Jump to content
wanza

Football Manager 2011

Recommended Posts

Akhirnya, habis juga musim kedua...

RUMUSAN TOTENHAM MUSIM 2011/2012

Juara Community Shield - menang 2-0 dengan Wigan
Juara European Super Cup - menang 2-0 dengan Barcelona
Juara European Champions Cup - menang 5-0 dengan Barcelona
Naib Juara FA Cup - kalah 1-0 dengan Man City
EPL - tangga ke-4; Arsenal (86), Chelsea (81), Man Utd (80), Totenham (70)

ANUGERAH PEMAIN

Gomes, Dawson dan Keane terpilih dalam pasukan idaman EPL 2011/2012
Eden Hazard pemain muda terbaik musim 2011/2012
Keane pemain terbaik European Champions Cup, Hazard no. 2
Keane no. 2 kasut emas European Champions Cup, kurang 1 gol daripada Villa

BABAK DRAMATIK

1. Kalah dengan Blackburn 2-1 walaupun SOT lebih banyak

2. Lawan Real Madrid separuh akhir European Champions Cup. Maklumlah Real Madrid ramai pemain yang hebat seperti Ronaldo, Xabi Alonso, Kaka, Benzema, Higuain dan Iker Casillas.

Pusingan pertama di Bernabeu, seri 1-1. Pusingan ke-2 di White Hart Lane menang 5-0. Strategi berjaya setelah membuat kawalan ketat gila babi ke atas Ronaldo, Kaka dan Higuain. Terus Mourinho kena pecat lepas tu...hehehe... :3:

3. Lawan Barcelona masa akhir European Champions Cup. Berita gembira apabila Valdes cedera. Strategi yang sama lawan Real Madrid. Kawalan ketat terhadap Xavi, Messi dan Villa. Hasilnya menang 5-0...

4. Prestasi dalam EPL kurang memuaskan. Suatu ketika Totenham mendahului liga tiba-tiba ketinggalan kerana ST hilang punca dilanda ketandusan jaringan kesemuanya. Memang pelik sangat dan ambil masa yang lama untuk dipulihkan. Tertekan juga asyik kalah atau seri dengan pasukan picisan. Akhirnya dipotong Arsenal, Chelsea dan Man Utd. 4 perlawanan akhir baru menemui rentak semula. Bukan boleh buat apa-apa pun kalau dah ketinggalan. Sengal. :wacko:

*Maaf, malas nak upload gambar sbb internet tak laju.

everton aku mengalami finances prob yg melampau..utang 30m..agak2 aku kne pecat x?haha...

skrg ni ranking no.3 dibelakang mancity n manu...

menang league cup..kalahkan chelsea 1-0 kt final..

tgh semi final european cup..1st game kalah 1-0 ngn valencia..

problem terbesar,player2 amat penat sesangat..selang 3 hari,ade game...aku dlm kebingungan nk susun strategi..adei!! :wacko:

menggunakan formation 4-4-2

howard
srna jagielka heitinga baines

arteta rodwell fellaini emanuelson

ben khalifa munaiain

striker aku men advanced foward and complete foward..

Bayangkan 1 musim purata perlawanan 40 kali. Kalau nak dapatkan double dan treble akhir musim memang susahlah. Nak kekalkan stamina dengan moral pemain lagi. Pening kepala buat percaturan.

Bagi aku tips yang terbaik untuk pastikan pasukan besar atau kecil menjadi juara adalah kekalkan semangat pemain supaya superb sentiasa. Cuba tengok Chelsea sekarang, huru-hara sebab masalah dalaman. Jadi FM2011 menerapkan elemen sebegitu supaya lebih realistik. Pembelian pemain berkualiti pun belum tentu boleh menang. Pengurus mesti bijak menjawab sidang media, jaga hati peminat dan lembaga pengarah.

Contohnya; musim lepas aku menang double European Champions Cup dengan European Super Cup. Walau bagaimanapun status jawatan aku tetap berada paras berjaga-jaga kerana kalah dengan pertembungan pasukan musuh ketat tradisi. Walhal pemain dan lembaga pengarah sokong aku.

