Jump to content
wanza

Football Manager 2011

Recommended Posts

[quote name='zareight' date='26 November 2010 - 04:21 PM' timestamp='1290759711' post='1054523']
tu la..aku pon xckup taktikal nih...

btw,friendly match menang dgn jayanya..2 game je aku bolos 1 gol..yg len menang 2/3 goal tanpa bolos..

tp td bru lpas 1st game lwn arsenal kt tempat sendri tp kalah 1-0.. sedey sungguh..camne leh kene kitai ngn team fav sndr ni..sob3..
[/quote]

tu nama dia ko tak terer.. belajar lagi.. :lol: joke3 :P

jangan percaya sangat friendly match.. tipo je tu.. saja nak tarik minat ko main lelama.. dia kasik la menang dulu.. cuba dia kasik kalah.. confirm ko tak main dah.. :lol: pon joke jugak.. :P

[quote name='ahaksz28' date='26 November 2010 - 10:47 PM' timestamp='1290782820' post='1054539']
tu nama dia ko tak terer.. belajar lagi.. :lol: joke3 :P

jangan percaya sangat friendly match.. tipo je tu.. saja nak tarik minat ko main lelama.. dia kasik la menang dulu.. cuba dia kasik kalah.. confirm ko tak main dah.. :lol: pon joke jugak.. :P
[/quote]

haha..aku mmg xterer pon manager nih..huhu..tgh cuti sem bosan2..bleh blaja slow2...btw,sejak men gune everton ni..da 9 match skrg ni..duk ranking no.6..ok la tu..ha3..target 1st season ni top 10.. ni rekod terbaik blasah team hebat..tp rekod bodo2 jea..

[IMG]http://i21.photobucket.com/albums/b261/zareight/liverlauk.jpg[/IMG]

[quote name='capoi' date='26 November 2010 - 02:57 PM' timestamp='1290754679' post='1054517']
msbmna..aku rasa hang pun layak amik jawatan kat FAM tuh. Aku berminat nak tau camna hang develop Spurs sampai camtu sekali. Aku minatnak tau formasi yang hang guna tu? Role apa yang hang bagi kat Keane? post la formasi masa main home dan away dan arahan untuk team dan individu. Aku rasa aku belum cukup ilmu lagi pasal taktikal nih. Tu yang segan nak cerita pasal team sendiri nih.
[/quote]

Aku lebih kepada komunikasi pengurus dan pemain. Jaga hati pemain, puji atau kritik ikut prestasi dan jawab soalan sidang media. Pastikan morale pemain sentiasa superb dan jangan sesekali bagi pemain poor dan very poor main dalam perlawanan. Tak semangat macam mana nak main?

Pasal taktik aku tak pakar lagi. Biasanya aku kekalkan yang sedia ada atau ubah suai taktik yang aku download dari internet. Totenham asalnya guna 4-4-2, tetapi berdasarkan laporan penolong pasukan aku banyak pemain tengah MC. Jadi, aku ubah jadi 4-3-1-2.

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/4-3-1-2totenham.jpg[/IMG][/center]

[center]Taktik pasukan aku walau di tempat sendiri mahupun lawan[/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/teaminstruction.jpg[/IMG][/center]

[center]Arahan untuk tindakan pasukan secara keseluruhan[/center]

Kalau nak diikutkan aku ada 2 pemain targetman (defoe dan crouch) dan 2 playmaker (luka modric dan vaart), tetapi tak guna sangat. Kalau terdesak masih tak gol juga baru guna.

Off topic:

Pasal FAM tu bukan tak profesional. Tetapi kepemimpinan atasan FAM sendiri bukan ahli dalam bidang itu. Sekadar minat dan ada duit sahaja tak cukup kalau tiada ilmu. Aku pernah pergi FAM dalam satu lawatan pengurusan badan-badan sukan seperti SSBJ, Pesuruhjaya Pendaftar Sukan, MSN, FAM dan beberapa lagi. Sempat juga bergambar dengan Rajagopal dan pijak padang latihan pasukan kebangsaan. Memang menarik! Kebetulan aku dapat jawab soalan kuiz hari tu dan diberi 2 tiket pertandingan akhir Piala Malaysia...huhu...

Persoalan aku:
1. Tahu tak siapa yang cungkin bakat-bakat pemain muda Bayern Munich dan mewakili Jerman Piala Dunia sebelum ini seperti Thomas Muller? Jurulatih Cina dari Malaysia (lupa nama dia). Dia jadi jurulatih akademi remaja Bayern Munich waktu tu. Kenapa FAM boleh tak sedar kewujudan jurulatih ini?

