Jump to content
K.A.

Subsidi Negara

Subsidi dihapuskan berperingakat  

25 members have voted

1. 1. Subsidi dihapuskan berperingakat

• Setuju
    • tidak setuju,
    • kerajaan perlu kaji balik perbelanjaan yang membazir
    • aku kaya, aku tak kesah

Recommended Posts

betul tu mentaliti dan integriti orang kita amatlah rendah,makan nak sedap...takde2 duit tapi boleh aje abiskan duit kat mamak,rokok naik korang tak bising pulak?padahal benda tu haram,lagi mau telan.
petrol tu boleh tarik tapi sedikit demi sedikit.
gula boleh tarik balik sepenuhnya atau bg subsidi sikit.
minyak pun boleh tarik tapi jangan sepenuhnya.
beras tu boleh tarik semua sebab kalau ada pun beras subsidi org susah dah tak beli dah,alasan nasi cepat basi,lembik,yang menghabiskan org2 bangla,indon myanmar dan peniaga kedai2 mamak.

kalau kerajaan tak terbeban sangat dengan subsidi maka pertumbuhan ekonomi makin naik,so takde masalah kalau kerajaan nak kaji balik untuk naikkan gaji perkhidmatan awam dan juga gaji pekerja swasta...secara tak langsung penduduk Malaysia tak terbeban.tapi mestilah dalam keadaan berperingkat2 agar rakyat tak terkejut dengan perubahan semasa.

haih~~~ lepas baca balik post2 kat atas naik malas dah nak bg komen pasal setuju atau tidak pasal potong subsidi… pasal kalau nak bg debat 1000 page pon belum tentu abis... bg aku kesimpulannya senang jer gov yg dilantik adalah utuk bela dan jaga kebajikan dan nasib rakyat… tak kira lah gov sedia ada atau yg akan dtg nanti (kalau ada)… kalau gov yg ada dah tak mampu nak jaga dan asik membebankan pada rakyat… sedangkan mereka di lantik dan dibayar gaji utk mencari jalan utk menyenangkan dan menyelesaikan masalah rakyat jelata… balik2 bebanan tuh dia org alihkan kepada rakyat dan juga gov asik kata jgn terlalu bergantung pada gov carik jalan selesai sendiri semua kemudahan dan bantuan mula ditarik balik sikit demi sedikit... jadik nak buat hapa gov yg ada tuh… dia org yg merenggangkan hubungan antara rakyat dgn pemerintah… seolah2 keadaannya bila cukup time dia org hantar surat mintak duit... bila rakyat nak mintak pertolongan dia org suh usaha sendiri jgn asik nak bergantung dgn gov jer... asik2 kuar tv bg alasan… sedangkan dia org hidup dgn bersenang lenang dgn segala kemewahan… hanya carik rakyat bila dia org nak sesuatu… time tuh lah baru nak duduk minum kat kedai kopi bersama rakyat… jalan2 bersama rakyat... buat kenduri bersama rakyat... bagi bantuan itu ini ikut musim itu pon kene ada kamera dan di war2kan keseluruh negara… kalau tgk zaman khalifah dulu kehidupan pemerintah lebih kurang sama jer dgn rakyat biasa sampaikan yg ada terima gaji pon ambik cukup2 utk makan jer selebihnya dimasukkan kedalam baitulmal… sehinggakan pada masa tuh nak cari golongan miskin untuk dibantu menggunakan dana baitulmal hampir tiada… tuh baru betul konsep rakyat di utamakan… nih akibat tindakan dan ketidakcekapan dia org merancang perbelanjaan last2 rakyat yg kene tanggung… dan seperti biasa hanya alasan yg mereka berikan dah lak tuh bg contoh tah pape tah…

btw... dia org nak melantak sampai sedulang nasik dgn 2 ekor ayam pon tuh hak dia... dah rezeki dia... bukannya dia org dtg mengemis depan pintu jabatan perdana menteri tuh mintak duit... adakah kita patut sekat hak dia org... adakah nak balik zaman jepon dulu rakyat hanya leh makan ubi kayu hari2... kalau zaman nih akan bakal makan meggi lah... bgr keperluan semua dirampas hanya utk support gov yg boros...

p/s: dah jgn nak komplen bezakan antara zaman khalifah dgn zaman sekarang… pasal setiap zaman tuh ada cabarannya sendiri… cabaran zaman dahulu kalau ikut masa serupa jer dgn zaman sekarang…

Gunso,
dalam banyak2 post aku baca, post ko yang aku paling terharu sekali.
pendapat aku pun sama sebijik macam ko. ok Gunso. kalau ada idea lagi
kongsi la kat sini. dia orang nak dengar atau tidak terpulang kat dia
orang la.

Apabila aku membaca komen kau Gunso terasa sejuk dan terubat hati ini sebab banyak pendapat-pendapat di atas tidak selari dengan jiwa ini. Jadi dengan adanya komen kamu, aku tiada nak komen apa-apa lagi dah.

aku sangat setuju komen Gunso tersebut...

selama ini rakyat lah dijadikan PUNCHBAG untuk memeras duit. ahli parlimen senang dan mudah dengan elaun mereka. perbelanjaan ke luar negara termasuk bini dan pegawai sampingan diperuntukkan oleh bajet negara.

rakyat di Tanah Malaysia sana pun ramai kebulur, bagaimana katanya jika rakyat kebulur menteri pun kebulur?
aku personally kampung aku ramai je yang tertindas dengan karenah kerajaan, birokrasinya, sedangkan sepatutnya layak sangat lah dapat bantuan.

aku, pelajar di luar negara malaysia, sakit mata sangat, bila sultan datang ke sini, dibawanya menteri besar, exco2 negeri...kenapa tak dipangku sahaja jawatan supaya kurangkan kos lawatan luar negara.

pelajar di luar negara kat tempat aku nih dahlah tak dapat biasiswa, yang dapat zakat negeri pulak banyak manalah sangat. pinjaman hanya untuk kategori pengajian tertentu, pengajian agama memang out dah. pinjaman ber-riba memang tak sesuai untuk pelajar ugama.

pegawai yang datang pulak, dengan berideologi politik, pelajar yang ada nampak muka macam hijau2 sikit kena ban, sedangkan kedutaan dan MSD adalah perlu berkhidmat kepada rakyat di luar negara, kepada pelajar.

mak ayah kami pun bayar cukai, tapi kami di sini nak berurusan dengan kedutaan pun susah.

[spoiler][quote name='Gunso' date='02 June 2010 - 10:05 PM' timestamp='1275487546' post='1034563']
haih~~~ lepas baca balik post2 kat atas naik malas dah nak bg komen pasal setuju atau tidak pasal potong subsidi… pasal kalau nak bg debat 1000 page pon belum tentu abis... bg aku kesimpulannya senang jer gov yg dilantik adalah utuk bela dan jaga kebajikan dan nasib rakyat… tak kira lah gov sedia ada atau yg akan dtg nanti (kalau ada)… kalau gov yg ada dah tak mampu nak jaga dan asik membebankan pada rakyat… sedangkan mereka di lantik dan dibayar gaji utk mencari jalan utk menyenangkan dan menyelesaikan masalah rakyat jelata… balik2 bebanan tuh dia org alihkan kepada rakyat dan juga gov asik kata jgn terlalu bergantung pada gov carik jalan selesai sendiri semua kemudahan dan bantuan mula ditarik balik sikit demi sedikit... jadik nak buat hapa gov yg ada tuh… dia org yg merenggangkan hubungan antara rakyat dgn pemerintah… seolah2 keadaannya bila cukup time dia org hantar surat mintak duit... bila rakyat nak mintak pertolongan dia org suh usaha sendiri jgn asik nak bergantung dgn gov jer... asik2 kuar tv bg alasan… sedangkan dia org hidup dgn bersenang lenang dgn segala kemewahan… hanya carik rakyat bila dia org nak sesuatu… time tuh lah baru nak duduk minum kat kedai kopi bersama rakyat… jalan2 bersama rakyat... buat kenduri bersama rakyat... bagi bantuan itu ini ikut musim itu pon kene ada kamera dan di war2kan keseluruh negara… kalau tgk zaman khalifah dulu kehidupan pemerintah lebih kurang sama jer dgn rakyat biasa sampaikan yg ada terima gaji pon ambik cukup2 utk makan jer selebihnya dimasukkan kedalam baitulmal… sehinggakan pada masa tuh nak cari golongan miskin untuk dibantu menggunakan dana baitulmal hampir tiada… tuh baru betul konsep rakyat di utamakan… nih akibat tindakan dan ketidakcekapan dia org merancang perbelanjaan last2 rakyat yg kene tanggung… dan seperti biasa hanya alasan yg mereka berikan dah lak tuh bg contoh tah pape tah…

btw... dia org nak melantak sampai sedulang nasik dgn 2 ekor ayam pon tuh hak dia... dah rezeki dia... bukannya dia org dtg mengemis depan pintu jabatan perdana menteri tuh mintak duit... adakah kita patut sekat hak dia org... adakah nak balik zaman jepon dulu rakyat hanya leh makan ubi kayu hari2... kalau zaman nih akan bakal makan meggi lah... bgr keperluan semua dirampas hanya utk support gov yg boros...

p/s: dah jgn nak komplen bezakan antara zaman khalifah dgn zaman sekarang… pasal setiap zaman tuh ada cabarannya sendiri… cabaran zaman dahulu kalau ikut masa serupa jer dgn zaman sekarang…
[/quote][/spoiler]

last post aku ntuk topik ni kot. keje bertimbun sekarang.