Awal musim aku dapat tawaran kerja daripada Real Madrid, Man. Utd dan Valencia tetapi tolak sebab sayang pasukan yang aku bina dari mula. Mungkin aku akan pindah ke kelab lain yang lebih besar kalau menang EPL musim ketiga ni. Ubah angin pula. Pasukan kebangssan pun ok juga kan?

Ha, aku terlupa nak kongsi satu benda menarik. Pasal striker aku yang ketandusan gol dekat 2 bulan. Masalahnya bukan seorang tetapi kempat-empat sekaligus. Hahaha...tak pernah dibuat orang. :P

Setiap kali perlawanan mesti rembat tiang atau palang, lepas tu satu lawan satu dengan penjaga gol tak lepas dan gol kosong pun boleh sepak tak betul. Angin aku dibuatnya... :77:

Mujur la midfield semua jenis kreatif dan set piece banyak membantu untuk seri dan menang tipis...

Aku pun tercari-cari juga kat mana yang salah silap sepanjang 2 bulan tu, tak jumpa....haih...

tamat sudah season 2011/2012 utk team aku,everton..

menang 3 piala kali ni...treble! yeahh!!

menang FA cup, League Cup and EPL..

akhirnya mslh finances dpt diatasi dgn duit kemenangan cup2 tu..hoho! berjaya jgk!

epl mmg sengit...point xjauh beza.. everton (83), manu (81), man city (79) and liverpool (75)..

arsenal n chelsea jatuh no.5 and 6...

match plg sengit aku tempoh mase everton vs valencia, then lwn liverpool then lwn chelsea...giler berturut...tp success..

ngn player tgh yg long term injured... felaini, rodwell...mmg sakit mase tu...

btw,FA cup top scorer dpt kt beckford..heheh!

manager year award dpt kt aku...

young player award 2 players aku.. 1st rodwell..2nd plak iker muniain..hoho!

so far puas ati season ni..tp mmg sengit tol..

tp plg sedey sbb kalah semi final Uefa cup dgn barca..kalah gol tmpt lawan..sedey tol..tp mmg susah lwn barca without 1st team players.. mase tu rodwell and felaini injured..terpakse gune player2 muda...

skrg ni rase nk kua everton plak..cuba team lain..hehe! tp syg plakkk

[quote name='zareight' timestamp='1292159488' post='1056331']
tamat sudah season 2011/2012 utk team aku,everton..

menang 3 piala kali ni...treble! yeahh!!

menang FA cup, League Cup and EPL..

akhirnya mslh finances dpt diatasi dgn duit kemenangan cup2 tu..hoho! berjaya jgk!

epl mmg sengit...point xjauh beza.. everton (83), manu (81), man city (79) and liverpool (75)..

arsenal n chelsea jatuh no.5 and 6...

match plg sengit aku tempoh mase everton vs valencia, then lwn liverpool then lwn chelsea...giler berturut...tp success..

ngn player tgh yg long term injured... felaini, rodwell...mmg sakit mase tu...

btw,FA cup top scorer dpt kt beckford..heheh!

manager year award dpt kt aku...

young player award 2 players aku.. 1st rodwell..2nd plak iker muniain..hoho!

so far puas ati season ni..tp mmg sengit tol..

tp plg sedey sbb kalah semi final Uefa cup dgn barca..kalah gol tmpt lawan..sedey tol..tp mmg susah lwn barca without 1st team players.. mase tu rodwell and felaini injured..terpakse gune player2 muda...

skrg ni rase nk kua everton plak..cuba team lain..hehe! tp syg plakkk
[/quote]

ni ada reload save game balik tak kalo kalah final? :P :P

[quote name='ahaksz28' timestamp='1292162409' post='1056334']
ni ada reload save game balik tak kalo kalah final? :P :P
[/quote]

kalo camtu..bek sapu sume cup.. :153:

