Jump to content
Sign in to follow this  
PenjejakBadai

Hantu Kak Limah Balik Rumah~Terbaik Dr Ladang!

Recommended Posts

[center][font="Arial"]Pelakon dan Watak :
Awie sebagai Hussein
Man Kadir sebagai Pak Jabit
Zami Ismail sebagai Pak Abu
Johan Raja Lawak sebagai Abi Hurairah
Ummi Nazeera sebagai Cik Nin (Pelakon Utama)
Pekin sebagai Musalman
Shoffi Jikan sebagai Wak Joko
Avaa Vanja sebagai Ayu
Nadia Mustafar sebagai Nadia Mustafar

Sinopsis Hantu Kak Limah Balik Rumah :
Kesinambungan filem ‘Zombi Kampung Pisang’ bakal diteruskan dengan ‘Hantu Kak Limah Balik Ke Rumah’. Masih mengekalkan genre komedi seram, filem ini bakal menampilkan kejutan demi kejutan.

Husin yang telah lama bekerja di Singapura mengambil keputusan balik ke kampung halamannya, Kampung Pisang. Apabila pulang ke rumahnya, Husin hairan melihat perangai pelik jiran sebelah rumahnya,

Kak Limah yang langsung tidak bercakap dan rambut yang mengerbang semacam. Dia juga mengalami kejadian menakutkan ketika mahu tidur. Husin bergegas ke warung Pak Munawer, lalu menceritakan kepada orang-orang kampung yang mungkin Kak Limah sudah menjadi hantu.

hantu kak limah

Abi Hurairah juga setuju dengan pendapat Husin kerana beliau juga mengalami peristiwa pelik ketika melihat Kak Limah di kawasan kubur.

Pak Jabit yang memang bengang dengan Husin (kerana memutuskan ikatan kasih dengan anak gadisnya, Che Nin), menuduh Husin adalah pembawa nasib buruk kepada Kampung Pisang. Sebelum ini keadaan aman damai, sebaik sahaja Husin muncul, keadaan kembali kacau bilau.

Pak Abu mencadangkan agar mereka menyiasat apa yang berlaku sebenarnya. Beramai-ramai mereka ke rumah Kak Limah. Mereka menemui mayat Kak Limah yang hampir reput. Namun, setelah pengebumian jenazah Kak Limah, kampung mereka masih dihantui makhluk misteri di tengah-tengah malam.

Pelbagai bomoh dipanggil untuk menghalau hantu, malangnya tiada satupun bomoh yang berjaya menghalau hantu tersebut. Hantu apakah itu sebenarnya? Siapa yang berjaya menghurai misteri hantu Kak Limah tersebut? Temui jawapannya dalam ‘Hantu Kak Limah Pulang Ke Rumah.
nfo Hantu Kak Limah Balik Rumah[/font][/center]

Macam menarik citer nie... rasa2nya hari sabtu malam aritu, ada di siarkan kat Astro... aku just tengok sepintas lalu sebab ada benda lain nak buat... :D

Sempat tengok yang orang bawak kenderaan pembajak sawah langgar sorang mamat (lembut tu) sambil cakap dalam handphone... sampai kaki dia kena gilis... ngeri gak la...

[quote name='LanoZ' timestamp='1292819667' post='1057033']
Macam menarik citer nie... rasa2nya hari sabtu malam aritu, ada di siarkan kat Astro... aku just tengok sepintas lalu sebab ada benda lain nak buat... :D

Sempat tengok yang orang bawak kenderaan pembajak sawah langgar sorang mamat (lembut tu) sambil cakap dalam handphone... sampai kaki dia kena gilis... ngeri gak la...
[/quote]
Dah ada kuar kat astro ke? Cepat betul. ^_^ Edited by M3ntary

[quote name='LanoZ' timestamp='1292819667' post='1057033']

[/quote]

yang kat astro tuh... beginner separuh jer arr... kalau nak tgk fully kena arr tgk kat pawagam...

Tu lar.. lebih kurang macam cerita Zombie Kampung Pisang... still kat kampung pisang tapi kisah lain sikit... hehehe :D

zombie kg pisang merepek!
tapi walau apapun supportlah industri tempatan...tapi cerita sampah pompuan gedik2 gelak,kisah lumba moto menujukkan melayu tak berharta lumba guna moto,lelaki bergaduh sebab pompuan sorang...aku tak galakkan korang support...
btw aku nak tonton tapi sebab ade Awie tu aku rasa cam haram utk aku tonton hahaha!!!no! aku serius ni hahaha!!!

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1292897056' post='1057118']
zombie kg pisang merepek!
tapi walau apapun supportlah industri tempatan...tapi cerita sampah pompuan gedik2 gelak,kisah lumba moto menujukkan melayu tak berharta lumba guna moto,lelaki bergaduh sebab pompuan sorang...aku tak galakkan korang support...
btw aku nak tonton tapi sebab ade Awie tu aku rasa cam haram utk aku tonton hahaha!!!no! aku serius ni hahaha!!!
[/quote]

hang anti awie ke loy... camtu memang takleh arr nengok cite antu kaklimah balik kampung... sebab awie watak utama...

Citer nie better than other malay movies yang ntah apa-apa macam kisah pasal lumbe haram, bohsia, pondan etc. Hantu dia jenis yang lawak punya... so, tak ler seram sangat korang nak tengok... hehehe. Macam citer Zombie Kg Pisang tu... citer macam tu agak okey la berbanding citer2 lawak lain yang dibuat2 tuh... :D

[quote name='TJ-Ariff' timestamp='1292903322' post='1057124']
untuk berhibur aku bagi 8 Bintang untuk cire nie..
[/quote]

waa, tinggi bintang bang TJ

oghang perak punye cite la kate kan [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/3.gif[/img] [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/125.gif[/img]

sekampung yer [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1292899777' post='1057121']
hang anti awie ke loy... camtu memang takleh arr nengok cite antu kaklimah balik kampung... sebab awie watak utama...
[/quote]
aku perlukan sesuatu yang lebih hebat jalan ceritanya...muak dah dengan citer yang same...balik2 hantu lawak...

hahaha aku memang tak suke awie hahaha!!! aku tunggu filem lain...

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1292925455' post='1057163']
aku perlukan sesuatu yang lebih hebat jalan ceritanya...muak dah dengan citer yang same...balik2 hantu lawak...

[/quote]

ko nak cite ape loy ?
malaysia nie selain

hantu
lawak
lawak hantu
gengster
rempit
sosial

tu jer...

lain2 belum berani lagi nak produce la, :lol:

aku tgk KRU jer yang ade berani buat cite lain dari lain..

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1292925455' post='1057163']

[/quote]

loy hang produce arr 1 filem.. aku nak tgk gak hasil nya... kot2 best... kan kan kan kan kan.....

hang buat arr skrip bagi kat production mana2... kot menjadi ke kaya beb...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1292942846' post='1057187']
loy hang produce arr 1 filem.. aku nak tgk gak hasil nya... kot2 best... kan kan kan kan kan.....

hang buat arr skrip bagi kat production mana2... kot menjadi ke kaya beb...
[/quote]
aku bukan minat produce filem2 ni,lagipun aku bukan banyak modal...kalau aku nak buat pun sure aku minta Arwah Yasmin Ahmad...

btw aku memang tak minat hahaha!!! bosan filem melayu ni,asal jepun,thai dgn china terbit filem seram,diaorg pun ikut,kalau menarik tidak mengapa,tapi negara lain tak tumpukan satu corak filem sahaja,ni org kita tuju seram tak abis2...kalau musim rempit,tak abis2 menunjukkan kebodohan org melayu merempit sambil bergaduh pasal bohsia...aduh facepalm aku camni...
negara lain dah stop produce citer hantu,kita masih syok sendiri tayang...double facepalm aku mcm ni...hahaha!!!

aku bukan tak nak sokong,tapi dah 10 tahun aku tengok walaupun ramai org kita support,tapi ceritanya dok pi mai pi mai tang tu...baik aku kayakan filem luar yang memberikan kepuasan...ala cd [lanun] pun tak mahal...hahaha!!!

felem luar pun ape bezanye.
racing racing racing.
tembak2 tembak2 tembak2.
robot robot robot.
romen romen romen.
ade jugak sihir sihir sihir (harry potet tu)
tak ke mana jugak.

walaupun kat asia ni musim filem seram, at least malaysia tak hanya buat filem seram yg seram.
malaysia byk buat filem seram comedy. kalo negara luar byk filem seram seram.
walaupun malaysia ade jugak buat filem seram seram, tapi aku rase filem seram komedi lagi menarik dan ada kelainan dari negara luar tu.

filem luar pun duk pi mai pi mai tang tu jugak.
dalam satu citer mesti ade, sorg yg tikam blakang, sorg yg konon know-all.
pastu hero mesti menang. same je mcm filem malaysia hero mesti menang.
so kalau filem malaysia pimai2tangtu, filem luar pun pimai2tangtu.

xperlu nak double standard sgt la kan.

[quote name='K.A.' timestamp='1292918606' post='1057154']
waa, tinggi bintang bang TJ

oghang perak punye cite la kate kan [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/3.gif[/img] [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/125.gif[/img]

sekampung yer [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]
[/quote]
ha ha ... tau tak per.. :153:
lagi pun ada dua orang sedara aku berlakun dalam citer tu..(sebagai pak angguk je..hehe)
lokasinya gerai tu kat tepi sungai perak Kladang Kota Lama tempat mengepam pasir.. kira2 kawasan perlombangan pasir la... hehehe.

[quote name='TOYSЯUS' timestamp='1292974467' post='1057209']

xperlu nak double standard sgt la kan.
[/quote]
berapa ramai yang tengok 2 alam? sape je dlm ni yang tengok?hehehe...well double standard is goooood......hehehe....

2 alam tak nengok... double standard aku tak paham pe jadah nya... yang aku tau.. filem mesia ngan luar negara lebih kurang jer... aku layan jer semua...

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1292987968' post='1057236']
2 alam tak nengok... double standard aku tak paham pe jadah nya... yang aku tau.. filem mesia ngan luar negara lebih kurang jer... aku layan jer semua...
[/quote]
hahaha hang kan pengguna tegar Jus Mate kan cput!!! hahaha...

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1292991772' post='1057252']
hahaha hang kan pengguna tegar Jus Mate kan cput!!! hahaha...
[/quote]

aku tak pernah sentuh jus mate yang hang kata tuh... tak nampak ke badan aku dok makin mengembang nih... aku rasa hang yang tak abis dok usung jus mate sana sini... hari2 langgah... sampai kurus kering melayang-layang....