Few quick facts:
-Gaji2 pak menteri dah dipotong antara 30% -70% lepas kemenangan 'yang tak berapa cantik' masa PRU12. Elaun2 dalam parti jangan cerita la, abis semua kene tarik. No holidays, no bonus tapi OT macam orang gile.

@Gunso,

Many of your statements aku sokong. Aku memang tak nafikan wujudnya korupsi, sometimes mengejutkan, but sometimes also in certain parts and aspects langsung takde.

But actually the lack of government money is not because of corruption only.

THE BIGGEST MISTAKES HOLD IN THE SHOULDER OF RAKYAT THEMSELVES.

Why?

Sistem kerajaan dimana2 negara masakini bukan dijana melalui cukai semata2. Even in some countries, the purpose of tax is to make their rakyat realize thing doesn't come cheap, although they can provide their rakyat lotsa free stuff. Some of examples is Germany. They have the best highway in the world; Autobahn, without speed limit and free services etc. They also got the biggest carmaker company there, Volkswagen, which control more than 15 giant carmaker across the world. Some of the company under them, Porsche, Lamborghini, Bugatti. Their close competitor located in France, which is Fiat.

The countries, get those freakin lot of money though business. Di sini la Malaysia masih kurang. Mentaliti untuk berniaga takde. Rakyat tak nak keluar dari kepompong keselesaan. Melayu dengan kerja dengan kerajaan, bayak benefit etc. Cina dan India prefer private sectors yang provide big salaries but benefit, kurang pikir sikit since diorang anngap/bajet/rase2 gaji diorang boleh markup those benefits.

Masalah utama ekonomi Malaysia adalah dipegang oleh satu jenis bangsa walhal bangsa lain cume dapat seciput je dalam pegangan ekonomi. Bende ni pon terlau rumit dan subjektif nak dikira plus aku tak nak meleret2 dalam analisis pegangan ekonomi ni. Some stats korang boleh dapatkan dari website Bank Negara Malaysia dan lain2 website.

The problem lies when they see goverment or society cannot provide their needs (more attention to vernacular school, Mandarin, Tamil nak sama taraf dengan bahasa Melayu, well, to make it easiear to explain, apa yang benefit 'tuan' dapat, diorang nak.). So, they stuffing their money in overseas banks; Hong Kong, Taiwan, Singapore, Delhi etc. Yes they do this. Ask 1000 of them and I bet 900 will agree with my statement.

Pengaliran duit keluar yang amat MASSIVE berlaku dan government tak dapat fund while they provide them with many incentives to do business.

Tengok Robert Kuok sudah. Abis 3 suku duit dier yang berbillion tu dier stuff kat Hong Kong. While government still providing him with lotsa incentives termasuk political influences (he's got a really powerful influences among government and oppositions; one of his old powerful allies is Almarhum Tun Dr Ismail).

So, mane goverment nak korek duit? Cerita sikit. Salah siapa?

Cause many of you guys here see mat bangla, mat indon kirim duit berkoyan2 balik negara diorang padahal korang tak sedar jiran sebelah korang tu yang stuffing duit gile banyak kat oversea. Invest kat sana pulak tu. Lagi parah.

Second thing yang korang tak sedar adalah social status.

Aku pon tak berapa sure mane datang bende ni dalam negara kita, tapi aku berpendapat bende ni dari zaman SUltan Melaka dah ada. Means bende ni dah dicop dalam DNA Melayu korang.

Regarding this, we practice a very simple system. We call it "You work it, you earn it."."Intelligence is far more greater than brute force".

That's why, gaji kerja buruh cuma Rm600 dan gaji kerja fresh grad boleh cecah sampai RM2500.

Dan we, human without religion guidance, is naturally a greedy pig. Jangan tipu la korang tak pernah makan Kentaki.

The best thing is, we, nowadays, majority, seems to be distracted, misguided from religious guide.

