Jump to content
Mr. EMr

Tayar Kereta Terbaik

Recommended Posts

aik..apesal pelik semacam je tayar baru letak belakang?

xpnah plak ak jmpe kes camni...hihi

xsilap harga tayar silverstone mmg dlm area 140-160

ok la tu kot

masuk hang dah 3 orang kawan lelaki yang cakap macam nih... tapi lebih ramai yang kata memang betui pun tayar belakang bawak pi depan tayar baru kat belakang..

sebelum pi pun sebab dah ada 1-2 orang kata macam pelik ja tayar baru kat belakang... so aku tanya orang kedai tuh.. dia cakap normal tayar baru letak belakang.. nanti tukar tayar depan.. rotate...

Jadi...bila masa plak bahagian depan guna tayar baru?

Rotate bukan begitu. Rotate bermaksud tayar sama baru, kemudian bila nak buat alignment / balancing

tayar belakang kanan tukar ke depan kiri,... tayar belakang kiri ke depan kanan.

Jadi...bila masa plak bahagian depan guna tayar baru?

Rotate bukan begitu. Rotate bermaksud tayar sama baru, kemudian bila nak buat alignment / balancing

tayar belakang kanan tukar ke depan kiri,... tayar belakang kiri ke depan kanan.

tak akan ada yang baru kat depan... melain kan tukar 4-4 sekali.... hahaahhaa...

takde laa... orang kedai tuh kata tayar belakang bunga tebai elok macam baru lagi... tapi dah lama pakai letak depan laa.. kalau tayar belakang tuh dah tak elok depa tak tukar pi depan... depa suruh ganti laa... 

so sekarang nih 4-4 tayar nampak macam baru.. tapi tayar depan tuh pun bunga dia tak rata.. aku rasa mesti sebab problem tayar aku bergoyang sebelum nih macam nak tercabut tuh aku lambat tukar tayar depan... so bunga tayar belakang pun jadi haus tak rata... 

nih member aku kata

http://www.youtube.com/watch?v=--Hb5kQCaTg&feature=youtu.be so kesimpulannya, tak kira la front wheel ke real wheel ka, hat baru masuk blakang dulu 

Absorber tak tukar sekali? ... sebab jika absorber tak elok, tayar mudah jadi tak elok.

dia tak sebut pulak nama yang dia tukar sekali masa tukar tayar tuh absorber... aku tak tau laa.. tapi orang kedai tuh ada bagitau aku.. tukar tayar sekali ngan apak benda ntah dia sebut sekali alignment sekali balancing... ha semua sekali laa Rm3rat.. 

tayar da lama mmg la mcm2 masalah..bouncing tu standard la..tayar da xrata psl brek etc

psl tayar baru letak belakang

hmm...bg ak la, brek kaki tu tayar depan makan kuat..klu tayar depan da hilang grip,even tayar belakang bunga camne pon ikot skali unless mmg main brek tangan

video tu tunjuk skidding ble amek selekoh...ad ke org amek selekoh 160kmph time hujan?plzz tunjuk bukti :P

ak xnafikn klu tayar depan baru n tayar belakang lama,mmg terasa tayar belakang membuang

itu pon ble layan selekoh dkt 140kmph

bwh pada tu,xde terasa pon...

tayar pertama yg langgar air tayar depan..tayar belakang amek baki2 die je

ntah la..time ak eksiden dlu tayar depan hidroplaning dlu,bkn tayar belakang

ni jalan straight

dlm video tu,driver tayar baru kat depan gaye cam xbese bwk kete power steering kot

jenis suka gerak2kn steering cam bwk kete xde power steering..

ni akn jd klu tayar depan xde grip.. :152:

http://www.youtube.com/watch?v=j0AnvX05nTg

kesimpulannye,tukar 4-4 tayar... :25:

Edited by dvdbane

aku tak tahu ler.. kawan aku yang cakap... lepas tuh pi kedai masa nak tukar tuh.. aku tanya jer laa orang kedai tuh.. nanti tayar baru letak mana..?? dia cakap letak belakang laa.. tayar belakang letak depan sama macam kawan aku kata tuh... so aku rasa ok jer laa...

ujung tahun tukar tayar depan tuh pulak... memang rasa tak best bawak sekarang nih... ada rasa pelik jugak.. tapi tak goyang dah macam sebelum tukar tayar aritu...

lepas nih kena spare kan duit siap2.. cukup 1thn setengah tukar 4-4 sekali... lebih mudah....

Aku kalau tukar tayar baru 2 biji, aku letak depan, sebab kereta sekarang hampir semua tarik depan menyebabkan tayar depan cepat haus berbanding belakang. Dalam masa 6 bulan lebih kehausan keempat2 tayar akan sama.

