Jump to content
hotfloppy

Pdc Edisi Utara - Mai Kita Pakat2 Kenai

Recommended Posts

[quote name='hotfloppy' date='06 October 2010 - 05:45 PM' timestamp='1286358337' post='1049540']
hahaha.. takleh ke ??

capsicum ?? oh no!! aku tak suka benda alah tu.. cili cetak rompak!!
[/quote]

I like capsicum.. hang tak mau takyah makan... caiittt... :P

adik aku pon cukup suka natang tu.. tah ape yg sedap pon aku tatau la.. rasa cam cili, tapi tak pedas.. takleh terima tol..  Edited by hotfloppy

kalo wat lauk biasa, mmg aku tak suka.. mak aku cukup suka goreng nasik boh benda nih.. mmg aku kelas dulu ar sebelum makan.. hahaha..

tapi kalo bakar, tatau la.. taknah try..

[quote name='hotfloppy' date='06 October 2010 - 06:06 PM' timestamp='1286359564' post='1049545']
kalo wat lauk biasa, mmg aku tak suka.. mak aku cukup suka goreng nasik boh benda nih.. mmg aku kelas dulu ar sebelum makan.. hahaha..

tapi kalo bakar, tatau la.. taknah try..
[/quote]
hang nih ngok laa... benda alah nih ada khasiat tau... baca kat bawak sono aku kasi info... nanti cuba yek.. pas bakaq2.. hang la yang kena bakaq kan...?? hahahahha..
[quote]
Cili merah atau nama saintifiknya Capsicum annuum yang berasal dari keluarga Solanaceae ini merupakan sejenis cili berisi tebal berwarna merah atau hijau dan mengeluarkan hasil sepanjang tahun. Ia mengeluarkan buaga kecil yang bertukar menjadi buah pada setiap ranting daun. Cili merah kaya dengan vitamin C, vitamin A dan zat-zat galian seperti besi, kalsium, fosforus, sodium dan potasium. Sayuran ini dikatakan bernilai dari segi kesihatan untuk meredakan kesakitan yang ada kaitan dengan kegemukkan. Ia juga baik untuk pengedaran darah dan boleh mengatasi masalah sakit kerongkong. Cili merah mengandungi sejenis bahan yang menghalang sel-sel darah daripada bergumpal dan sekaligus menghalang sejenis penyakit darah beku yang dikenali sebagai trombosis
rujukan dari [url="http://pkukmweb.ukm.my/~ahmad/tugasan/s3_99/s_norazian.html"]SINI[/url][/quote]

owh.. cili merah eh nama dia ?? aku panggil lada benggala.. takpa, nanti aku try yg bakar punya.. tapi aku yakin, mesti tak sedap gak.. hahahaha..

[quote name='Are~Miey12' date='07 October 2010 - 08:24 AM' timestamp='1286411063' post='1049586']
kalo aku yg suap, mesti hang terasa nk mkn kn naim???? ekekekeke.....
[/quote]
wah aku rasa kalau hang yang suap confirm naim nganga gak mulut... pastu hang tunggu sampai dia telan... wwakakakakakka.... confirm abis arr capsicum aku nanti..caiitt..

[quote name='FryShadow' date='07 October 2010 - 10:17 AM' timestamp='1286417853' post='1049596']
dah promote kat atas tu.. kasi meriah sket :P

kipidap~
[/quote]

wahhh... dah nampak kat atas sana... makacih bro fry..kasi publisiti kat kitaorang... sapa lagi nak join nih.. sila laaa kasi Nama... kalau tak mau expose diri PM aku pung takper.. aku leh keep secret... wakkakakakaka....

setakat nih kita ada 2 orang puteranians yang ikhlas meyumbang ke aktiviti BBQ kita nih... Terima Kasih banyak2 pada yang bermurah hati...

haa.. ape nak lagi... dah dijadikan Iklan utama dah gath ini... mengkomer kene buat betoi2 :3:

cari lagi, ahli yg nak join...

[quote name='raidizh AR' date='07 October 2010 - 10:48 AM' timestamp='1286419729' post='1049599']
salam

nak juin gaks... kijam r korg... ramai lg ak xpenah jmpe...
[/quote]

nak join okies aja...
Details seperti di bawah....
[b]tarikh[/b] : 30 October 2010 (sabtu)
[b]masa [/b]: 4.00 petang
[b]tempat [/b]: Pantai Bersih
[b]kena bayor[/b] : RM10/head
[b]pakaian[/b] : T-shirt PUTERA..
[b]BBQ[/b] : ayam, udang, sosej, nasi tomato/putih, air oren F&N..dlll
[b]forumer yang bakal hadir[/b] :
1. Are~Miey12
2. hotfloppy
3. akuccputsedut
4. raidizh AR
[b]motif perjumpaan[/b] : sje gedik santai tepi laut sambil bakar2 n mengkedarah apa yang ada....

P/S: Rai sila update kat sini lokasi anda.. Terima Kasih

[quote name='TJ-Ariff' date='07 October 2010 - 10:56 AM' timestamp='1286420214' post='1049600']
haa.. ape nak lagi... dah dijadikan Iklan utama dah gath ini... mengkomer kene buat betoi2 :3:

cari lagi, ahli yg nak join...
[/quote]

insyaAllah... betoi2 nih... Sir pyan tgh check calendar... belum confirm lagi nak join ke tak.. harap2 dia dapat join...

[quote name='Are~Miey12' date='07 October 2010 - 08:24 AM' timestamp='1286411063' post='1049586']
kalo aku yg suap, mesti hang terasa nk mkn kn naim???? ekekekeke.....
[/quote]
[quote name='akuccputsedut' date='07 October 2010 - 10:11 AM' timestamp='1286417502' post='1049595']
wah aku rasa kalau hang yang suap confirm naim nganga gak mulut... pastu hang tunggu sampai dia telan... wwakakakakakka.... confirm abis arr capsicum aku nanti..caiitt..
[/quote]

miss m: kalo hang suap, kelaparan la aku.. mane idak nya, suap kat aku sekali, suap diri seniri 4 kali.. :lol:

cpot: mmg abis ar.. tapi bukan aku yg abiskan.. dak kecik tu yg abiskan..   ^_^

[quote name='FryShadow' date='07 October 2010 - 10:17 AM' timestamp='1286417853' post='1049596']
dah promote kat atas tu.. kasi meriah sket :P

kipidap~
[/quote]

wahhh!!! tenkiu bosh!! kalo tak ramai yg nak join aku tatau la nak kate pe.. harap2 dapat la dalam 2 kapal yg join..   :35:  

[quote name='hotfloppy' date='07 October 2010 - 11:14 AM' timestamp='1286421299' post='1049602']
miss m: kalo hang suap, kelaparan la aku.. mane idak nya, suap kat aku sekali, suap diri seniri 4 kali.. :lol:

cpot: mmg abis ar.. tapi bukan aku yg abiskan.. dak kecik tu yg abiskan..   ^_^

wahhh!!! tenkiu bosh!! kalo tak ramai yg nak join aku tatau la nak kate pe.. harap2 dapat la dalam 2 kapal yg join..   :35:  
[/quote]

kalau 2kapal join tapi penghuni nya ada 3 orang jer... wat pe...??? myra gak yang kena abis kan semua makanan lebih nanti...

assalammualaikum...

uik...rai join gak ke?.. wa...kenapa la kursus depa buat time hujg bulan ni... :(

[quote name='akuccputsedut' date='07 October 2010 - 12:00 PM' timestamp='1286424007' post='1049606']
kalau 2kapal join tapi penghuni nya ada 3 orang jer... wat pe...??? myra gak yang kena abis kan semua makanan lebih nanti...
[/quote]

tak abis takpe.. kita jual je kat org2 yg ada dekat2 situ.. hahahaha..

[quote name='hotfloppy' date='07 October 2010 - 12:51 PM' timestamp='1286427097' post='1049615']
tak abis takpe.. kita jual je kat org2 yg ada dekat2 situ.. hahahaha..
[/quote]
caiitt.. nak jual yer.. hang kipas arr aku myra tolong promote aku tolong masuk kan wit dalam poket... wakaakakkakaka... I like...

dah lama x on putera..tambah2 aku silent reader
btw aku kat juru, belajaq kat jmti

nak join tu kalau hujung tahun boleh la...huhu

kalo kene mase dia leh join nyer..

leh melawat pakcik ku kat sane sekali. :)

[quote name='ExSmkak' date='07 October 2010 - 10:34 PM' timestamp='1286462060' post='1049653']

[/quote]

der, cam jauh sgt je juru ngn pantai bersih tuh smpi ko nk kena tunggu ujung tahun kn..dtg je..kita sponsor byk tuh...aku igt kalo dlm 4-5 org bole je kasi free charge...kn cput?? dtg bwk perut je...

@KA, 30hb nih bro....sila check samada ms tersebut sesuai dgn anda ke tak....harap maklum.

[quote name='ExSmkak' date='07 October 2010 - 10:34 PM' timestamp='1286462060' post='1049653']

[/quote]

caaaiittt...juru dekat jer jangan banyak alasan pulak... kalau kata takder transport habaq mana umah hang aku pi amik kat umah... kalau alasan takder wit dah de orang sponsor kira ada lebih dalam 5 kepala camtu...

jangan banyak alasan laa... aku tak suka nih...

betui2 nak join bagitau.. aku masukkan nama dalam list...

[quote name='akuccputsedut' date='08 October 2010 - 09:42 AM' timestamp='1286502151' post='1049672']
caaaiittt...juru dekat jer jangan banyak alasan pulak... kalau kata takder transport habaq mana umah hang aku pi amik kat umah... kalau alasan takder wit dah de orang sponsor kira ada lebih dalam 5 kepala camtu...

jangan banyak alasan laa... aku tak suka nih...

betui2 nak join bagitau.. aku masukkan nama dalam list...tarikh 30hb Oct 2010(sabtu)
[/quote]

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...