Jump to content
Sign in to follow this  
Shanai

Doakan Kesejahteraan Putera.com

Recommended Posts

[quote name='Mr. Mika' date='27 October 2010 - 02:34 AM' timestamp='1288118054' post='1051455']
Meaning x salah la. kalau saya kata yang abang ni stupid. betul ke ni abang???
oooooo xde pengalaman. patut la. ingat power sangat. IDEA PUN XDE.... stupid-nye...
mane teori SMART abang tu??????
saya minta maaf ye... saya ingat abang ni power... suruh saya buat...
erm.... xpe lah... nanti saya discuss dengan shanai...... rasanya wrong number la......
saya ingat bila abang quote tulisan meaning... meaning abang dah boleh buat.....

[b]BRO. LAIN KALI KALAU TAK TAHU NAK BUAT FORUM. JANGAN NAK BUAT BISING.[/b]

[b][i]lepas ni kita lihat sape 'cakap kosong' and siapa 'stupid'........ [/i][/b] :D
[/quote]
:D

takpe bro totoy..ade logiknye.. saya tahu saya jahil sebab tu saya masih belajar banyak dari sini dan sedang belajar di bumi tempat saya menetap ini...dan saya pernah diminta bro KA jadik mod bahagian ugama, saya katakan takkan terima kerana menganggap diri ini lebih kerdil dari orang lain, saya lebih layak belajar di sini bukan membimbing. dan beberapa sebab peribad yang tak perlu saya sebutkan.

benar kata ulamak. apabila merasa diri serba tahu, maka di situlah sebenarnya kejahilan yang paling dahsyat. nauzubillah.

mungkin marah sebab saya sebut tentang "smart" tu...kenapa saya sebut?

saya tak pernah anggap rendah sesiapa di sini bahkan saya anggap sama. siapa anda jika nak mengaku lebih dari saya? lebih dari orang lain? anda tahu nilai taqwa anda? anda tahu nilai amalan anda di terima atau tidak? anda tahu anda dah berjaya menurut ayat al-Quran mafhumnya "barangsiapa yang terselamat dari neraka dan dimasukkan ke dalam syurga maka dia berjaya"...kerana itu saya anggap semua sama. atau anda bukan Islam dan menolak ajaran al-Quran?

namun saya hormat semua orang. sekalipun saya anggap sama taraf. ada seorang moderator yang telah merasa layanan sama taraf saya sebelum ini, sekalipun dalam hati saya sangat menghormati beliau walaupun dalam masa yang sama banyak suara2 negatif tentang beliau tiba-tiba datang menerjah dari user putera yang lain.

saya sebut teori SMART kerana MR Mika sebutkan "template putera x menarik langsung" cadangan secara awang awangan. tak menarik yang bagaimana? baguslah jika dah dibuat proposal dan segala berkaitan. adakah salah saya tak mengetahui apa yang masih dirahsiakan?

adakah saya menghina sesiapa mahupun Mr Mika dengan perkataan SMART tersebut? jika rasa terhina saya mohon maaf.

ya, saya tak banyak pengalaman berforum. tapi saya tahu selok belok forum. saya juga memiliki forum maya dengan domain sendiri bersama kawan-kawan saya.
kerana itu saya persoalkan. private yang bagaimana?

forum saya tu memang private. keahliannya hanya admin (saya) yang boleh beri kebenaran. hanya kawan2 saya yang tertentu sahaja yang dijemput menjadi ahli. semua tu berjaya setelah mendapat tunjuk ajar secara private message dari Mr Shanai.

takkan nak privatekan semua putera ini, yang asalnya nak menyumbang manfaat kepada semua. itu saya tak setuju. disebabkan tak setuju inilah saya persoalkan, private yang bagaimana???

kalau nak privatekan forum tertentu, seperti forum MOderator yang telah disekat akses kepadanya, apa salahnya jika gunakan ruang yang ada. saya tak nampak apa dibincangkan di sana.
atau mungkin Mr MIka nak diwujudkan satu medium khas seperti putera V2 atau apa juga namanya contohnya untuk bincangkan idea Mr Mika? supaya nampak lebih serius untuk membuat perubahan dalam putera?

kenapa saya tak perlu bagi idea apatah lagi buat proposal? seba saya tak merasakan sesuatu yang perlu dibaiki. mungkin ada tapi tak nampak.

seperti misalnya, setelah ditunaikan solat fardhu zohor, adakah perlu ambil semula wudhuk untuk solat asar pula sedangkan tidak terbatal wudhuk?
seperti misalnya, untuk apa pergi ke kedai jika tidak mahu membeli apa-apa atau tidak mahu mencari apa-apa?

bukankah lebih bodoh buat proposal tanpa idea?

selamat berforum! :D

aku sering ulang baca berkali2 apa yg aku tulis...ape silapnye aku tulis eh?
terjumpa ini
""apakata MrMika volunteer diri sendiri untuk membantu apa yang patut untuk membangunkan semula Putera.Com....volunteer diri sendiri untuk tugas2 yang rasanya MrMika mampu lakukan :) ""

sering kedengaran sejak dulu, putera.com tak cukup tenaga kerja. kerja yang sekarang, kerja yang dirancang.

saya cadangkan demikian seperti contohya, Mr Mika nampak kekurangan pada template yang tak menarik, dan Mr Mika ada cadangan dan mampu untuk handle perkara tersebut, apakata Mr Mika volunteer bahagian tu.

atau perkara-perkara lain, Mr Mika cadangkan nak tambah beberapa function, dan Mr Mika mampu handle perkara tersebut, rasanya admin dan moderator lain serta semua ahli sangat berterima kasih kepada usaha tersebut. perubahan dan pembaikan akan lebih cepat dari yang disangkakan.

maaf jika ayat saya dalam ""pembukapenutupkata"" tersebut menyakitkan hati. saya tak kenal siapa Mr Mika dan apa kelebihan Mr Mika. saya pun tak mahu ambil tahu. justeru saya cadangkan umum begitu. Edited by Panglima Khalid

[quote name='Mr. Mika' date='27 October 2010 - 02:47 PM' timestamp='1288162022' post='1051510']
Proposal tanpa idea??? kenapa stupid sangat... tujuan aku nak buat private forum ape?
Aku nak bentang idea la kawan.... [/quote]
bukankah Mr Mika yang nak sangat saya buatkan proposal?
""@Panglima Khalid
Aku dah pernah buat research... nak buat forum costing x sampai RM1500 pun...
[b]so why not kau buat proposal... aku pun buat proposal.......[/b] ape bend yang nak buat....""
""Meaning x salah la. kalau saya kata yang abang ni stupid. betul ke ni abang???
oooooo xde pengalaman. patut la. ingat power sangat. IDEA PUN XDE.... stupid-nye... ""

kita sering lupa apa yang kita katakan kepada orang. saya pun selalu terjadi begitu.

guna cermin tinted nampak di luar mengikut warna tint, guna cermin clear nampak clear kat luar. betul kan? saya nampak dah ok putera nih nak memandai dengan idea apa pulak ye tak? adakah salah kerana pandangan kita berbeza? Mr Mika ada cadangan saya takde cadangan maka saya stupid. ???

baik,

jika saya timbulkan persoalan, kita berada di kawasan yang sukar dapatkan air, kita tadah setiap malam dari air paip yang meleleh untuk berwudhuk dan minum esok pagi, esok paginya sebelum berwudhuk ada orang mengatakan ada anjing atau babi telah minum dari dalam timba tersebut, adakah boleh kita gunakan air dalam timba tersebut untuk digunakan berwudhuk? ini persoalan asas sebelum nak solat, wajib setiap muslim tahu selesaikannya. wudhuk benda yang penting! takkan nak tunggu berjam-jam lagi untuk solat subuh? terlepaslah waktu! tayamum tak boleh sebab ada air walaupun meleleh dan lambat sangat.

jika Mr Mika tak boleh jawab dengan tepat, layakkah saya nak sebarkan dalam alam maya ni "MR MIKA A.K.A SUPERSONIK STUPID" ??? hanya kerana sesuatu yang Mr Mika TAK TAHU tapi saya tahu??

orang yang mengaku muslim pun boleh saya pertikaikan keislamannya dengan persoalan ini. tapi saya takkan buat begitu, boleh menjatuhkan maruah yang mana maqasid syariah (tujuan asal penurunan hukum syarak) salah satunya menjaga maruah.

saya katakan "bukankah lebih bodoh buat proposal tanpa idea?" merujuk kepada permintaan Mr Mika untuk saya buatkan proposal, so untuk apa saya buatkan proposal tanpa idea? bukankah lebih bodoh? ada saya kata kepada MR Mika? maaf jika tersinggung. kenapa orang hebat macam Mr Mika mudah tersinggung ye? emosi tak stabil kah?

[quote name='Mr. Mika' date='27 October 2010 - 02:47 PM' timestamp='1288162022' post='1051510']
And aku perasan, kau selalu tolak kerja dekat orang lain??? kau pemalas ke?
Sebelum tulis ape-ape fikir dahulu.. sebab tu aku kata korang stupid / jahil..[/quote]
kalau bukan saya rasa bertanggungjawab meneruskan kerja yang terbengkalai, saya takkan ambil alih tugas selesaikan projek Baju T-Shirt Putera 2010. itu idea orang lain, digerakkan orang lain, tapi saya sambung sampai berjaya. ada lah sikit error berkaitan tempahan.

jika benar saya "selalu tolak kerja dekat orang lain", harap tunjukkan supaya saya tak buat begitu lagi.

di bahagian agama khususnya, benda yang saya tak tahu tapi boleh dirujuk, saya akan rujuk sendiri.

Jangan nak terus hentam idea orang.. Kalau dah tak mampu nak buat diam sudah la....[/quote]
maaf jika Mr Mika terlalu sensitif. rasanya jika Mr Mika buat kaji selidik kepada ahli putera, rasanya kebanyakan akan kata ayat saya itu tidak menggambarkan "hentam" sesiapa mahupun Mr Mika.

adakah salah kita nasihat menasihati? bukankah nabi sendiri katakan Ugama Itu Nasihat Menasihati. nasihat tidak semestinya perkara itu salah. benda betul tapi dinasihatkan supaya lebih terperinci lebih terfokus, salah kah?

nusrah datang kerana musyawarah. itu kan ajaran nabi SAW?
kenapa ambil sebahagian (musyawarah untuk nusrah) tetapi menolak sebahagian (nasihat menasihati) ??? bukankah dalam al-Quran katakan mafhumnya : mengapakah kamu meyakini beriman dengan sebahagian ajaran al-kitab (ajaran ISLAM) dan menolak sebahagian?

saya tak menafikan idea Mr Mika. nak berbincang secara tertutup silakan. ada idea pada template, pada function silakan. ada saya hentam idea? ada saya tolak?

yang saya tolak adalah JIKA permintaan Mr Mika nak jadikan PUTERA ini seluruhnya private. JIKA!!!
dan saya persoalkan, private bagaimana? jika selain yang saya tak setuju tu takpe, saya tak halang! Edited by Panglima Khalid

[b]tak kisah la siapa betul siapa salah kat sini. tapi aku nampak 1 side guna bahasa elok. dan satu side guna bahasa kasar.
apa benda ni? masing masing dah besar takkan tak reti reti lagi kot. benda ni basic, respek orang kalau nak orang respek kita.[/b]

mender korang citer nie..tak paham aku..stupid cupid la
haaihh -_- Edited by PeeNutt

persoalan aku sebutkan atas tu tak perlu sapa2 jawab..aku sedang draf jawapan supaya semua faham kat bahagian ugama.

kang kalau sesapa jawab terkena dengan apa yang aku sebut selepas persoalan tu...harap jangan dijawab ye..tunggu jawapan aku tulis...

dah..di : [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/87031-bekas-air-dikatakan-diminum-anjingbabi/page__view__findpost__p__1051560"]sini[/url] Edited by Panglima Khalid

Assalamualaikum,

First of all, aku nak terus terang yang aku bukannye nak bentang cadangan ke, idea ke, proposal dan juga bukan nak men"stupid"kan orang.. Just nak luahkan pendapat yg tak berapa setuju dengan sikap Mr. Mika.. Kalo tak suka, bleh ignore aku.. Reti kan ? Tayah la susah2 nak "stupid"kan aku.. Tapi kalo nak ban, sila jelaskan sebab ye..

Aku tengok thread ni makin lama makin panas.. Semuanya start bila Mr. Mika men"stupid"kan orang yang tak patot kena "stupid".. Ke ada forumer lain yg rasa Panglima Khalid patot di"stupid"kan ?

Bro, kalo bro rasa dah cukup hebat, bijak, pandai, apsal tak bukak forum sniri ? Tak mampu ? Tak sampai RM1500 pon kan ? Tak payah la nak maki orang ikot sedap mulut je.. Conspiracy tu mungkin strategi yg bagos, tapi bukan dengan cara memaki orang lain.. Itu bukan conspiracy, tapi stupidity..

