Jump to content
sharul_1

Hadiah Birthday Yg Pompuan Suka..

Recommended Posts

bagi handphone ngan line postpaid,
tiap2 bulan laki bayar kan..

leh gayut2 kan hehe..
jangan sampai putus line macam roy azloy da la :P
[quote name='Roy Azloy' timestamp='1300108686' post='1064822']
Kalu pompuan tu kurang berintelek silap haribulan dier bg buku lima haha.....
[/quote]

wow, romantik nyer wanita itu... [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/wub.gif[/img] i scareee :P

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1300108686' post='1064822']
Kalu pompuan tu kurang berintelek silap haribulan dier bg buku lima haha.....
[/quote]

kalau kureengg... maybe dia akan rasa bf dia perli dia kurang berilmu.. so bagi buku untuk tambah ilmu.. kalau dia ego rendah dia akan amik secara positif... kalau ego tinggi paipai lerr jawab nya....

[quote name='K.A.' timestamp='1300108736' post='1064823']
bagi handphone ngan line postpaid,
tiap2 bulan laki bayar kan..

leh gayut2 kan hehe..
jangan sampai putus line macam roy azloy da la :P

wow, romantik nyer wanita itu... [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/wub.gif[/img] i scareee :P
[/quote]

kalau beli kan hp ok ler.. pastu bagi subline dah arr.. leh gayut free.. ujung bulan sendiri mau ingat arr masa dapat bill... kena bayor ler.. kan ke hadiah ari jadi.. wakakkakakaka.. pas sebulan celebrate besday potong ler line.. wakakkakakaka....

sebut psl line hp tu,aku ade bg simkad utk tunang aku...senang la aku nak hubungi dia or nak gayut2 kan,kredit pun tak cpt abis..aku gune subline.tapi aku bagi dia bukan masa besday dia.ok gak kalau TS nak bagi simkad...paling tak pun korang akan sentiasa berhubung.terpulang la nak bagi simkad+hp pun boleh...murah2 pun ok.

that's right..perempuan mmg complicated.kite nak bagi hadiah pun kena byk kali pikir mana yg sesuai.aku rase kalau org laki tu dpt wish utk si dia pun dah ok,tandenye ko ingat kat dia.kalo dah kawin nanti...ok la nak bagi yg mahal2 sikit pun berbaloi.

assalammualaikum...

pandangan ak,
pertama skali ak mengharapkan dia doakan ak.. ak tak tau pun takpe, tapi jauhhhhh di sudut hati ak harap doa die ikhlas.

sebab ape? sebab mane tau die tensen keje ke, ade masalah ke, sedikit sebanyak doa ko tu membantu. insyaALLAH.

keduanya,
takde hadiah pun takpe. tapi perempuan biasanya harap org kesayangan die akan jadi orang pertama yang ucap 'selamat hari lahir, semoga panjang umur, murah rezki dan sehat2 selalu'. sesuatu yang datang tulus dari hati, tanpa paksaan. enaf untuk buat gf ko tersenyum sepanjang malam

ketiganya,
kalau berpeluang, ajak la die keluar, belanja makan spesel sket. atau just keluar. anywhere. sebab mungkin dia nak spent masa dengan ko masa hari spesel tu. jangan buat mende tak senonoh dah la. anak dara org tu.

keempatnya,
baru datang part hadiah, pada pandangan ak, tak perlu benda mahal. cukup sekadar satu benda yang bermanfaat. kalau die tak reti mengaji, belikan buku iqra'.. contohnye la

kenapa? sebab ko nak spent hidup dengan die kan? opkos ko nak dia jadi orang yang better dari dia sekarang. cari benda yang boleh mengubah hidup dia.

kalau harini ko belikan barang mahal2, mane tau esok lusa dia expect sesuatu yang lagi hebat. botak ko nak cari duet. jangan manjakan pasangan dengan benda2 macam tu. dia bukan isteri ko lagi.

cari benda yang ringkas je. cadangan buku is a good thing. cari genre/topis/isu ape yang dia suka. berbentuk ilmu. silap2 buku tu sampai anak cucu ko bule baca. manfaat kan?

