Jump to content
Sign in to follow this  
keypo

Harap Boleh Bagi Pandangan

Recommended Posts

hallo semua

saya bekerja di klinik kesihatan di ipoh perak , dipendek cerita ... satu hari tu saya pergi memohon cuti berikutan kereta saya rosak pada ketua jabatan saya di klinik kesihatan tersebut..dan kemudian nya saya diarahkan mencari penganti untuk saya bercuti pada hari tersebut ..dan saya pon tarik lah seorang kawan saya untuk jadi penganti ..
selepas itu secara tiba tiba sahaja ketua jabatan saya mengarahkan saya ke bilik sebelah , dengan perasaan amarahnya yang meluap luap telah menunjukkan penumbuk kearah muka saya ..hampir hampir dah penumbuk tersebut menyinggah ke muka saya
saya fikir kejadian kejadian seperti ini selalu sangat berulang ulang ..pernah terjadi ketua jabatan tersebut meletakkan lengannya ke leher saya tapi tidaklah sampai tercekik , pernah beberapa kali menendang sampah ke arah saya ...
saya pun terfikir jugak , apa kesalahan saya menyebabkan dia berkelakuan begitu . ..baru 4 tahun bertukar di klinik kesihatan tersebut ..
jadi ..saya ingin tanya pendapat pendapat korang tentang kes semacam ini .. saya hari hari duk fikir perkara yang sama sampai pening saya buatnya .. tak tahu jalan penyelesaian nya ..
harap korang semua dapat memberikan idea dan juga pandangan yang bernas agar perkara seperti yang saya alami tidak akan berulang lagi ..dan apakah jalan yang sepatutnya saya lakukan untuk menyelesaikan perkara ini ...
saya sudahi dengan ucapan terima kasih .. Edited by keypo

1. ketua jabatan ko tu mental
2. buat laporan pada pihak kementerian.
3. ko patut kena tegas,jangan biar dia buli ko,kalau boleh kalau dia nak buat benda2 pelik ko kena sound dia.ko perlu buat laporan,samaada minta tukar atau minta pihak kementerian tukarkan dia,biasanya yang kena tukar ni kadang atas sebab ade rekod kurang elok.

satu je nak tegur.tak payah la nak letak jenis kaum. dan tak payah nak letak nama betul.
nanti akan timbul isu perkauman pulak.

[quote name='ne7za' date='07 November 2010 - 09:59 AM' timestamp='1289095161' post='1052529']
satu je nak tegur.tak payah la nak letak jenis kaum. dan tak payah nak letak nama betul.
nanti akan timbul isu perkauman pulak.
[/quote]

ya, aku sokong kenyataan ni :D

sila edit name tu, tak yah letak name betul dan jangan nyatakan kaum sekali

Aku rasa dia ni ada masalah peribadi@mental@keluarga kot. Dah ada pengganti untuk cover ko pun dia boleh gila macam tu.
Staf2 lain ada masalah yang sama ke ?

entah lah aku pon dah naik heran dengan ketua jabatan aku ini ..
so apakah yang patut aku buat untuk menyelesaikan kes kes seperti ini ..untuk diadukan kepada siapa?
segala pandangan korang,amat amat lah aku hargai ..
terima kasih semua.

Sebelum lapor kat kementerian atau orang yang lagi atas dari ketua jabatan tu baik jumpa face to face, ajak minum ke sambil sembang2. Kalau masih sama je perangai dia lapor orang yang lebih berkuasa. Mungkin dia ni tension benda lain tapi dok lepas kat rakan sepejabat.

[quote name='Hijikata Toushiro' date='07 November 2010 - 09:25 AM' timestamp='1289093148' post='1052526']
buat laporan pada pihak kementerian.
[/quote]
boleh terus hantar email bagi ke bagi kes kes macam ni kepada pihak kementerian ?..
apa website dia ha ?

Salam

Cadangan aku macam ni.

Tulis surat (bukan email) ke Menteri Kesihatan.. yap orang paling atas di kementerian kesihatan. Tulis kronologi dengan tepat maksudnya apa yang belaku, bila dan sebagainya. Jangan takut kalau kita rasa kita betul. Tulis butir2 peribadi macam alamat..no k/p ..no telefon dengan betul...why???? ini menunjukkan kita jujur dan bukan hantar surat jenis surat layang..chances diorang akan ambil perhatian dengan laporan kita adalah tinngi.

