Jump to content
RajaBesut

Bn Dan Pas Bakal Bergabung?

Recommended Posts

Dulu Nik Aziz amat menentang penubuhan kerajaan perpaduan yang dicanang oleh Hadi dan Timbalan beliau, Nasharudin. Namun apabila beliau mengaku telah berlaku pertemuan khas makan malam bersama Agong, satu persoalan timbul. Lebih-lebih lagi Nik Aziz enggan mendedahkan isi kandungan perbincangan beliau dengan DS Najib.

Apa yang dapat disimpul dari pertemuan ini boleh dijelaskan seperti berikut;

1. Nik Aziz sudah mula terbuka hati untuk menerima konsep kerajaan perpaduan.

2. Sokongan yang bertambah kepada BN UMNO sejak beberapa pilihanraya kecil sebelum ini telah menyedarkan Nik Aziz bahawa orang Melayu masih mempercayai dan memerlukan UMNO dan bukannya PAS.

3. Nik Aziz ikhlas mahu melihat penyatuan Melayu dibawah panji Islam.

Sebagai rakyat biasa, saya gembira dengan pertemuan ini. Walaupun masih terlalu awal untuk membuat sebarang andaian, pertemuan ini boleh lah dikatakan ada ‘harapan’ untuk melihat kestabilan negara di masa-masa akan datang.

Amat menarik apabila Nik Aziz tidak mahu mendedahkan sebarang hasil perbincangan beliau dengan PM. Ini bermaksud samada Nik Aziz benar-benar serius mengenai perkara dibincangkan, atau pun digunakan sebagai ‘umpan’ kepada Anwar dan DAP supaya lebih menghormati PAS dan mula mengambil kira pandangan PAS.

Kedudukan PAS boleh dikaji semula dalam Pakatan Rakyat. Masih belum terlambat untuk PAS kembali ke pangkuan BN. Kita pernah menjulang bendera yang sama.

Apa pandangan anda, agak-agaknya jadi bergabung sebelum PRU ke-13 ni? :21:

aku pun rasa benda nih tak akan berlaku... bagi aku PAS ngan Umno nih 2-2 parti yang besar dan mantap.. aku rasa parti yang macam pkr tuh yang kena bergabung dengan PAS or UMNO... wat pe nak wujud2 parti baru yang ntah pape... yang aku pelik tuh ada pulak pengikut nya.. dah undi pastu komplen banyak pulak... deyy caiitt... tgk cam aku senang... aku undi ********* <--undi adalah rahsia.... hahahhahahaha....

boleh berlaku seandainya sokongan kaum cina dan india lebih kearah DAP,dan ketika itu DAP sudah mula berkuasa...kalau sebelum PRU 13 amat mustahil.

assalammualaikum

haluan dan objektif berbeza boleh bergabung? kalau terjadi, diorang kne rombak balik semua tu. pasang niat balik

Dalam kes ni..Umno yang beriya-iya sangat nak bergabung..Kononnya untuk perpaduan orang Melayu..tapi pada masa yang sama..Umno sentiasa kutuk PAS..sentiasa buat fitnah kepada pemimpin2 PAS..Dan isu ni bangkit bila UMNO or BN kehilangan 2/3 suara di parlimen dalam PRU12 yang lalu..Dan ketika BN kehilangan 4 buah negeri masa PRU12 dulu..Waktu menang besar pada PRU11 dulu..xde pun jemputan untuk bergabung dengan PAS..Takde pun beriya-iya nak bergabung..

Pada ketika ini, adalah wajar kalau pihak PAS berasa sangsi dengan keikhlasan UMNO untuk bergabung..mungkin UMNO hanya nak kembalikan sokongan orang melayu yang semakin merosot ketika ini kepada mereka..seperti insiden buruk terhadap PAS pada pengabungan dengan Perikatan pada 1978..

Lagipun, Nik Aziz penah kata..Kalau UMNO mahu ubah dasar parti daripada kebangsaan kepada Islam..Nik Aziz sanggup bubarkan PAS..Pendirian beliau jelas, perpaduan atas dasar Islam sahaja yang akan diterima..Perpaduan bangsa hanya terbentuk apabila adanya perpaduan Islam..