2. Pemain bola muda Malaysia (sekolah rendah) untuk Piala Danone boleh mengalahkan bakat dari negara seperti Perancis dan Jepun. Bila dah besar, ke mana hilangnya mereka? Bukan pemain Malaysia tak bagus tetapi sistem kita yang bercelaru sampai pemain barat datang sini pun pelik. Kita mensia-siakan bakat yang ada.

3. Terus terang aku tak suka tengok bola sepak Malaysia. Bukan bermakna tak sokong dan tak patriotik. Tetapi isu yang tak logik menjadi polemik antara persatuan dan kelab seperti isu pemain import, stadium tak penuh dan sebagainya. Kejap jadi, kejap tak jadi macam tak ada pendirian. Main bagus ramai la datang stadium. Pengurusan tak pandai macam Peter Kenyon membuat publisiti dan tarik penajaan. Pemain langsung tak profesional walaupun nama pemain profesional. Boleh pula kerja di sektor lain selain bermain bola. Tolonglah, tak pernah aku tengok Rooney atau Torres kerja bank lepas latihan. Hahaha...

4. Pasukan dalam negara tak konsisten langsung. Lepas menang piala, tunggulah 2-3 tahun. Terus kalah dan merosot prestasi. Timbul isu pemain mogok tak dapat gaji. Contoh pasukan Perak, terkejut aku ada seorang ahli politik ternama juga menjaga kewangan persatuan bola negeri walaupun bukan asal negeri ni. Lawak, lawak...Patutlah Pesuruhjaya Pendaftar Sukan semasa kami datang melawat beritahu konflik dalam kelab sukan banyak disebabkan nak rebut jawatan dan dapat elaun free. Adalah seorang bekas menteri tu pegang sampai 5 jawatan presiden persatuan sukan yang berbeza...layak atau apa?

Banyak lagi isu...cukuplah setakat ini. Aku tak layak masuk FAM, cukuplah main FM2011. Susah-susah suruh je jurulatih kita main FM ni pandai ke tidak. Jangan tak tahu, ada beberapa kelab eropah menggunakan FM sebagai percubaan untuk membeli pemain dalam kelab.

Satu lagi benda menarik yang baru aku perasan, susunan set piece dalam bentuk grafik. Sangat membantu kalau baru nak berjinak-jinak dengan FM2011. Boleh godek-godek sendiri dan bereksperimentasi.

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/freekickattack.jpg[/IMG]

Susunan sepakan percuma semasa menyerang, aku lebih cenderung buat tetapan best header dari kiri atau kanan. Lepas tu letak pemain yang heading atas 15 depan penjaga gol dan kawasan penalti kotak 6 kaki. Peratusan nak tanduk dan gol sangat tinggi.[/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/freekickdefence.jpg[/IMG]

Ini susunan bertahan sewaktu lawan ambil sepakan percuma. Letak benteng pertahanan, GK far post dan mark pemain lawan.[/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/cornerattack.jpg[/IMG]

Sama juga seperti di atas. Letak sahaja best header, letak pertahanan tengah (heading atas 15) dekat gol. Aku suka letak pemain Longshot 15+ depan kotak penalti untuk cuba dari jauh.[/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/cornerdefence.jpg[/IMG]

Bertahan waktu lawan ambil corner. ST letak stay forward seorang untuk serang balas lawan.[/center] Edited by msbmna

BENTUK PASUKAN IDEAL

1. Pemilihan staf. Tak payah susah-susah, pilih staf terbaik untuk buat kerja. Tengok di boardroom berapa staff yang dibenarkan oleh lembaga pengarah.

Assistant Manager: 15+ Judging Player Ability, Motivating, Tactical Knowledge dan Working with youngster.

- Kita dapat kenal pasti pemain pasukan dengan baik dari pengamatan penolong
- beri motivasi kepada pemain sebelum, semasa dan selepas perlawanan dgn ask assistant manager
- tentukan pemain untuk pasukan dengan Selection > ask to pick
- suruh jaga pasukan bawah 18 tahun

Scout: 15+ Judging Player Ability, Judging Player Potential, Determination, Adaptability, Tactivcal Knowledge

- kenal kemampuan pemain semasa
- dapat cari pemain berpotensi
- jenis tak malas dan putus asa
- senang cari bakat baharu dan masuk negara yang berlainan dengan asal dia
- buat pemantauan dan laporan kelemahan pasukan lawan

Physio : 15+ Physiotherapy, motivating

- boleh merawat pemain sakit
- beri semangat kepada pemain cedera

Coach: pilih ikut jenis latihan

Strenght dan Arobic - 15+ fitness
GK Shot stopping dan Handling - 15+ Goalkeeper
Tactics - 15+ mental, tactical
Ball control - 15+ technical, defending
Defending - 15+ defending, tactical
Attacking - 15+ attacking, tactical
Shooting - 15+ technical, attacking Edited by msbmna

maaf kawan2 kalo aku tnya soklan noob..

besenye ade 1week free transfer kan..camne nk find player nk free transfer? puas aku godek2 + gugel..xjmpe cara die..adesh!

