Jump to content
Sign in to follow this  
kutet

Mencari Sleeping Partner Untuk Google Adsense

Recommended Posts

Salam saya orang baru disini.

Saya ingin membuka tawaran JV profit sharing melalui Google Adsense. Sangat dialu-alukan kepada mereka yang tak pernah cashout duit dari adsense walaupon dah lama ada akaun. Kepada yang berminat dan perlukan maklumat lanjut boleh PM atau email ke budoknakal[@]gmail.com

Terima kasih.

[quote name='kutet' date='28 August 2010 - 12:03 AM' timestamp='1282925035' post='1046268']
Salam saya orang baru disini.

Saya ingin membuka tawaran JV profit sharing melalui Google Adsense. Sangat dialu-alukan kepada mereka yang tak pernah cashout duit dari adsense walaupon dah lama ada akaun. Kepada yang berminat dan perlukan maklumat lanjut boleh PM atau email ke budoknakal[@]gmail.com

Terima kasih.
[/quote]

boleh explain tak ??? JV profit macam mana nih...??? setahu aku Google adsense nih takder benda nak JV JV nih... explain skit laa...

[i]P/S: PERINGATAN: sesapa yang berminat tuh harap beringat jangan bankin duit pada orang2 nih utk sebarang aktiviti google adsense sebab adsense nih FREE...[/i]

[quote name='akuccputsedut' date='28 August 2010 - 12:13 AM' timestamp='1282925609' post='1046270']
boleh explain tak ??? JV profit macam mana nih...??? setahu aku Google adsense nih takder benda nak JV JV nih... explain skit laa...

[i]P/S: PERINGATAN: sesapa yang berminat tuh harap beringat jangan bankin duit pada orang2 nih utk sebarang aktiviti google adsense sebab adsense nih FREE...[/i]
[/quote]

Oooo maksud saya JV profit tu adalah hasil dari pendapatan adsense tu dikongsikan antara saya dan tuan punya akaun. Disebabkan sekarang ni agak sukar untuk mendapatkan akaun google adsense jadi saya membuka tawaran nih. Saya tak mintak bankin duit pon. Cuma nak mintak manage akaun tu supaya ada duit...tu pon kalau ada. Kalau tak de tak de la... Sbb tu saya offer pada yang dah lama ada akaun tapi tak pernah cashout atau aktif.

Harap clear.

Minta maaf tak clear lagi... nape sekarang susah nak dapat kan akaun adsense... ke awak nya akaun adsense dah kena banned dan takleh nak apply lagi..???? awak nak minta manage akaun orang supaya ada duit... errrmmmm.... (berfikir sejenak)...

saya minta maaf yer.. takder maksud nak kata awak minta duit.. just beri peringatan pada budak2 yang baru kenal internet nih... teruja lebih plk nanti... harap maklum....

[quote name='akuccputsedut' date='28 August 2010 - 12:29 AM' timestamp='1282926581' post='1046275']
Minta maaf tak clear lagi... nape sekarang susah nak dapat kan akaun adsense... ke awak nya akaun adsense dah kena banned dan takleh nak apply lagi..???? awak nak minta manage akaun orang supaya ada duit... errrmmmm.... (berfikir sejenak)...

saya minta maaf yer.. takder maksud nak kata awak minta duit.. just beri peringatan pada budak2 yang baru kenal internet nih... teruja lebih plk nanti... harap maklum....
[/quote]

Tak apa. Akaun saya masih ada semenjak tahun 2007 lagi, cuma saya ada lebih masa dan rasanya boleh manage satu akaun lagi. Dah cuba apply baru tapi tak approve. Saya rasa tak pelik untuk manage akaun orang lain, malahan saya pulak berisiko ditipu kalau memang ada duit kat dalam akaun tu, sbb payee name tuan punya akaun. Tapi kalau tuan punya tu jujur saya dapat la bahagian saya. Itu saje rasanya.

kalau ada risiko ditipu kenapa nak manage akaun orang...??? saya ada kawan yang ada 3 akaun adsense... senang jer dia apply... maybe blog atau website yang awak buat tak menepati awap yang google nak so tak approve... better cuba apply lagi.....

dalam dunia internet nih macam2 benda dan orang dok ada.. buat apa takder masalah cari masalah... pelik gak.... kalau ada mlebih masa nape tak penuh kan jer akaun yang satu dengan cepat.. cash kan pastu penuh kan lagi.... ha ok gak tuh...