Aku kalau tukar tayar baru 2 biji, aku letak depan, sebab kereta sekarang hampir semua tarik depan menyebabkan tayar depan cepat haus berbanding belakang. Dalam masa 6 bulan lebih kehausan keempat2 tayar akan sama.

aku 1st time tukar tayar dalam hidup aku nih haa... dah orang kedai cakap gitu ikut kan jer laa.. nak menyedap kan hati aku nih.. esok aku tukar lagi 2.. sebab rasa semakin tak best...

aku 1st time tukar tayar dalam hidup aku nih haa... dah orang kedai cakap gitu ikut kan jer laa.. nak menyedap kan hati aku nih.. esok aku tukar lagi 2.. sebab rasa semakin tak best...

rse xbest psl steering tu kawal tayar dpn,bkn tayar belakang
nk bwk xde hal,cme jgn merempit dah la :3:

rse xbest psl steering tu kawal tayar dpn,bkn tayar belakang
nk bwk xde hal,cme jgn merempit dah la :3:

tu laa kan.. stereng tuh tuh cam longgaq ja.. kadang cam tak betui.. memang tak best sangat laa.. pesal tayar aku cepat kempis nih.. aku baca2 ada yang kata kalau rim rosak tayar pun akan selalu cepat kempis... 

kalau dah pam kan kpi 210 camna rupa tayar tuh..?? dia naik abis ke atau ada kembung2 kat tepi tuh jugak macam tak cukup angin...

korang ada tak gambar tayar yang cukup angin dia rupa camne... huhuhuhuhu

Aku isi max 210 depan belakang. Tinggal 200.

Aku guna tayar nie dalam 2 1/2 dah.

Mintak maap ... dah dekat sebulan dah tak cuci kereta nie.

Edited by KopiKawKaw2012

ad kembung skit kat tepi tu psl tampung berat kete tp xde la kembung sgt..hihi

klu da ikot pressure yg btol,xde hal da..xperlu nk risau bentuk tayar etc

slalunye klu ak isi angin,ak akn pegi sorg2 so xde spe2 duk dlm kete time isi angin

slalunye lepas tukar tayar diorg akn isi angin tros..just check je la mmg angin keluar ke x

kedai yg ko pegi ni org recommend ke ko bantai je pegi mne2?

Aku isi max 210 depan belakang. Tinggal 200.

Aku guna tayar nie dalam 2 1/2 dah.

Mintak maap ... dah dekat sebulan dah tak cuci kereta nie.

ha tayar keta aku pun camni jugak laa.. kira betui laa kan... hihihihi... aku suka muskil sejak semenjak tayar keta aku bota dan goyang2 aritu...

ad kembung skit kat tepi tu psl tampung berat kete tp xde la kembung sgt..hihi

klu da ikot pressure yg btol,xde hal da..xperlu nk risau bentuk tayar etc

slalunye klu ak isi angin,ak akn pegi sorg2 so xde spe2 duk dlm kete time isi angin

slalunye lepas tukar tayar diorg akn isi angin tros..just check je la mmg angin keluar ke x

kedai yg ko pegi ni org recommend ke ko bantai je pegi mne2?

takde orang rekemen pun.. tapi area ofis aku nih memang semua buat kat kedai dia.. kedai paling dekat disini... bleh jalan kaki jer ke ofis... ramai gak kedai dia tuh... rasa ok kott...

aku check macam takde angin kuar.. aku tgk keta sebelah macam lagi kempis dari tayar aku... tapi ada aku tgk keta myvi lain tayar nya tak macam aku pun... macam naik skit.. takkan dia pam sampai keras sangat kot... huhuhuhu.. muskil muskil..

klu ko tgk kat antara body kete dgn pintu kete belah pemandu tu,kat situ ad bpe pressure yg direcommend utk dipakai

slalunye klu die tulis situ 200, ak bubuh 190..gitu la lbih kurg

klu stakat pkai rim standard,bleh follow lg spec kilang

wslm.... kalau nk pilih tyr kereta terbaik mmg takda la rasanya. kne ikot kesesuaian masing2 dgn ciri2 ape yg driver nk. kalo mcm sy nk senyap dgn selamat (currently pakai myvi tp pasang tyr michelin), rasanya Michelin P3ST terbaik. puas ati pkai michelin

wslm.... kalau nk pilih tyr kereta terbaik mmg takda la rasanya. kne ikot kesesuaian masing2 dgn ciri2 ape yg driver nk. kalo mcm sy nk senyap dgn selamat (currently pakai myvi tp pasang tyr michelin), rasanya Michelin P3ST terbaik. puas ati pkai michelin

setuju dgn evan90..saya juga amat keliru dulu masa nak pilih tayar... tapi sebab banyak kali tayar ada problem dan telah pakai pelbagai jenis jenama..sekarang dah faham sikit. Saya juga sekarang pakai Michelin.

evan90 ni mestilah kaya sgt.. tayar michelin mahal sgt la..

bg i, jenama tayar tu okei, harga yg berpatutan dah oklahh..

lagipun semua roda jln atas jalan sj ma..

ko ni pkai tyr apa? aku ni pon bli tyr michelin. nk ckp mahal tak ad la mahal smpai cekik leher. nk pandu kete mesti nk slmat kn. tu sbb aku pilih michelin. skrg ni aku pakai michelin p3st. senyap dn grip bgus! P3ST yg nie -> http://www.michelin.com.my/Products-Services/Car-SUV-LT/passenger_car/Primacy_3_ST.html

bagi saya pilih tayar apa pun x da masalah...semua jenama ada kebaikan sendiri..cuma yg penting owner tu kena jaga kereta baik2 lah..kan beli kereta baru sekarang sgt mahal?

Michelin PS3 mmg mahal tpi berbaloi sbb tahan lama. Kalau nak budget kurang dari RM200, awk bleh check dkat tayar Michelin Energy XM2. Tayar ni pun lbih kurang mcm PS3 pnya. Lbih kpda keselamatan sma budget fuel. Nak bgtau semua info psl teknologi michelin Energy XM2 ni tp byk :P. Awk bleh check kat sini jg. http://www.michelin.com.my/Products-Services/Car-SUV-LT/passenger_car/Energy_XM2.html

Harap ni dpt mbantu awk.  :32: