Jump to content
hotfloppy

Pdc Edisi Utara - Mai Kita Pakat2 Kenai

Recommended Posts

[color="#800080"]Assalamualaikum..

[b]Kepada semua forumer yang menetap di utara tanah air - Perak Utara, Pulau Pinang, Kedah, Perlis.[/b] Kepada yang luar dari utara tanah air, tapi rasa berkemampuan untuk travel dan melepak sampai ke utara, anda turut dialu2kan..

Kita dah melepak kat sini bertahun-tahun, tapi kita sedar tak yang mungkin member baik kita kat dalam forum ni, sebenarnya menetap kat kampung/taman sebelah je ? Atau mungkin, masa kita lepak layan bola kat kedai mamak, kita dok sebelah2 je, tapi tak tau pon yang kita dah kenal lama kat sini. Jadi, kepada semua geng2 utara, sila tampil ke hadapan!

[b]Apa benda yang boleh kita buat?[/b]
[list][*]Aktiviti riadah sesama forumer seperti gathering, tengok wayang, karaoke, jamming ([i]best nih![/i]), bowling, snuker dan sebagainya.[/list][list][*]T-shirt, cap, sticker atau apa-apa jenis cenderahati. ([i]Tu pon kalo ramai la yang berminat[/i])[/list][list][*]Kerja-kerja amal/sukarela atau gotong royong. ([i]Mana la tau kot2 ada yang nak buat kenduri kahwin ke, bleh gak kita gotong royong. Atau buat lawatan ke rumah-rumah anak yatim ke. Kalau rajin la. *Sekadar cadangan*[/i])[/list][list][*]Aktiviti riadah yang lebih ekstrem seperti memanjat Gunung Jerai, berkhemah dan sebagainya. ([i]Sekadar cadangan yg agak ekstrem[/i])[/list][list][*] * Macam2 lagi yg boleh kita buat.   ^_^[/list][b]
[/b][b]Tapi, apa-apa pon, nak tau gak berapa ramai orang Utara kat sini. Untuk itu, sudi2kan la diri untuk reply dalam topic ni berserta lokasi masing-masing ye [/b]  :38:
[/color]
[hr]
Lokasi aku: Kepala Batas, Pulau Pinang :D 

[hr]
[b][color="#0000FE"][size="4"]Aktiviti Yang Telah Berjaya Dijalankan[/size][/color][/b]

[b][color="#0000FF"]Mega-Mini Gathering[/color] (3 Oktober 2010)[/b]
- Are~Miey12
- akuccputsedut
- Panglima Khalid

[b][color="#0000FF"]Acara Membakar Mangsa (BBQ)[/color] (30 Oktober 2010)[/b]
- Are~Miey12
- akuccputsedut
- hotfloppy
- arfaie
- HelpDesK Edited by hotfloppy

[quote name='hotfloppy' date='26 September 2010 - 01:03 PM' timestamp='1285477390' post='1048700']

[b]Apa benda yang boleh kita buat?[/b]
[list][*]Aktiviti riadah sesama forumer seperti gathering, tengok wayang, karaoke, jamming ([i]best nih![/i]), bowling, snuker dan sebagainya.[/list][list][*]T-shirt, cap, sticker atau apa-apa jenis cenderahati. ([i]Tu pon kalo ramai la yang berminat[/i])[/list][list][*]Kerja-kerja amal/sukarela atau gotong royong. ([i]Mana la tau kot2 ada yang nak buat kenduri kahwin ke, bleh gak kita gotong royong. Atau buat lawatan ke rumah-rumah anak yatim ke. Kalau rajin la. *Sekadar cadangan*[/i])[/list][list][*][b]Aktiviti riadah yang lebih ekstrem seperti memanjat Gunung Jerai, berkhemah dan sebagainya.[/b] ([i]Sekadar cadangan yg agak ekstrem[/i])[/list][list][*] * Macam2 lagi yg boleh kita buat.   ^_^[/list][b]
[/b][b]Tapi, apa-apa pon, nak tau gak berapa ramai orang Utara kat sini. Untuk itu, sudi2kan la diri untuk reply dalam topic ni berserta lokasi masing-masing ye [/b]  :38:

[hr]
Lokasi aku: Kepala Batas, Pulau Pinang :D 
[/quote]

yang nih aku suka!!! bila nk pi??? hehhehee...pi sedim best gak...layan tree top walk.pastu leh rafting skali... :3: :38:

my location: alor setar.

sedim.. dekat ja ngan umah aku, tapi aku tak penah pi.. tatau jalan.. tupah besa la pi.. hahaha..

aktiviti2 ekstrem mmg best, tapi kena ada yg berpengalaman ar.. sebagai langkah berjaga2 kan..

Sedim aku dah pi dah... sedim tuh belah kulim sana.. dekat ke dengan kepala batas...??? tree top wqalk kos masuk RM10..naik atas tgk pokok saja...hihihihihi...

aku dah banyak kali cuba wat aktiviti berTT kat putera nih tapi selalu takder sambutan dari geng UTARA.... maybe aku tak berapa berpengaruh disini...huhuhuhu...

maybe aktiviti yang dicadangkan sini lebih menarik dari BerTT maybe akan dapat lebih sambutan dari semua puteranian...

aktiviti ektrem gi adventure ke GUA Tempurung.. wah gitu...

[b]LOKASI AKU:[/b] Simpang Ampat Tasek, Seberang Perai Selatan...

kulim ngan kepala batas dekat je cik cpot.. kalo nak bandingkan kepala batas - kulim ngan kepala batas - simpang ampat, kulim lagi dekat.. org kata, kentut pon boleh dengar.. hahaha..

kita tgk la camne sambutan.. kalo ramai melimpah-limpah, bleh ar kalo nak wat aktiviti ekstrem.. tapi kalo takat 4-5 org, lepak2 minom je la kot..

[quote name='hotfloppy' date='27 September 2010 - 08:31 AM' timestamp='1285547515' post='1048749']
kulim ngan kepala batas dekat je cik cpot.. kalo nak bandingkan kepala batas - kulim ngan kepala batas - simpang ampat, kulim lagi dekat.. org kata, kentut pon boleh dengar.. hahaha..

kita tgk la camne sambutan.. kalo ramai melimpah-limpah, bleh ar kalo nak wat aktiviti ekstrem.. tapi kalo takat 4-5 org, lepak2 minom je la kot..
[/quote]

yer ker...??? abang aku dok kat taman mutiara sana... sg kob.. so lagi dekat kan nak ke sedim..hahahahhaa....

aku tak kisah kalau 5-6 orang nak bercamping pun ok dah tuh.. tak perlu laa sampai berpuluh2 orang baru nak pi bercamping.. kalau hiking nih dalam 5-6 orang memang dah cun sesangat arr.... ramai2 sangat tak terkawal plk.. kang yang lain dah naik ke atas ada plk yang cungap2 kat bawah...huhuhuhuhu

Salam,

part ni aku sokong sgt2..klu bleh diadakan satu gathering pon dah kira ok..buat BBQ,bowling or xtvt sewaktu dengannya ,biar knal2 n mesra2 dlu kn kn..

ha KA hang orang mana..?? UTARA jugak jom arr join... 1st event aku cadangkan pi tgk movie laa wei... 3D ker...??? wah gitu.. jom jom..

aku orang tengah, hehehehe..

lame tak g penang tu. raye pun aku tak g umah pakcik aku kat bertam tu,....

kalo g sane sape aku nak cari??

tengah mana..?? bukit tengah ke..??? kalau mai sini cari aku jer arr... no worries... reach me here 0124368054...

oo selangor...alaa takder arr jauh mana sangat nak mai penang nih.... boleh arr kalau kitaorang buat aktiviti jom arr join...

aku ada join paintball

Date : 2 Oct 2010 (Saturday)
Time : 9am-11am
Venue : Penang PISA Level 5, PISA Multi-Level Car Park Penang
Price : RM49 ( Full gear equipments + 250 bullets + Refreshment )

sapa nak join boleh arr bagitau aku selewat2 nya rabu nih...

[quote name='mangisza' date='27 September 2010 - 03:15 PM' timestamp='1285571757' post='1048776']
Salam,

part ni aku sokong sgt2..klu bleh diadakan satu gathering pon dah kira ok..buat BBQ,bowling or xtvt sewaktu dengannya ,biar knal2 n mesra2 dlu kn kn..
[/quote]

sokong2 gak der, at least gitau la lokasi.. org utara ga ke ?

[quote name='khairul anwar' date='27 September 2010 - 04:18 PM' timestamp='1285575502' post='1048790']
aku orang tengah, hehehehe..

lame tak g penang tu. raye pun aku tak g umah pakcik aku kat bertam tu,....

kalo g sane sape aku nak cari??
[/quote]

bertam ? bertama kepala batas ke ? area mane ? bertam indah ? bertam perdana ? putra bertam ?

p/s: tanya cam polis.. hahahaha..

bertam perdana tak silap aku ,

lepas tol tu, ke kiri
kalo kanan pi permatang pauh balik...

perumahan baru kalo tak silap.
betul2 depan ILP tu

owh.. bertam putra (atau nama betol perumahan tu, putra bertam) la tu.. bertam perdana tak sampai ILP.. bertam perdana kat area golf club & abidin resort (resort terbengkalai!! syg tol..) tu..

dari tol tu, kalo ke kanan, masuk kepala batas la.. permatang pauh jauh lagi..

kalo turun umah pakcik hang, gitau ar aku.. ;)

aku rase la...
korang hanya boleh bincang aje kat sini.. <_< .

dah banyak dah cadangan.. tapi hanya setakat perbincangan ajer...
tak pernah yang jadi... :wacko:

kalau betul nak buat...
tetap kat terus tempatnya..
buat kutipan dalam RM10 seorang..

lepas tu tetap kan tarikh,

ada yang berani nak uruskan..?? :125:

[i]p/s: satu cabaran...[/i] Edited by TJ-Ariff

cabaran disahut..

@akuccputsedut n hotfloppy: aku sajeskn penghujung bulan 10 nih kita jumpa. hujung bulan nih tak bleh psl aku byk nk pakai duet.
aktiviti, based on brp yg nk join.kalo dlm 3-4 org je kita gi main bowling n tgk wayang jela..
kalo lebih bole wat bbq kt pantai bersih mcm cput sajes dlu..
apepun janji program jln....pastu kita tempek foto2 mesra kita tuh kt sini nnt..

p/s: pasni aku mebi selo sket kt forum n fb, so korg leh roger aku thru fon je k.
ztecon, sape2 tlg roger die jap..aku rs dia area png.
bole je ajak skali.

[quote name='Are~Miey12' date='29 September 2010 - 11:53 AM' timestamp='1285732396' post='1048993']
[b][u]cabaran disahut..[/b][/u]

@akuccputsedut n hotfloppy: aku sajeskn penghujung bulan 10 nih kita jumpa. hujung bulan nih tak bleh psl aku byk nk pakai duet.
aktiviti, based on brp yg nk join.kalo dlm 3-4 org je kita gi main bowling n tgk wayang jela..
kalo lebih bole wat bbq kt pantai bersih mcm cput sajes dlu..
apepun janji program jln....pastu kita tempek foto2 mesra kita tuh kt sini nnt..

[/quote]

haaa.. ape lagi buat le kutipan dan senarai nama yang akan turut serta.
kutipan wang kene ada supaya ada komitmen untuk menjayakan program nie..

kalau setakat bagi nama saja, last2 tak jadi, tinggal berapa kerat aje nanti.
bila berbayar baru ada komitment dan senang pihak penganjur nak buat kerja.

ya silakan dik Amy, hotfloppy n cput.
aku nak tengok berapa orang ahli PDC zon utara yang berani untuk keluarkan wang bagi menjayakan program ini.

masukkan wang ke akaun cput.. huhu

teruskan cabaran ini...

semoga berjaya..

[size="1"][i]p/s: kalau 10 orang yang dah bayar, aku akan join program ini.[/i][/size]

[quote name='TJ-Ariff' date='29 September 2010 - 12:22 PM' timestamp='1285734130' post='1048996']

[size="1"][i]p/s: kalau 10 orang yang dah bayar, aku akan join program ini.[/i][/size]
[/quote]
[s][i][size="1"]ape la punye alasan...patut dia yang kena bayar utk semua hahaha!!![/size][/i][/s]

hahahahaha.... aku memang dah banyak kali anjur kan perjumpaan BBQ dan sebagai nya... tapi takder sambutan pun dari puteranian UTARA.. so aku tak berapa berani sangat nak anjurkan... sebab kang last2 aku makan ayam sowang2...

sebelum nih yang aku ajak tuh TT geng aku so alang2 aku ajak puteranian sekali... tapi takder sambutan.. maybe aku tak berapa nak cun untuk ajak semua puteranian join... hahahahahahahha...

kalau nak buat bulan OKTOBER... aku suggest buat pada 30hb OKT 2010 sabtu...kita gi bowling arr... aku baru pernah main bowling sekali seumur hidup hahahaahaha... so kita pi bowling laa boleh aku pertingkatkan skill... hahahahhaa...

aku rasa aku ngan myra confirm jadi punya kan mira kan..?? geng-geng UTARA yang lain sila laa timbul ke permukaan bumi...

nak bankin ke akaun aku wit aku tak kisah.. aku suka masyuk selalu hahahaha.. tapi better after decide and confirm baru bankin yek...
[font="Arial"]
[size="1"]P/S: pasal cabaran TJ tuh.. [s]ada aku kisah..??[/s] tak cabar pung aku dah letak aktiviti beberapa kali dah sini takder sambutan... nak buat lagi small matter arr... hihihihi.. jangan marah ha bro TJ..amppunn...[/font][/size]

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...