Jump to content
Rie89

Ape Beza Processor Intel Dengan Amd

Recommended Posts

Sy nk beli Pc.1st time user...
sape2 leh tolong give info x?
AMD yg sy tahu untuk play game is better btl ke? Edited by Rie89

[quote name='Rie89' timestamp='1295875828' post='1060255']
ooo...performance die lak mcm mne?
[/quote]

performance ikut la mat salleh kata 'you get want you pay'.
amd yang paling high end phenom2 x6 par dgn core 17 sesetengah model.

Pendapat peribadi aku ni...kalaulah kita ni dari golongan berduit dan tak kisah berbelanja bolehlah pilih Intel. Tapi aku ni golongan yang berduit jugak sedikit tapi aku amat amik kisah untuk berbelanja. Jadi aku berbelanja ikut keperluan saja. Masa aku beli pc dulu, tujuan utama cuma beberapa iaitu games, internet dan movie (sebolehnya dapat play Full HD). Jadi, setelah buat penelitian terperinci, tahap kegunaan aku ni cuma sederhana saja. Jadi aku pilih saja AMD Phenom 3x. Selebihnya aku tumpukan pada GC yang agak boleh support untuk long term (Pada masa tu, aku pilih HD 4850). Setakat ni masih boleh main game kegemaran macam FIFA, PES, Dirt, NFS Shift dan pc aku tu dah pun berusia 2 tahun. Selagi boleh main game2 kegemaran tu, maka lambat lagi untuk upgrade pc.

Nilai sendiri tujuan korang untuk beli pc. Kalau main game, teliti semula game2 tersebut dan apa keperluan game tu. Macam aku, tak tau sangat tentang game FPS. Game ni rasanya requirement dia tinggi jugak. Kalaulah pc digunakan untuk kerja2 studio, mungkin tahap kegunaan pc tu lebih ditekankan pada procesor. Jadi mngkin Intel pilihan yang tepat. kalau kegunaan sama macam aku, tak perlulah berbelanja lebih.

[quote name='capoi' timestamp='1296058414' post='1060473']
Pendapat peribadi aku ni...kalaulah kita ni dari golongan berduit dan tak kisah berbelanja bolehlah pilih Intel. Tapi aku ni golongan yang berduit jugak sedikit tapi aku amat amik kisah untuk berbelanja. Jadi aku berbelanja ikut keperluan saja. Masa aku beli pc dulu, tujuan utama cuma beberapa iaitu games, internet dan movie (sebolehnya dapat play Full HD). Jadi, setelah buat penelitian terperinci, tahap kegunaan aku ni cuma sederhana saja. Jadi aku pilih saja AMD Phenom 3x. Selebihnya aku tumpukan pada GC yang agak boleh support untuk long term (Pada masa tu, aku pilih HD 4850). Setakat ni masih boleh main game kegemaran macam FIFA, PES, Dirt, NFS Shift dan pc aku tu dah pun berusia 2 tahun. Selagi boleh main game2 kegemaran tu, maka lambat lagi untuk upgrade pc.

Nilai sendiri tujuan korang untuk beli pc. Kalau main game, teliti semula game2 tersebut dan apa keperluan game tu. Macam aku, tak tau sangat tentang game FPS. Game ni rasanya requirement dia tinggi jugak. Kalaulah pc digunakan untuk kerja2 studio, mungkin tahap kegunaan pc tu lebih ditekankan pada procesor. Jadi mngkin Intel pilihan yang tepat. kalau kegunaan sama macam aku, tak perlulah berbelanja lebih.
[/quote]
betul tu..ikut kegunaan..xkan beli pc mahal2 sampai 4k pastu main game kat fb je

dari segi performance yang intel lagi bagus, tahan lama, yang amd plak lebih cepat panas. mahal murah tu disebabkan kualiti. kalau aku lebih prefer intel. intel2 pun ade jenis2 dye gak, ade pentium, core2duo, Core i3, i5, i7, dan lain2. kualiti pun beza. tapi lagi ok dari amd.

AMD sbnarnya tahan lasak gak klu kena ngan motherboard yg kita gunakan....AMD tak sesuai dgn kbnyakan Motherboard..tapi klu guna motherboard MSI atau GIGABYTE, AMD memang boleh brtahan lama...INTEL harganya lebih mahal brbanding AMD...tpi dlm bulan March ni smua prkakasan PC dh turun harga...so kita smua di Malaysia ni mampu milikinya...klu nk guna pc tuk permainan carilh cpu yg kuasanya 2.2 Ghz ke atas....

[spoiler]http://www.youtube.com/watch?v=JeFyUiV6gxI[/spoiler]

pape pun sume bergantung pada kegunaan kite,
amd = murah = performance, :wacko:
intel = mahal = performance, :125:

klu pikir untuk logik pon, x de server pon yg gune amd :P , klu ade pon jarang kot.. tp, aku x pernh jumpe lg... Edited by feunul

[quote name='NazreenNazari' timestamp='1298471954' post='1063019']
zaman athlon jer amd cepat panas,zaman athlon II proc amd sume cool jerk,cume amd nih consume power lebih sket dr intel ler <_<
[/quote]

bagai mana pula dengan AMD ATHLON 64 tu....ada ke itu trmsuk dlm amd yg lma dn tk thn pnas?.... :unsure:

masa zaman amd K5, K6, Athlon, Duron nih memang ada masalah cepat panas..start amd kuar ahtlon 64 dah takde lagi masalah cepat panas nih.

Selagi dinamakan "dunia" sifat berlawanan pasti ada
senang=susah
kaya=miskin
jantan=betina
dan macam2
kete pun ada yang harga juta2 dan ada yang murah saperti saga
yang pasti menepati hasrat dan tujuan