[quote name='akuccputsedut' date='28 August 2010 - 12:50 AM' timestamp='1282927850' post='1046279']
kalau ada risiko ditipu kenapa nak manage akaun orang...??? saya ada kawan yang ada 3 akaun adsense... senang jer dia apply... maybe blog atau website yang awak buat tak menepati awap yang google nak so tak approve... better cuba apply lagi.....

dalam dunia internet nih macam2 benda dan orang dok ada.. buat apa takder masalah cari masalah... pelik gak.... kalau ada mlebih masa nape tak penuh kan jer akaun yang satu dengan cepat.. cash kan pastu penuh kan lagi.... ha ok gak tuh...
[/quote]

Adsense ni dia ada limit jugak. Kalau banyak sangat duit, akaun akan kena review hari2, ada risiko kena ban w/pon tak buat salah, tambahan earning tinggi tapi convert kepada sale tak banyak, google akan syak yang bukan2. Saya pon ada kawan yang ada lebih dari satu akaun. Dan saya pon ada 2 akaun sebenarnya. Google makin ketat sekarang. Akaun yang saya apply tu saya upah dengan dengan high spec page for adsense, pon masih tak lulus (servis dari india, kiruba nama mamat tuh, boleh cek). Yelah untuk dapat satu2 benda tu kadang ada risiko......dan saya dah decide untuk ambik risiko kena tipu. Bisalah ni dunia maya, dunia nyata pon orang boleh tipu terang-terangan.

tapi macam pelik laa... mula2 cakap ada 1 akaun... sekarang kata dah ada 2 akaun... so tak cukup duit lagi ker dengan income dari 2 adsense tuh... nak pulak manage akaun orang lain pulak... rasa kalau dah cukup 2 akaun tuh.. bulan2 dah masyuk gila...

memang laa kalau duit dalam adsense tuuh tiba2 banyak dengan cepat akn timbul syak wasangka.... ingat senang2 ker google nak kuar kan duit bayar... takyah kata google yang hang buka thread nih pun aku dah syak wasangka kat hang nih... so apatah lagi google yang memang akan selidik betui2 sebelum dia buat apa2 pembayaran...

agak2 halal ke wit yang dapat dari google nih kalau kita guna pape method utk penuh kan akaun google dengan cepat...????

minta maaf banyak2 yer.. aku betul2 rasa pelik nape hang nak buat JV nih...????

[quote name='akuccputsedut' date='28 August 2010 - 05:09 AM' timestamp='1282943350' post='1046287']
tapi macam pelik laa... mula2 cakap ada 1 akaun... sekarang kata dah ada 2 akaun... so tak cukup duit lagi ker dengan income dari 2 adsense tuh... nak pulak manage akaun orang lain pulak... rasa kalau dah cukup 2 akaun tuh.. bulan2 dah masyuk gila...

memang laa kalau duit dalam adsense tuuh tiba2 banyak dengan cepat akn timbul syak wasangka.... ingat senang2 ker google nak kuar kan duit bayar... takyah kata google yang hang buka thread nih pun aku dah syak wasangka kat hang nih... so apatah lagi google yang memang akan selidik betui2 sebelum dia buat apa2 pembayaran...

agak2 halal ke wit yang dapat dari google nih kalau kita guna pape method utk penuh kan akaun google dengan cepat...????

minta maaf banyak2 yer.. aku betul2 rasa pelik nape hang nak buat JV nih...????
[/quote]

Kalau ikutkan duit yang ada memang dah lebih dari cukup kalau setakat nak buat hidup hari2. Tapi biasalah, selagi ada ruang dan peluang rasanya tak salah kalau kita tingkatkan. Saya dah agak lama main adsense nih... bukan baru setahun dua atau semalam jadi saya malas nak bincang panjang2 tentang syak wasangka tuan moderator. Mungkin nampak pelik tapi itu peluang yang ada, jadi saya cuba.

