Jump to content
darkpink

Isu Skandal Anwar Ibrahim

Recommended Posts

macam mana ni..... macam kebetulan je lepas dun sarawak bubar terus keluar rakaman seks ni pulak... kenapa politik malaysia ni banyak sangat benda yang memalukan... pendapat..pendapat

[spoiler]Mohamed Nazri berkata, beliau juga tidak faham mengapa Penasihat Parti Keadilan Rakyat (PKR) Datuk Seri Anwar Ibrahim menafikan beliau adalah orang yang terbabit dalam video seks berkenaan.
"Ini sepatutnya tontonan orang tertentu. Ia belum dikeluarkan. Kenapa beliau menafikan? Tak ada orang kata apa-apa. Laporan itu hanya mengatakan seorang pemimpin pembangkang, siapa dia?" katanya.

[color="#000080"]Ditanya sama ada tayangan rakaman itu menyalahi undang-undang, Mohamed Nazri berkata, "[b]ditayang untuk wang, ya, mungkin ia[/b]."[/color]

"Ia adalah movie lucah. Tetapi kita semua tahu bahawa beliau semua ada niat, saya fikir untuk lapor kepada polis dan beliau hanya mahukan editor-editor sebagai saksi-saksi," katanya. - BERNAMA[/spoiler]
Forumer putera sekalian..lusa malam kat dataran merdeka..aku nak buat satu tayangan filem lucah dari jepun..Ma**a Oiz**wa..meh join tgk ramai2..takde sebarang charge dikenakan..free..aku xamik satu sen pun..

[spoiler]
Seksyen 5 Akta Penapisan Filem 2002

Tiada seorang pun boleh Ada atau menyebabkan dirinya ada dalam milikan, jagaan, kawalan atau pemunyaannya; atau Menyebarkan, menayangkan, mengedarkan, mempamerkan, membuat, mengeluar, menjual atau menyewakan apa-apa filem atau bahan publisiti filem yang lucah atau yang selainnya bertentangan dengan kesopanan awam

Hukuman - Seksyen 5(2)

Mana-mana orang yang melanggar subseksyen (1) melakukan suatu kesalahan dan apabila disabitkan boleh didenda tidak kurang daripada sepuluh ribu ringgit dan tidak lebih daripada lima puluh ribu ringgit atau dipenjarakan selama tempoh tidak melebihi lima tahun atau kedua-duanya

Seksyen 6

Tiada seorang pun boleh ada dalam milikannya atau jagaannya atau dibawah kawalannya ; atau Menyebarkan, menayangkan, mengedarkan, mempamerkan, membuat, mengeluar, menjual atau menyewakan, apa-apa filem atau bahan publisiti filem yang belum diluluskan oleh Lembaga

Seksyen 6(2)

Mana-mana orang yang melanggar sub seksyen (1) melakukan sesuatu kesalahan dan apabila disabitkan boleh Berkenaan dengan apa-apa filem, didenda tidak kurang daripada lima ribu ringgit dan tidak lebih daripada tiga puluh ribu ringgit atau dipenjara selama tempuh tidak melebihi tiga tahun atau kedua-duanya; atau Berkenaan dengan apa-apa bahan publisiti filem, didenda tidak kurang daripada satu ribu ringgit dan tidak lebih daripda sepuluh ribu ringgit.
[/spoiler]

ini antara Datuk T dengan Anwar Ibrahim...bukan dengan kerajaan,biarlah mereka settlekan...lagipun Datuk T tu dah janji akan serahkan video dan jam tangan Omega pada badan bebas.

ade kemungkinan Dalangnya ialah pemimpin2 PAS yang tak mahu lagi PAS bekerjasama dengan Penasihat Keadilan tu,sebab dari minggu lepas dah ade yang suruh Anwar serahkan DAN kalau tak diaorg akan bertindak dengan bukti yang dia ade...

Wallahualam...tapi memang pelik,mana2 media tak tuduh sape2 tapi Anwar yang cepat terasa,kenapa?

http://zul4kulim.blogspot.com/2011/03/jantan-x-isunya-dna.html

[quote]Sebenarnya tiada siapa pun yang membuat apa-apa kenyataan mengaitkan Anwar dengan video seks itu. Semua media, termasuk pro pembangkang tak sebut langsung nama manusia yang ditabal isterinya sebagai anugerah tuhan ini sebagai Jantan-X tersebut. Tau-tau dia sendiri bukak pekung dengan buat kenyataan akhbar menafikan dia Jantan-X dalam videoseks tersebut. Takde angin takde ribut, yang mike nak melenting tak tentu pasal tu apa ke he yop! Yang si bini pun, tengok video tu pun tak lagi nak melenting pasal apa. Tengoklah dulu, kot mike boleh cam "sudu" Jantan-X tu!!!

Apa yang teman musykilkan ialah kenapa Anwar begitu cepat dan tangkas menafikan. Jantan-X dalam videoseks tersebut. Siap bukak baju nak tunjuk perut lagi. Siap buat repot polis lagi. Anwar Berahim buat repot polis? Aik, kata tak percaya polis, polis jahat, polis jeles, polis dengki, polis pukul, polis itu polis ini. Anak pompuan dia siap tuduh ni negara polis lagi! Tiba-tiba dengan langkah bak Hang Buah dia berpencak membuat repot polis! Dengar cerita ramai polis menangis kerana terkejut Anwar repot polis minta polis siasat!! Ini tanda kiamat dah dekat ke yop?!

Kalau Anwar begitu tangkas & cepat bak kilat membuat penafian Jantan-X dalam videoseks tu bukan dia (walaupun takde sape tuduh dia pun) sampai bukak baju tunjuk perut, teman cabar Anwar buatlah penafian airmani DNA Jantan-Y dalam dubur Saiful dengan memberikan sampel setitik darah dia!!! Berani Anwar? Ke nak pegang petua Sheikh Karpal PooSingh tak boleh bagi DNA???
[/quote]

kisah politik malaysia yang amat lawak...

nak jatuhkan anwar, gentle la sket..

ke BN/umno takde isu??

nak alihkan isu??

rakyat da muak la ngan tektik macam nie,

Uiks!

Tajuk topik pun teruknya.

Belum apa2 dah gelar 'Skandal seks .....'.

Tolong tukar tajuk ya.
Kurang molek.

Apapun, skrip lama nie; 1998.
Cam DNA gak.
DNA 'Kes Liwat 1' tak simpan ke?
Skang nak mintak lagi DNA untuk 'Kes Liwat 2'.

Puak2 bengong!!!

'Datuk T' = Rahim Thamby Chik (bekas Ketua Menteri Melaka), seorang ahli PERKASA dan seorang ahli perniagaan.

Alahai.
Rahim Thamby Chik?

Orang2 tua cam aku kenal sangat dia nie; akhlak 'cantik' sangat.
Malas nak ungkit; nanti menceritakan keaiban orang lak.

Korang ungkit lah ya.

^^

[font="Verdana, Arial"][size="2"][b][url="http://www.malaysiakini.com/news/159463"]http://www.malaysiak...com/news/15946[/url][/b][/size][/font]
[font="Verdana, Arial"] [/font]
[color="#A52A2A"][font="Verdana, Arial"] [/font][/color]
[color="#A52A2A"][font="Verdana, Arial"] [/font][/color]
[font="Verdana, Arial"][size="2"][color="#A52A2A"]kurang jelas artikel tu,[/color][/size][/font]
[font="Verdana, Arial"][size="2"][color="#A52A2A"]tu pengakuan sebagai "pelakon utama" atau sebagai lelaki pemula yang diceritakan wartawan pada pemulaan video tu??[/color][/size][/font]

Pening aku.

Tuduh orang berzina.
Lepas tu ngaku lak dia yang berzina.

Apa la nak jadi dengan Melayu nie.

Lantak die la nak skandal seks gan sape pn..k0rang pe kes sibuk2..de kaitan gan periuk nasik k0rang ke???ni yg aku x suke gan 0rg melayu skrg,hal x sberape nk besarkn lebih2...klu die nak skandal seks gan r0smah pn aku x kisah la..huhu <_<

[quote name='Mat D0n' timestamp='1300892842' post='1065522']
Lantak die la nak skandal seks gan sape pn..k0rang pe kes sibuk2..de kaitan gan periuk nasik k0rang ke???ni yg aku x suke gan 0rg melayu skrg,hal x sberape nk besarkn lebih2...klu die nak skandal seks gan r0smah pn aku x kisah la..huhu <_<
[/quote]
sokong2,selama ni dia pun tak pernah bantu aku hidup...

