Jump to content
aczan

Software Boleh Tengok Laluan Trafik Kapalterbang

Recommended Posts

Baru-baru ni kawan aku beritahu, semasa dia gi KL, dia ada tengok sorang kenalan baru dia..dia boleh tengok kesibukan laluan kapalterbang di ruang angkasa seluruh dunia...dengan membuka..web? atau apa.. ini aku tak pasti..dan kawan aku pula tengok sekali lalu je..(sebab dia tak berminat dalam hal ni) Jadi, kat sini aku nak tahu, samada sapa-sapa yang tahu, ada ke software atau web tertentu yang semacam tu..???

Memang ada tapi mahal jugak laa..sebab kena bayar harga software + subscription fee untuk feed real time data..cth macam software kat bawah
[img]http://www.airnavsystems.com/images/ANLV/shots0_800.png[/img]
http://www.airnavsystems.com/

[quote name='aczan' date='26 October 2010 - 06:35 PM' timestamp='1288089331' post='1051413']
Baru-baru ni kawan aku beritahu, semasa dia gi KL, dia ada tengok sorang kenalan baru dia..dia boleh tengok kesibukan laluan kapalterbang di ruang angkasa seluruh dunia...dengan membuka..web? atau apa.. ini aku tak pasti..dan kawan aku pula tengok sekali lalu je..(sebab dia tak berminat dalam hal ni) Jadi, kat sini aku nak tahu, samada sapa-sapa yang tahu, ada ke software atau web tertentu yang semacam tu..???
[/quote]

ko pilot ke bro ?? slalu nak gune?? ahaks

aku pernah masuk ke stesen control tower airport dan radar di miri sarawak!..mmg canggih kat stesen radar dier!...ader beberapa buah mainframe komputer yang besar...duk dalam aircond yang sejuk..display localized radar untuk detect pesawat yang keluar masuk ke airport!..mmg nampak designated laluan perjalanan sesuah kapal terbang!..jarak liputan radar boleh mencecah sampai ke kuching sarawak!

[quote name='HellGas' timestamp='1297924542' post='1062256']
pengganas msti ska software mcm ni, diorang bleh tau mna pesawat diorang nk rampas...
[/quote]

kapal lalu kat laut boleh la nak rampas....xkan kapal terbang kot udara nak rampas jugak..
hihihihi :153: