Jump to content
LanoV

E-Book Cara-Cara Buat Game

17 members have voted

1. 1. Kalau aku jual e-book cara2 nak buat game, korang nak beli tak?

• saya taknak beli dan tak minat pasal game.
    • saya taknak beli sebab penulis dia tak best.
      0
    • saya nak beli tapi duit takde, kira hutang la.. boleh?
    • saya sanggup beli tapi jangan mahal sangat la.
    • saya memang nak beli e-book nie sangat2 (sambil angkat tangan).
    • saya nak beli pastu nak jual pulak kat member2 saya... muahaha.

Recommended Posts

[quote name='K.A.' timestamp='1291641311' post='1055799']
kalo customer beli
pastu tak jadi2 gak game dia
money back guarantee ke? hahah

jk jk [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/155.gif[/img]
[/quote]

Huh.. tu bergantung ler pada customer tu rajin baca ker tak... kalau tak rajin nak follow.. bagi source code pun tak menjadi game tu.

[quote name='M3ntary' timestamp='1291819395' post='1055977']
LanoZ dah siap nanti PM ku. :42:
[/quote]
Owh, sudah semestinya. Nanti siap, aku announce la kat thread nie.

By the way, mungkin korang tak perasan... dulu aku pernah buat sedikit tutorial game movement concept menggunakan keyboard dan mouse dengan Flash CS3 kat website aku. Tu sebahagian kecil jer daripada apa yang aku akan terangkan dalam e-book tu nanti. Lagipun menulis kat weblog nie limited sikit berbanding tulis dalam e-book.

Kalau nak tengok2 tutorial lama berkenaan dipersilakan:

[url="http://www.lanogame.co.cc/?p=578"]1. Kawalan Dalam Permainan 2D (Bahagian 1)[/url]
[url="http://www.lanogame.co.cc/?p=624"]2. Kawalan Dalam Permainan 2D (Bahagian 2)[/url]

[quote name='mziskandar' timestamp='1292150755' post='1056323']
salam bro..
jgn lupa email aku.
[/quote]
OK... takde masalah. Lama gak tak nampak ko kat sini... busy ka.. :D

Assalamualaikum,

Aku pon mmg teringin nak mendalami Flash ni (Not spesifik for game je, Common in Pasaran Kerja). Harap klu dh ready E-book ni leh la belajar sket². Ade chance peluang Kerjaya ke? Muehehehe :P Rated class E-book ni untuk Latihan Beginner shj or Beginner to Advance? Nanti Olahan dan penerangan harapnye ckup interaktif la yer Lanog. Software² yg digunakan dan screen captured in details tula yg byk membantu. Kadang tu baca E-book, isi penting tenggelam dlm kiasan panjang lebar. Nak tebal punya pasal, contents sume Compressed instead of Compact :D

Moga E-book ni dapat disiapkn dgn jayanya..InsyAllah :35:

Memang Flash nie banyak sangat cabang dia... tak terkejar kalau nak explore semua sekali serentak. Sebab tu kena ler step by step belajar...

Current progress: 10%.

Sorry geng... lama tak update pasal projek nie. Buat masa sekarang baru 20% siap memandangkan terlalu banyak komitmen lain tahun nie. Aku pun heran macam mana boleh terlepas deadline nie sebab biasa kalau projek game aku buat by hook or by crook siap at least 90% kalau dah set target. Oleh kerana aku teramat ler busy nyer tahun 2011 nie... maka jangkaan siap projek nie akan ditunda pada suatu tarikh lain - mungkin penghujung 2011 kot.

Mintak maaf ler banyak2 sebab dah kurang kuderat dan masa nak siapkan projek nie. Jangan bimbang, aku cuba sedaya upaya jugak nak siapkan walaupun lambat... :D

Mengikut firasat aku la... tahun nie tak dapat nak siap. Sorry guys... aku ingatkan keje routine aku tahun nie macam biasa, rupenya non-stop sampai hujung tahun. Sekarang nie nak bukak komputer kat rumah pun cuma dapat seminggu sekali jer... balik keje penat sangat mental & fizikal. Kalau dua tiga tahun lepas, balik keje boleh spend 2-3 jam depan PC setiap hari, sekarang nie agak susah sikit... Tu pun salah satu sebab aku tak aktif sangat kat forum nie sekarang nie... sekarang nie pun dah masuk Adobe Flash version 5.5 pulak da... cepat betul masa berlalu...

[quote name='K.A.' timestamp='1291641311' post='1055799']
kalo customer beli
pastu tak jadi2 gak game dia
money back guarantee ke? hahah

jk jk :155:
[/quote]

Boleh contact secara direct dengan author. Letih la kalau macam tu.. :lol:

[quote name='LanoZ' timestamp='1316998384' post='1072603']
Mengikut firasat aku la... tahun nie tak dapat nak siap. Sorry guys... aku ingatkan keje routine aku tahun nie macam biasa, rupenya non-stop sampai hujung tahun. Sekarang nie nak bukak komputer kat rumah pun cuma dapat seminggu sekali jer... balik keje penat sangat mental & fizikal. Kalau dua tiga tahun lepas, balik keje boleh spend 2-3 jam depan PC setiap hari, sekarang nie agak susah sikit... Tu pun salah satu sebab aku tak aktif sangat kat forum nie sekarang nie... sekarang nie pun dah masuk Adobe Flash version 5.5 pulak da... cepat betul masa berlalu...
[/quote]
emm xpe Lanoz nnti ada masa ko buat la...tp kene berdasarkan latest version pnye software la hehe