Thanks msbmna..

Sedikit cerita aku dengan Liverpool untuk musim pertama...aku guna formasi standard 442. Taktikal aku agak berubah2 bergantung pada team yang aku nak lawan. Kalau masa pre-match meeting ada bagi info tentang team lawan, aku cuba untuk adapt dalam match tu. Contohnya, dari segi tempo dan width. Lepastu tengok plak keadaan padang pendek, panjang, lebar or sempit. Philosophy selalunya control kalau main tempat sendiri dan standard kalau main tempat lawan. Kalau lawan team yg top 4, aku specifikkan man marking untuk defend tengah aku. Selalu kalau lawan City atau Chelsea, Tevez dengan Drogba akan bermaharajalela, tetapi dengan man mark ni aku dah mula bleh mengurangkan ancaman pemain star camni. Tetapi hasil masih tak seberapa untuk season 1 di mana aku di tempat ke 5. Pada januari, aku sign Adriaanno tetapi aku tercari2 role yang sesuai untuk dia. Jadi lambatlah dia menyinar. Nasib aku agak baik sebab masih menang 2 cup iaitu League Cup dan FA Cup. Mujur aku lawan team yang bukan dari class elite.

Season ke-2 aku bawa masuk Cassano dan Babacar. Masih mencabar kejuaraan tetapi dan out dari League Cup dan FA Cup. Sekarang aku cuba ekperimen taktik asal Liverpool iaitu 4231. Sikit yang aku bleh rumuskan, kalau lawan teaam yang kuat, agak susah nak jaringkan gol. Tetapi masih berkesan dengan team lemah. Bagi aku, untuk lawan team yang kuat, aku perlu formasi yang menggunakan 2 striker. Ok..setakat tu dulu...nanti kalau ada input baru aku akan tambah. Bila baca posting msbmna, macam terasa baca tutorial plak. keep it up!!!

hoho..latest result, aku di ranking ke 4.. chelsea turun ke -5.. baru2 ni baru lepas kalahkan chelsea kt away.. xbyk.. 1-0..
cukup membanggakan aku... tgl manu n mancity je blum lg lawan utk team2 kuat.. spurs pon da kalahkan jgk..

aku guna 4-4-2..dr segi permainan,aku bese men control..if lawan2 team2 bwh/sama taraf,aku suke main corak menyerang..

btw,yg xbest team ni, die xmsuk UCL lg..so, nk bli player yg bgus2 mmg xd sape nk masuk.. T_T pastu kewangan terhad.. xleh bermaharaja lela.. sob3..

dlm liga aku,mancity/spurs duk bwh..lebih dr no.10..spurs no 16 kot..xtaw pasai pe noob sgt..

west ham yg lembik2 tu no.6 skrg..mmg on form gile...

Maaf lambat balas, baru balik dari Manjung hantar sepupu bertunang. Baru balik rumah.

[quote name='zareight' date='27 November 2010 - 05:09 PM' timestamp='1290848994' post='1054604']
maaf kawan2 kalo aku tnya soklan noob..

besenye ade 1week free transfer kan..camne nk find player nk free transfer? puas aku godek2 + gugel..xjmpe cara die..adesh!
[/quote]

Takdenya soalan noob...hehehe...

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/belipemain.jpg[/IMG][/center]

Ini cara pembelian aku la...

1. Permain percuma: letak Contract status expired atau unattached
2. Nak rampas pemain star secara percuma. Menjelang pertengahan musim, biasanya awal Januari, letak Expiring (6 months). Tengok mana-mana pemain yang ok, terus assign a contract. Maknanya, hang tak payah bayar kepada kelab untuk pemain tersebut. Klausa pemain yang baki kontraknya sudah tinggal 6 bulan dibenarkan terus tawar kontrak dan dikira sebagai pembelian percuma...hehehe...pastikan jangan letak dalam shortlist, subscibe berita pasal pemain je. Sampai masa, terus sambar.

[quote name='capoi' date='27 November 2010 - 11:09 PM' timestamp='1290870568' post='1054627']
Thanks msbmna..

Sedikit cerita aku dengan Liverpool untuk musim pertama...aku guna formasi standard 442. Taktikal aku agak berubah2 bergantung pada team yang aku nak lawan. Kalau masa pre-match meeting ada bagi info tentang team lawan, aku cuba untuk adapt dalam match tu. Contohnya, dari segi tempo dan width. Lepastu tengok plak keadaan padang pendek, panjang, lebar or sempit. Philosophy selalunya control kalau main tempat sendiri dan standard kalau main tempat lawan. Kalau lawan team yg top 4, aku specifikkan man marking untuk defend tengah aku. Selalu kalau lawan City atau Chelsea, Tevez dengan Drogba akan bermaharajalela, tetapi dengan man mark ni aku dah mula bleh mengurangkan ancaman pemain star camni. Tetapi hasil masih tak seberapa untuk season 1 di mana aku di tempat ke 5. Pada januari, aku sign Adriaanno tetapi aku tercari2 role yang sesuai untuk dia. Jadi lambatlah dia menyinar. Nasib aku agak baik sebab masih menang 2 cup iaitu League Cup dan FA Cup. Mujur aku lawan team yang bukan dari class elite.

Season ke-2 aku bawa masuk Cassano dan Babacar. Masih mencabar kejuaraan tetapi dan out dari League Cup dan FA Cup. Sekarang aku cuba ekperimen taktik asal Liverpool iaitu 4231. Sikit yang aku bleh rumuskan, kalau lawan teaam yang kuat, agak susah nak jaringkan gol. Tetapi masih berkesan dengan team lemah. Bagi aku, untuk lawan team yang kuat, aku perlu formasi yang menggunakan 2 striker. Ok..setakat tu dulu...nanti kalau ada input baru aku akan tambah. Bila baca posting msbmna, macam terasa baca tutorial plak. keep it up!!!
[/quote]

Hoho...report scout Babacar berapa bintang?

Kalau League Cup dengan FA Cup kena rotate dengan pemain muda berpotensi. Maksudnya walaupun ability 1 bintang tetapi pontential atas 3.5 bintang. Jangan paksa pemain yang sama main sepanjang masa. Pengalaman pasukan aku main seminggu 3x dengan selang setiap 3 hari memang teruk. Habis fittness dengan morale pemain. Potensi nak cedera pun tinggi.

Pastikan fitness pemain atas 96% untuk main. Ini pun belum menjamin lagi, tengok pula kat atrributes, selection details, fitness pemain. Kalau tired, tukar orang lain.

Boleh juga rancang pemain mana yang perlu main kalau perlawanan sampai 3x seminggu. Lawan lemah, letak pemain muda supaya dapat pengalaman. Biasanya, aku ganti 2 pemain muda di berlainan posisi, contoh 1 kat defence, 1 lagi kat midfield. Nanti senior akan bantu junior mengharungi tekanan dalam perlawanan.

Aku paling benci masuk UEFA, sebulan perlawanan pasukan kita jadi 7-8 perlawanan campur EPL dan piala domestik. Pemain pun ramai cedera, jenuh cover setiap posisi.

[quote name='zareight' date='28 November 2010 - 01:22 PM' timestamp='1290921731' post='1054666']
hoho..latest result, aku di ranking ke 4.. chelsea turun ke -5.. baru2 ni baru lepas kalahkan chelsea kt away.. xbyk.. 1-0..
cukup membanggakan aku... tgl manu n mancity je blum lg lawan utk team2 kuat.. spurs pon da kalahkan jgk..

aku guna 4-4-2..dr segi permainan,aku bese men control..if lawan2 team2 bwh/sama taraf,aku suke main corak menyerang..

btw,yg xbest team ni, die xmsuk UCL lg..so, nk bli player yg bgus2 mmg xd sape nk masuk.. T_T pastu kewangan terhad.. xleh bermaharaja lela.. sob3..

dlm liga aku,mancity/spurs duk bwh..lebih dr no.10..spurs no 16 kot..xtaw pasai pe noob sgt..

west ham yg lembik2 tu no.6 skrg..mmg on form gile...
[/quote]

Duit sikit jual pemain star sorang, cover dengan pemain muda yang bagus (potential atas 3.5 bintang). Contoh jual Cahill ke, Rodwell tu jangan...aset masa depan. Satu lagi buat pinjaman dari Barcelona, Manchester sebab pemain muda depa bagus2.

Everton ada banyak pemain muda berpotensi, usha kat reserves dengan u-18. Tengok je report potential atas 3 bintang terus masuk first team.

thanks msbmna..nti aku try cari player yg expired..hoho! rodwell mancity offer aritu ak deny...ak tgh nk jual pienaar..

btw,aku ade 1 prob yg mentensenkan otak! asal main je crash dump? arini je dkt 6x dah...buat mood nk ilang je men fm ni.. T_T helpp!!

Sekarang bulan Mac. Baru menang League Cup dengan Man City 1-0. Pertahanan City main jahat, habis pemain aku dari striker sampai defense kena terjahan keras. Terpaksa 3x tukar pemain sebab injured. Sengal. Nasib baik Cristian Benitez jaring waktu minit ke-22.

Persaingan EPL semakin terbuka. 5 pasukan teratas berebut takhta juara; MU (56 mata daripada 28 perlawanan), Totenham (55/27), Liverpool (52/28), Chelsea (51/28) dan Everton (50/28).

Kalau tidak aku dah boleh mendahului no.1, tapi terkalah dengan Liverpool 0-1 sebab Bale dengan Bassong salah percaturan. Rugi, rugi...

Sekarang ada peluang untuk di depan 2 mata sebab belum lawan Blackburn lagi. Mengharapkan kemenangan besar kerana Blackburn di tangga ke-18. Di sidang media nanti tak boleh keluar kenyataan berunsur riak, nanti pemain buat lebih kurang, over-confident...hehehe...

Anugerah Februari
- Pengurus kedua terbaik
- Robbie Keane - pemain ketiga terbaik
- Eden Hazard - pemain muda ketiga terbaik

Statistik gol:
- Defoe: 22 gol daripada 37 perlawanan
- Keane: 21 gol daripada 37 perlawanan
- Lukaku: 10 gol daripada 15 perlawanan

Statistik membantu
- Luka Modric: 12x (cedera 3 bulan)
- Bale: 11x
- Vaart: 11x (cedera 2 bulan)
- dos Santos: 10x

[quote name='zareight' date='28 November 2010 - 09:01 PM' timestamp='1290949313' post='1054695']
thanks msbmna..nti aku try cari player yg expired..hoho! rodwell mancity offer aritu ak deny...ak tgh nk jual pienaar..

btw,aku ade 1 prob yg mentensenkan otak! asal main je crash dump? arini je dkt 6x dah...buat mood nk ilang je men fm ni.. T_T helpp!!
[/quote]

Aku ok je...takkan ram ko tak cukup? Atau masalah kad grafik?

Cuba loan Sandro atau dos Santos dari Totenham, ok juga untuk cover tengah.

Wah..tu dah kira kalah Harry Redknapp tuh..

Defoe dengan Keane apa role yang hang bagi kat depa? Aku ilang mood jugak nak main ni. Semalam pulun sampai 1.30 pagi tetapi crash plak. Bab nak men semula tu yang tension tuh. Dahla kena lawan team kuat2 plak.

Defoe - poacer
Keane - advance forward

Sekali seri plak dengan Blackburn. Palacios terjaring gol sendiri. Sekarang dah sama mata dengan MU tapi aku lebih jaringan. Sekarang Totenham no. 1. :3:

Lepas ni lawan Arsenal pula dalam keadaan jadual yang padat gila babi. Nasib baik morale pemain superb lagi. :wacko:

xtaw..bkn masalah grafik kad kot..sbb aku men modern warfare relek je...cabal on9 pon ok..tensen aku..da patch,copy [biskut tawar] byk kali still same.. T_T

aku bru je loan sanogo dr man u..sbb yakubu injured 4bln..harap2 ade bekap striker..pienaar slmt dah tinggal everton..

skrg tgh cari pengganti striker/amf.. sape2 yg ok eh?ade cdgn x?

p/s : aku bru dpt ben khalifa..da syok2 dpt.. crash!! dah la aku da uninstall+ install bru..arghhh!!! Edited by zareight

[quote name='msbmna' date='28 November 2010 - 09:55 PM' timestamp='1290948950' post='1054692']
Hoho...report scout Babacar berapa bintang?
[/quote]

Aku dah tak ingat berapa bintang. Masa nak beli tu, aku pun consider jgk nak amik Lukaku tapi terpaksa pilih salah satu. Babacar mahai dari Lukaku. Tapi sekarang coach dah bagi report untuk babacar 4 bintang. Lepasni nak cari wide midfielder yang star sikit. Dok target Modric. Sebelum ni dah unhappy dgn spurs...masa Spurs offer nak juai aku plak takdak duit.

