Jump to content
Mat D0n

Pdc Edisi Pantai Timur-Mari Kite Bekenalan Belake...

Recommended Posts

[color="#0000FF"]Assalamualaikum..

[b]Kepada semua forumer yang menetap di kwasan pantai timur tanah air [/b]- Terengganu,Kelantan&Pahang..Kepada yang luar dari pantai timur tanah air, tapi rasa gatal jgak untuk travel dan melepak sampai ke kwasan pantai timur yg sdah smemangnya indah ini, anda turut dialu2kan..

Kita dah melepak kat sini bertahun-tahun, tapi kita sedar tak yang mungkin member baik kita kat dalam forum ni, sebenarnya menetap kat kampung/taman sebelah je ? Atau mungkin, masa kita solat berjemaah kt masjid or lepak layan bola kat kedai mamak, kita dok sebelah2 je, tapi tak tau pon yang kita dah kenal lama kat sini. Jadi, kepada semua geng2 pantai timur, sila tampil ke hadapan!

[b]Apa benda yang boleh kita buat?[/b]
Aktiviti kerohanian seperti sembahyang hajat perdana,ceramah agama,forum perdana hal ehwal Islam dan sebagainya
Aktiviti riadah sesama forumer seperti gathering, tengok wayang, karaoke, jamming, bowling, snuker dan sebagainya.
Jubah,tudung,T-shirt, cap, sticker atau apa-apa jenis cenderahati. (Tu pon kalo ramai la yang berminat)
Kerja-kerja amal/sukarela atau gotong royong. (Mana la tau kot2 ada yang nak buat kenduri kahwin ke, bleh gak kita gotong royong. Atau buat lawatan ke rumah-rumah anak yatim ke. Kalau rajin la. *Sekadar cadangan*)
Aktiviti riadah yang lebih ekstrem seperti memanjat Gunung Tebu, berkhemah dan sebagainya. (Sekadar cadangan yg agak ekstrem)
* Macam2 lagi yg boleh kita buat.

Turut membincangkn isu semasa yg berlaku di kwsan pantai timur sperti politik,ekonomi,sukan,sahsiah,karnival dll.

[b]Tapi, apa-apa pon, nak tau gak berapa ramai orang pantai timur kat sini. Untuk itu, sudi2kan la diri untuk reply dalam topic ni berserta lokasi masing-masing ye..Pastikan edisi pantai timur lebih mant0p drpd edisi kawasan [/b][b]laen...Jom saing2!![/b]huhu [/color]

[b][color="#000000"]Lokasi aku: Kuala Terengganu,Terengganu...(Area pulau rusa)[/color][/b]

[i]p/s:sori,aku cilok yg edisi utara skit...Jgn marah aaaa...hehe[/i] :lol: Edited by Mat D0n

Ko Kuala terengganu kat ne ? Dekat ke ngan hotel rimula tu? Lame tak jalang sane.. Makan kepok lekor rebus.. Fuhhh sedappp... Nasi dagang pun lame tak makan ler, dulu selalu makan kat kemamang nyer area, makan sambil tgk pantai ... Fuuhhhh winduuu nyer ngan ganu... Kelantan baru pas pi awal bulan ne... Tp tak sempat nak makan nasi ulam cikgu.. :D

KA hang orang ganu gak ke.?? dah dah jangan nak jadi ganu celup plk yek... aku pernah pi ganu 2 kali jer kat Besut.. sekali pi umah opah aku.. sekali agi pi program Biro Tata Negara... huhuhu... kelantan pi masa kenduri abang aku.. kat bachok sebab kakak ipar aku orang bachok ler... deeyy.. caiitt...

Aku owang selangor ler bukang ganu.... Tp tempat yg best tuk santai ne memang kelantang ngang ganu la, syok wooo.... Tpo aku jalang jalang cawik makang jer.... Sotong bakar ngan ikan bakar pong lame dok makang ni

huih.. teks aku tu copyrighted tu..
suka2 je amik tanpa mintak kebenaran secara bertulis..
ni dah melanggar Communication & Multimedia Act 1997 (kalo tak silap aku la) nih..!!

p/s: ayat di atas sekadar gurauan.. MOD jgn take serious lak ye.. ;)

[quote name='hotfloppy' timestamp='1298911828' post='1063596']
ni dah melanggar Communication & Multimedia Act 1997 (kalo tak silap aku la) nih..!!

p/s: ayat di atas sekadar gurauan.. MOD jgn take serious lak ye.. ;)
[/quote]

nak cakap gak tuh ayat dia... alaa interframe arr hang nih... deyy caiitt... biar arr diaorang pun nak gathering jugak.. :ph34r:

[quote name='K.A.' timestamp='1298879793' post='1063531']
Ko Kuala terengganu kat ne ? Dekat ke ngan hotel rimula tu? Lame tak jalang sane.. Makan kepok lekor rebus.. Fuhhh sedappp... Nasi dagang pun lame tak makan ler, dulu selalu makan kat kemamang nyer area, makan sambil tgk pantai ... Fuuhhhh winduuu nyer ngan ganu... Kelantan baru pas pi awal bulan ne... Tp tak sempat nak makan nasi ulam cikgu.. :D
[/quote]

Aku kt area pulau rusa,otw nk gi manir..mybe k0 x knal kot..huhu.jauh gk la gn rimula c0z 2 otw nk gi setiu..k0 jgn
maen2 gn2 makanan 0rg trengganu&klantan..skali mkan mmg ketagih nk lg la gua ckap kt lu..hehe.klu k0 dtg lg,c0ntact r,aku bwak k0 ke tempat yg lg baek punye... :35:

[quote name='Roy Azloy' timestamp='1298882246' post='1063538']
Mat Don bagus, ade ape2 muslihat ke nk ngorat awek2 pantai timur haha.....
[/quote]

pemende la yg k0 merepek ni d0l..awek2 pantai timur ni baek2&alim2..klu nk ng0rat 2 ssah skit nk mkan..huhu :rolleyes:

tp klu nk cari cal0n isteri,ssuai sgt la cri kt area ni...kui3.

[quote name='hotfloppy' timestamp='1298911828' post='1063596']
[/quote]

Ilek r br0..sharing is caring kn...hehe :D

Takkan dua orang jer oghang ganu.
aku duk Dungung.
Kalau mai dungung, call la aku.
aku belanja makang Edited by OngBok

[quote name='OngBok' timestamp='1298986371' post='1063674']
Takkan dua orang jer oghang ganu.
aku duk Dungung.
Kalau mai dungung, call la aku.
aku belanja makang
[/quote]

Dungung 2 kawasang kawe duk lepok s0kmo 2 br0!

Dungung area man0??Bleh la blanj0 kawe makang ikan bak0r kkgi..hehe Edited by Mat D0n

Kawe anok jati besut tp kecek kelate sbb besut duk di sempadan ganu gn kelate...Kawe duk kt kg.raja,besut,terengganu darul iman...

Sbb 2 la namo kawe RajaBesut...huhu

[size="5"][i][b]INDAHNYA PANTAI TIMUR.... [/b][/i][/size] :35:

[b][color="#FF00FF"]Keputusan perlawanan ke-6 liga super yg membabitkan psukan pantai timur
[/color][/b]
[b]Terengganu 3 vs Johor fc 0

Kelantan 3 vs N.Sembilan 0

Pahang 2 vs Sabah 2

Felda United 2 vs T-team 0
[/b]

Tahniah kpd smua psukan pantai timur yg beraksi cemerlang pd malam ini.... :35:

[i]p/s:Terengganu smakin mngejar kelantan di takhta liga...huhu[/i] Edited by Mat D0n