[quote name='zareight' timestamp='1292179397' post='1056357']
kalo camtu..bek sapu sume cup.. :153:
[/quote]

nak saye quote post awk dlm FM2010 yang lepas? :3:

[quote name='ahaksz28' timestamp='1292202298' post='1056368']
nak saye quote post awk dlm FM2010 yang lepas? :3:
[/quote]

last year but not this year? :83: :)

btw, da nk start new season...sunderland nk jual eden hazard...aku bid jgk..lwn chelsea,real..xsangke die accept my bid..

padahal offer low dr 2 team tu..nice2...

new transfer(in) :

eden hazard
ochoa (GK)
doni (GK)

out :

beckford (req nk kuar)
howard
wright phillips
vaughan (loan)
wijnaldum (loan)

ho3...mmg sakit kewangan..pasni xbleh bli player dah..hu3...finances sgt sedikit..

Sedikit review untuk Aston Villa.

Setakat nih aku amik keputusan untuk restart semula season. Kali nih aku ikut nasihat msbmna untuk set taktikal kepada short passing. Kesannya aku memang nampak. Kalau dulu masa Januari, team aku di tangga ke-13-14 tapi kali ni aku di tangga ke-6. Setakat nih, masih menjadi masalah untuk berdepan team2 besar seperti City, Arsenal, MU. Tapi kalau Chelsea, pada pengalaman masa main sebelumnya, coach suggest guna formasi 451. Jadi bila lawan Chelsea aja aku tukar jadi 451. Memang berhasil.

Team Villa aku ni taklah kuat sangat. Pemain yang dibeli pun berbeza sikit. Coentrao aku kekalkan dan aku beli Yohan Cabaye. Murah sikit...agak minat nak dapatkan Nuri Sahin tapi kewangan tak mengizinkan. Striker masih pemain asal. Sekarang ni dipertengahan januari, aku offer Heskey untuk jual. Everton offer loan dan aku plak loan Macheda dari MU. Setakat ni baru 1 game dia main.

Bila aku start balik game ni, aku da masalah dengan Luke Young (DR). Dia nak pi kelab yang lebih besar. Dia takmau sambung kontrak dah. Rugi btoi. Jadi, sebagai persiapan untuk musim hadapan siapa yang patut aku beli untuk posisi DR? Akhir sekali, ingat nak dapatkan seorang striker yang boleh amik alih sebagai pemain utama. Yg penting finishing dia ok. Role untuk Advance Forward. Bajet season depan taktau lagi. Kalau layak ECL, banyakla duit yer. Tapi agak mustahil sebab point agak jauh untuk top 4.

Season depan, Friedel tamat kontrak. Malas nak sambung sebab dah 39 thn dah. Pi pencenlah. Aku sign keeper Marco Amelia free. taktaula baguih ke tak. Julai baru sampai. Cadangan keeper duo dari Athletico Mardid tu agak susah sebab kewangan perlu dibelanjakan pada striker. Dapat jugak Christian Benitez pada Julai.

Short passing stamina cemane?ok x? sebab selalunya main short passing ni cepat lelah.. stamina la kena kental sikit.. tu yang jadi dekat aku la

mostly kalau aku main pon short passing aku set dekat midfield dgn striker.. yang lain direct tak pon mixed.. long jarang aku pakai..

[quote name='capoi' timestamp='1292256251' post='1056438']
Sedikit review untuk Aston Villa.

Setakat nih aku amik keputusan untuk restart semula season. Kali nih aku ikut nasihat msbmna untuk set taktikal kepada short passing. Kesannya aku memang nampak. Kalau dulu masa Januari, team aku di tangga ke-13-14 tapi kali ni aku di tangga ke-6. Setakat nih, masih menjadi masalah untuk berdepan team2 besar seperti City, Arsenal, MU. Tapi kalau Chelsea, pada pengalaman masa main sebelumnya, coach suggest guna formasi 451. Jadi bila lawan Chelsea aja aku tukar jadi 451. Memang berhasil.