Dari cara bro reply kat sini pon dah nampak yang bro ni tak profesional langsung.. Macam budak2 baru lepas khatan.. Orang cakap elok2, dia kira nak berkasar je.. Tak matang langsung..

Bagi aku imej Putera.com ni dah cukup menarik, tapi tak salah kalo nak diperbaharui.. Bro ada idea ? Bentangkan.. Tayah nak la nak suh orang tu buat proposal, orang ni buat proposal.. Buat dulu, buktikan.. Jangan cakap je.. Setakat bercakap, aku yang tak reti apa pon boleh cakap.. Atau nak tunggu admin create satu forum khas utk Moderator dulu ? Ke takut orang curi idea ? :99:

Tak guna kalo takat reti buat forum tapi tak tahu etika berforum.. :83:

[quote name='Panglima Khalid' date='24 October 2010 - 04:11 AM' timestamp='1287864664' post='1051113']
hoho..bro..template sekarang aku rasa better dari 2007 masa aku mula aktif dulu, lebih cantik dari tahun 2001 masa aku mula kenal putera.

dan putera.com nih dibuat asalnya untuk menyumbangkan kepada orang melayu kepakaran, ilmu dan kefahaman tentang teknologi dan pengkomputeran. terbuka untuk semua yang mencari jawapan penyelesaian. nampak macam racist kan? tapi tak sebab kaum lain pun boleh apa terlibat cumanya bahasa di sini adalah bahasa melayu (kecuali satu thread berkenaan bahasa inggeris sahaja yang baru dibuka rasanya)

mod ada forum sendiri, kami sebagai ahli biasa tak nampak korang bertelagah dan bertikam keyboard di sana...

cumanya, cadangan yang diberikan rasanya better dalam format SMART (specific, measurable, attainable, R, T) dan turut menyumbang bukan sekadar berkata-kata.

aku nak menyumbang pun aku sedar siapa aku, xde kepakaran bersesuaian nak menyumbang di sini.

apakata MrMika volunteer diri sendiri untuk membantu apa yang patut untuk membangunkan semula Putera.Com....volunteer diri sendiri untuk tugas2 yang rasanya MrMika mampu lakukan.

-=-=-=-
c-fu...sengal tapi menggerakkan pemikiran jugak kadang-kadang.

[/quote]

Aku tak pasti dah berapa kali aku baca reply Panglima Khalid ni dengan tujuan mendapatkan mood seorang MODERATOR yang hebat, bijak dan pandai.. Mana tau kot2 bleh menyelami perasaan Mr. Mika ke.. Tapi sampai sekarang aku tak dapat tangkap part mana yang menyakitkan ati sgt sampai layak di"stupid"kan.. :unsure:

Aku rasa tak perlu yang lain nak elaborate lagi lah ye pasal isu ni. Dah lari topik ni.. kang kena locked pula :125:

dua-dua pihak pon dah minta maaf dengan jelas. So isu selesai, harap pihak-pihak yang terlibat dapat reset balik mind korang untuk berforum secara beretika dan saling hormat menghormati. Gunakan bahasa yang elok, jangan sedap keyboard je. orang lain ada perasaan juga.. walaupun kita dialam maya. Semoga putera.com terus maju hendaknya.. Amin..

Dah doakan putera.com ke belum ? :)

p/s:lain-lain post yang tak berkaitan tidak akan teragak-agak untuk diambil tindakan :140:

Alhamdulillah, ramai yang memberikan respon. Insya-Allah cadangan yg baik akan saya laksanakan.

Cuma satu saya nak tanya.. dah baca al-fatihah dan niatkan kerana Allah ke belum? Kalau belum elok-elok la buatkan semoga apa yg kita bincangkan dan usahakan ini mendapat keberkatanNya.