Saya malas nak cakap aku begitu...aku begini...pasal adsense nih, sebab kat luar sana ramai lagi yang lebih hebat. Jadi terpulang lah pada tuan moderator. Saya cuba beri penerangan setakat yang saya boleh. Tapi kalau tuan moderator rasa apa yang saya offer nih sangat2 pelik (sebenarnya ada rakan2 saya yang buat dulu) dan mengancam warga PUTERA, tutup je la therad nih. Tak jadi apa2 masalah pada saya. Saya tarik balik tawaran saya. Sekian salam hormat.

p/s: Pembetulan saya tak pernah pon kata saya hanya ada satu akaun. Sila baca balik pos saya... Keduanya saya tak pernah sebut atau nyatakan duit akan masuk ke akaun dengan segera dan cepat (yup! dunia maya nih kita kena ada prasangka, saya setuju.....tapi biar berasas) Edited by kutet

oopsss... sekali dia kata TUAN moderatorr daa... nampak nya kalau ada status moderator tuh takleh join thread yek..??? nak kena pantau jer yeekk... huhuhuhuhu....

benda yang patut dibincangkan tak pula dibincangkan.. alih2 salah TUAN moderator... nasib aku bukan TUAN.. kalau tak terasa jugak aku....

rasanya kat forum nih tempat perbincangan... kalau setakat nak iklan jer... sila pergi ke [url="http://www.iklanlink.com"]http://www.iklanlink.com[/url]

kalau dah tarik balik iklan...

[i]P/S: susah jugak ada status moderator nih yek... nak join thread pun disalah ertikan... huuhuhuhu... benda tak meyakinkan aku... kalau dia nih dapat yakinkan aku maybe aku join JV dia... whatever....[/i]

bahaya lau kongsi acc google adsense ni , nnti dia leh access byk bende guna acc google adsense kita...sbb acc google adsense adalah acc gmail dan google++ dan byk info leh dpt dri email tu sbgai contoh facebook acc. ada unsur-unsur spam ni/phising....user pn baru sahaja join pdc ni...hati2 kwn2 smua...bagus cput sedut...teruskan memantau...

[quote name='mon678' timestamp='1323154959' post='1076279']
bahaya lau kongsi acc google adsense ni , nnti dia leh access byk bende guna acc google adsense kita...sbb acc google adsense adalah acc gmail dan google++ dan byk info leh dpt dri email tu sbgai contoh facebook acc. ada unsur-unsur spam ni/phising....user pn baru sahaja join pdc ni...hati2 kwn2 smua...bagus cput sedut...teruskan memantau...
[/quote]
Sy rasa mgkin niat bro kutet ni nk mambantu rakan2 kita yg tidak bernasib baik dgn pggunaan servis google adsense.. Di samping mencari duit poket tambahan kepada diri sendiri.. Bro putet sbgai orang brpngalaman ingin try tuk market/ fully utilized skill dan teknik yg dimiliki.. Mgkin dia boleh beri keuntungan kepada orang yg bernasib baik..

Tp benar juga kata bro Mon, kita perlu brhati2 sbbnya hal berkenaan duit ni agak sensitif dan boleh mmbawa kpd prgaduhan yg besar kalo trsilap caranya..

[quote name='cocos' timestamp='1323159048' post='1076292']
Sy rasa mgkin niat bro kutet ni nk mambantu rakan2 kita yg tidak bernasib baik dgn pggunaan servis google adsense.. Di samping mencari duit poket tambahan kepada diri sendiri.. Bro putet sbgai orang brpngalaman ingin try tuk market/ fully utilized skill dan teknik yg dimiliki.. Mgkin dia boleh beri keuntungan kepada orang yg bernasib baik..

Tp benar juga kata bro Mon, kita perlu brhati2 sbbnya hal berkenaan duit ni agak sensitif dan boleh mmbawa kpd prgaduhan yg besar kalo trsilap caranya..
[/quote]

kalau nak belajar.. yang terbaekk.. ialah k opi belajar pasal SEO... camne nak bawak trafik yang banyak ke web ko... bior sampai jammed.. hang terus web ko tuh... ha kalau ko dah master bab tuh... adsense nih jangan riso.. ko mesti dapat income lumayan punya....

benda adsense nih free aje... kalau ada orang klik ada ler duit tuh pung ikut ler adword mana yang mahai... watpe korang penat2 nak manipulate kan benda nih nak bagi banyak income,... halal ke pendapatan tuh nanti cuba fikir2kan... kalau ko tak kira halal haram... tak kesah arr... ko leh PM dia or sesapa gi belajar camne nak manipulate kan adsense nih... harap maklum...

laku lagi plak bende ni..aku dah tak buat dah (sebab malas)....dulu dekat setahun adalah jugak dapat tapi lepas tu dah tak aktif dah blog tu..agak susah jugak kalau bende ni untuk yang baru blaja benda cam si ciputsedut ckp SEOlah, segala lah.

akaun google adsense ni hanya boleh pakai nama betul utuk sekali jer kan..wah dah lupa lah..