Rangkuman season ke-2 aku..dapat jadi juara BPL tapi yang lain semua kantoi. Tengah consider nak main team lain plak kaalu rajin. Aku main manager ni yang malasnya tang part nak start musim pertama. banyak menda nak kena buat dari training sampai ke jual beli.

kaco la crash ni!

btw,skrg aku di ranking no.2... ad lg 10match..man u 1st= 66, everton(aku) =61, arsenal 60, chelsea=55...huhu! sengit...

ramai player everton ni tua2..kne get ready cari player baru... so far nk kalahkan chelsea,spurs,man city xd masalh..cume manu n arsenal agk susah..taktikal dorg power2...hu3..

p/s : kesabaran ku semakin memuncak... tgh mng 6-1,xsmpt save,die crash..wargh..!!T_T Edited by zareight

[center][b]RUMUSAN BERITA TOTENHAM AKHIR MUSIM 2010/2011[/b][/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/transfer.jpg[/IMG]

Berikut merupakan perpindahan Totenham sepanjang musim 2010/2011.

Benitez diisytiharkan sebagai pembelian paling berbaloi musim tersebut. [/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/1liga.jpg[/IMG]

Menjuarai liga kali ketiga setelah 50 tahun menunggu.

Hujung musim penuh dramatik. Totenham, MU dan Liverpool bersaing rapat.

Akhirnya, Liverpool terlepas saingan kerana tidak konsisten dan MU disingkirkan oleh Totenham menjelang perlawanan keempat terakhir sebelum tamatnya musim.[/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/treble.jpg[/IMG]

Selepas mengesahkan status sebagai juara liga dengan mengalahkan Stoke 2-0, Totenham memenangi pula Piala UEFA 3 hari kemudian dengan 2-0 melawan Sampdoria.

Ini bermakna Totenham memenangi Treble! Juara EPL, Piala Liga dan UEFA.[/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/bestmanager.jpg[/IMG]

Aku berjaya memenangi status pengurus terbaik musim 2010/2011.

Ancelloti dipecat serta-merta oleh Abrahimovic...bakal menjadi realiti selepas ini...hahaha... [/center]

[center][IMG]http://i1081.photobucket.com/albums/j359/msbmna/info.jpg[/IMG]

Termasuk dalam senarai Favored Person Totenham kat Information.

Target lepas ni: Icon kelab. Nak masuk kategori Legend susah skit.. [/center]

[center][b]MUSIM 2011/2012[/b][/center]

Baru masuk musim baru. Kewangan kelab agak ketat untuk raih keuntungan semula. Belanjawan cuma Euro 6M sahaja. Terpaksa menumpukan kepada pembelian pemain muda yang berpotensi dan staf yang bagus. Rombakan staf secara besar-besaran.

Pemain muda baru beli:
- Petrucci - AMC - percuma - pelik MU buang dia, antara bakat muda yang baik
- Butland - GK - Birmingham - 1.8M - dibanding media sebagai Ben Foster. Bakal pengganti Gomes yang sudah cecah 31 tahun. GK kalau tua pun masih hebat lagi spt van der Sar, Buffon
- Pogba - MC - MU - 550k - pelik sebab MU nak jual seorang pemain yang bagus. Beli sebab murah sangat.
- Brunetti - DM - Torino - 1.2M - cadangan scout, katanya sehebat Huddlestone. Baru 16 tahun.

Perlawanan:
- menang Charity Shield, 2-0 lawan Wigan.
- menang EURO Super Cup, 2-0 lawan Barcelona.

Lepas ni terpaksa bersiap sedia dengan penggiliran pemain menjelang pertengahan musim yang sibuk dengan perlawanan.

Wah..msbmna..musim pertama dah terus Champion. Tahniah. Lepasni conquer ECL plakla. Aku dah stop main Liverpool sebab aku rasa tak puas hati dengan beberapa sebab antaranya membeli pemain yang kurang perform.

Aku skrg main Aston Villa. Nak cuba develop jugak. Minta cadangan bagi posisi yang aku nak perkuatkan. Kalau boleh top priority, aku nak left back, 2nd pemain midfield tengah (sebolehnya nak bagi 1st team) dan kalau ada duit lebih nak 1 striker muda. Left back target Coentrao, Midfield (Tak tau lagi) dan striker (Lukaku). Coentrao tengah bid blom tau berapa juta kena belanja. Bajet yang ada 16.9juta (Matawang pound sterling). Agak tight jugak ni. Sementara waktu pembelian ikut priority macam aku taip tuh.

