Jump to content
memito

Email Daripada Maybank

Recommended Posts

[b]Salam sejahtera pd anda semua...aku bru buka akaun maybank td,so aku terus buat maybank2u,senang nak online banking,sebelum ni aku x pernah terima apa2 email drpd maybank/mana2 bank,tiba2 sj slps sj aku jd ahli maybank baru&buat maybank2u,terus aku terima email spam drpd email yg tak berapa pro dlm phishing akaun aku...geram ooo...selamat la aku alert tntg hal2 phishing ni,sbb aku pun dh tau mcmna org phishing rapidshare dll yg berkaitan login ni...bkn itu yg aku nak nyatakan disini..aku cuma musykil,,KENAPA SLPS AKU DAFTAR MAYBANK&MAYBANK2U TERUS ADA EMAIL SPAM NI?SIAPA TAHU EMAIL AKU NI...aiii..ADMIN MAYBANK/MANA2 BANK,APAKAH DIORG YG JD ORG TGH SAMPAI PHISHER2 NI LEH TAHU AKU BARU BUKA AKAUN SEJURUS PENGAKTIFAN BERLAKU?DUNIA2..DAH ADA DUIT GAJI PUN NAK TIBAI DUIT HALAL ORG LAIN, aku mouse over,adress sbnr adalah:
http://www.maylinkemailplc.com/index123.html

PENGGUNA YANG BUDIMAN,

AMARAN KESELAMATAN 'ONLINE BANKING': Pihak kami telah mengesan beberapa Daftar-Masuk(Log-On) dari IP yang telah disenarai hitamkam pada akaun anda. Akses ke akaun anda kini telah disekat. Oleh kerana itu, satu proses verifikasi ID tambahan adalah diperlukan untuk memastikan keselamatan akaun anda. Anda dikehendaki untuk KLIK di bawah ini bagi proses tersebut (KEGAGALAN BERBUAT DEMIKIAN AKAN MENYEBABKAN AKAUN ANDA DITUTUP) :

http://www.maybank2u.com.my/Survey/online-secure/Maybank-secure/

jd HATI2 KAWAN2 KU...admin/mod,klu thread ni x sesuai disini,tolong pindahkan ye[/b] Edited by memito

Aku lagi selalu terima email pasal maybank nie... siap ugut nak tutup la, duit kena transfer tak sengaja la etc... aku delete jer email nie...

[quote name='LanoZ' date='23 September 2010 - 10:51 PM' timestamp='1285253519' post='1048535']
Aku lagi selalu terima email pasal maybank nie... siap ugut nak tutup la, duit kena transfer tak sengaja la etc... aku delete jer email nie...
[/quote]
[b]begitulah bro..dia ugut nak tutup akaun,hampeh tul...tp mcmna diorg boleh tau aku baru buka akaun maybank ni?korg tak rasa ragu2 dgn admin maybank ke?sory klu ada yg berkenaan,aku hnya nak kepastian sj[/b]

aku tak tau macam mana diaorang detect... sebab masa aku 1st join maybank2u takder plk dapat email spam nih... tapi lepas kerap menggunakan maybank2u... dah mula start dapat email nih... website diaorang copy paste website maybank... cuma URL dia jer yang membezakan sebab URL dia cam bodoh2 skit.. kalau ada user yang tak alert confirm wit ilang...

aku ada buka thread pasal email phishing dari maybank nih jugak tak berapa lama dulu.... so buat semua yang guna online banking hati2 laa... bukan sahaja maybank,CIMB,RHB pun ada gak... website sama copy paste tapi URL bodo-bodo... jaga2 yer kawan2 semua......

hahaha aku selalu terima email then aku pun selalu balas kat site kononya maybank tu.. kat username aku tulis f**kyou kat password aku tulis motherf**ker... hhahahahah :153:

ya tulis pi apa pun.. system tuh accept jer... takder error langsung.. sebab field to function dia accept data jer.. masuk terus dalam database diaorang.. tuh jer keje nya...

so ok jer kalau nak isi luahan hati korang kat ruangan username ngan password tu takder salah nya... aku ada gak isi... Username = tanyaMakAku password=tanyaBapakAku

wakakakkakaka....

Actually diorang cuma email secara random jerk... bank yang korang takde pun tiba2 cakap akaun dah lock ker apa ker... padahal korang takde akaun langsung kat bank berkenaan. Contohnya CIMB bank... ada gak terima email tuh. Mana aku ada akaun CIMB... hehehe.

Tapi sepatutnya... kes2 macam nie pihak berkenaan patut amik tindakan ler yek. Nie dah makin banyak aku tengok. Takkan takde cyber police kat Malaysia nie yang bole trace orang yang buat benda nie dan bawak ke mahkamah kerana cubaan menipu. pelik betul la....

Susah nak cakap. phishing satu hal. atm kad klon satu hal. tak ada kad atm, duit tetiba hilang satu hal lagi. ada kes tak ada online banking tiba-tiba hilang online transfer ke indon satu hal jugak. semua tak selamat.

so aku guna asb untuk simpan duit, dalam bank tinggal baki paling minima.

kalo orang tak biase ngan penipuan macam nie, memang mudah la kene tipu

memang kene hati2 sambil tolong beringat kat kawan2 yang lain...
kawan2 or sedara mara

sebab ramai yang tak tau pasal nie
media cetak pun kurang dedahkan penipuan2 macam nie....

kredit to TS
click2 [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_images/master/add.png[/img]

[quote name='akuccputsedut' date='23 September 2010 - 11:57 PM' timestamp='1285257462' post='1048539']
aku tak tau macam mana diaorang detect... sebab masa aku 1st join maybank2u takder plk dapat email spam nih... tapi lepas kerap menggunakan maybank2u... dah mula start dapat email nih... website diaorang copy paste website maybank... cuma URL dia jer yang membezakan sebab URL dia cam bodoh2 skit.. kalau ada user yang tak alert confirm wit ilang...

aku ada buka thread pasal email phishing dari maybank nih jugak tak berapa lama dulu.... so buat semua yang guna online banking hati2 laa... bukan sahaja maybank,CIMB,RHB pun ada gak... website sama copy paste tapi URL bodo-bodo... jaga2 yer kawan2 semua......
[/quote]
[b]itu yg kurang profesional diorg yg nak cilok duit org ni..address tah apa2 la..pelik je..sape2 yg takut dgn gertakan diorg,terus klik dan update login...apada[/b]

[quote name='khairul anwar' date='24 September 2010 - 05:32 PM' timestamp='1285320776' post='1048594']
kalo orang tak biase ngan penipuan macam nie, memang mudah la kene tipu

memang kene hati2 sambil tolong beringat kat kawan2 yang lain...
kawan2 or sedara mara

sebab ramai yang tak tau pasal nie
media cetak pun kurang dedahkan penipuan2 macam nie....

kredit to TS
click2 [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_images/master/add.png[/img]
[/quote]
[b]yg xtau tntg ni pun ramai...kesian yg terperangkap ni...senang2 je diorg cilok duit...klu dlm tu ada puluh2 ribu...bankrup la jwbnya[/b] :20:

[quote name='dvd' date='24 September 2010 - 09:31 AM' timestamp='1285291861' post='1048551']
Susah nak cakap. phishing satu hal. atm kad klon satu hal. tak ada kad atm, duit tetiba hilang satu hal lagi. ada kes tak ada online banking tiba-tiba hilang online transfer ke indon satu hal jugak. semua tak selamat.

so aku guna asb untuk simpan duit, dalam bank tinggal baki paling minima.
[/quote]
[b]bgs jugak cdgn tu..siap kat tpt lain,buat plbrn....selain ASB kat mana lg leh buat plbrn yg x merugikan...klu x untung pun,modal terjamin la...ada ke?[/b]