[quote name='Gaara_SuxX' timestamp='1323166179' post='1076301']
laku lagi plak bende ni..aku dah tak buat dah (sebab malas)....dulu dekat setahun adalah jugak dapat tapi lepas tu dah tak aktif dah blog tu..agak susah jugak kalau bende ni untuk yang baru blaja benda cam si ciputsedut ckp SEOlah, segala lah.

akaun google adsense ni hanya boleh pakai nama betul utuk sekali jer kan..wah dah lupa lah..
[/quote]
haah btul hanya blh gune nama btul sahaja...huhu dan alamat yang betul...ada bro putera yg active google adsense ni...x slh aku nickname dia sultanultimatezzz

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1323164077' post='1076299']
kalau nak belajar.. yang terbaekk.. ialah k opi belajar pasal SEO... camne nak bawak trafik yang banyak ke web ko... bior sampai jammed.. hang terus web ko tuh... ha kalau ko dah master bab tuh... adsense nih jangan riso.. ko mesti dapat income lumayan punya....

benda adsense nih free aje... kalau ada orang klik ada ler duit tuh pung ikut ler adword mana yang mahai... watpe korang penat2 nak manipulate kan benda nih nak bagi banyak income,... halal ke pendapatan tuh nanti cuba fikir2kan... kalau ko tak kira halal haram... tak kesah arr... ko leh PM dia or sesapa gi belajar camne nak manipulate kan adsense nih... harap maklum...
[/quote]
Kalau belajar teknik SEO 2 dikira mcm mana ye? Manipulate juge ke? Maaf, sy kurang mengerti..

[quote name='cocos' timestamp='1323248675' post='1076380']
Kalau belajar teknik SEO 2 dikira mcm mana ye? Manipulate juge ke? Maaf, sy kurang mengerti..
[/quote]

SEO: Search engine optimization dia bukan manipulate adsense.. just kalau orang search apa keyword kat search engine.. dia boleh bawak ko nya website ke atas... so senang ler user nampak pastu kebarangkalian user klik web ko tinggi ler...

bila dah ramai masuk n nampak iklan adsense ko kebarangkalian utk diaorang klik adsense ko tinggi.. jadi banyak ler income ko... hahahahahaha....

Ada satu teknik (bukan SEO tau), tapi kalau pakai memang sah kena tendang oleh bapak google.
Korang letak tag berkaitan tu dalam background page laman korang, dan warnakan sama background tu dengan perkataan tag berkaitan tadi. Susah nak jelaskan apakah teknik ni, tapi dengan google memang korang tak akan diterima lagi dah.

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1323252640' post='1076390']
SEO: Search engine optimization dia bukan manipulate adsense.. just kalau orang search apa keyword kat search engine.. dia boleh bawak ko nya website ke atas... so senang ler user nampak pastu kebarangkalian user klik web ko tinggi ler...

bila dah ramai masuk n nampak iklan adsense ko kebarangkalian utk diaorang klik adsense ko tinggi.. jadi banyak ler income ko... hahahahahaha....
[/quote]

Oh gitu ke.. Power a sis ni.. Sis ada tips2 ke tuk naikkan ranking website kita.. Menarik juga kalau dapat kongsi sama2... ;)

[quote name='Gaara_SuxX' timestamp='1323254266' post='1076397']
Ada satu teknik (bukan SEO tau), tapi kalau pakai memang sah kena tendang oleh bapak google.
Korang letak tag berkaitan tu dalam background page laman korang, dan warnakan sama background tu dengan perkataan tag berkaitan tadi. Susah nak jelaskan apakah teknik ni, tapi dengan google memang korang tak akan diterima lagi dah.
[/quote]

Sy rasa bro bercerita tentang teknik ads placement kot. Teknik ni tuk mengaburi mata visitor supaya mereka sukar nk bezakan antara kandungan web dan iklan google 2... So peluang tuk visitor tuk click iklan 2 akan lebih tinggi.