hati~ cuba test berpa lama korang leh suka kat bdk tu? maybe perasaan korang tu just CRUSH only~ (`'•.¸ "Eleh~ budget ko baik sangat r? Ramai jer yang couple. Boleh jer aku tgk." Ye~ Saya tak kata saya baik. Korang yang menilai diri saya ini. Macam mana korang NILAI or pandang..itu terpulang~ yang penting PANDANGAN Allah terhadap saya nanti bagaimana? sbb nanti akhirat saya yang kena soal~ kenapa saya tak sedarkan kamu semua? kenapa saya tak halang or nasihat rakan-rakan saya? sekarang~ I have DONE my job~ nnt itu antara kamu dan Allah ek~ (`'•.¸ "Mak & ayah restu lah." Memanglah mak & ayah restu~ tapi Allah restu ke tak ea? korang FIKIRlah sendiri~ semua diberi AKAL untuk berfikir saya yakin korang pandai menilai apa yang baik & buruk ingat lah~ niat tidak memBENARkan cara~ (`'•.¸ perkahwinan tu satu benda yang SUCI tapi manusia yang mengotori ikatan ini oleh sebab terlalu mengukut budaya barat semua benda yang HARAM pun boleh jd HALAL (`'•.¸ fikirlah wahai RAKAN kita ni umat akhir zaman kiamat tu PASTI kenapa korang tak SEDAR lagi or korang tahu just buat2 tak tahu saje? fikir-fikirkan lah~ ✿♫•*¨*•.¸¸❤ JIHAD CHENTA ✿♫•*¨*•.¸¸❤ ❤✫•°*”☀”*°•✫❤✫•°*”☀”*°•✫❤✫•”☀”*°•✫❤✫•°*”☀”*°•✫❤ :55: Edited by Mat D0n