Jump to content
Mat D0n

Malaysia Berperang 2012...

Recommended Posts

Akhir2 ini aku sering mendengar khabar angin yg mengatakn negara kita akan berperang pd tahun 2012..tok guru silat

aku pn bgitau perkara yg sama..dia bgitau yg rakyat negara kita kemungkinan akn berperang sesama sndiri atau

berperang dgan negara jiran sperti singapura..tahun 2012 juga djangka bakal mnjdi tahun yg menggemparkn dgan

ramalan2 yg dahsyat djangka bkal berlaku..Adakah benar kita akan berperang tahun 2012??jika betul,adakah kita sudah

bersedia?? Sgala kemungkinan akan berlaku..persiapkanlh diri&bersedia menghadapi sgala dugaan yg mgkin menguji.. :18:

Apa yang kita perlukan sekarang ialah....bersatu padu..tetapi...tgk la sekarang....kita harusla memegang Al-Quran dan Sunnah sebagai pegangan dan panduan hidup kita....

[quote name='jimmi' timestamp='1301508331' post='1065998']
Apa yang kita perlukan sekarang ialah....bersatu padu..tetapi...tgk la sekarang....kita harusla memegang Al-Quran dan Sunnah sebagai pegangan dan panduan hidup kita....
[/quote]

Mcmmane nk bersatu padu klu masing2 x mahu mengalah&asyik nk menang je..x kire cara halal ke haram..smua di0rag buat..smata2 untuk kpentingan diri..

Aku x tkejut pn klu betul kita nk berperang..mmg termaktub bhawa peperangan yg besar akn meletus di akhir zaman nanti,x kira la kita duk dmana pn..jd,dri skrg kita kna brsedia mghadapi apa yg bakal berlaku kelak..

Adakah ini musuh kita?? :87:

http://www.youtube.com/watch?v=wst_9ekpNHg

assalammualaikum....

mcmna leh ramal mcm ru...tok guru ko tu pakai ilmu apa?

[quote name='Mat D0n' timestamp='1300819296' post='1065461']
Akhir2 ini aku sering mendengar khabar angin yg mengatakn negara kita akan berperang pd tahun 2012..tok guru silat

aku pn bgitau perkara yg sama..dia bgitau yg rakyat negara kita kemungkinan akn berperang sesama sndiri atau

berperang dgan negara jiran sperti singapura..tahun 2012 juga djangka bakal mnjdi tahun yg menggemparkn dgan

ramalan2 yg dahsyat djangka bkal berlaku..Adakah benar kita akan berperang tahun 2012 :18:
[/quote]

Statement ko tu x menggambarkan (ak malaih nk ckp kn tersinggung)...sbgi umat islam kita brpegang kpd kitab Al-Quran n hadis bukannnya cam ape yg ko dengar, slagi ia x menyesatkan akidah kite sbgi umat islam,

[quote name='Mat D0n' timestamp='1300819296' post='1065461']

ramalan2 yg dahsyat djangka bkal berlaku..Adakah benar kita akan berperang tahun 2012??jika betul,adakah kita sudah

bersedia?? Sgala kemungkinan akan berlaku..persiapkanlh diri&bersedia menghadapi sgala dugaan yg mgkin menguji.. :18:
[/quote]
berdasarkan ramalan aku yang tak seberapa...yang akan berperang tu ialah bangsa kita sendiri.sorang timur sorang barat.sorang utara sorang selatan..kalau korang kaji sejarah tanah melayu yang menggabungkan kita semua sehingga menubuhkan malaysia ialah orang barat tu sendiri.bermula dengan Penang,Singapura,Melaka.pastu berjangkit lain2 negeri.

pastu kalau diperhatikan taktik berperang orang melayu dulu...mereka suka `membuka pintu` utk orang luar.Minta Belanda tolong.Minta British tolong.minta acheh tolong....macam Perang Segi Acheh+Melaka+Johor.Acheh dan Melaka joint bersama serang Johor.Johor bersama Melaka serang Acheh tapi yang peliknya kenapa Acheh dan Johor tak bersama menyerang Melaka? Bukankah Melaka dibawah Portugis ketika tu? Portugis tu agamnya apa? tu lagi utama.tapi yang berlaku sebaliknya.

