Jump to content
Sign in to follow this  
sharul_1

Gerabak Khas Wanita

Recommended Posts

[quote name='sharul_1' timestamp='1295232769' post='1059607']
korang rasa relevan tak KTM ni buat satu gerabak khas utk wanita?dengan alasan nak elakkan kes cabul kat komuter?kelakar pun ade aku rasa..
[/quote]

kenapa kelakar.. bagus pe wat camtu.. selesa skit bagi pompuan yang nak breast feed ke... n takder arr kena2 raba or cabul.. cuma aku rasa tak cukup wat satu gerabak kena wat 3-4 gerabak arr.. pompuan kan ramai...

tapi ada gak lelaki yang tak paham bahasa.. masuk gak gerabak pompuan... yang tuh lagi kelakar aku rasa...

[quote name='Panglima Khalid' timestamp='1295248715' post='1059632']
pompuan tak paham bahasa pun ada, taknak masuk jugak koc 'pink' tu :P
[/quote]

tapi tuh tak kisah... gerabak tu optional untuk perempuan.. perempuan sesapa nak masuk ke tak nak pung takper... tapi gerabak tuh not allowed for lelaki... harap maklum... :P

[quote name='sharul_1' timestamp='1295232769' post='1059607']
korang rasa relevan tak KTM ni buat satu gerabak khas utk wanita?dengan alasan nak elakkan kes cabul kat komuter?kelakar pun ade aku rasa..
[/quote]

tada!!!... agama da bagi rules nie awal2 da,... kalo polo memang takde kes2 macam nie berlaku...

so aku amat sokong...

soon, teksi pun (mungkin) akan dibuat/kuatkuasa (dalam paper minggu lepas ade diketengahkan perkara ni)

dia org bias... kenapa ada koc utk pompuan tapi takde koc utk lelaki jer... alang2 tambah baik bg dua jer ketapi atak komuter tuh... lelaki masuk tempat lelaki pompuan masuk tempat pompuan... semua adil...

[quote name='Gunso' timestamp='1295264324' post='1059665']
dia org bias... kenapa ada koc utk pompuan tapi takde koc utk lelaki jer... alang2 tambah baik bg dua jer ketapi atak komuter tuh... lelaki masuk tempat lelaki pompuan masuk tempat pompuan... semua adil...
[/quote]
ha kalau macam nih dah macam kat india kan.. india punya keretapi aku tgk kat TB kan.. pompuan2 jer semua.. lelaki semua lelaki.. kan kan kan kan... ok gak tuh..

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1295234139' post='1059611']
kenapa kelakar.. bagus pe wat camtu.. selesa skit bagi pompuan yang nak breast feed ke... n takder arr kena2 raba or cabul.. cuma aku rasa tak cukup wat satu gerabak kena wat 3-4 gerabak arr.. pompuan kan ramai...

tapi ada gak lelaki yang tak paham bahasa.. masuk gak gerabak pompuan... yang tuh lagi kelakar aku rasa...
[/quote]

Tak payah nak buat untuk perempuan je, aku tengok sekarang komuter pon dah macam ikan sardin sampai nak kena tunggu 2-3 trip baru dapat naik. Kalau nak buat jugak buat gedabak, buat untuk orang2 Indon atau khas untuk orang luar sebab diorang ni yang selalu buat hal.

aku setuju,sebab ianya bukan untuk mengelak perempuan jadi mangsa cabul geng2 cikgu naruto yang ero senin tu,tapi mengelakkan dari terlibat menjadi mangsa jenayah,kecurian,ade juga mangsa yang kena pukau sampaikan ikut warga lain pastu kena rompak...aku setuju dan tiada yang kelakar dalam hal ini...

tambahan pula mulai hari ini Rapid KL memperkenalkan bas untuk kaum wanita.....dua buah bas pada setiap tempat pada waktu puncak pagi dan petang...so sape2 yang gatal tahan bas kaler pink tapi tak berenti,sengih sorang2 la eh? hahaha...

Ku pun baru tau malam tadi pasal bas Rapid KL. Pada pendapat ku untuk langkah awal idea ni memang bagus. Kalau buat macam kat India nun lagi bagus. Betul la sekarang ni naik komuter pun kadang² kena tunggu 2-3 trip. Tapi yang khas untuk wanita tu, ku rasa warga emas yang betul² emas & kanak² dibawah umur 6 tahun boleh join sekali rasanya. ^_^

ok apa benda nih, koc komuter memang dah ada lama dah ni.. dalam berbulan jugak la dah ada.

