Jump to content
RajaBesut

Bn Dan Pas Bakal Bergabung?

Recommended Posts

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298445201' post='1062931']
memang masalah KA sampaikan pegawai aku yang memang sokong pembangkang mengeluh bila cerita pasal Penang...sebab kat sana melayu memang dah sukar diselamatkan...

nasib2 peniaga melayu makin ditindas...kesian juga tgk sedara kita kat sana tu...
[/quote]

ha tu sebab nya BN offer gabung ngan PAS.. bukan sebab BN tersepit.. tapi tak nak negara tanah melayu dijajah semula... fikir2kan laa... renung-renungkan... dan selamat mengundi...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1298445354' post='1062932']
ha tu sebab nya BN offer gabung ngan PAS.. bukan sebab BN tersepit.. tapi tak nak negara tanah melayu dijajah semula... fikir2kan laa... renung-renungkan... dan selamat mengundi...
[/quote]
betul tu,bukan takut sebab BN tak boleh menang lagi,tapi demi nak Melayu kuat balik...sebab kaum cina ni bukan mcm Melayu boleh berubah2 sokongan,sekali mereka dah sokong DAP,walau baik mana kerajaan dengan mereka tu tetap mereka sokong DAP,tengok aje Plaza Lowyat tu,kerajaan bagi banyak kemudahan...depan2 tunjuk mcm sokong 1Malaysia,siap logo 1Malaysia la bla3...tapi dalam tu semua DAP...

mereka jenis orang bagi amik,tapi masa yang sama don't give a damn about Malaysia...yang penting $$$

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298447969' post='1062941']
betul tu,bukan takut sebab BN tak boleh menang lagi,tapi demi nak Melayu kuat balik...sebab kaum cina ni bukan mcm Melayu boleh berubah2 sokongan,sekali mereka dah sokong DAP,walau baik mana kerajaan dengan mereka tu tetap mereka sokong DAP,tengok aje Plaza Lowyat tu,kerajaan bagi banyak kemudahan...depan2 tunjuk mcm sokong 1Malaysia,siap logo 1Malaysia la bla3...tapi dalam tu semua DAP...

mereka jenis orang bagi amik,tapi masa yang sama don't give a damn about Malaysia...yang penting $$$
[/quote]

masalah nya sekarang rata2 kaum india jiran2 aku dipenang nih semua sokong DAP... yang penyokong PAS dok fikir pasal diaorang jer pebenda arr.. senyap2 dalam sibuk PAS dok bising huha sana sini.. DAP dah meraih banyak undi.. terbukti di Penang...

mungkin BN dah nampak diaorang nih sedikit2 akan mengaut undi diseluruh negeri dalam Malaysia.. nanti kalau takat kelantan di pegang PAS.. Wilayah Persekutuan dipegang BN... apa jadi ngan 11negeri yang lain... huhuhuhuhu... fikir2kan..

[i]P/S:aku nih takder arr pandai sangat.. tapi aku still respek Tun Dr Mahathir..pandangan dia memang jauh kedepan dan politik dia memang hebat...boleh bezakan ucapan2 Tun dengan ucapan PM sekarang dan PM selepas Tun...mana lebih hebat.. terserlah kewibawaan Tun.. Sokong TUn.. tak pulak teringain TUn nak tubuhkan parti yek.. hahahhaha...[/i]

yup

patut benda ni pandang positip. betul agama perlu didahulukan, tapi 'bacalah' keadaan sekarang ni yang melayu da makin ditindas dan banyak problem. penyokong memasing banyak yang fanatik, ego.

---------

aku perasan satu benda:
[quote]- terus terang banyak student yang aku jumpa malas nak mengundi (termasuk aku) antaranya sebab keadaan 2 parti nih. so Pilihanraya skarang undi UMNO, Pilihanraya next PAS, pastu UMNO dan seterusnya
- aku ada tanya ornag SPR, ramai yang tak mendaftar mengundi ialah [b]Melayu[/b] rata2nya golongan muda. katanya kalau student chinese diornag kejar SPR tu untuk register nama[/quote]

penat mendengar pergadohan nih, perdamaian kan penting, memasing ketua2 parti dah tua, tau perkataan 'meeting' kan... tau 'ego x baik, salahguna kuasa x baik' kan... tau perkataan 'perundingan' kan... BN dan PAS ada kelebihan dan kekurnagan memasing, gunakanlah kepakaran yang ada pada parti untuk menambahbaik...

aku xnampak lagi chinese ngan chinese berpecah 2-3 parti, sama ngan india
kalau ada pun sama2 naik, sama2 makin kuat.

Tapi realitinya pemerintah sekarang ialah BN.
kena takeover ngan parti non malay/islam kang :ph34r:

selamat mengundi Edited by neko

[quote]Kalau UMNO benar2 ikhlas nk bergabung demi perpaduan melayu..why not ubah dasar UMNO dari kebangsaan kepada Islam?tak boleh?kenapa?takut Islam tak boleh nk bela bangsa melayu?PAS pun ramai orang melayu..tapi masih berlaku diskriminasi terhadap orang2 PAS dan melayu di kelantan dan terengganu(PRU10 - Bila PAS menang di terengganu, royalti minyak ditukar ke wang ehsan)..90% orang melayu di Kelantan..di Terengganu..tapi royalti minyak tak nak bagi..UMNO bela orang melayu?konfius lak..bela tapi tindas..

PAS dah offer dah..kalau tukar dasar..PAS bubar..join UMNO..camne UMNO?boleh tak tukar dasar? [/quote]

Aku tak nak luka lama berdarah kembali.
Kalau BN dengan dasar BN. PAS dengan dasar PAS takkan boleh bergabung.
Kalau BN nak bergabung jugak kena pinda perlembagaan sediada ke perlembagaan Islam 100%.
99% pun tak boleh. Edited by OngBok

fuhhhh~~~~~~~~~~~

nak cite panjang,...

sinopsis kecil la eh aku bagi
senario sekarang nie ade kene mengena dengan dulu2 la kira nyer

tapi sape yang naik kan tokey2 china tu?

sape yang bagi banyak projek kat tokey2 tu?
sebab ape tokey2 tu dapat projek?

kenape sekarang baru nampak? 50tahun yoo..

[quote name='K.A.' timestamp='1298467230' post='1062996']
fuhhhh~~~~~~~~~~~

nak cite panjang,...

[/quote]

Ape yg k0 nk try ckap ni..x pham...ckap kasi terang la..

Buat mse skrg mmg agk skar untuk trus tukar terus kpd dsar Islam 100%..Tambah2 ngara kita mmpunyai masyarakat yg

brbilang kaum&kepercayaan..Lgipn sjk dr dlu ngara kita mngamalkn perlembagaan yg sedia ada..Klu btul nk laksanakn

prlembagaan Islam,melalui pergabungan inilah peluangnya yg mna pas b0leh mengemukakn pandangan mereka mnakala BN

yg telah mmpunyai pngalaman lama mmerntah ni mmpu mmbntu scara lgsung... :blush:

hehee... aku harap ade la orang terangkan
saje bagi korang ayat2 suh berfikiran

lau gabung rase2 ape nama BN+PAS=BP?

fuhhhh~~~~~~~~~~~

nak cite panjang,...

[/quote]
ditambah pula dengan Kerajaan Selangor nak hapuskan kuota 30% bumiputera...selangor bakal kubu kuat DAP tak lama lagi...huhuhu

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298476022' post='1063044']
ditambah pula dengan Kerajaan Selangor nak hapuskan kuota 30% bumiputera...selangor bakal kubu kuat DAP tak lama lagi...huhuhu
[/quote]

errrmmmm.. elok sangat ler tuh.. SElangor, penang dah... negeri lain tunggu masa jer arr... ha korang bising arr gado2 arr pasal nak gabung2 ke pe bende ke... diaorang nih sonyap2 je wat keje.. diaorang lagi suka korang gado2... deyyy caiitt...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1298424073' post='1062885']
aku rasa BN ajak bergabung sebab diaorang dah nampak yang parti lain selain PAS dan BN mula memonopoli negara..jadi ingin kan gabungan untuk menyelamatkan tanah melayu dari dijajah semula... masa BN menang besar dan memonopoli negara... hak PAS sebagai rakyat Malaysia jugak terjaga walaupun menang hanya di beberapa negeri... [b]takde pulak aku dengar BN tak tolong orang miskin sebab rakyat tuh orang PAS...[/b][sup][1][/sup] cuba fikir secara positif...bukan cari masa BN susah... tapi mahu kan kerjasama untuk menyelamatkan Negara... nak ke jadi macam kat Penang nih... [b]tgk sapa yang monopoli and tgk apa yang dah jadi... hehehhehe.... sendiri mau ingat arr...[/b][sup][2][/sup]

[i]P/S:aku belum pernah mengundi lagi...[/i]
[/quote]
1. maybe ko tak dengar..tapi tak bermaksud takde..tgk negeri kelantan sudah..apsal nak menafikan hak mendapat royalti?org melayu paling ramai di kelantan dan terengganu..dua2 negeri ada minyak..negeri kaya..tapi rakyatnya miskin..jangan cerita la sabah n sarawak..lagi kesian..
2. sape yang perintah penang selama 50 tahun ni? walaupun umno punyai kerusi majoriti di penang..sendiri mau ingat la..hehehe..(jangan sendiri berak..nak tuduh orang lain pulak)

fuhhhh~~~~~~~~~~~

nak cite panjang,...

[/quote]

ayat pendek je ni

[b]Kaum mana yang malas belajar sangat tu?[/b]

nak panjang?
[b]Sampai masuk

-pusat serenti
-patah tulang bukan sebab penyakit tapi sebab mat rempit
-orang cina dan india sibuk deepavali dan hari raya cina, kaum tu dok sibuk main mercun mengalahkan kaum yang celebrate(POLIS TERUTAMANYA)
banyak lagi :P malas nak add[/b]

[quote name='NeoLogy' timestamp='1298513158' post='1063074']
1. maybe ko tak dengar..tapi tak bermaksud takde..tgk negeri kelantan sudah..apsal nak menafikan hak mendapat royalti?org melayu paling ramai di kelantan dan terengganu..dua2 negeri ada minyak..negeri kaya..tapi rakyatnya miskin..jangan cerita la sabah n sarawak..lagi kesian..
2. sape yang perintah penang selama 50 tahun ni? walaupun umno punyai kerusi majoriti di penang..sendiri mau ingat la..hehehe..(jangan sendiri berak..nak tuduh orang lain pulak)
[/quote]
bukan ke kelantan tuh PAS yang pegang..so apa ada masalah..??? aku kan dah cakap aku nih bukan nya pandai sangat.. so ayat aku mungkin nampak bodo2... tapi whatever laa.. nak bising2 sini pun tak guna realiti nya parti lain jugak dah mula mengorak langkah sedang kan BN PAS masih di takuk lama..

hidup mesti pandang ke depan... yang lama amik buat renungan.. yang buruk amik buat sempadan..yang baik amik wat teladan.... harap maklum..

[quote name='HellGas' timestamp='1298554202' post='1063132']
kalo diorang bergabung pun lpas tu diorang brpecah balik wat pe...
[/quote]
itu PKR yang berpecah sekarang...kalau motif parti untuk membebaskan pemimpin,tapi lepas capai misi,perjuangan lain jadi hangat2 tahi ayam...

luka lama berdarah kembali eh?peh dah mcm org bercinta pulak,itu cerita lama,senario berbeza...janganlah petik kisah silam...hidup mesti pandang kedepan...kalau sikit2 asik termenung kisah silam tak kemana la jawabnya...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1298558000' post='1063140']
bukan ke kelantan tuh PAS yang pegang..[b]so apa ada masalah..???[/b] aku kan dah cakap aku nih bukan nya pandai sangat.. so ayat aku mungkin nampak bodo2... tapi whatever laa.. nak bising2 sini pun tak guna realiti nya parti lain jugak dah mula mengorak langkah sedang kan BN PAS masih di takuk lama..
[/quote]
tu la masalahnye..nak 'berkawan' dengan PAS, at the same time menidakkan hak negeri yang diperintah PAS..are you sure you're sincere enough to be a friend?

sekarang ni aku nampak BN yang sedang berundur ke belakang sedangkan semua parti sedang menuju ke depan..BN nak kembali ke politik perkauman dengan mengapi2kan sentimen kaum..bile depan orang melayu..cakap cina nak hapus hak melayu..depan cina cakap melayu terutamanya PAS nak buat negara Islam..nak buat hudud..potong tangan..potong l****u..rejam..

DAP pun dah mula terima hudud dan konsep negara Islam..walaupun diorang xpaham sepenuhnya..tapi tu menunjukkan diorang sedang bergerak ke depan..
PAS sekarang pun dah lebih terbuka..tak macam PAS dulu(PAS dulu yang aku tak suke)..

