Jump to content
Sign in to follow this  
Shanai

Doakan Kesejahteraan Putera.com

Recommended Posts

Assalamualaikum semua & salam sejahtera.

[quote]Ilmu adalah anugerah Allah, dan ilmu juga adalah amanah Allah. Justeru, berforumlah kerana Allah![/quote]

Mungkin ada yang dah tahu bahawa usaha-usaha sedang dijalankan untuk mengembalikan Laman Utama PUTERA.com (www.putera.com) yang telah down sejak Februari 2009.
Tanpa Laman Utama, kita seolah-olah kurang serinya. Mungkin ramai juga yang tahu kita menghadapi pelbagai cabaran dan dugaan, dari luar serta juga dari dalam komuniti PUTERA.com dalam menghidupkan kembali PUTERA.com dan forum Tanya@Putera setelah tragedi Februari tahun lalu. Atas inisiatif ahli yang prihatin, forum sementara telah diwujudkan dan atas keprihatinan serta pengorbanan mereka jugalah kita berjaya hidupkan kembali forum Tanya@Putera.

Namun perjuangan kita masih belum selesai, musuh-musuh ilmu kelihatannya masih tidak berpuas hati dengan cubaan untuk kita bangkit kembali. Sememangnya syaitan dan sekutu-sekutunya telah berjanji untuk menyesatkan umat manusia sehingga ke akhir zaman agar mengekori mereka ke neraka.

Lantaran itu, saya menyeru semua ahli PUTERA.com yang beragama Islam agar [b]mensedekahkan al-fatihah[/b] kepada insan-insan malang yang minda dan jiwanya masih terbelenggu dengan hasutan syaitan dan kroni2nya, agar Allah bukakan mata hatinya dan kembali insaf ke jalan yang benar. Tidak perlulah kita mengutuk atau mendoakan keburukan kepada mereka kerana itu tidak akan memberi apa-apa faedah kepada kita.

Kita niatkanlah aktiviti berforum, berbincang dan berkongsi ilmu di PUTERA.com [b]hanya kerana Allah[/b]. Jelmakan niat itu dalam segala tindak-tanduk kita ketika berforum di sini. Setiap kali sebelum posting, berfikirlah sejenak, adakah posting kita akan menjurus kepada kebaikan (penambahan ilmu, keluar dari kejahilan, membawa kebahagian & kegembiraan ...).

Jika kita melakukannya kerana Allah, nescaya Allah akan bersama-sama kita, maka akan mudahlah segala urusan kita di dunia ini, dan dengan izinNya PUTERA.com dijauhkan dari kerosakan atau apa-apa musibah yang tidak diinginkan.

Setidak-tidaknya dengan membaca seruan saya ini, telah mendetikkan sedikit tenaga positif pada anda. Berusahalah kita untuk mendapatkan keberkatanNya.

Amin.

Amin.
lama tak nampak admin , Alhamdulillah tuan admin/en shanai sihat. Setuju dengan tuan admin.

semoga putera.com terus maju..

saya nak bantu dari sudut coding, maintenance, saya amat jauh kebelakang
grafik tak pandai.

[color="#FFFFFF"]sepicing yang mungkin hanya itu termampu, menggerakkan projek baju putera.com 2010 yang hampir terbengkalai. dan lebihan keuntungan disalurkan kepada putera.com, dengan harapan sumbangan berbentuk sedekah tambahan pula di bulan ramadhan transaksi itu berlaku kepada pihak pentadbiran putera, semoga ianya menyemarakkan lagi keberkatan di sini (dan semoga semua penyumbang mendapat pahala yang sentiasa berjalan selagi website putera.com ini wujud)[/color]
hanya doa...dan mungkin perkongsian pengalaman yang mungkin saya mampu

Semoga putera.com tetap utuh dan berdiri gagah dalam mengharungi segala cabaran dan dugaan. Sama2 kita kembalikan kegemilangan forum ini agar ia akan berterusan memberi manfaat kepada segala lapisan masyarakat.

Saya sedekahkan al-fatihah kepada insan malang yang jiwa nya masih dibelenggu oleh hasutan syaitan itu. Al-Fatihah..

Moga semuanya dipermudahkan ALLAH hendaknya.

Salam,

Moga Putera.com terus bertahan... rindu mod-mod lama yang dah bersara selepas tragedi.

Tak susah untuk naikkan semula Putera.com selagi masih bertahan.

p/s: Salah satu cadangan untuk naikkan putera.com, minta admin tolong buat satu ruang (pasang plugin ke) untuk thread starter letak 'tag' jadi lebih mudah untuk tarik pengunjung ke forum.

Amin...
hahaha... sedih pun ada, lawak pun ada...
rindunya forum putera masa 2004 dulu,
banyak user2 yang power2 dulu, termasuk la c-fu(perosak thread orang)
maybe serangan berpunca dari rasa tak puas hati kepada Supervisor(korang tau sape)
suka hati jer ban orang(termasuk aku),

Apa-apa pun harap insiden nie tak terjadi lagi. semoga putera kembali tersohor macam 5 tahun lepas.

[quote name='Langiler' date='21 October 2010 - 12:07 PM' timestamp='1287634052' post='1050824']
Amin...
hahaha... sedih pun ada, lawak pun ada...
rindunya forum putera masa 2004 dulu,
banyak user2 yang power2 dulu, termasuk la c-fu(perosak thread orang)
maybe serangan berpunca dari rasa tak puas hati kepada Supervisor(korang tau sape)
suka hati jer ban orang(termasuk aku),

Apa-apa pun harap insiden nie tak terjadi lagi. semoga putera kembali tersohor macam 5 tahun lepas.
[/quote]

a'a ye, c-fu trus mhilangkan diri...hahahah tingat komen2 lawak dia, pastu kaco thread.. x abis2 dgn trademark OSTOLIA dia..hahahaha. Pasal ban..heheh no komen... aku nyer tag 'warning' dari dulu x dibuang2... Edited by acces_denied

c-fu ada aku tengok post kat forum cari, duk macam tu jugak je tengok.. hihih

aku rindu kat c-fu !! hahahaha.. lariii.. dan jugak kepada allahyarham AncientOne.. seorang ASM phr3ak yg aku hormati.. al-Fatihah untuk arwah..

aku pon nak tolong lebih2 tak termampu, n00b la katakan.. just promosi dengan memakai t-shirt yg dijayakan baru2 ni je la.. t-shirt lama dah lunyai dah aku pakai.. tinggal t-shirt latest ni je la yg masih utuh dan berseri2.. hahahahaha..

[quote name='Mr. Mika' date='23 October 2010 - 09:12 PM' timestamp='1287839562' post='1051083']
cadangan mamat ni bagus... mana masta-masta programmer???? xkan tak boleh nak bagi sumbangan kot???
cadangan aku pulak... template putera x menarik langsung... nak masuk pun xde selera... :D

as usual lah.. cadangan hanya tingal cadangan....
then bila dah drop buat cerita sedih..aku baca pun nak muntah.. bila nak maju..... :lol:

aku tak nampak langsung you all serious nak naik kan putera.
yang aku nampak hangan-hangan taik ayam.... kohohkoh.... orang melayu..... standard laaaaaaaaa.....

so, bila aku dah cakap, aku kena responsible la kan???
1. You all buat private forum.
2. Kita as a MOD all brainstorm ape nak buat.
3. Costing research.
4. Take Action

tuan shanai amacam???? berani ke???

dengan mesyuarat / brainstorm 'nusrah' akan turun....

waiting....................
[/quote]

ckp mcm tarak akai.. apsal tak bersuara sblm ni.. apsal sblm ni ko tak mintak kat shanai nak tlg updatekan/bantu putera.. bila shanai n de geng dah ambik initiatif nk hidupkan muka dpn, ko kat sini dtg memekak tunjuk poyo.. another typical 'ckp kosong' punya malay..

aku teringat musuh -musuh lama aku hahaha mod mod samseng ,mana pegi dia org kena pecat ka ?

p/s :en shanai bila nak tukar id saya dah byk pm Edited by cucu mat kilau

[quote name='Mr. Mika' date='23 October 2010 - 09:12 PM' timestamp='1287839562' post='1051083']
cadangan mamat ni bagus... mana masta-masta programmer???? xkan tak boleh nak bagi sumbangan kot???
cadangan aku pulak... template putera x menarik langsung... nak masuk pun xde selera... :D

as usual lah.. cadangan hanya tingal cadangan....
then bila dah drop buat cerita sedih..aku baca pun nak muntah.. bila nak maju..... :lol:

aku tak nampak langsung you all serious nak naik kan putera.
yang aku nampak hangan-hangan taik ayam.... kohohkoh.... orang melayu..... standard laaaaaaaaa.....

so, bila aku dah cakap, aku kena responsible la kan???
1. You all buat private forum.
2. Kita as a MOD all brainstorm ape nak buat.
3. Costing research.
4. Take Action

tuan shanai amacam???? berani ke???

dengan mesyuarat / brainstorm 'nusrah' akan turun....

waiting....................
[/quote]
hoho..bro..template sekarang aku rasa better dari 2007 masa aku mula aktif dulu, lebih cantik dari tahun 2001 masa aku mula kenal putera.

dan putera.com nih dibuat asalnya untuk menyumbangkan kepada orang melayu kepakaran, ilmu dan kefahaman tentang teknologi dan pengkomputeran. terbuka untuk semua yang mencari jawapan penyelesaian. nampak macam racist kan? tapi tak sebab kaum lain pun boleh apa terlibat cumanya bahasa di sini adalah bahasa melayu (kecuali satu thread berkenaan bahasa inggeris sahaja yang baru dibuka rasanya)

mod ada forum sendiri, kami sebagai ahli biasa tak nampak korang bertelagah dan bertikam keyboard di sana... :D

cumanya, cadangan yang diberikan rasanya better dalam format SMART (specific, measurable, attainable, R, T) dan turut menyumbang bukan sekadar berkata-kata.

aku nak menyumbang pun aku sedar siapa aku, xde kepakaran bersesuaian nak menyumbang di sini.

apakata MrMika volunteer diri sendiri untuk membantu apa yang patut untuk membangunkan semula Putera.Com....volunteer diri sendiri untuk tugas2 yang rasanya MrMika mampu lakukan. :)

-=-=-=-
c-fu...sengal tapi menggerakkan pemikiran jugak kadang-kadang. Edited by Panglima Khalid

[quote name='Mr. Mika' date='24 October 2010 - 06:44 AM' timestamp='1287873846' post='1051114']
so kenapa aku kata korang stupid???
and jangan marah dulu..... 2-3 hari lagi aku explain kenapa....

Before that aku nak korang baca thread aku ni sampai habis ok...

And nama aku.......... mika = supersonic.....
http://www.wangcyber.com/forum/tips-and-panduan/34011-system-11.html

Jangan terlalu confident dengan ilmu yang korang ada....
And jangan sesekali pandang rendah kepada sesiapa.....

Baca dulu ye sampai habis....

And lepas ini aku akan maki korang berdua dengan kalimah-kalimah yang lebih teruk daripada stupid....

Aku dah bagi salam tu... jawab salam dahulu sebelum reply dengan emosi yang membara....

have fun... :D
[/quote]
adakah ini menunjukkan pandangan negatif?
:4:

aku suka quote ini
[quote]Jangan terlalu confident dengan ilmu yang korang ada....
And jangan sesekali pandang rendah kepada sesiapa..... [/quote]
kenapa kadang2 kita minta pada orang sesuatu sedangkan kita tak boleh berikan apa yang kita minta jugak? sedangkan kita mampu berikan benda yang sama yang kita mintak itu?
sekadar renungan bersama..

buang yg keruh, amik yg jernih. x pyh la nk kasik panas2 sesama dlm ni, ingat nawaitu tu dulu.. yg lelain tolak lah ke tepi... benda boleh jadik sejuk..jgn bikin panas.

Saya rasa putera nie patut memperbaharui lagi forumnya....kasi lagi lebih friendly user....
dan kasi bnyk sikit graphic-graphicnya....
sekarang sy tengok putera mcm forum yg x ceria...
haram admin dpt menambahkan lagi applikasi, script-script yg menarik dlm putera.com
terima kasih.

dulu tahun 2004 putera.com popular oo... aku dari tak reti pasang pc bole pasang pc ,tu aku sayang betul kat org 2 putera semua baik2... suka tolong org

[quote name='pencai' date='25 October 2010 - 02:38 PM' timestamp='1287988729' post='1051261']
dulu tahun 2004 putera.com popular oo... aku dari tak reti pasang pc bole pasang pc ,tu aku sayang betul kat org 2 putera semua baik2... suka tolong org
[/quote]
ini la orang y aku cukup rindu :lol:

alhamdulillah, terima kasih admin atas saranan dan nasihat..al fatihah

[quote name='Mr. Mika' date='26 October 2010 - 11:23 PM' timestamp='1288106599' post='1051444']
kohkohkoh......

Minta maaf ye kalau aku buat panas......
Korang kalau ada benda panas baru nak 'concern'............

Dalam Internet Marketing benda ini dipanggil conspiracy.

@Panglima Khalid
Aku dah pernah buat research... nak buat forum costing x sampai RM1500 pun...
so why not kau buat proposal... aku pun buat proposal....... ape bend yang nak buat....

eh proposal aku dah siap la....

Aku nak jadikan putera macam ni wwww.wangcyber.com.

Template tukar color lain....
Tapi ada beberapa function yang aku nak tambah.....
Lain-lain hal aku akan story dalam Private Forum tu.......

so, shanai.... mane u... private forum dah siap ke??????

Again... jangan nak belagak terer.......
Dah siap private forum.. aku bentang proposal.... kalau shanai agree go on... kalau tak agree... bye2....

Kalau aku kata serious... meaning aku serious la....
Sorang lagi budak stupid tu mane???????
[/quote]
dia jadik panas kat fb..haha..pelik..beralih arah...

aku masih tak paham tentang private forum yang dimaksudkan. tidakkan forum moderator tu private kami tak nampak???? atau maksudnya PUTERA nih semuanya private?

aku tak perlu buat proposal kot, sebab aku takde idea untuk dicadangkan. kalau ada aku dah fikitkan dan sampaikan kepada yang aku rasa boleh gerakkan. lagipun aku kurang pengalaman dalam forum maya yang lain..di sini yang paling banyak aku gunakan.

At first saya taknak masuk campur.
Tapi abg poyo sangat jadi saya heran apa.

Kebijaksanaan itu adalah anugerah Allah s.w.t untuk dikongsi ilmu itu kepada orang lain, bukan untuk meninggi diri.
Tak boleh la kalau sesama kita ni menstupidnupidkan orang lain.
Masing-masingkan ada kelebihan masing-masing.

Abg Dan jgn igt bila dah terer Internet Marketing dan boleh buat income RM50k sebulan maka abg boleh menstupidkan orang lain.
Darjat manusia bukan terletak pada hartanya, abg pandai kan mesti abg tahu.
Duit berjuta-juta pun bukan boleh jamin abg dapat rumah banglo dalam syurga.
So, tak perlu keluar perkataan stupid tu kat adik2 abg semua ni.
Saya lebih respect kepada orang miskin yang mendoakan orang lain daripada orang kaya yang memcerca saudara sendiri.
And jangan sebab abg sorang, semua MOD dapat imej buruk (berlagak).

Kalau abg nak panggil saya plak stupid kerana post ni saya tak kisah.
Semoga Allah tambah kebijaksanaan abg skit lg.

Mekasih.

Sign in to follow this  

• Create New...