Team Villa aku ni taklah kuat sangat. Pemain yang dibeli pun berbeza sikit. Coentrao aku kekalkan dan aku beli Yohan Cabaye. Murah sikit...agak minat nak dapatkan Nuri Sahin tapi kewangan tak mengizinkan. Striker masih pemain asal. Sekarang ni dipertengahan januari, aku offer Heskey untuk jual. Everton offer loan dan aku plak loan Macheda dari MU. Setakat ni baru 1 game dia main.

Bila aku start balik game ni, aku da masalah dengan Luke Young (DR). Dia nak pi kelab yang lebih besar. Dia takmau sambung kontrak dah. Rugi btoi. Jadi, sebagai persiapan untuk musim hadapan siapa yang patut aku beli untuk posisi DR? Akhir sekali, ingat nak dapatkan seorang striker yang boleh amik alih sebagai pemain utama. Yg penting finishing dia ok. Role untuk Advance Forward. Bajet season depan taktau lagi. Kalau layak ECL, banyakla duit yer. Tapi agak mustahil sebab point agak jauh untuk top 4.

Season depan, Friedel tamat kontrak. Malas nak sambung sebab dah 39 thn dah. Pi pencenlah. Aku sign keeper Marco Amelia free. taktaula baguih ke tak. Julai baru sampai. Cadangan keeper duo dari Athletico Mardid tu agak susah sebab kewangan perlu dibelanjakan pada striker. Dapat jugak Christian Benitez pada Julai.
[/quote]

Aku cadang untuk lawan 'big 4' kena pandai main set piece. Contoh: Setiap kali ambil corner, aku letak Bruno Alves (DC - best heading) - Stand on Far Post. Pemain paling tinggi dalam pasukan - Challenge GK untuk kacau GK dan Bale atau Vaart (best corner taker) ambil corner. Mode: Far Post.

Hasilnya, Bruno Alves dapat jaring 7 gol dalam 21 perlawanan. 8x MOM. Semua hasil tandukan dari corner. Hohoho...

Benitez - Impak dia kejap je. 2 musim ok, musim ni tak best dah. Rasanya kalau digandingkan dengan ST yang berpengaruh dan kuat baru berguna. Benitez lebih kepada backup ST untuk assist sahaja. Kalau main satu ST memang tak guna langsung!

Cadangan pembelian:

GK
Salvatore Sigiru - Palermo
Diego Cavalieri - Cesena

DR
Joel - Valencia
Christian Maggio - Napoli

ST
Sam Vokes - Blackburn
Demba Ba - Hoffenheim
Cleo - Partizan
Fredy Montero - Seattle

wah aktif korang ngan FM11 nie
aku masih lagi ngan FM10
skang ni dah sampai season 2018
x berganjak2 lagi ke FM11 nie
sesapa leh bantu burn kan cd FM11 ni huhu :blush:

[quote name='ahaksz28' timestamp='1292293076' post='1056466']
Short passing stamina cemane?ok x? sebab selalunya main short passing ni cepat lelah.. stamina la kena kental sikit.. tu yang jadi dekat aku la

mostly kalau aku main pon short passing aku set dekat midfield dgn striker.. yang lain direct tak pon mixed.. long jarang aku pakai..
[/quote]

Aku tak pasti camna cepat lelah tu. Bagi aku after 60minit letih aku bleh accept dah. Slalunya selepas minit 60 aku tengok sapa letih aku akan sub. Sebelum ni main Liverpool guna direct pun ada yang letih jugak.

Ni sedikit photo untuk team Villa yg aku tengah main.