Cadangan pertahanan kiri (based profile evra):
- Taye Taiwo
- Michael Lumb
- Andreas Beck: kena train position DL dulu, boleh cover kiri-kanan
- Pablo Almero

Cadangan midfield tengah (hasil scout aku):

4.5 bintang
- Moussa Sissoko

4 bintang
- Nuri Sahin
- Arturo Vidal

3.5 bintang
- Gylfi Sigurosson
- Stephan El Shaarawy
- Efrain Juarez
- Miguel Veloso
- David Silva
- Stevan Jovetic
- Yohan Cabaye
- Zdravko Kuzmanovic
- Jack Rodwell

Striker (hasil carian scout aku):

4.5 bintang
- Edin Dzeko

4 bintang
- Nassim Ben Khalifa
- Luis Suarez

3.5 bintang
- Mahatma Otoo
- Son Heung-Min
- Kevin Gameiro
- Maxime Lestienne
- Mauro Zarate
- Alberto Paloschi
- Demba Ba

wah..bgus2..btw aku da berjaya abeskan season 1..nti aku post screenshot..hehe~! no.1 = manu, 2 = arsenal, 3 = everton(aku), 4 = chelsea, 5 =liverpool..

nassim ben khalifa da berjaya dpt..stakat ni mmg perform..aku loan sanogo dr manu.. bila gandingkan dua2 ni,mmg mantop..kesian yakubu,beckford and saha.. aku rase nk let go saha..sbb cm xberfungsi.. lgpon striker muda, vaughan still ada dalam reserve squad..

bgus ko kasi nama player2 bek kiri..sbb aku perlukan bekap utk baines...nti pasni boleh la search... aku da try suarez b4 try khalifa tp kene rejek..hu3... edin dzeko mmg top..aku pnh gune masa fm2010..mmg top scorer aku kat arsenal...skrg ni bru end season,so, tgh scout+cari player baru..

cahill dlm team aku x form..ad ura2 nk jual utk dptkan dana... center aku cukup utk fellaini,rodgwell..osman pon bgus jgk.. mslh terakhir adalah pertanan..sbb majoriti player suma dah tua2...

hoho..dah lama tak main game ni...last aku main game CM, FM takde lagi :D...
aku termain pulak, memang culture shock jugak dengan dia punya fungsi...lain bebenor

tapi untuk testing, aku ambik team paling power sepanjang zaman---> Liverpool
nampaknya cara buat tactic da ubah abis...lagi senang sebab banyak info(dan susah sebab banyak benda nak ambik kira)...
oleh kerana aku ambik liverpool, aku ikut tactic rafa(i.e 4-2-3-1) dan bina tactic around Gerrard and Torres...semua orang support 2 mamat ni(nadi liverpool)...

aku guna fluid dan control...
GK - sweeper keeper/defend(reina layak amik role ni :D)
CB kanan - stopper/defend
CB kiri - cover/defend
FB kanan/kiri - wingback/auto
MC kanan - ball winner/defend
MC kiri - box2box mid/support
wing kanan - inside forward/support
amc - attacking mid/attack
wing kiri - winger/support
ST - poacher/attack
pastu tweak untuk certain2 player macam aku buang longshot utk wing kanan pasal kuyt/maxi tak power longshot, etc

1st team:

[code]
torres
babel gerrard kuyt
meireles lucas
contrao skrtel agger glen
reina[/code]

aku tak beli player sangat, sebab dah banyak player kecuali FB kiri...pastu ambik new asst. manager/coach/psyio...sammy lee punya attribute hampeh sangat :D
so far, ok lagi...duduk no. 2 liga...panjang lagi musim...kat match preparation tu, semua masih accomplished je...nak tunggu semua serasi dulu dengan tactic tengok apa jadi
lepas abis 1 musim..terlingkup kut :D Edited by betik

sempena season bru...

player2 yg baru aku dpt..

[b]iker muniain[/b] [color="#FF0000"](aku suggest sgt player ni..aku letak die 1st team..bkn u21..sbb die main mmg form gile...season 2011/2012 ni xpnh kalah lg...da men dlm 8games dah...)[/color]
emanuelson
havard nordtveit
alan patrick

korg try la search player ni..3- 4.5 stars..hehe~

formation terbaru aku gune 4-1-3-2 Edited by zareight

Dah senyap ke topik ni? Just review sikit pasal team Aston Villa yang aku main ni.

Memang tengah sakit kepala pikir camana nak develop Villa nih. Board expect aku dapat achieve top half aja. Sesapa boleh bantu taktik apa sesuai dengan Villa nih. Sekarang dah dalam bulan januari dah.