Now why aku cakap macam ni.. aku pernah tulis surat ke satu menteri disebabkan satu orang atas di satu jabatan kurang ajar..tak sampai seminggu mengelupur mamat ni..minta maaf laa. macam..etc dan akhirnya ditukar ke tempat lain.

Korang mesti tanya ..tak kan sampai ke peringkat menteri???...jawapan aku.. this is best way.. kalau hantar ke ketua jabatan negeri.. ke kadang boss ni kamcing dengan ketua jabatan negeri so kalau kita tulis surat chances surat kita di tong sampahkan adalah tinggi.. so kalau hantar terus ke Menteri..diorang tak boleh buat apa..dan satu lagi cara ini juga mengajar boss atau ketua jabatan yang angkuh tu...

oppss lupa... dalamm surat tu tulis ayat ni.. minta menteri tu telefon ko supaya ko boleh cerita dengan detail apa yang berlaku....bunyi macam lawakkan..no ini bukan lawak..ini apa yang aku buat.

buat satu salinan (cc) kepada Ketua Jabatan Negeri..

Then tunggu dalam seminggu... :) you will see :)

amek step senang dulu

hermm

mungkin

1. dengan ajak berbincang..
cube try ajak dia berbincang secara face-2-face, cari masa yang terbaik, macam mase tu dia ngah happy ke, or tak busy..
gune kan bahasa yang baik dan lemah lembut tapi ade sikit nada tegas (bukan nada nak cari pasai yer)

2. gunakan orang tengah/orang yang dia hormati
cube cari sape2 yang leh deliver kan perasan anda tu kat dia..
pastikan orang tengah nie ade ciri2 adil dan tidak pilih kasih la macam tu

dan yang

3. ikut cakap abang tasek16 tu..

pada aku,, aku akan gune method 1 dan 2 dulu

bukan ape, itu menujukan perasaan hormat (masih ade lagi la)aku pada orang atasan.. bukan dengki atau ape, cume nak mencari kepastian/solusi terbaik dalam menyelesaikan masalah di tempat kerja

[quote name='khairul anwar' date='08 November 2010 - 02:30 AM' timestamp='1289154637' post='1052608']
pada aku,, aku akan gune method 1 dan 2 dulu

bukan ape, itu menujukan perasaan hormat (masih ade lagi la)aku pada orang atasan.. bukan dengki atau ape, cume nak mencari kepastian/solusi terbaik dalam menyelesaikan masalah di tempat kerja
[/quote]
betul tu khairul anwar...do step by step :) cuba cara berhemah dulu dengan bersemuka ..dalam kata lain bincang dari hati ke hati BUT kalau boss hang tu "kedegaq" jugak the last resort is....

berbalik kepada masalah yang saya bincangkan disini .. saya ada merujuk kepada pegawai psikologi dijabatan saya ..tapi pengaduan saya semacam tidak diendahkan , hendak bawa berbincang dengan ketua jabatan saya tu lagi la saya tak berani memandangkan sikap angkuh dia tu ..
perkara semacam ini menyebabkan saya agak takut jika perkara yang sama akan berulang lagi kepada saya .. saya fikir ketua jabatan saya telah menyalah guna kan kuasa yang ada dan terus menerus menekan anggota bawahan demi kepentingan diri.
dalam kes semacam ini , adakah berbaloi jika saya memanjangkan masalah ini kepada pihak polis ? saya kat sini agak keliru ...sori sangat sangat ..
setelah perkara ini kerap sangat berlaku kepada saya , ini menyebabkan saya merasa agak takut untuk berurusan dengan ketua jabatan saya ..
adakah dengan memanjangkan kes ini ke pihak polis , adakah suatu jalan yang berbaloi ?
mohon pencerahan ....

[quote name='keypo' date='09 November 2010 - 06:09 PM' timestamp='1289297392' post='1052818']
berbalik kepada masalah yang saya bincangkan disini .. saya ada merujuk kepada pegawai psikologi dijabatan saya ..tapi pengaduan saya semacam tidak diendahkan , hendak bawa berbincang dengan ketua jabatan saya tu lagi la saya tak berani memandangkan sikap angkuh dia tu ..
perkara semacam ini menyebabkan saya agak takut jika perkara yang sama akan berulang lagi kepada saya .. saya fikir ketua jabatan saya telah menyalah guna kan kuasa yang ada dan terus menerus menekan anggota bawahan demi kepentingan diri.
dalam kes semacam ini , adakah berbaloi jika saya memanjangkan masalah ini kepada pihak polis ? saya kat sini agak keliru ...sori sangat sangat ..
setelah perkara ini kerap sangat berlaku kepada saya , ini menyebabkan saya merasa agak takut untuk berurusan dengan ketua jabatan saya ..
adakah dengan memanjangkan kes ini ke pihak polis , adakah suatu jalan yang berbaloi ?
mohon pencerahan ....
[/quote]
Yg dimksudkan KJ tu Pengarah ko ker??
Ikut prosuder..jgn tiba2 lak anta surat trus pd Menteri Kesihatan..
Ikut sape paling tertinggi dlm Klinik Kesihatan(kalo bukan KJ ko la)
Klu xbleh..berhubung dengan Unit Sumber Manusia dan Unit Psikologi Pejabat Kesihatan Negeri Perak
sorry..nak tnya..ko nie keje sbgai ape yer??

aku cuma pekerja bawahan je ..pembantu rendah ...tapi keje aku meliputi semua bahagian ..
sori la ..coz aku macam rasa tak puas ati je dari apa yang dibuat kat atas aku ni ..mcm menekan pon ada ..
ketua jabatan yang aku maksudkan itu ketua unit di tempat aku bekerja tu la ..
aku juga ada mengadu dibahagian psikologi ..tapi nampaknya mcm tak diendahkan je ..
juga aku ada juga mengadu melalui e-aduan kementerian kesihatan tapi nampak nya mcm takda respond pon ..
sori sangat sangat ..aku merasa mcm tak puas ati je ..
terima kasih ..

Jangan lupe sila simpan rekod hari dan peristiwa berlaku nya perkara2 berkenaan sebagai rujukan. Biar lengkap dengan tempat kejadian, masa dan tarikh dan lain2 maklumat penting. Aku rekomen ikut cara Tasik16 tuh... tulis surat rasmi kepada menteri...

Aku rasa report polis tak membantu sangat kalau takde bukti fizikal... lain ler kalau dia dah tumbuk ko sampai lebam, then ko pegi jumpe doktor sahkan benda nie baru boleh report polis. Kalau setakat cakap ugut2 tuh, dia boleh pusing balik kata2 ko nanti... jadi kes tak kuat.

Selain tu kalau ada persatuan pekerja ker... maybe ko bole refer pada diorang, or Kementerian Sumber Manusia.

[quote name='keypo' timestamp='1289475574' post='1053112']
aku cuma pekerja bawahan je ..pembantu rendah ...tapi keje aku meliputi semua bahagian ..
sori la ..coz aku macam rasa tak puas ati je dari apa yang dibuat kat atas aku ni ..mcm menekan pon ada ..
ketua jabatan yang aku maksudkan itu ketua unit di tempat aku bekerja tu la ..
aku juga ada mengadu dibahagian psikologi ..tapi nampaknya mcm tak diendahkan je ..
juga aku ada juga mengadu melalui e-aduan kementerian kesihatan tapi nampak nya mcm takda respond pon ..
sori sangat sangat ..aku merasa mcm tak puas ati je ..
terima kasih ..
[/quote]

Berat jugak masalah ko nie...
Skang nie mcm mana..ada yg x kena lagi ke
Klu ada masalah..selesaikan step by step..jgn trus terjah je..
lapor pd kesatuan..tp kalo ko bkn ahli kesatuan..org kesatuan pun xleh nak tolong..

TS ada perkembangan terbaru pasal hal ni ? kalau dah setel baguslah.

masih lagi dalam penyiasatan yang sewajarnya dari unit korpurat...terima kasih diatas segala pandangan isu berbangkit ini , harap topik isu ini ditutup ..terima kasih semua.

[URL=http://img254.imageshack.us/i/1234rt.jpg/][IMG]http://img254.imageshack.us/img254/3407/1234rt.jpg[/IMG][/URL]

encik keypo,

u boleh close topic nie sendiri,

[img]http://i142.photobucket.com/albums/r111/nkarul/closetopic.jpg[/img]

di bawah, belah kanan, click down tu, nanti leh kuar macam gambar di atas

next time kalo u nak update thread nie
pun boleh bukak balik semula :D

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...