dan ada sesuatu yang ringkas, tapi mungkin perempuan suka. sweater. atau cardigan. nampak simple kan? tapi know wat, sweater pemberian arwah ayah ak, kepada mak ak, masih lagi digunakan, dan sekarang diwariskan kepada anak2. trust me, setiap kali ak pakai, ak akan teringat arwah. sedangkan ak teringat macam tu, bayangkan mak ak macam mane.

kenapa bukan seluar? bukan tshirt? sebab sweater sesuatu yang kita jarang pakai dalam climate macam ni. jadi tahan lama. bukan pakaian hard core punya nak pakai selalu. jenis kain bagus. giving sense of warm feeling. rasa macam org yang beri tu ada sebelah. nice kan perasaan macam tu.

dan banyak lagi benda berguna boleh dipikirkan. yang di atas tu cuma pandangan ak.

tapi always ingat. hadiah ferrari sekalipun takkan berguna kalau ko bgn pagi pukul sepuluh baru terhegeh2 nak wish besday die.

itu saje dari orang yang tak pernah terima hadiah besday dari org tersayang. wuwuu~~

[quote name='raidizh AR' timestamp='1300152714' post='1064847']
assalammualaikum...

tapi always ingat. hadiah ferrari sekalipun takkan berguna kalau ko bgn pagi pukul sepuluh baru terhegeh2 nak wish besday die.

itu saje dari orang yang tak pernah terima hadiah besday dari org tersayang. wuwuu~~
[/quote]

waalaikumsalam w.b.t

aku sokong cakap rai... yang penting bf kena jadi orang pertama yang wish... hihihihi... hadiah belakang kira... (sebab tu tak pernah dapat hadiah)hahahahha....

[i]P/S:aku pun tak pernah terima hadiah besday dari org tersayang. hahahahhaha..... [/i]

[quote name='mon678' timestamp='1300157173' post='1064853']
bile handbag...
[/quote]

bile handbag..

terbang melayang??

abeskan ayat mon. ada 3 titik lagi tu.. kamon2.. :lol:

bile handbag...
[/quote]

beli handbag, beli anting2 ke xpun subang nampak merelit skit...

bagi hadiah kat die 1 konsol ps3. nanti bulehlah die nak main game online ngan ko. tak gitu. :lol:

bile handbag...
[/quote]

\nice :D

aku nak beli la, tapi tak reti pilih..

aku lagi prefer buku la...cari la buku yg berilmiah.. asyik2 kita sogok dengan hiburan aje..sambil tu ko selit la hadiah sampingan.. yg murah2 sudah ikut kemampuan. aku tak pernah bagi hadiah kat awek sbb ak pn takde awek.. bg kat kawan2 selalu la...

[quote name='darkpink' timestamp='1300196132' post='1064898']
aku lagi prefer buku la...cari la buku yg berilmiah.. asyik2 kita sogok dengan hiburan aje..sambil tu ko selit la hadiah sampingan.. yg murah2 sudah ikut kemampuan. aku tak pernah bagi hadiah kat awek sbb ak pn takde awek.. bg kat kawan2 selalu la...
[/quote]

aku kawan ko kan? bagi la buku2 kat aku :D
hehehe

betul2
sesekali kene selitkan benda2 yang boleh mendidik / meningkatkan pengetahuan mahupun pendapatan.. :D

[quote name='K.A.' timestamp='1300194238' post='1064893']
\nice :D

aku nak beli la, tapi tak reti pilih..
[/quote]
senang je time ko kuar dating kn si dia msti p kedai handbeg k window shopping msti ada yg dia nk or suke tp time tu ko buat2 tak tau je hehe

[quote name='darkpink' timestamp='1300196132' post='1064898']
[/quote]

eh.aku dh suggest buku sbeleum ni..tp aku tambah la sket.aku hadiahkan pompuan tu handbag, tp dalam dia ada buku.lojik tak camni?

[quote name='audecosta' timestamp='1300335642' post='1065043']
beli lilin tak ok ke??
[/quote]
lilin yg wangi tu k?ok gak

ak xpndai bab2 nk pilih hadiah ni
ak just bwk die g shopping mne2 then pe die nk ak bli
tp awl2 ag ak da bgtau bajet ak
hahahhaa
RM 300 xle lebih...

assalammualaikum..

lilin? kenapa lilin?

pada pandangan aku boleh bagi lilin. tapi sekali bakar dah habis.. paling tahan pun sepuluh kali bakar. pastu tinggal habuk. lepas sepuluh tahun die tak ingt dah ko penah bagi lilin

cari yang boleh tahan lama la. yang die boleh simpan. boleh guna. bila die tengok/pegang, die teringat ko.

pandangan ak sebagai perempuan, kalau lelaki bagi lilin, ak rase ak sayang nak guna pasal nanti habis. pastu ak simpan dalam laci. lepas setahun ak kemas2 bilik, renovet2 sket, ak alih lilin tu dari laci pasal nak letak barang yang ak selalu guna, yang lagi penting.

pastu lilin tu ak alih dalam kotak, letak bawah katil. lepas tu ak nak pindah rumah, ak bawak barang yang perlu je. pastu ak tinggalkan lilin tu pasal tak berapa diperlukan.

pastu mak ak kemas rumah pasal adik ak nak kawen. pastu die nampak barang yang takde guna dalam kotak. pastu die bagi adik ak buat hiasan bilik pengantin. pastu lilin tarakkkk...

huh penat

[quote name='raidizh AR' timestamp='1300420611' post='1065096']
assalammualaikum..

lilin? kenapa lilin?

pada pandangan aku boleh bagi lilin. tapi sekali bakar dah habis.. paling tahan pun sepuluh kali bakar. pastu tinggal habuk. lepas sepuluh tahun die tak ingt dah ko penah bagi lilin

cari yang boleh tahan lama la. yang die boleh simpan. boleh guna. bila die tengok/pegang, die teringat ko.

pandangan ak sebagai perempuan, kalau lelaki bagi lilin, ak rase ak sayang nak guna pasal nanti habis. pastu ak simpan dalam laci. lepas setahun ak kemas2 bilik, renovet2 sket, ak alih lilin tu dari laci pasal nak letak barang yang ak selalu guna, yang lagi penting.

pastu lilin tu ak alih dalam kotak, letak bawah katil. lepas tu ak nak pindah rumah, ak bawak barang yang perlu je. pastu ak tinggalkan lilin tu pasal tak berapa diperlukan.

pastu mak ak kemas rumah pasal adik ak nak kawen. pastu die nampak barang yang takde guna dalam kotak. pastu die bagi adik ak buat hiasan bilik pengantin. pastu lilin tarakkkk...

huh penat
[/quote]

aku sokong cakap rai... lilin nih membakar diri untuk menerangi orang lain...huhuhuhuhu... aku ada dapat lilin wangi masa Christmas event gift exchange 2thn lepas.... result nya dok dalam laci..wakkakakakaka... wangi sket laci aku... sayang nak guna... nanti kalau dah sempit laci aku dalam kotak ler jawab nya... hihihihi....

depend pd karakter perempuan tu actually..ade perempuan yg nk hadiah branded stuff, ade yg xkisah..
kene tgk pada penampilan perempuan tuh..tp kalo dh time bday kita pn die bg suprise bday kek, pastu dinner tmpat best + hadiah branded stuff..mesti la die pn nk laki tuh hadiahkn smthing gak kn...dh bg hint tuh..haha..

for me, memg suka belikan kek bday utk org2 tsyg..tp ikhlas dr hati xmintak pn balas semula..tp at least wish la kan..
dh la bday org tu kite beli kek, tp bday kita wish pn smpai lupe..kecik ati..haha..

tp yg penting lg best kalo kita bg smthing lain dr lain b4 this..so die xblh nk assume ape hadiah dr kita..
just my opinion

btul trima je hadiah tu...better than nothing right hehe...tp hadiah tu kena ar gak dgn si penerima tu

aku pun rasa tengok karakter pompuan tu.kalau dia tu ulat buku bagi la buku..haha...tp klu dia jenis suka kumpul brg cm perfume apa salahnya.botolnya boleh jadi koleksi kan.

[quote name='Misslinda87' timestamp='1300432782' post='1065113']
branded stuff
[/quote]

Periuk cap Buaya branded punya la, popular kat Asia tenggara lagi.