kalau kita dah berperang sesama sendiri...musuh utara dan musuh selatan akan ambil peluang...kemungkinan negara Malaysia akan berpecah kepada 14 bahagian semula.ini akan menjadikan negara semakin lemah pastu sesama sendiri bermusuh....macam Korea Selatan dan Korea Utara.silap sikit hantar askar...Jerman dah bersatu dah.

bangsa melayu ni merupakan bangsa yang unik.campuran semua bangsa.Parameswara (Hindu) laksamana cheng Ho (China) arab/pedagang (sebar Islam) portugis/jepun/belanda (penjajah).

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1302088058' post='1066441']
Statement ko tu x menggambarkan (ak malaih nk ckp kn tersinggung)...sbgi umat islam kita brpegang kpd kitab Al-Quran n hadis bukannnya cam ape yg ko dengar, slagi ia x menyesatkan akidah kite sbgi umat islam,
[/quote]
Bende ni dah mula dah....tengok bab politik.Yang parti A dapat satu negeri.dah 50 tahun cuma ada satu negeri je.tu hari dapat negeri T tapi terlepas pulak.Pastu Ada satu parti C.baru lahir.usia adalah 10 tahun.pemilik dia sangat kasihan.kena dera.kena itu ini.modal apa pun takde.nak menjajah negeri lagi la....Parti terakhir part B...Kewangan kuat giler.ekonomi negara kita dimonopoli olehnya.kerajaan pun mati kutu dengan diorang ni.tapi diorang cuma minoriti.pastu parti dionrang non-muslim.letak calon muslim pun tak guna.ppasal parti non-muslim.orang tak minat....so bergabunglah 3-3.

[quote name='OngBok' timestamp='1302100061' post='1066458']
Tok guru sesat ker?
Mana boleh percaya dengan tukang ramal nie.
[/quote]
aku tak kata tok guru betul.tapi kurang-kurang kita kena bersedia.daripada kita pergi sure heboh.konsert sana sini.tu kan buang masa.

kn aku ckap khabar angin je..apedaa..laen la klu aku kate kite k0npem berperg ta0n dpn..k0rang ni jgan la ckap pkai b0ntot...pham la statement aku 2 btul2 dlu..dh la kate tok guru aku sesat...t0k guru aku 2 kwan har0n din,tau x!

die ckap mcam 2,bkan suh kite percya bulat2 tp suh kite sentiase bersedia untuk mengharungi ape pn yg akn berlaku kelak..Islam sdri pn ajar spaya kita bersiap sdia mengharungi cbaran akhir zman ti..x gitu?huhu.

Aku tkut ti klu kite x brsedia,sape lg nk pertahankn ngara klu btul peperangn 2 berlku..jgan smua lari gi luar ngara sudah ler c0z nk elakkn drpd brperg mcm rakyat di bbrpa buah ngara Islam yg laen skrg..huhu.klu lari dari medan perang,d0sa besar 2 taw!h0h0h0... :140:

ekceli, di kalangan ulamak pun tersebar berita besar di penghujung 2012 ni.
di kalangan pelajar pulak tafsir lah macam-macam, Imam Mahdi lah, Dajjal lah. apapun memang bukan disandarkan kepada teori konspirasi atau filem 2012. memang dari ulamak dan wali-wali.

mungkin kerana berita besar itulah ramai wali dan ulamak pergi buat haji aritu (zulhijjah 1433 = 2012)

apapun, persediaan memang perlu dimantapkan setiap masa.
kukuhkan ilmu akidah kita, mantapkan dan ikhlaskan amalan syariat, solat puasa zakat dan sedekah kita,
amalan sunat diperbanyakkan.

bergantung kepada keputusan perang di syam.

siapa yg banyak hutang tu bersiap sedialah sebab takut nanti tak boleh bayar hutang terus.

• Create New...