[quote name='FryShadow' date='27 October 2010 - 09:14 PM' timestamp='1288185271' post='1051568']
dua-dua pihak pon [b]dah minta maaf dengan jelas[/b]. So isu selesai, harap pihak-pihak yang terlibat dapat reset balik mind korang untuk berforum secara beretika dan saling hormat menghormati. Gunakan bahasa yang elok, jangan sedap keyboard je. orang lain ada perasaan juga.. walaupun kita dialam maya. Semoga putera.com terus maju hendaknya.. Amin..
[/quote]
orang yang mengakui kesilapan disebutkan dalam al-Quran, apabila berhubung dengan kesalahan sesama makhluk tanggungjawab lain yang perlu diselesaikan adalah :
al-Maidah : 39
al-An'am : 54
Maryam : 60
TaaHa : 82
al-Furqan : 70-71
al-Qasas : 67
al-Baqarah : 160
Aali Imran : 89

kemudian barulah Allah sebutkan "taubat yakni perakuan kesalahan mereka diterima" atau "mereka diampunkan oleh Allah yang maha pengampun"

itu tips untuk mengetahui benarkah seseorang itu memohon maaf dengan ikhlas, atau hanya manis bibir. adakah egonya masih tinggi.

[spoiler]yang isu keributan dulu, mod terus tutup thread tak sempat dia jelaskan apa-apa, dan yang berkenaan tak sempat nak "perbaiki kesalahan yang telah dibuat" , tapi mod juga tak bantu edit "kemelampauan" tersebut menyebabkan keributan serampang dua mata itu dilancarkan.

apalah sangat maruah mangsa jika dibandingkan dengan kehebatan orang yang menzalimi??kan??

boleh diletakkan garis panduan tugasan mod sebegini? yakni maksud saya disamping tutup thread yang melampaui batasan, diperbaiki kesalahan dan kemelampauan yang dibuat memandangkan user tersebut tak sempat nak jelaskan apa-apa dan tak boleh edit post yang telah ditulisnya setelah topic closed[/spoiler]

hayatilah surah al-bayyinah...adakah kita seorang yang ikhlas?

dah jauh dari asal topic thread???
[quote name='shanai' date='20 October 2010 - 03:27 AM' timestamp='1287516440' post='1050694']
Assalamualaikum semua & salam sejahtera.

[quote]Ilmu adalah anugerah Allah, dan ilmu juga adalah amanah Allah. Justeru, berforumlah kerana Allah![/quote]

Mungkin ada yang dah tahu bahawa usaha-usaha sedang dijalankan untuk mengembalikan Laman Utama PUTERA.com (www.putera.com) yang telah down sejak Februari 2009.
Tanpa Laman Utama, kita seolah-olah kurang serinya. Mungkin ramai juga yang tahu kita menghadapi pelbagai cabaran dan dugaan, dari luar serta juga dari dalam komuniti PUTERA.com dalam menghidupkan kembali PUTERA.com dan forum Tanya@Putera setelah tragedi Februari tahun lalu. Atas inisiatif ahli yang prihatin, forum sementara telah diwujudkan dan atas keprihatinan serta pengorbanan mereka jugalah kita berjaya hidupkan kembali forum Tanya@Putera.

Namun perjuangan kita masih belum selesai, musuh-musuh ilmu kelihatannya masih tidak berpuas hati dengan cubaan untuk kita bangkit kembali. Sememangnya syaitan dan sekutu-sekutunya telah berjanji untuk menyesatkan umat manusia sehingga ke akhir zaman agar mengekori mereka ke neraka.

Lantaran itu, saya menyeru semua ahli PUTERA.com yang beragama Islam agar [b]mensedekahkan al-fatihah[/b] kepada insan-insan malang yang minda dan jiwanya masih terbelenggu dengan hasutan syaitan dan kroni2nya, agar Allah bukakan mata hatinya dan kembali insaf ke jalan yang benar. Tidak perlulah kita mengutuk atau mendoakan keburukan kepada mereka kerana itu tidak akan memberi apa-apa faedah kepada kita.

Kita niatkanlah aktiviti berforum, berbincang dan berkongsi ilmu di PUTERA.com [b]hanya kerana Allah[/b]. Jelmakan niat itu dalam segala tindak-tanduk kita ketika berforum di sini. Setiap kali sebelum posting, berfikirlah sejenak, adakah posting kita akan menjurus kepada kebaikan (penambahan ilmu, keluar dari kejahilan, membawa kebahagian & kegembiraan ...).

Jika kita melakukannya kerana Allah, nescaya Allah akan bersama-sama kita, maka akan mudahlah segala urusan kita di dunia ini, dan dengan izinNya PUTERA.com dijauhkan dari kerosakan atau apa-apa musibah yang tidak diinginkan.

Setidak-tidaknya dengan membaca seruan saya ini, telah mendetikkan sedikit tenaga positif pada anda. Berusahalah kita untuk mendapatkan keberkatanNya.