[quote name='M3ntary' timestamp='1295337137' post='1059789']
Baru punya cerita pasal bas RapidKL pulak.
[/quote]

bas pun lame da,

yang terbaru, teksi.. :3:

haa...tapi tapi pada pendapat aku ..ktm buat keputusan nak buat gerabak khas wanita ni pasal nak tunjukkan diorang ade buat something la.aku cakap klakar pasal problem utama yg aku nampak bukannye kes cabul ke raba ke tapi pasal ktm ni tak penah nak ikut waktu.kenapa aku cakap camtu sebab kalau korang selalu naik komuter ni korang akan perasan yg komuter ni selalu delay time peak hour.jadi orang akan bersesak sesak nak naik train.jadi masa tu la yg jadi kes raba la ape la.jadi aku rasa tindakan yg patut ktm ni ambik ialah tambah trip perjalanan,pastu tiba ikut waktu.bukannye buat koc khas wanita.kalau betul diorang nak elak kes camtu diorang kena buat koc wanita ngan laki asing.wanita takleh naik koc lelaki dan sebaliknya.sebab tu aku cakap kelakar..kalau train ni ikut waktu orang takkan bersesak sebab dia tahu lagi 20 minit akan ada train lain jadi bleh tunggu dulu...

yap aku taw , delay tu memang teruk
lagi2 waktu peak hour

ramai orang komplen sebenarnyer pasal delay time nie

tapi sekurang2 nya ade la gak usaha diorang nak buat benda yang baik, kan
so kena sokong yang ini

dan pada masa yang same harap diorang perbaiki services diorang la..

tak tau la pasal ape lambat sangat diorang bertindak..
delay 10-20minit ok
tapi ni da lebih 45-1jam
da tu sampai2 tren
semua tolak2 berebut nak naik

Memang pun, dia patut tambah gerabak + tukar engine dia jadi lebih kuat kalau yang ada sekarang ni tak boleh nak tarik gerabak banyak2. Ni lebih kepada short term solution je, sumbat semua perempuan satu koc, lain boleh sumbat lelaki lak. heheh.

Dia fikir tak cost effective@tak untung je kot kalau tambah koc baru pasal rugi time off-peak hour. Nak pisahkan koc, KTM fikir makan masa pulak..

Pendapat orang biasa, kot2 kalau salah jangan hangin lak orang2 ktm yang membaca. hehe

[quote name='hampeh' timestamp='1295362181' post='1059850']
Memang pun, dia patut tambah gerabak + tukar engine dia jadi lebih kuat kalau yang ada sekarang ni tak boleh nak tarik gerabak banyak2. Ni lebih kepada short term solution je, sumbat semua perempuan satu koc, lain boleh sumbat lelaki lak. heheh.

Dia fikir tak cost effective@tak untung je kot kalau tambah koc baru pasal rugi time off-peak hour. Nak pisahkan koc, KTM fikir makan masa pulak..

Pendapat orang biasa, kot2 kalau salah jangan hangin lak orang2 ktm yang membaca. hehe
[/quote]

aku tak rasa diorang akan tukar engine lagi power..sebab sekarang ni aku rasa ktm nak jimat kos dan tenaga.nak maksimumkan keuntungan.sebab tu skarang diorang pakai hybrid system tu.pastu diorang nak jimat trip kot jadi dorang kasi penuh train baru jalan.tu yang jadi delay tu pasal sistem ni diorang kena charge power dulu..( hehe aku rasa la..aku bukan engineer )..

kalau waktu petang2 aku tgk ktm komuter tuh ditarik oleh kepala ketapi berenjin diesel...

tak kuat ker nak bawak org yg padat time peak hour...

itu hari pi kawasan pelabuhan pulau indah nampak banyak lori bawak koc gerabak baru... masih berbungkus lagi...

[quote name='K.A.' timestamp='1295337296' post='1059792']
bas pun lame da,

yang terbaru, teksi.. :3:
[/quote]
ade ke teksi untuk wanita?

smua nk asing2 je....dah ar wanita lg byk dri lelaki