Jump to content
Sign in to follow this  
alel

Dreamcast Owner?

Recommended Posts

DC dah terperap bawah katil, 2020 nanti nak jual kt ebay, rega mesti mahal punya :lol: ... huhuhu

ceh.. aku still men dc lg, game shenmue2, best wooo :lol:

tp yg kaco kdg2 laser dc aku tk tentu psl, kd2 ok kdg2 k.o. apa pon enjoy!

korang rasa mana nk cari spare parts dc nih? :unsure:

malang betul sega dream cast ni .... company sega ni ada lagi ke atau dah tutup?
Company ada...cuma tak buat hardware...buat software je. Tapi makin lama makin kurang studio dia. Studio yg buat game Sega Rally Revo pun company lain dah beli.

Company ada...cuma tak buat hardware...buat software je. Tapi makin lama makin kurang studio dia. Studio yg buat game Sega Rally Revo pun company lain dah beli.

ntah la nasib sega ni nak jadi cam na......kalau dulu, memang company ni sangat top...terutamanya games arcade dia......

tapi, apakan daya, tiap2 kali dalam persaingan console, dia tetap tak leh mendapat tempat 1

kalau dulu, zaman nintendo (SFC).....nintendo pegang....

kemudian zaman 32 bit pulak.....tengok gaya cam nak menang nintendo....(ultra 64), sebab ultra 64 pakai tape, dan sony pulak baru dalam bidang ni.....tapi, ntah mengapa, sony playstation pulak berjaya mendapat tahta....kecundang lagik sega saturn...

sampai pulak era 128 bit....sega pulak terlalu tergesa2 keluarkan sega dreamcast....walaupun masa tu dia la first punya console yang boleh online....tapi, tetap kecundang jugak.....sehinggakan terpaksa menamatkan perjuangannya dalam pembuatan games console dan hanya menjadi pengeluar software sahaja.....sangat pilu hatiku melihat nasib sega ni...... :(

sega sang revolusioner dalam game.dia la asal buat game pakai cd pertama (sega cd).dia juga 1st buat game 32 bit (sega saturn).buat rumbel pack(puru2 pack) dan banyak lagila.korang yang sony fanboy misti ingat sony buat semua ,padahal tiru idea sega(jangan marah aa ni kenyataan).aku ade 2 ketul dc ,satu us set ,lagi satu japan set.saje buat backup sebab takdak stok kalu dia kong,main chankast takleh lawan dc ori maa.try la main sega bass fishing ,antara game fishing paling best aku main,ps3 ngan x360 pun takdak game fishing yg best camtuh(sampai skarang).aku pon heran camne dia bleh bankrap.ni sebab ps2 punya pasal la main taktik kotor,korang tengok game sony start dari sega cd lagi dah macam siol(nak burukkan imej sega ) bila sega buat sega saturn ,si sony sebok kuarkan ps1 .mmg hampes la sony nih.kan dah arwah sega dc kesayangan ku nih .kalu korang ade korang simpan je misti harge kat ebay melambung nanti smile.gif (agaknya laa)

rindu nye aku kat dc, aku punya rosak dah, tp mmg favourite aku la konsol ni. game yg xleh aku slalu main dulu evolution 2, berserk, sf3, shenmu, crazy taxy n marvel vs capcom 2. tapi yg paling favourite marvel vs capcomla.. sume character aku unlock. main pun sampai melecet jari (kene cover guna kain pastu). itupun still main lagi sbb best wat combo punya paasl. mmg nostalgic habisla biggrin.gif

QUOTE(rave79master @ Jan 1 2009, 07:45 PM) <{POST_SNAPBACK}>
rindu nye aku kat dc, aku punya rosak dah, tp mmg favourite aku la konsol ni. game yg xleh aku slalu main dulu evolution 2, berserk, sf3, shenmu, crazy taxy n marvel vs capcom 2. tapi yg paling favourite marvel vs capcomla.. sume character aku unlock. main pun sampai melecet jari (kene cover guna kain pastu). itupun still main lagi sbb best wat combo punya paasl. mmg nostalgic habisla biggrin.gif

hahaha. aku setuju...
DC aku masih bernyawa....... tp anak aku pun taknak main DC
dia laie suke PS2, xbox 360 n PS3 aku...
aku kekadang main gak DC nie........ syang kat dia....
aku memang suke main games fighting terutama dari Capcom........
skang tunggu Street Fighter 4.............

aku pun ade main lagi dc tapi main game memancing sega marine fishing dan fighting game cam marvel vs capcom2 .bagi aku grafik kat dc lagi best dari ps2.

antara game yg aku tak jemu main

semua game capcom fighting
r.e code veronica
segala game memancing sega
sword of berzerk
msr

aku ade la dalam satu kabinet game die tapi takut gak nanti warped disk dah takleh main smile.gif btw korang ade tak skies of arcadia ?kalau ade bagitau berape hargenye tapi kena good condition le .

QUOTE(untet @ Jan 11 2009, 01:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
aku pun ade main lagi dc tapi main game memancing sega marine fishing dan fighting game cam marvel vs capcom2 .bagi aku grafik kat dc lagi best dari ps2.

antara game yg aku tak jemu main

semua game capcom fighting
r.e code veronica
segala game memancing sega
sword of berzerk
msr

aku ade la dalam satu kabinet game die tapi takut gak nanti warped disk dah takleh main smile.gif btw korang ade tak skies of arcadia ?kalau ade bagitau berape hargenye tapi kena good condition le .

ada pun lagik member DC.
aku punye DC nak main kena guna CD Loader...
Skang CD Loader aku dah mampus......
ngko ada back up utk CD loader ker?

Aku rindu arr kat DC aku. Aku punya DC 2 ketol dah kojol dikerjakan dek anak buah. Budak2 Putera ada yang nak jual tak. PM aku kalau ada rasa nak let go. TQ. isk isk