Jump to content
masokis

Putera 2010

Recommended Posts

Assalamulaikum & salam sejahtera....
ah..lama xmasuk PDC. apa khbar semua :)

Saya ada sedikit cadangan ni.. masokis tgk, fungsi quote mcm tak jelas. bila quote..mmg akan kuar balik perkataan tu. tp
bila repost dgn kita punya ayat. dia jadi tak comel. tak nampak mma 1 quote @ post kita sendiri.. kalau edit tema ni sikit. mesti cantikkan quote tu :)

PDC ni mmg bernilai amat. macam2 org belajar dari sini.. zaman sebelum PDC pindah ke forumotion tu, mmg tahap puncak. ramai org dan sejahtera..
masokis nak cadangkan kalau IPB ni ditukar tema.. biar nampak.. lagi interaktive..:)

//Idea je.. cadangan je dari saya ..PDC..r0x! :)

[quote name='masokis' date='20 August 2010 - 01:01 AM' timestamp='1282237318' post='1045412']
Assalamulaikum & salam sejahtera....
ah..lama xmasuk PDC. apa khbar semua :)

Saya ada sedikit cadangan ni.. masokis tgk, fungsi quote mcm tak jelas. bila quote..mmg akan kuar balik perkataan tu. tp
bila repost dgn kita punya ayat. dia jadi tak comel. tak nampak mma 1 quote @ post kita sendiri.. kalau edit tema ni sikit. mesti cantikkan quote tu :)

PDC ni mmg bernilai amat. macam2 org belajar dari sini.. zaman sebelum PDC pindah ke forumotion tu, mmg tahap puncak. ramai org dan sejahtera..
masokis nak cadangkan kalau IPB ni ditukar tema.. biar nampak.. lagi interaktive..:)

//Idea je.. cadangan je dari saya ..PDC..r0x! :)
[/quote]
tak faham la..jd mcm mana, tgk ni mcm ok ja..aku tekan button reply dlm pos ko la

oh,maksud saya.. thread yang sebelum2 ni. jadi berterabur...
contoh > http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/40856-oracle-database/

bukan apa2, PDC sgt mantap. kalau search google dan hala from Malaysia..
mmg byk juga link PDC.

tp link yang lama.. mana dlm dia isi bagus x2 :)
tapi bila masokis fikir balik.. susah pula kerja nak eddit balik.. 100 moderator pun mesti letih..
masokis tarik balik la..hehe.. jgn marah.. nama pun cadangan..

yang tema tu.. mungkin elok kalu ubah bgn sesuatu yang baru.. kasi menarik sedikit :-)

ooo quote yang tu..aku pikir td ko tanya pasal quote yang aku buat kt atas tu ha.. maaflah, yang ni kena tanya pakar2 dalam list mod, aku pun pk nk edit balik bukan mudah kejanya. cuba baca thread tu pelan2, insya allah fhm tu. tak pun try2 highlight skjp utk asingkan mana quote, mana tidak

ya itulah saya maksudkan.. tp mcm mod arfaie cakap, mmg bukan tugas mudah.. almaklum PDC ni ada ribu2 thread semenjak dlu.
bila saya baca mmg dah tabiat, saya akan hightlight dgn mouse utk memudahkan bacaan., cuma bila dah masuk tahap quote yang berlapis2 tu. pening sikit.
xpelah yang tu.. mungkin mustahil..

mcmna dgn tema forum ? boleh fikir2 kan... :-)

// masokis tahu, datang rumah org xleh "cat" rumah org. tp.. nak mencadang xde masalah kan.

[quote name='arfaie' date='20 August 2010 - 01:56 AM' timestamp='1282240597' post='1045432']
kena serahkan pada pihak atasan utk jawab :)
[/quote]
moderator kena tlg sampaikan ya :)

tema...

kalau kaler aku rasa dah lawa berbanding dulu..

but kalau tema tu bermaksud tambah function lain (listkan..) maybe sesuai lah....
just pandangan.. :3:

Quote tu tak berfungsi sebab asalnya reply2 berkenaan dan jugak thread berkenaan telah dicopy & paste kan dari Putera Forumation Sementara dulu... jadi kemungkinan format yang berlainan menyebabkan QUOTE tu tak menjadi sebab code untuk Quote tu dah berlainan. Nak buat memang boleh sebab Moderator di beri access untuk edit sesebuah reply tapi... tengok jer lah betapa banyak nyer reply2 berquote berkenaan. Jenguh nak edit woo.... mau 1 tahun pun tak habis nak edit...

[quote name='Panglima Khalid' date='20 August 2010 - 06:55 AM' timestamp='1282258520' post='1045448']
tema...

kalau kaler aku rasa dah lawa berbanding dulu..

but kalau tema tu bermaksud tambah function lain (listkan..) maybe sesuai lah....
just pandangan.. :3:
[/quote]

fungsi..hmm, menarik tu. masokis tak berapa faham dgn IPB. tp ada sikit idea utk PDC.
- like button <-- kalau ada fungsi ni, artikel berguna PDC dapat share pada FB
- tweet button <-- boleh retweet link PDC ke dlm tweeter masing2.. kmudia retweet.. wah tersebar.

//Atas tu lebih berkait ttg sosial kan ? kalau ada fungsi mcmni, kita boleh bentuk rakyat sosial berilmiah.. wallahualam

Satu lagi IP.Board yang baru ni takde yang lo-fi version ke?
Macam dulu kan ada.
Laju sikit kalau nak baca jika line internet slow.

Minta bos enablekan ke? Hehe.

[quote name='hairulfadly' date='22 August 2010 - 12:49 PM' timestamp='1282452571' post='1045671']
Satu lagi IP.Board yang baru ni takde yang lo-fi version ke?
Macam dulu kan ada.
Laju sikit kalau nak baca jika line internet slow.

Minta bos enablekan ke? Hehe.
[/quote]

dah ala lo-fi tu, kat bottom page..belah kiri ada option.. tukar V1 kepada lo-fi.
nanti jadi mcmni > http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/86237-putera-2010/page__pid__1045671