[quote]hidup mesti pandang ke depan... yang lama amik buat renungan.. yang buruk amik buat sempadan..yang baik amik wat teladan.... harap maklum..[/quote]

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298604254' post='1063191']
...itu cerita lama,senario berbeza...janganlah petik kisah silam...hidup mesti pandang kedepan...kalau sikit2 asik termenung kisah silam tak kemana la jawabnya...
[/quote]

merenung kata-kata ni..why not you apply the same thing on DAP..yang lepas dan lama tu..amik buat renungan..yang buruk amik buat sempadan..yang baik amik buat teladan..mesti pandang ke depan.. :) Edited by NeoLogy

[quote]DAP pun dah mula terima hudud dan konsep negara Islam..walaupun diorang xpaham sepenuhnya..tapi tu menunjukkan diorang sedang bergerak ke depan..[/quote]

lol, tak pernah lagi tengok DAP terima hudud dan mungkin ada sama dengan apa yang sepatutnya negara Islam buat, yang DAP nak buat, tapi nak letak Islam sebagai agama utama dan hak istimewa untuk penganut kat Malaysia nih ? hahah...

Apa boleh buat penyokong PR nak taknak kena gak la sokong semua parti dalam PR tu,karang kalau tak sokong takut di kata mengaku kelemahan sendiri lak. Edited by hampeh

Korang jangan baca Utusan Malaysia jer, baca gak Harakah.
Baru adil.

Utusan tu aku tengok patut jadi 'Untuk Ahli2 UMNO/BN sahaja' ^_^

'LIKE' Harakahdaily kat FB ok gak.

Cam baru2 ni Utusan 'hentam' macam2 pasal Tok Guru Nik Aziz.
Kat FB Tok Guru dapat jawab.

PS: Sedih bila ulama sanggup dihentam camtu. Edited by Jedi

Aku akui Nik Aziz seorg ulama' yg hebat tp slagi sse0rg itu brgelar mnusia,dia ttap x terleps drpd melakukan kesilapan...

Bg aku,pergabungan pas ke dalam Pakatan Rakyat(PR) adalah suatu yg harus difikirkn oleh ahli2 parti tersbut..PR yg jga mempunyai parti lain sperti DAP&PKR ternyata mmpunyai matlamat msing2 yg mna mmpu menggugat agma islam&0rg melayu..kita dpt lihat bgaimna cara mreka memerinth ngeri2 sperti penang&selangor..huru-hara dbuatnya.Namun,aku mmuji pmerintahan pas yg djalankn dgn bgitu baik di ngeri kelantan&kedah..Walaubgaimnapun,pas harus berfikir pnjg dgn tindakn mreka yg menyertai PR kerana sdah tntu DAP&PKR hnya mnunggu msa shja untuk mengg0dam&mnjatuhkn pas..Jgn mereka kesal di kmudian hari&jgn jd sperti perumpaan melayu,'yg dkejar x dpt,yg dikendong berciciran'.. :blush:

[quote name='RajaBesut' timestamp='1298688462' post='1063257']
Aku akui Nik Aziz seorg ulama' yg hebat tp slagi sse0rg itu brgelar mnusia,dia ttap x terleps drpd melakukan kesilapan...

Bg aku,pergabungan pas ke dalam Pakatan Rakyat(PR) adalah suatu yg harus difikirkn oleh ahli2 parti tersbut..PR yg jga mempunyai parti lain sperti DAP&PKR ternyata mmpunyai matlamat msing2 yg mna mmpu menggugat agma islam&0rg melayu..kita dpt lihat bgaimna cara mreka memerinth ngeri2 sperti penang&selangor..huru-hara dbuatnya.Namun,aku mmuji pmerintahan pas yg djalankn dgn bgitu baik di ngeri kelantan&kedah..Walaubgaimnapun,pas harus berfikir pnjg dgn tindakn mreka yg menyertai PR kerana sdah tntu DAP&PKR hnya mnunggu msa shja untuk mengg0dam&mnjatuhkn pas..Jgn mereka kesal di kmudian hari&jgn jd sperti perumpaan melayu,'yg dkejar x dpt,yg dikendong berciciran'.. :blush:
[/quote]
aku org penang..aku rasa ok je kat penang..takde huru hara ape pun..malah bertambah baik..yang 'huru-hara' mungkin bn kut..hehehe..anyway..every party ada agenda masing2..same goes to bn and umno..kalo takde agenda..takde la matlamat..xdela perjuangan..xgune buat parti..anggapan DAP&PKR hanya menunggu masa sahaja untuk menggodam & menjatuhkan pas cume andaian ko sahaja..tiada jaminan..sama halnya dengan bn yang bergabung dengan mic,mca dan lain-lain..sape2 pun boleh buat andaian mic dan mca akan tunggu masa sahaja nak godam dan jatuhkan umno..tapi siapa yang boleh jamin benda ni?

seperti perumpamaan melayu, "Yang dikejar tak dapat, yang dikendong berciciran"

boleh gak digunakan dalam kes bn nak pas bergabung dengan mereka..pas mungkin kehilangan lebih banyak kerusi bila bergabung..perpaduan entah ke mana..(yang dikejar tak dapat)..hilang kerusi lak..(yang dikendong berciciran)..

Aku tak sokong sangat BN gabung dengan PAS.
Orang politik, dia ada agenda masing2. Cantas mencantas dah jadi mainan mereka.
Kalau nak gabung jugak fikir banyak kali la...

Orang sokong BN selalu duk baca paper BN, TV BN lepas tu buat andaian
bukan2. Jangan buat keputusan berat sebelah berdasarkan sumber yang satu.
ok. Edited by OngBok

[quote name='NeoLogy' timestamp='1298698072' post='1063268']
aku org penang..aku rasa ok je kat penang..takde huru hara ape pun..malah bertambah baik..yang 'huru-hara' mungkin bn kut..hehehe..anyway..every party ada agenda masing2..same goes to bn and umno..kalo takde agenda..takde la matlamat..xdela perjuangan..xgune buat parti..anggapan DAP&PKR hanya menunggu masa sahaja untuk menggodam & menjatuhkan pas cume andaian ko sahaja..tiada jaminan..sama halnya dengan bn yang bergabung dengan mic,mca dan lain-lain..sape2 pun boleh buat andaian mic dan mca akan tunggu masa sahaja nak godam dan jatuhkan umno..tapi siapa yang boleh jamin benda ni?

seperti perumpamaan melayu, "Yang dikejar tak dapat, yang dikendong berciciran"

boleh gak digunakan dalam kes bn nak pas bergabung dengan mereka..pas mungkin kehilangan lebih banyak kerusi bila bergabung..perpaduan entah ke mana..(yang dikejar tak dapat)..hilang kerusi lak..(yang dikendong berciciran)..
[/quote]

Nk plihan raya kn..msti la smua akn brtambh baik..x g2?huhu

Bayangkan klu plihanraya nnti Pakatan Rakyat menang,Lim Guan Eng dh bg tau mse plihanrya lps,klu Pakatan Rakyat mng,ahli Pas&PKR akn dpilih jd PM,dan TPM pula akn dilantik drpd kalangan ahli DAP..Byangknlh klu PM tu meninggal,konpem la TPM tu akn naik jd PM..nk ke kita jika PM ngara kita dipegang oleh org bkan islam?nnti Islam x tau ke mna,melayu pn x tau kemana..Hanya org sewel je nk smua ni brlaku...huhu ^_^

[quote name='NeoLogy' timestamp='1298659728' post='1063243']

DAP pun dah mula terima hudud dan konsep negara Islam..walaupun diorang xpaham sepenuhnya..tapi tu menunjukkan diorang sedang bergerak ke depan..

merenung kata-kata ni..why not you apply the same thing on DAP..yang lepas dan lama tu..amik buat renungan..yang buruk amik buat sempadan..yang baik amik buat teladan..mesti pandang ke depan.. :)
[/quote]
DAP dah mule terima hudud?aku nak gelak boleh tak? hahaha...biasalah kalau parti yang lebih kepada satu kaum,kalau nak kuasa sanggup buat ape sahaja....seriuslay dimata aku PAS dipergunakan oleh DAP...bagi bukti sikit DAP terima Hudud?setakat dari mulut Lim Guan Eng tak payah...mulut atasan boleh cakap aje,setakat pakai songkok baik tak payah...(nak tarik pengundi PAS)

apply the same thing?cuba tengok kat Penang dan Selangor? berapa banyak kerusi PAS sekarang?lebih banyak DAP sekarangkan?ini sekarang bukan kisah silam.
berbalik kepada topik aku rasa buat masa terdekat tidak mungkin sebab BN sekarang dah nampak diterima semula di mata masyarakat,walaupun mengambil masa.

• Create New...