Amin.[/quote]

[quote]Time Now: Oct 30 2010 08:02 PM

Last Visit: Jan 27 2009 02:07 PM[/quote]

:wub:

harap2 putera.com semakin maju... amin

:bismillah:
assalammualaikum..

14 nov 2010..
day one on this forum..belom baca tapi post dulu.. :68:
but for my 1st impression without explore yet.. it good for me...hope i will stick here :wub:

[quote name='highlander' date='16 November 2010 - 09:19 PM' timestamp='1289913569' post='1053560']
insyaALLAH

sama-sama kita berusaha untuk memajukan forum ni :D
[/quote]

Amin.

Al-Fatihah...

Semalam ada ceramah kat masjid kat tpt aku ni .. Tajuknya Korban...subtitle nye Falsafah Korban tu tu sendiri..sempena aidiladha

Dalam ceramah tu diselitkan dengan perkara2 berikut ada ditanya sebelum kita boleh melangkah ke syurga

1. Umor@masa ... Kaitannya masa yang kita dapat dari Allah ni adakah kita guna pada jalan yang betul. Byk mana ke kita guna masa yg ada ni pada jalan Allah.

2. Jasad... Kaitannya.. anggota badan kita yang kita dapat ni adakah benar2 digunakan dengan baik.. Segala tindak tanduk anggota badan kita akan jawab pada tuhan nanti..

3. Ilmu .. kaitannya.. ilmu yg kita dapat baik dari belajar , pengalaman atau pandangan adakah kita gunakan dengan baik dan salurkan pada orang lain.. untuk kepentingan bersama.. ***

4. Harta..kaitannya harta yg kita kumpul sebegitu byk didunia apakah kita sanggup korbankan demi agama kita..

Sama2 kita wujudkan suasana forum yang baik... aku berforum kat sini dah lama.. memang biasa tgk ada keadaan tegang sekali sekala.. Berilah sesuatu yang baik tru PUTERA.COM ni...Semoga sejahtera semua..

Salam..

saya aktif lebih sikit di FB berbanding Putera sebab saya guna FB sebagai tempat nak luah tension :) hehe...

Berkenaan proposal, saya alu-alukan sapa2 pun kalau nak buat. Tapi saya sendiri pun memang banyak proposalnya. Sapa yg ikuti perkembangan Putera sejak dari tahun 1997 tentu pernah ingat wajah Putera yang lama dan betapa idea2 saya mendahului masa, tapi sayang saya agak terikat dengan komitmen lain dan belenggu2 yg menganggu.

Saya selalu juga jumpa dan sembang2 dengan Shuth (wangcyber) dan juga Irfan Khairi (jutawan internet), dan juga sifu2 lain. Walaupun saya nampak diam, tapi saya tetap bergerak, belum mati lagi.
Insya-Allah dengan bantuan rakan2 dan moderator, Putera akan kembali gemilang.

Untuk private forum, saya syorkan kita guna je forum Majlis Moderator, sebab itulah salah satu fungsi sebenar forum tu.

[quote name='Mr. Mika' date='28 October 2010 - 02:33 PM' timestamp='1288247587' post='1051635']
haha.. Ganas la abang ni...
Abang jangan beritahu orang lain ye...

Itu business strategy actually..
Kalau abang tak minat.. saya kena buat forum sendiri la...

Yang bestnya putera.com ni memang dah ada follower....
Tu sebab i minat dengan putera........

I nak tanya you all nak naik laju ke tak nak???
Nak tengok tak.. user putera jadi macam carigold.com???

Over 3000 active user daily....
So kalau dah tak reti nak buat jangan nak bising...

You all baca ni.. Then saying thanks to abang mika korang ni..
http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/82381-quantum/

Have fun.....
[/quote]
gile ah...mika dah berubah personaliti nampaknya...Bro Mika,aku tau ko punye level tak sama dengan level kami,pemikiran ko pun dah mcm kat dimensi YURI hahaha....aku ingat lagi topik pasal Quantum tu...still aku punye cip pentiumIII hahaha!!!
apapun aku tau niat Mika tu ade betulnya tapi kekurangan dibahagian bahasa...

Dah lama x log in, malam i terasa nak bukak.. Alih2 dapat.. alhamdulillah...
Pastu duk termenung pikirkan username lama... hmm, sekali lagi alhamdulillah, teringat.. ^^
dapatlah login dan post ni...

Sign in to follow this  

• Create New...