Jump to content
darkpink

Isu Skandal Anwar Ibrahim

Recommended Posts

[quote]Eskay : Saya Tidak Tuduh Anwar

Hari ini Eskay menafikan beliau ada menuduh anwar ibrahim
melakukan zina dalam video seks yang dihebohkan.[/quote]

Si eskay nie nak berdalih pulak dah cakap dah lain merapu pulak tu..Kalau tak tuduh buat apa sampai nak bersumpah.. Edited by Mr_Iz

[quote name='OngBok' timestamp='1304525402' post='1067988']
Eskay : Saya Tidak Tuduh Anwar

Hari ini Eskay menafikan beliau ada menuduh anwar ibrahim
melakukan zina dalam video seks yang dihebohkan.

[url="http://www.tvsnews.net/content.php?d=mn&sub=&mod=cont_dn&menu_id=&id=5316&menu=&mid="]Baca lagi..[/url]
[/quote]
saya setuju dengan eskay.

dia tak tuduh "berzina" secara lafaz :D

tapi dia bawak makna.

maksud saya, eskay bersumpah "...aku bersumpah bahawa aku dan Datuk Seri Anwar Ibrahim berada dalam
paparan video yang dirakamkan pada 21 Februari 2011. Datuk Seri Anwar Ibrahim adalah pelaku dalam video tersebut..."

ok, fine. dia tak tuduh DSAI berzina maknanya dia sebagai orang yang ada jugak dalam video tu, yang berzina, dsai dituduh sebagai pelaku maknanya tukang rakam...ada orang ke tiga ke?

gitu kot maksud eskay

:salam:

Berpusing-pusing kata; sifat orang MUNAFIQ.

Moga2 kita dijauhkan.

PS: Haa...aku tak tuduh sesiapa munafiq tau. Aku sebut sifat orang munafiq saja ^^

saya pernah tanya orang yang terlibat secara langsung dalam PAS, kenapa calon Dun Tenang difitnah berzina tak buat saman? kenapa kes itu ini tak disaman mereka yang memfitnah?

dijawab, taknak buang masa naik turun mahkamah dan dipermainkan isu. banyak benda lain boleh dibuat. sistem mahkamah pun bermasalah. kes lain boleh tangguh, utamakan kes yang baru sampai. ada baca dalam satu blog, dia petugas kat bahagian pendaftaran mahkamah, sepatutnya difailkan kes hari tu, dibicarakan 2 minggu lagi sebab full. tapi diarahkan jugak pihak atasan untuk dipercepatkan.

^

Betul.

Letih woo nak naik turun mahkamah.

Tu satu.
Lagi satu media bias seronok la dok siar berita tu tak habis2.
Jadi bahan untuk hentam.

Busy Eskay skang.
Ambil alih tugas Ummi Hafilda, Ezam (Senator dah...kena kurang bercakap)

Rahim TC & Shuib Lazim dah tua; tak larat nak buat 'road show'

^^

Sekarang nie, DSAI telah diminta mahkamah untuk membela diri. (Kes LII)
Maknanya ada kes dan keputusannya mungkin boleh diduga.

skrip dah siap ditulis..cuma perlu dilakonkan sahaja..aku sikit pun tak terkejut dengan keputusan hakim hari ni..benda memang dah jangka..jalan cerita dia pun dah boleh baca..sama je macam kes liwat 1 dulu..

kepada hakim yang menggendalikan kes ni, ingatlah..sebelah kaki anda sudah berada di dalam neraka..bertindaklah dengan adil..semoga diselamatkan daripada seksaan jahannam yang maha dashyat itu..

aku rse baek kite biarkn sje kes ni dselesaikn 0leh pihak yg berwajib,kita duk bersuara pn bkan di0rg nk layan,buang mse jgk sma cm naek trun mahkamah..huhu. tp aku tg0k anak anuar,si izzah 2 lawa la..malangnya die dh berkahwin...pe pendapat k0rg?? :13: Edited by Mat D0n

Lelaki India yang menayangkan video lucah dalam BAS telah dijatuhi hukuman penjara 3 tahun..tapi 3 lelaki yang menayang video lucah dalam HOTEL masih belum didakwa..ape cer?

Undang-undang Malaysia yang double standard..

[quote name='Mat D0n' timestamp='1305560749' post='1068577']
aku rse baek kite biarkn sje kes ni dselesaikn 0leh pihak yg berwajib,kita duk bersuara pn bkan di0rg nk layan,buang mse jgk sma cm naek trun mahkamah..huhu. tp aku tg0k anak anuar,si izzah 2 lawa la..malangnya die dh berkahwin...pe pendapat k0rg?? :13:
[/quote]
Masa belum kawin - cantek
lepas kawin - dah tak cantek dah.

kalau belum kawen, apa yang nko nak buat?

[quote name='NeoLogy' timestamp='1307863087' post='1070059']
Lelaki India yang menayangkan video lucah dalam BAS telah dijatuhi hukuman penjara 3 tahun..tapi 3 lelaki yang menayang video lucah dalam HOTEL masih belum didakwa..ape cer?

Undang-undang Malaysia yang double standard..
[/quote]

bawak pompuan tuh ke mahkamah.tapi masalahnya mana dia? dah mati ke?

[quote name='NeoLogy' timestamp='1300940135' post='1065566']
senang la hidup ko kalau didakwa..bersumpah je..setel problem..agama tak ajar la bersumpah2 ni..agama ajar [b]tegakkan kebenaran dan keadilan kepada semua[/b]..bukan kepada orang islam je.."biar terlepas orang yang bersalah daripada tersalah menghukum orang yang benar"..sebab tu la prinsip undang2 syari'ah...sebab tu ada hudud..ada qazaf untuk [b]MENJAGA MARUAH orang yang MENUDUH dan TERTUDUH[/b]..datangkan 4 orang saksi..jika gagal..maka hukumlah mereka dgn 80 sebatan dan jangan diterima kesaksian mereka selama-lamanya..sebelum dakwa..make sure ada 4 orang saksi..tanggungjawab terletak kepada penuduh..

lagi pun aku tak yakin ko akan terima sumpah anwar ni..sebab pada kes liwat I pun..anwar ada bersumpah..ko tak percaya kan sekarang?so what point anwar bersumpah..nanti ko tak percaya jugak..kalau dengan sumpah boleh setel semua masalah..tak perlu la undang2 kat malaysia ni..bersepah la penjenayah..sumpah is the last choice selepas dah takde jalan keluar lain..

[size=5][b]WHY?WHY?WHY?WHY?[/b][/size]
[/quote]

blajar tinggi sikit bro hahahaha.. dlm islam ada berapa step bro untuk selesai kn kes n membuktikan sesuatu? xkn dgn 4 saksi jer bro

[quote name='madaya' timestamp='1314607298' post='1071657']
blajar tinggi sikit bro hahahaha.. dlm islam ada berapa step bro untuk selesai kn kes n membuktikan sesuatu? xkn dgn 4 saksi jer bro
[/quote]
bro..ini hukum syari'ah..undang-undang syariah..bukan undang-undang sivil..Tertuduh dan menuduh adalah orang Islam, bicarakan dalam mahkamah syari'ah la..Dalam undang-undang syari'ah ada Hudud (tapi takde enakmen dalam undang-undang di Malaysia) dan Qisas..Anwar dah fail qisas, tapi ditolak mahkamah..apa cerita? Dalam qisas, selain saksi, bukti-bukti lain seperti ujian klinikal, alibi dan lain-lain boleh diterima pakai..tapi dalam al-Quran, Allah bagitau dengan jelas untuk datangkan 4 orang saksi..Allah dah wajibkan..kalau yang wajib ni tak boleh nak sediakan, macam mana nak sediakan benda-benda yang 'sunat' ni?Ibarat buat solat sunat banyak2, tapi solat fardhu tak buat..takde guna bro..sia-sia

rasanya bro yang kena blajar tinggi sket kut..hehehe.. Selamat Hari Raya Aidilfitri, maaf zahir dan batin andai kata-kata ini menyakitkan hati..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1314640332' post='1071670']
bro..ini hukum syari'ah..undang-undang syariah..bukan undang-undang sivil..Tertuduh dan menuduh adalah orang Islam, bicarakan dalam mahkamah syari'ah la..Dalam undang-undang syari'ah ada Hudud (tapi takde enakmen dalam undang-undang di Malaysia) dan Qisas..Anwar dah fail qisas, tapi ditolak mahkamah..apa cerita? Dalam qisas, selain saksi, bukti-bukti lain seperti ujian klinikal, alibi dan lain-lain boleh diterima pakai..tapi dalam al-Quran, Allah bagitau dengan jelas untuk datangkan 4 orang saksi..Allah dah wajibkan..kalau yang wajib ni tak boleh nak sediakan, macam mana nak sediakan benda-benda yang 'sunat' ni?Ibarat buat solat sunat banyak2, tapi solat fardhu tak buat..takde guna bro..sia-sia

rasanya bro yang kena blajar tinggi sket kut..hehehe.. Selamat Hari Raya Aidilfitri, maaf zahir dan batin andai kata-kata ini menyakitkan hati..
[/quote]

jadi tanpa perlu 4 saksi kiter bole juga menyelesaikan kes dan membuktikan sesuatu kan?? :)

[quote name='madaya' timestamp='1314777893' post='1071691']
jadi tanpa perlu 4 saksi kiter bole juga menyelesaikan kes dan membuktikan sesuatu kan?? :)
[/quote]
boleh dan tidak boleh..bukan semua kes perlukan 4 orang saksi..bagi kesalahan hudud (zina, qazaf(menuduh zina), mencuri, merompak, minum arak, dan murtad)..wajib datangkan 4 saksi..bagi qisas tak perlu 4 orang saksi..takzir pun tak wajib 4 orang saksi..bergantung pada kumpulan jenayah mana..that's why the conspirator sedaya mungkin nak dibicarakan guna undang-undang sivil..taknak undang-undang Islam walaupun kedua2nya mengaku sebagai muslim..

Tersilap melepaskan orang yang bersalah lebih baik daripada tersilap menghukum orang yang tidak bersalah. Orang bersalah yang terlepas di dunia, masih ada mahkamah di masyar nanti..tapi kalau tersilap hukum orang yang tidak bersalah..jenuh la nak mencari di masyar nanti untuk memohon maaf..tu pun kalau dimaafkan..kalau tak..tak pasal-pasal je diheret ke neraka gara-gara berlaku zalim kepada yang tidak bersalah..Allah buat hukum camtu sebab Allah tu adil..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1315186047' post='1071814']
boleh dan tidak boleh..bukan semua kes perlukan 4 orang saksi..bagi kesalahan hudud (zina, qazaf(menuduh zina), mencuri, merompak, minum arak, dan murtad)..wajib datangkan 4 saksi..bagi qisas tak perlu 4 orang saksi..takzir pun tak wajib 4 orang saksi..bergantung pada kumpulan jenayah mana..that's why the conspirator sedaya mungkin nak dibicarakan guna undang-undang sivil..taknak undang-undang Islam walaupun kedua2nya mengaku sebagai muslim..

Tersilap melepaskan orang yang bersalah lebih baik daripada tersilap menghukum orang yang tidak bersalah. Orang bersalah yang terlepas di dunia, masih ada mahkamah di masyar nanti..tapi kalau tersilap hukum orang yang tidak bersalah..jenuh la nak mencari di masyar nanti untuk memohon maaf..tu pun kalau dimaafkan..kalau tak..tak pasal-pasal je diheret ke neraka gara-gara berlaku zalim kepada yang tidak bersalah..Allah buat hukum camtu sebab Allah tu adil..
[/quote]

jadi org yg berzina atau kena rogol xdpt nk buktikan la klu xde 4 saksi ea.... senang la tutup kes kn pihak yg terkena xdpt pembelaan langsung
nk tanya pada en. neology sekiranya ank en neology kena rogol la sangup kah en neology berkata bergini kepada anak minta maaf nak, bapak xdpt cari 4 org saksi bg membuktikan sipulan ini yg merogol kau nak ... tutup kes... senang kn..

[quote name='madaya' timestamp='1315205589' post='1071830']
jadi org yg berzina atau kena rogol xdpt nk buktikan la klu xde 4 saksi ea.... senang la tutup kes kn pihak yg terkena xdpt pembelaan langsung
nk tanya pada en. neology sekiranya ank en neology kena rogol la sangup kah en neology berkata bergini kepada anak minta maaf nak, bapak xdpt cari 4 org saksi bg membuktikan sipulan ini yg merogol kau nak ... tutup kes... senang kn..
[/quote]
apa susah..sumpah laknat sudah..setel masalah..perogol tu sure kena hukuman..hehe.. :44:

Kita bincang soal hukum Islam dulu bro..soal hukum sivil buatan manusia ni..memang 4 orang saksi tak wajib sebab orang yang buat undang2 ni pun bukan beriman dengan ayat Allah untuk melaksanakan hudud..

zina dan rogol adalah 2 benda yang berbeza..kalau zina, dua-dua kena..sebab masing2 rela bersetubuh secara haram..manakala rogol lak persetubuhan haram secara paksa..orang yang dipaksa terkecuali daripada hukuman..lagipun, 4 orang saksi adalah untuk menjatuhkan hukuman hudud..kalau tak cukup bukti..hukuman hudud tak boleh dijatuhkan..hukum takzir akan diguna pakai..di mana bukti2 lain seperti[b] bukti klinikal, bukti alibi, keterangan saksi, keraguan munasabah dan lain-lain[/b] akan diambil kira..jadi bukan isu kalau takde 4 orang saksi..setiap hukuman tu dia ada level dia..first hudud..kalau tak bersabit dengan hudud, ada qisas..kalau tak bersabit jugak..baru dgn takzir..sbb hukum hudud dan qisas jelas dinyatakan dalam al-quran..bagi hukum yang takde spesifik dalam quran, takzir boleh digunakan..

bila aku check balik thread ni..aku dapati ko tak puas ati dengan aku bila aku cakap apa guna sumpah laknat kalau dengan sumpah itu dapat menentukan seseorang tu bersalah atau tidak..dengan erti kata yang lain..kalau berani bersumpah..jadi orang tu berada dipihak yang benar..kalau dua2 bersumpah..maknanya dua2 dipihak yang benarlah?mana mungkin kedua2nya dipihak yang benar..sebab kenyataan/pengakuan mereka kontradik antara satu sama lain..dan dalam post tu pun aku ada sentuh pasal 4 orang saksi sebagaimana tuntutan hudud..

ni quote dari aku
[quote]senang la hidup ko kalau didakwa..bersumpah je..setel problem..agama tak ajar la bersumpah2 ni..agama ajar [b]tegakkan kebenaran dan keadilan kepada semua[/b]..bukan kepada orang islam je.."biar terlepas orang yang bersalah daripada tersalah menghukum orang yang benar"..sebab tu la prinsip undang2 syari'ah...[color=#000080]sebab tu ada hudud..ada qazaf untuk [b]MENJAGA MARUAH orang yang MENUDUH dan TERTUDUH[/b]..datangkan 4 orang saksi..jika gagal..maka hukumlah mereka dgn 80 sebatan dan jangan diterima kesaksian mereka selama-lamanya..sebelum dakwa..make sure ada 4 orang saksi..tanggungjawab terletak kepada penuduh..[/color]
[/quote]
aku highlight kan falsafah disebalik hukuman hudud..sebab apa Allah wajibkan 4 orang saksi..untuk MENJAGA MARUAH orang MENUDUH dan TERTUDUH..tu je..takde pulak aku cakap tak boleh gunakan kaedah lain..yang aku cakap sumpah muhabalah bukan jalan penyelesaian yang diunjurkan oleh agama Islam sbb keadilan tidak ditegakkan kerana semua manusia boleh bersumpah walaupun dia bersalah demi untuk melepaskan diri..sumpah muhabalah cuma untuk kes li'an je..

Apa yang cuba aku tegaskan di sini, kalau kita mengaku kita umat Islam..kita negara Islam..mengamalkan undang-undang Islam..kita wajib la melaksanakan perintah Allah..[b]sebab apa yang kita bincangkan di sini adalah jenayah hudud iaitu qazaf (menuduh zina)..jadi releven la bila isu 4 orang saksi dibangkitkan[/b]..lain la kalau bincang selain jenayah hudud atau jenayah sivil..memandangkan kita menggunakan undang-undang sekular..tak boleh nak cakap ape la..sebut kena ada 4 orang saksi je..terus tak relevent..sekular la katakan..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1315212165' post='1071839']
apa susah..sumpah laknat sudah..setel masalah..perogol tu sure kena hukuman..hehe.. :44:

[/quote]

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]panjang lebar taip.... tp ayat ni... hahahaha [/size][/font][/color]

bagi aku, biarlah golongan2 tersebut (i.e: golongan politikus tidak ikhlas, golongan bercakap A++, buat kerja F-, etc2) berlaga sesama sendiri..
aku sebagai rakyat biasa, dah bosan dengan benda2 macam ni..ianya takkan berakhir..
Anwar Ibrahim golongan ikhlas? pendapat individu aku, beliau bukan ikhlas..
namun begitu(pendapat individu aku lagi), eloklah kita memerhati(kalau kita nak memerhati) benda ni sebagai kes mahkamah biasa...jangan politikkan isu peribadi beliau..sahabat2 beliau dari parti politik lain cuma menggunakan benda ni nak bagi kita berpecah kepada banyak "label2"(i.e: dia orang kerajaan, dia orang pembangakng, dia orang PAS, dia orang DAP, dia orang UMNO, dia orang MCA, dia ........(isi tempat kosong)...

apa kata kita fikirkan macam mana nak buat rendang tanpa menunggu 5jam 1 kawah, buat sirap limau tanpa pakai limau, macam mana nak persiapkan generasi kita yang seterusnya dengan cabaran2 baru yang kompom bukan calang2 cabaran punya, fikirkan macam mana nak satukan Muslim2 satu dunia jangan asyik nak buat hal sendiri saja, etc2..

[quote name='madaya' timestamp='1315289820' post='1071868']

[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=3]panjang lebar taip.... tp ayat ni... hahahaha [/size][/font][/color]
[/quote]
aduh..ada orang tak faham sarcasm rupenya..hehehe..takpe la yob..asal kome bahagia.. :D

[quote name='betik' timestamp='1315293022' post='1071872']
bagi aku, biarlah golongan2 tersebut (i.e: golongan politikus tidak ikhlas, golongan bercakap A++, buat kerja F-, etc2) berlaga sesama sendiri..
aku sebagai rakyat biasa, dah bosan dengan benda2 macam ni..ianya takkan berakhir..
Anwar Ibrahim golongan ikhlas? pendapat individu aku, beliau bukan ikhlas..
namun begitu(pendapat individu aku lagi), eloklah kita memerhati(kalau kita nak memerhati) benda ni sebagai kes mahkamah biasa...jangan politikkan isu peribadi beliau..sahabat2 beliau dari parti politik lain cuma menggunakan benda ni nak bagi kita berpecah kepada banyak "label2"(i.e: dia orang kerajaan, dia orang pembangakng, dia orang PAS, dia orang DAP, dia orang UMNO, dia orang MCA, dia ........(isi tempat kosong)...
[/quote]
Ikhlas tu, takde sape pun boleh nilai..hanya Allah je yang boleh nilai..Kita sendiri pun tak boleh nilai keikhlasan diri kita sendiri..ini kan pulak keikhlasan orang lain..Ikhlas ni buat sesuatu tanpa mengharapkan balasan..Kalau kita buat baik dengan harapan mendapat pahala dan ganjaran syurga..adakah itu ikhlas?Susah nak dijelaskan kan?Biarlah Allah yang menilai..kita hanya buat apa yang disuruhNya..meninggal apa yang dilarangNya..Dia nak humban kita dalam neraka pun..itu hak Dia..Tapi kita kena ingat, Allah tidak zalim..

[quote name='betik' timestamp='1315293022' post='1071872']

apa kata kita fikirkan macam mana nak buat rendang tanpa menunggu 5jam 1 kawah, buat sirap limau tanpa pakai limau, macam mana nak persiapkan generasi kita yang seterusnya dengan cabaran2 baru yang kompom bukan calang2 cabaran punya, fikirkan macam mana nak satukan Muslim2 satu dunia jangan asyik nak buat hal sendiri saja, etc2..
[/quote]
Kita nak bersatu atas tali Allah yakni Islam..Kalau dihati bersatu sebabkan bangsa..tak mungkin akan berjaya..Ingat, Islam tidak memerlukan bangsa untuk bersatu...tapi bangsa lah yang memerlukan Islam untuk bersatu..Nak bersatu atas Islam, kena la buang semangat assobiah terlebih dahulu..tapi orang Melayu kat Malaysia ni..kalau cina/india buat baik tuduh ada agenda lain..buat jahat..lagi2 la..bila ada orang melayu puji bangsa lain sket..dah tuduh orang tu kena kuda dengan bangsa lain..bila kutuk bangsa lain..cakap nak pecahkan perpaduan rakyat lak..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1315296903' post='1071879']
Ikhlas tu, takde sape pun boleh nilai..hanya Allah je yang boleh nilai..Kita sendiri pun tak boleh nilai keikhlasan diri kita sendiri..ini kan pulak keikhlasan orang lain..Ikhlas ni buat sesuatu tanpa mengharapkan balasan..Kalau kita buat baik dengan harapan mendapat pahala dan ganjaran syurga..adakah itu ikhlas?Susah nak dijelaskan kan?Biarlah Allah yang menilai..kita hanya buat apa yang disuruhNya..meninggal apa yang dilarangNya..Dia nak humban kita dalam neraka pun..itu hak Dia..Tapi kita kena ingat, Allah tidak zalim..[/quote]
betul..yang tu aku setuju 100%..
mungkin terma 'ikhlas' tu tak sesuai digunakan...tapi bagi aku, dia masih sama dengan politikus2 yang kita ada sekarang..
kalau dia betul2 mementingkan kesejahteraan rakyat seperti yang perlu dilakukan oleh seroang yang bergelar pemimpin, kenapa nak bangkang apa yang betul...
tak hilang maruah kalau kita sokong parti lawan kalau benda yang dibuat tu betul..cuma tegur kalau ada nampak cacat-cela..kita bukan nak lawan2, kita nak membangun bersama2..
tapi mungkin itu terlalu idealistik buat masa sekarang...jadi terpaksa la ambik mana yang lebih manfaatnya dari mudharat..

[quote]Kita nak bersatu atas tali Allah yakni Islam..Kalau dihati bersatu sebabkan bangsa..tak mungkin akan berjaya..Ingat, Islam tidak memerlukan bangsa untuk bersatu...tapi bangsa lah yang memerlukan Islam untuk bersatu..Nak bersatu atas Islam, kena la buang semangat assobiah terlebih dahulu..tapi orang Melayu kat Malaysia ni..kalau cina/india buat baik tuduh ada agenda lain..buat jahat..lagi2 la..bila ada orang melayu puji bangsa lain sket..dah tuduh orang tu kena kuda dengan bangsa lain..bila kutuk bangsa lain..cakap nak pecahkan perpaduan rakyat lak..
[/quote]
aku rasa takde pulak aku sebut pasal mendahulukan bangsa dalam tu..generasi yang aku maksudkan ialah, anak cucu kita, tak kira bangsa apa sekalipun..
dan aku takde pulak tengok orang melayu melenting bila kita puji bangsa lain kalau yang dibuat tu memang benda terpuji?..mungkin kita tak hidup sebumbung kut :D
tapi kalau DAP, seriously, Malaysian Malaysia is just a slogan..sama macam slogan 1Malaysia..(itu isu lain)..
dan aku tak nampak PAS ajak kita bersatu dalam Islam buat masa sekarang..diorang menggunakan Islam untuk politik, bukan politik untuk Islam..wallahua'lam

• Create New...