Ini antara pemain yang ada.
[img]http://img23.imageshack.us/img23/4193/fm2010121522043625.jpg[/img]

Yang ni plak jadual dan keputusan perlawanan terkini.
[img]http://img694.imageshack.us/img694/4256/fm2010121522020195.jpg[/img]

Dan yang ni plak kedudukan terkini selepas mencecah 30 game.
[img]http://img441.imageshack.us/img441/4330/fm2010121522021554.jpg[/img]

Target aku nak menyamai kedudukan ke-6 atau lebih baik berbanding pengurus Martin O Neil dulu. Tapi dalam diam2 aku jugak berhasrat nak qualify Champions League. Kalau dapat memang bonus. Setakat ni masih menghambat Spurs yang 1 mata di tangga ke 4. Setakat nih, antara keputusan dramatik menang 1-0 dengan Liverpool di Anfield. Mulanya Liverpool dapat penalti tapi disia-siakan oleh Agger. Last2 minit masa kecederaan Villa plak dapat penalti dan Macheda tidak mensia-siakan peluang tersebut. Menang 3-0 dengan MU manis jugakla. Tapi lebih manis kalau menang kat away.

Thakns msbmna atas cadangan pemain tu. Nanti bila dapat bajet baru, baru leh tau setakat mana aku leh berbelanja. Tang part set piece untuk corner, setelah susun pemain macam yang hang buat, nak arahkan pemain amik corner mix, far post atau camna?

Kalau berdasarkan liga, aku tengok agak sukar juga kau nak mengharungi musim akan datang.
1. Pasukan besar banyak duit, beli pemain berkualiti. Kau? Bengang je sebab duit tak cukup.
2. Kualiti pemain tak seimbang dalam setiap posisi

Dengan kedudukan tangga ke-5, jaringan 46 dan bolos 28 susah nak bersaing rebut tempat ke-4. Apatah lagi Liverpool dan Totenham boleh dikatakan pasukan yang seimbang kualiti pemainnya di semua posisi. Avarage Rating Aston Villa pun tak bagus, takde seorang pun 7.30 ke atas.

Agbonlahor, Ashley Young dan Stephen Ireland jangan jual sesekali. Tonggak utama pasukan tu.

Yang aku nampak, Aston Villa ada masalah major bahagian GK dengan DF. Sebab apa? Bolos banyak sangat! Jaring pun sedikit. Guna duit musim depan untuk 'cover' GK dengan DF dulu.

ST kena cari seorang lagi yang boleh jaring 10 dan ke atas. Kalau harap Agbonlahor seorang masak kau apabila tercedera. Dia ni jenis penyerang laju walau Finishing tak bagus macam Thierry Henry. Cuba gandingkan ST yang lain personaliti seperti Explosive ST dengan Cultured ST. Baru saling sokong-menyokong satu sama lain.

Biasanya Backroom Advice akan ada staf yang bagi cadangan untuk pembelian posisi bermasalah menjelang pasaran pemain dibuka. Tengok laporan Assistant Manager, posisi mana kena dahulukan pembelian. Scout sebelum beli. Pastikan staf kau berkualiti dahulu, senang nak buat pilihan nanti.

Cara aku: mesti ada seorang pemain dalam DF, MF dan ST dapat 3.5-4 bintang menurut laporan Assistant Manager supaya pasukan lebih seimbang.

Kalau lawan pasukan besar seperti Barcelona, Real Madrid, Bayern Munich, Chelsea; terus marking tight, close down always, tackling hard dan show weaker foot kat pemain yang jaring dan assist banyak. Terbaru aku menang dengan Arsenal 3-1, Liverpool 3-2 dengan Barcelona 4-1. Rekod pertemuan 4 kali dengan Barcelona, 3 menang dan 1 seri...hahaha...menjadi jugalah taktik ni.

Pasal set-piece tu kena godek-godek sendiri. Lepas Bruno Alves selalu buat gol dari corner terus pemain lawan mark dia 2 orang waktu aku ambil corner. Kadang-kadang taktik menjadi sedap la...huhu... Edited by msbmna

Akhirnya tamat musim pertama aku dengan Villa yang kesudahannya hanya mampu di tempat ke 5. Memang betul kata msbmna, susah jugak aku nak g ECL. Semasa 2 game terakhir tu, aku memang dah di tempat ke-4. Tapi tak dapat bertahan sebab kena lawan team kuat untuk 2 game last. Everton kat away dan City home. Kalah 3-0 dengan everton dan seri 2-2 dengan City walaupun dah lead 2-0. Perthanan aku perlu dimantapkan lagi.