Jangan kalau jadi gabung ada penyokong yang jadi gila dah la.kekeke

Pada pendapat aku,x salah klau di0rg nak bergabung..Ini adlah untuk kbaikan jngka msa pnjang.Mmg x dinafikan msing2 mempunyai rancangan yg berbeza untuk negara ttp klu kita lihat dri sudut yg positif kepelbagaian ini jika digabungkan,ia akan memberi impak yg besar kpd negara..BN berjuang menegakkan bangsa&Pas berjuang mnegakkan agama..Abih 2 klu dgabungkn stiap kelemahan msing2 akn dpat diatasi..BN sudah lama menerajui pemerintahan negara,ternyata mereka bgitu berpengalaman dlm pentadbiran shnnga mmpu mnjadikn ngara kita sbuah ngara yg dsegani di persada antarabangsa.Namun,kelemahan yg jelas yg mnjdi kritikn pmbngkang adalah kurangnya penerapan nilai2 Islam dalam sisitem pentadbiran mereka..Pas pula sbuah parti yg terkenal dgan pemimpin2 agamanya yg hbat ttp ternyata mereka bgitu kurang brpengalaman dlm memimpin ngara..X dpt dinafikan kjayaan mereka memimpin ngeri sperti Kelantan&Kedah ttpi sjauh mna mereka mmpu memimpin sbuah negara yg ternyata mmpunyai cbaran yg besar..Jadi ternyata kerajaan perpaduan mmpu memberikan ssuatu yg baik kpd negara..Mmg x akn dilupakan parut luka yg berlaku pd tahun 1978..Walaubgaimnapun,kita tidak boleh lgi berfikiran kolot mngenangkn kisah yg lalu krana kini sdah tentu smuanya brbeza..Bg memastikan kerajaan perpaduan ini brjya,mereka mstilah berbncg scara mndalam&mmerlukn 0rg tengah yg boleh dpercayai..Islam itu lebih mementingkan perpaduan dlm kalangan umatnya,jika msing2 berkeras kpala&tidak mahu sama2 duduk brbincg untuk kebaikn negara,tidakkah itu akn mmbwa suatu keburukan yg nyata?? :106:

aku setuju apa yang Raja besut terangkan...tak salahnya...cuma buat masa ini sukar...

[i][/i][quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298277078' post='1062691']
aku setuju apa yang Raja besut terangkan...tak salahnya...cuma buat masa ini sukar...
[/quote]

Mmg diakui ianya sukar untuk dilakukn tp hendak seribu daya,x hendak seribu dalih..huhu

pendapat yang bernas RajaBesut, aku sangat bersetuju ngan pendapat ko

yang keroh tu yang wat kita ni sakit taun,
buanglah yang keruh, ambil yang jerneh.

Dari sudut lain aku takut satu pekara..

kita orang melayu dalam Malaysia memasing naik ego dan dok gado-gado sesama sendiri..
tapi bangsa lain dalam Malaysia masa yang sama pulak makin bersatu dan kuat..
penggabungan ni bagi aku patut dipandang dari sudut positif

aku xnak malaysia tinggal nama je, pemerintah bukan malay, xpun paling teruk, bangsa lain pegang je Islam terus dianak-tirikan. :ph34r: Edited by neko

assalammualaikum

hanya ada kata dua. sudi bergabung andai untuk kepentingan islam. kalau tak, baik jangan.

yang lain boleh dibincangkan.

Kalau UMNO benar2 ikhlas nk bergabung demi perpaduan melayu..why not ubah dasar UMNO dari kebangsaan kepada Islam?tak boleh?kenapa?takut Islam tak boleh nk bela bangsa melayu?PAS pun ramai orang melayu..tapi masih berlaku diskriminasi terhadap orang2 PAS dan melayu di kelantan dan terengganu(PRU10 - Bila PAS menang di terengganu, royalti minyak ditukar ke wang ehsan)..90% orang melayu di Kelantan..di Terengganu..tapi royalti minyak tak nak bagi..UMNO bela orang melayu?konfius lak..bela tapi tindas..

PAS dah offer dah..kalau tukar dasar..PAS bubar..join UMNO..camne UMNO?boleh tak tukar dasar?

[quote name='hampeh' timestamp='1298273850' post='1062679']
Jangan kalau jadi gabung ada penyokong yang jadi gila dah la.kekeke
[/quote]

^_^

[quote name='sayw' timestamp='1298330600' post='1062752']
aku amat pelik dengan neology........
[/quote]

aku pung pelik gak...

[quote name='NeoLogy' timestamp='1298287609' post='1062706']
Kalau UMNO benar2 ikhlas nk bergabung demi perpaduan melayu..why not ubah dasar UMNO dari kebangsaan kepada Islam?tak boleh?kenapa?takut Islam tak boleh nk bela bangsa melayu?PAS pun ramai orang melayu..tapi masih berlaku diskriminasi terhadap orang2 PAS dan melayu di kelantan dan terengganu(PRU10 - Bila PAS menang di terengganu, royalti minyak ditukar ke wang ehsan)..90% orang melayu di Kelantan..di Terengganu..tapi royalti minyak tak nak bagi..UMNO bela orang melayu?konfius lak..bela tapi tindas..

PAS dah offer dah..kalau tukar dasar..PAS bubar..join UMNO..camne UMNO?boleh tak tukar dasar?
[/quote]

Nak tukar dasar bkanlah sesuatu yg mudah,lbih2 lg UMNO sjak dri dlu lg mngamalkn dsar yg sma shingga mnyaksikn ngara kita smpai ke thap sperti skrg..Lgipn,dsar yg diterapkn jga msih lg mementgkan agma Islam sbgai agama yg utama..Jika kita lihat dr sdut sjrah,gerakan islah yg suatu ktika dlu telah brjya mngeluarkn bbrpa ngara Islam ddunia ini drpd cengkaman penjajah,gerakan tersebut jga mnjadikan Islam&Smnagt kebangsaan sbgai nadi utama gerakan mereka..Hakikatnya,x slah jika mngamalkn dsar kebangsaan ttpi mstilah mngekalkn kesyumulan agma Islam sbgai agma yg utama..Mmg diakui kelemahan kepimpinan kini untuk menerapkn ciri2 keislaman kedlm pentdbiran negara ttpi dengan pergabungan dua parti yg besar inilah smua masalah ini mmpu diatasi..Masalahnya skrg,knapa Pmbngkang payah sgt nk duduk smeja dgn kerajaan apabila diajak berbncang..Pelbgai alasn yg mreka bgi..Nk tnggu UMNO tkar dsar la&mcm2 lg alasannya..Klu btul mereka sayangkn Islam&negara,kenapa mereka tidak mahu mngambil ksempatan diats keterbukaan UMNO yg mahu mngajak mereka brbincg&bersatu untuk memantapkn ngara..Adakah ada misi lain sbnarnya yg mereka ingin jayakn atau untuk kpentingan ssuatu pihak?Aku bukanlah se0rg yg prokerajaan sgt,ttp kita smua sharusnya sdar tntg kedudukan agma Islam&org melayu skrg yg smakin tergugat...Kita harus ingt,untuk mmbentuk sbuah ngara Islam yg unggul kita mstilah terlebih dahulu membentuk sbuah tapak yg utuh& tidak hanya dilaksanakn membabi buta shingga boleh menggugat keharm0nian agma&ngara... :106:

Soalnya kenapa selepas PRU12 baru timbul isu pengabungan ni?time bn tersepit..baru cari pas..sama gak pada 1979 dulu..time bn berjaya gile/menang besar..xde pun ajakkan ni?time 'susah' baru nak cari..time senang..kutuk habis2..fitnah habis2..dan still sekarang ni..pelbagai tohmahan dilemparkan kepada pas..pas ajaran sesat la..kalau dah sesat..watpe nak join dengan pas?nk sesat gak?

ambil analogi ni..
[quote]
kalau aku sentiasa kutuk ko, tohmah ko..cerca ko..pukul ko..curi duit ko..tibe2 time aku kena pukul dengan ah long..aku ajak kawan dengan ko..mintak tolong bayarkan hutang aku..tanpa aku mintak maaf dan mengaku salah..rasa2 ko nak tolong bayarkan tak hutang aku?kalau aku cakap..tolong lah..demi hubungan silaturrahim dan demi saudara seagama dengan ko..tolong la bayar hutang aku..tapi aku tak nak mintak maaf psal perkara buruk yang aku buat dulu kat ko..[/quote]

kalau aku jadi ko pun..aku akan rasa ko just nak amik kesempatan je atas aku..adakah apa yang aku rasa ni wajar atau rasional?atau aku tak patut rasa camtu?

aku rasa BN ajak bergabung sebab diaorang dah nampak yang parti lain selain PAS dan BN mula memonopoli negara..jadi ingin kan gabungan untuk menyelamatkan tanah melayu dari dijajah semula... masa BN menang besar dan memonopoli negara... hak PAS sebagai rakyat Malaysia jugak terjaga walaupun menang hanya di beberapa negeri... takde pulak aku dengar BN tak tolong orang miskin sebab rakyat tuh orang PAS... cuba fikir secara positif...bukan cari masa BN susah... tapi mahu kan kerjasama untuk menyelamatkan Negara... nak ke jadi macam kat Penang nih... tgk sapa yang monopoli and tgk apa yang dah jadi... hehehhehe.... sendiri mau ingat arr...

[i]P/S:aku belum pernah mengundi lagi...[/i]

[quote name='K.A.' timestamp='1298438807' post='1062917']
Apasal ngan penang?
Ade masalah ke?
[/quote]
memang masalah KA sampaikan pegawai aku yang memang sokong pembangkang mengeluh bila cerita pasal Penang...sebab kat sana melayu memang dah sukar diselamatkan...

nasib2 peniaga melayu makin ditindas...kesian juga tgk sedara kita kat sana tu...

• Create New...