[quote]ade kemungkinan Dalangnya ialah pemimpin2 PAS yang tak mahu lagi PAS bekerjasama dengan Penasihat Keadilan tu[/quote]

*edited*

[url="http://www.youtube.com/tvpas09#p/u/2/q9U4W7g2rco"]http://www.youtube.c...u/2/q9U4W7g2rco[/url]

Jangan pandang remeh hal berkaitan [b]ZINA[/b] nie.

Rakyat Malaysia dah bosan dengan politik kat Malaysia nie.
Ala-ala Barat lak.

Ada ahli politik yang MENTALITI rendah sangat.
Bercakap jer pandai.

Sedih perkara sebegini berlaku di Malaysia; kononnya negara Islam.
Masih guna sistem dari U.K, tapi mengaku negara Islam.
Tak tahu malu. Edited by Jedi

[quote name='Jedi' timestamp='1300918563' post='1065539']
Jangan pandang remeh hal berkaitan [b]ZINA[/b] nie.

[/quote]
bagaimana pula dengan pembangkang yang memandang remeh isu [b][b]Liwat[/b][/b]? tak mahu bagi DNA,melewat2kan perbicaraan? bukan ke itu meremehkan?

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1300925045' post='1065545']
bagaimana pula dengan pembangkang yang memandang remeh isu [b][b]Liwat[/b][/b]? tak mahu bagi DNA,melewat2kan perbicaraan? bukan ke itu meremehkan?
[/quote]
tak habis2 dengan DNA..[b]profile DNA anwar masa kes Liwat I dah expired ke?[/b]nak buat perbandingan je pun..nape nak DNA baru?then..why pihak pendakwa raya sangat interested dgn DNA lelaki Y?bagaimana dengan lelaki M,lelaki C..dan 7 lagi DNA lelaki lain yang dijumpai dalam j***r saiful?adakah mereka semua tu tak salah 'meliwat' saiful?adakah mereka tak terlibat?obviously ada motif politik utk jatuhkan kredibiliti dan maruah anwar..

berkaitan isu terbaru ni..kenapa pihak yang terang2 bersalah kerana memiliki dan menyiarkan video lucah kepada orang ramai(wartawan) di tempat awam tidak ditahan dan disiasat?tiada laporan polis?laporan polis dah dibuat..polis cukup lambat bertindak bila kesalahan dilakukan oleh UMNO..tapi sangat pantas bertindak sehinggakan waran keluar selepas tangkapan jika melibatkan pihak pembangkang..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1300936910' post='1065557']
tak habis2 dengan DNA..[b]profile DNA anwar masa kes Liwat I dah expired ke?[/b]

polis cukup lambat bertindak bila kesalahan dilakukan oleh UMNO..tapi sangat pantas bertindak sehinggakan waran keluar selepas tangkapan jika melibatkan pihak pembangkang..
[/quote]
selagi Anwar takut nak bersumpah,selagi Anwar tak bagi kerjasama beri DNA bile nak abis bro...kat sekolah dan dlm agama sendiri dah kata berani kerana benar,takut kerana salah.

bg aku contoh yang polis lambat bertindak jika melibatkan ahli UMNO?,Anwar siap lambat2kan perbicaraan,tak keluar pun waran ke sebagainya?takde pun kata tak boleh keluar negara,takde pun kata kena tangkap?bebas lagi makhluk tu?

Karpal Singh hina sultanpenyokong kerajaan buat laporan polis,ade polis terus tangkap?malah waran tangkap langsung takde...pada aku same aje...so camne tu?

jangan citer lainlah,sekarang aku persoalkan ape beza remehkan soal [b]ZINA[/b] dengan [b]LIWAT[/b]? janganlah petik polis lambatlah,apelah...janganlah putar2...

*aku nampak sekarang Sumpah Laknat Saiful Bukhari dah nampak pada Anwar,Allah nak tunjuk sape yang betul dan sape yang salah...dulu bukan main fitnah kata saiful kena penyakit sampai lumpuh...alih2 mamat tu pegi Mekah tunaikan Haji,sihat walafiat...camne tu?

tambah sikit info bagi mereka yang suka memfitnah ni...

[IMG]http://img715.imageshack.us/img715/9831/saifulmekah2.jpg[/IMG]
mana kudis,mana sopak,mana lumpuhnya?

masih ingat ada dikalangan pembangkang dok bawak cerita Saiful dah lumpuh. Saiful dah kena sopak. Saiful dah tak boleh berjalan. Saiful badan penuh kudis buta. Saiful dah terbaring dengan mulut berbuih. Saiful dok terbaring menyebut-nyebut nama Bang Non..Bang Non. Saiful dok berjalan macam orang tak waras nak mintak ampun dengan Anwar. Semuanya berpunca daripada tohmahan konon Saiful telah terkena laknat ALLAH akibat sumpah muhabbalah yang dibuat Saiful.

Saiful telah bersumpah menegaskan bahawa pemimpin anugerah tuhan telah meliwatnya. Sumpah dibuat di Masjid Wilayah Persekutuan. Dipancarkan oleh media dalam negara dan peringkat antarabangsa. Saiful menegaskan jika sumpahnya tidak benar maka laknat ALLAH keatas dirinya, dan keluarganya!

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1300937897' post='1065561']
selagi Anwar takut nak bersumpah,selagi Anwar tak bagi kerjasama beri DNA bile nak abis bro...kat sekolah dan dlm agama sendiri dah kata berani kerana benar,takut kerana salah.

bg aku contoh yang polis lambat bertindak jika melibatkan ahli UMNO?,Anwar siap lambat2kan perbicaraan,tak keluar pun waran ke sebagainya?takde pun kata tak boleh keluar negara,takde pun kata kena tangkap?bebas lagi makhluk tu?

Karpal Singh hina sultanpenyokong kerajaan buat laporan polis,ade polis terus tangkap?malah waran tangkap langsung takde...pada aku same aje...so camne tu?

jangan citer lainlah,sekarang aku persoalkan ape beza remehkan soal [b]ZINA[/b] dengan [b]LIWAT[/b]? janganlah petik polis lambatlah,apelah...janganlah putar2...
[/quote]
senang la hidup ko kalau didakwa..bersumpah je..setel problem..agama tak ajar la bersumpah2 ni..agama ajar [b]tegakkan kebenaran dan keadilan kepada semua[/b]..bukan kepada orang islam je.."biar terlepas orang yang bersalah daripada tersalah menghukum orang yang benar"..sebab tu la prinsip undang2 syari'ah...sebab tu ada hudud..ada qazaf untuk [b]MENJAGA MARUAH orang yang MENUDUH dan TERTUDUH[/b]..datangkan 4 orang saksi..jika gagal..maka hukumlah mereka dgn 80 sebatan dan jangan diterima kesaksian mereka selama-lamanya..sebelum dakwa..make sure ada 4 orang saksi..tanggungjawab terletak kepada penuduh..

lagi pun aku tak yakin ko akan terima sumpah anwar ni..sebab pada kes liwat I pun..anwar ada bersumpah..ko tak percaya kan sekarang?so what point anwar bersumpah..nanti ko tak percaya jugak..kalau dengan sumpah boleh setel semua masalah..tak perlu la undang2 kat malaysia ni..bersepah la penjenayah..sumpah is the last choice selepas dah takde jalan keluar lain..

satu je aku tak paham ko ni..kenapa nak DNA baru anwar?prfile DNA lama tak bleh pakai ke?nak BANDINGKAN saja kan?ke nak gune DNA baru tu untuk dicipta bukti baru?
[size="5"][b]WHY?WHY?WHY?WHY?[/b][/size]

Puak2 bengong!

DNA kes 'Liwat 1' [1998] mana?
Siap usung tilam lagi ke hulu ke hilir.
Ada orang 'makan' ke DNA 1998 tue?

Ada kalangan moderator kat Putera.com masih hingusan.

^^ Edited by Jedi

[quote name='NeoLogy' timestamp='1300940135' post='1065566']
senang la hidup ko kalau didakwa..bersumpah je..setel problem..
[/quote]
inilah dia,kalau dah faham tapi buat2 tak faham,siap tokok tambah pulak,masukkan penjenayah pulak,dah Aawar tak nak mengalah,nak hukum Anwar bukan senang,dia punya backup tu hah! Amerika,Israel,yang korang bencikan la sangat...
tahlah sekali dah taksub...sampai bila2 tak caya,maksum sangat Anwar tu dimata diaorg,aku bagi point,boleh pula buat soalan yang mana dah tau tapi buat2 tak tau...aku pun dah malas nak komen pasal ni sebab for sure korang memang tak mahu mengalah...