Antara player yang aku sign cuma 3 iaitu:-

Fabio Coentrao (Left Back/AML) Attribute bagus tapi macam tak menjadi saja (Masalah morale tak tinggi)
Arturo Vidal (DMC/MC) Pemain yang aku puas hati (Tapi selalu kutip kad kuning)
Christian Benitez (Striker murah tapi berguna)

Pemain sediada :-

Keeper (Brad Friedel-39thn, Guzan)
DL (Warnock)
DC (Cuelar, Dunne, Collins, Curtis)
DR (Beye, Luke Young)
ML (Downing, Bannan)
MR (Albrighton, Ashley Young)
DMC (Petrov, Reo coker)
MC (Sidwell - dah jual)
AMC Stephen Ireland
Striker (Agbonlahor, Heskey, Carew dan Delfuneso)

Formasi yang digunakan 4-4-2 dan 4-3-1-2.

Line Up pilihan
Briedel
L.Young Cuelar dunne Warnock/Coentrao
A.Young Ireland/Vidal Petrov/Vidal/Coker Coentrao/Downing
Benitez/Agbonlahor Heskey

Secara ringkasnya, line-up yang ada ni hasil report dari assistant kata midfield yang paling lemah. Tapi aku tak rasa camtu. Mungkin season ke-2 aku kena dapatkan sorang lagi MC yang bagus. Defend bagus jugak terutama Cuelar yang banyak kali jugak MOM. Dunne pun ok.

kedudukan terkini dalam liga ke -13. Malu betil aku nak review. Teruk gila. Masalah utama striker yang ada penyudah tak tajam. Agbonlahor terutamanya sangat bengong nak buat gol. 1-1 dengan keper pun sepak ke bulan. Heskey boleh tahan jugakla. Carew tak on form dan injud lama. Hasil kelemahan serangan yang amat ketara ni menyebabkan team aku tak menang 8 game berturut2. Walaupun ada game yang aku dominate, tapi kalah jugak. Striker aku bagi role targetman untuk Heskey, Advance forward utk Benitez dan Agbonlahor.

Macam2 cara aku cuba untuk fix benda ni. Agbonlahor kalau aku letak Poacher, macam nak drible sampai ke dalam gol pun ada. Last2 sangkut defend. Aku perasan benda ni bila ada post match, manager team lain ada tegur cara permainan team aku yang seolah2 nak bawa bola ke dalam gol. Depa komen team aku akan lagi bagus kalau shoot ja peluang yang ada. Aku cuba fix benda ni dengan set team more discpline dekat creativity...tapi macam tak berhasil.

Masalah lain untuk Villa ni, wage budget agak terhad. Masalah akan timbul untuk menawar kontrak pada pemain yang nak dibeli atau yang nak tamat kontrak. Aku cuba untuk jual Carew tapi tak siapa nak. Ashley Young main tak konsisten. Tak setaraf status dia dkt kelab.

Jika ada sebarang cadangan untuk memperbaiki team ni dialu2alukan. Target aku sekarang nak dapat top half dan kalau boleh dapat kedudukan 7-8.

Berhenti kejap, bosan asyik main benda yang sama...huhu...

- Belanjawan ketat tak ada masalah, buat pinjaman pemain muda dan sain pemain percuma yang bagus.

Fabio Coentrao - Bagus untuk LB dan AML. Pastikan setiap aspek training atas daripada 3. Puji la skit pemain tu kalau main bagus, pemain baru pindah kadang-kadang lambat blend dengan pasukan. Faktor bahasa pun mempengaruhi juga. Nak cepat belajar BI cari jurulatih yang boleh cakap Portugis atau tanya dia staff yang dia minat.

Arturo Vidal memang selalu dapat kad kuning. Cuba tengok pofil dia; Aggresion 19, Bravery 18 - mesti kerja nak bentes je kaki orang :3: Rehatkan dia kalau lawan pasukan kecil 3 hari sebelum pasukan besar.

- Aku cadangkan hang beli GK baru seperti David de Gea, Sergio Asenjo, Matej Delac atau Salvatore Sigiru. Brad Friedel tu skil je bagus, faktor fizikal macam nak mampus. Kalau Accelaration dengan Pace bawah 10, macam mana nak kejar ST lawan. Tak larat dan cepat penat...hehehe...

- Biasanya pemain umur 30 tahun dan ke atas aku akan sambung kontrak kalau Accelaration dengan Pace tak jatuh sampai bawah 10.

- Pasal taktik yang kau guna, aku galakkan passing buat short je sebab tak ramai pemain kau yang Passing atas 15

- ST tak perfome kena beli Midfield yang kreatif dan boleh jaring gol dari jarak jauh. Beli: Yohan Cabaye atau Gylfi Sigurosson