Kedudukan akhir musim
Chelsea (90), MU (79), Arsenal (77), Spurs (70) dan Villa (68)

Pencapaian lain :-

League Cup (Sangkut kat pusingan ke-3 kot dengan Birmingham-kalah penalti dalam perlawan yang keeper lawan jd MOM)
FA Cup (Kalah semi-final dengan Chelsea 1-0..Kelemahan serangan dan keletihan pemain jadi punca..masa tu pun kena lawan suku akhir Europa Cup)
Europa Cup (Kalah agregat 4-2 dengan atletico Madrid. Mula game away dah lead 2-1 tapi kelemahan pertahanan menyebabkan kalah 3-2 dan permainan di tempat sendiri kalah 1-0 akibat salah percaturan. Bermain attacking menyebabkan bolos counter attack)

Sekarang dah masuk musim baru. Board bagi 38juta pound untuk pembelian baru. carew bakal dijual 2 juta. Posisi GK,DR,DC dan striker menjadi keutamaan. Dengan bajet 38 juta, korang rasa cukup tak untuk kuatkan posisi tersebut?

Aku jumpa 1 striker. Levan Mchedlidze..atrribute macam bagus. ROle apa sesuai untuk dia ni. Aku mungkin berjaya beli dia. Edited by capoi

kalau kat FM10
antara pemain murah dan berbaloi utk di beli

DR - Raul (pemain muda dari brazil)
DL - Joe Matock (pemain inggeris dari kelab spurs kalo x silap)

Setakat nih pembelian GK - Sirigu susah dapat. Handanovic bleh dapat tp Sirigu macam laagi bagus. DR dah beli Marco Motta 10m (Aku rasa macam silap offer harga-tak berani nak re-bid). Nak beli DC sakho tapi failed medical. Nak beli SC Levan Mchedildze permit tak lulus. Aku bakal mendapatkan striker Eduardo.

Aku kalau main game ni..kalau dah tercapai target yang aku nak, memang dah jadi boring n malas nak continue. Sebelumni dengan Liverpool walaupun tak cemerlang sangat, bila dapat jer champion season ke-2 terus jadi malas nak men. Sebab aku punya target memang nak champion ja. Champion League belum merasa main sebab season ke-3 baru bleh main.

Terkini Aston Villa dah masuk season ke-2. Cuma dapat update pemain keluar masuk.

Pemain masuk :-
GK - Carlos Kameni (Keeper Senegal, ada release clause fee. ok kot cuma attribute handling jer kurang..) dan Marco Amelia (Free signing...back up je dia ni)
DC - Johny Evans (Tak sangka dia request transfer, rembat terus murah2) asalnya hampir dapat Shawcross juga request tapi pilih kontrak Wolves berbanding Villa and MU.
DR - Marco Motta (replacement Luke Young yang xmau sambung kontrak, tak banyak sangat aku jumpa yg lebih baik dari Luke Young. Yang ada duit plak tak mampu)
SC - Diego Tardheli (Pilih dia sebab tak berani amik risiko beli Eduardo yang banyak injured)dan Christian Benitez (Free signing..rasa tajam sikit kot striker aku kali ni)

Pemain keluar :-

SC - John Carew dan Emile Heskey (Lega juai 2 mamat nih, gaji mahai tak setimpal dengan sumbangan, tapi minta duit sebagai syarat pindah...Hampeh tak sedaq diri)
DC - James Collins (Request transfer...takpala aku dapat Evans yang lagi bagus)
GK - Brad friedel dan Brad Guzan (American duo yang tamat kontrak)
DR/L - Luke Young (tamat kontrak)

Ingat nak juai jugak Reo Coker. Tak dak yang minat nak beli dia. mental attribute saja baguih dia ni.