*yang kata Moderator hingusan?hahaha!!! well done,tak suka?ajukan pada pihak admin,aku ni hingusan...biar aku takde role,lagi mudah aku nak buat ape sahaja aku nak,hahaha!!!

*ingat lagi janji 16 September? itu fakta atau auta?

[color="#FF0000"]** harap perbincangan menjurus kepada topik...

serangan peribadi atau keterlaluan akan dipadam tanpa notis.. Harap Maklum...**[/color]

[quote name='Jedi' timestamp='1300943197' post='1065569']
Puak2 bengong!

DNA kes 'Liwat 1' [1998] mana?
Siap usung tilam lagi ke hulu ke hilir.
Ada orang 'makan' ke DNA 1998 tue?

Ada kalangan moderator kat Putera.com masih hingusan.

^^
[/quote]

bang, ini takde kena mengena sama ada moderator atau user biasa. so, tak payah nak serang moderator.
maybe ko boleh guna nama user tu terus.

aku sokong hujah pertama ko.

" mana pergi DNA lama" - seharusnya DNA dulu dengan DNA sekarang, sama je

hujan ke 2. pasal mod. tolong control sikit ye

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1300946626' post='1065573']
inilah dia,kalau dah faham tapi buat2 tak faham,siap tokok tambah pulak,masukkan penjenayah pulak,dah Aawar tak nak mengalah,nak hukum Anwar bukan senang,dia punya backup tu hah! Amerika,Israel,yang korang bencikan la sangat...
tahlah sekali dah taksub...sampai bila2 tak caya,maksum sangat Anwar tu dimata diaorg,aku bagi point,boleh pula buat soalan yang mana dah tau tapi buat2 tak tau...aku pun dah malas nak komen pasal ni sebab for sure korang memang tak mahu mengalah...
[/quote]
aku rasa ko yang faham tapi buat2 tak faham atau memang ko tak faham langsung..kalau ko didakwa mencuri dan ada 10 org saksi(yang tangkap ko)..ko sumpah laknat..terus ko dilepaskan..setel masalah..yela..ko dah sumpah kan?..so tu membuktikan ko tak bersalah di mahkamah...camtu kan pada pemahaman ko?so kalau anwar bersumpah..maknanya dia tak bersalah la?camtu..xpayah la aku kerja keras2 cari duit..merompak bank sudah..kalau kena tangkap..aku sumpah laknat la..setel sume masalah..tapi kalau non muslim lak yang buat keje tu..diorang takleh sumpah laknat..so diorang mesti dibicarakan dgn apa cara sekalipun sampai hukuman dijatuhkan..so xadil la..so how u want to say Islam is ADIL?bile jenayah dilakukan oleh org Islam..sumpah je..bleh setel suma kes even dia bersalah..org bukan islam kena hukum kalau bersalah..

tu la maksud aku..sumpah laknat hanya utk kes suami/isteri menuduh pasangannya berzina..atau li'an..kalau sumpah tu jadi asas atau hujah untuk membela diri dalam kes jenayah, there is no justice there..siapa2 pun boleh bersumpah..especially orang yang tak takut dgn TUHAN..

*since 1998 lagi aku dgr anwar ajen US n Israel..tapi since today..no one come up with single concrete evidence..satu lagi..kenapa benci sangat anwar?

Kenapa dalang kepada video seks ni tidak didakwa atau disiasat..dah la taknak serahkan video kepada polis..adakah polis berhubung kait dengan dalang ini?

Tu la aku ckp, politik malaysia ne memang macam badut..

.Da takde point nak tuduh anwar, depa buat la benda yg tak wujud....
.China india pun tau benda nie, diorang siap gelak lg kat pihak penuduh (umno) ingat rakyat senang kene tipu...

.Kalo nak serang peribadi,
anwar pun banyak la kes2 najib, kes2 pm dulu pun ade, tp gentle la kan, pakai la isu yg relevan dan betul, Tp biase la kan, kes teo pun putar alam lagi la kes anwar,

Cube check taraf penghakiman/undang2 malaysia kat carta antarabangsa.... Lg2 zaman najib... Memang naik la
tahniah...

Kerajaan sendiri tak hormat undang2, sape lg nak hormat?Sebab tu bila singapore cakap pemimpin kat malaysia nie low intergriti

To jedi... Ayat hang tu, kene kat aku gak :P

Alamak, sekali ayat bercantum la,, menyampah pakai BB ne

• Create New...