Ade tak korang sanggup share Kentaki korang makan, bagi separuh, duduk sama2 makan dengan pengemis? Ada tak? Jujur la ye kat diri korang. Tuhan nampak.

Same with others. We earn what we work. Simple. Plus, Those that we earn are determine from our intelligence status. Ada degree tak, ada diploma tak, ada sijil tak.

That's why, those yang berjawatan tinggi, makan sedap, pakai kereta mewah, because of their intelligence status, they surpass others. They have responsibility and accountibility in their shoulders. Their decision inflict thousand of others. Every country in this world practice the same way, same method.

This values, are accepted among society. And the bitter part, we in 2010 dude. Not in 850. Zaman kegemilangan ISlam sudah berlalu. Dengarkan lagu Andalusia oleh M Nasir. That's the thing in the past.

Even one writer (aku sure dier dari negara Islam jugak, tapi lupe name), once says:

[quote][i]Kerajaan Andalusia hampir menyaingi syurga. Kemewahan, wanita yang cantik, tanah yang subur, bangunan yang besar. Cuma satu saja yang tiada. Kerajaan yang adil.[/i][/quote]

Sebab tu, jangan la buat lawak mengatakan diorang patut duduk sama2 satu flat dengan orang2 yang duduk kat flat PPRT. Use your proper mind please.

Bout the overexposed media attention masa diorang turun padang, EVERY COUNTRY DO THE SAME. Their government apply the same policy. Ghana, Jepun, Sepanyol, Iceland, semua buat benda yang sama. This propaganda thing existed for a long time in modern history. Patutnya kita lagi bersyukur sebab kita bukan authoritarian government, siap ada Ministry of Propaganda semua tu.

Satu je la aku nak pesan, walau ape pon keputusan pada akhirnya, bersyukurlah. Janganlah merungut sana merungut sini. Tuhan tarik rezeki orang2 macam tu. Tak reti bersyukur.

last post aku ntuk topik ni kot. keje bertimbun sekarang.

huh... tak faham langsung. tapi tak per tak perlu explain sebab;
[quote]last post aku ntuk topik ni kot. keje bertimbun sekarang. [/quote]

Aku ada sorang anak buah yang jadi EXCO.
Cuba korang cerita kat aku berapa gaji dia sebulan + elaun
Cuba korang tanya aku berapa buah bangelow dia ada sekarang
Cuba korang tanya aku berapa hektar tanah dia ada sekarang.
Tu baru EXCO. Belum lagi yang sikit atas.

Tanya...

[quote name='OngBok' date='03 June 2010 - 12:43 AM' timestamp='1275496986' post='1034584']
huh... tak faham langsung. tapi tak per tak perlu explain sebab;

Aku ada sorang anak buah yang jadi EXCO.
Cuba korang cerita kat aku berapa gaji dia sebulan + elaun
Cuba korang tanya aku berapa buah bangelow dia ada sekarang
Cuba korang tanya aku berapa hektar tanah dia ada sekarang.
Tu baru EXCO. Belum lagi yang sikit atas.

Tanya...
[/quote]
mmm.

Aku rasa sepadan dengan tanggungjawab yang dia galas. Tanah, banglo guna duit dia kan. Cuma bantuan influence tu biasa la.

Cuba dengar ni takut2 terlupa ke.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=x4O-iAVID_E[/media]

Baru YB. Belum Exco. Belum lagi menteri.:rolleyes: Edited by Nezict

[b][b][size="4"][color="#000080"]Kerajaan kaji mekanisme elak produk subsidi diseludup[/color][/size][/b][/b]

June 06, 2010 BACHOK, 6 Jun — Kementerian Kewangan kini mengkaji mekanisme terbaik bagi menyukarkan penyeludupan bahan keperluan yang disubsidi kerajaan ke negara jiran.

Timbalan Menterinya Datuk Dr Awang Adek Hussin berkata fokus kajian itu adalah memastikan bahan-bahan tersebut hanya diperolehi kumpulan sasar.

Kerajaan mengalami kerugian besar setiap tahun apabila barang keperluan seperti gula, minyak masak, tepung gandum dan minyak diesel serta petrol mengalir keluar ke negara jiran, katanya kepada pemberita, di sini hari ini.

Awang Adek mengulas kegiatan menyeludup bahan-bahan berkenaan yang semakin menjadi-jadi sehingga menyukarkan rakyat tempatan mendapat bekalan.

Kes terbaru membabitkan rampasan 7,000 liter minyak diesel bernilai RM12,000 oleh Agensi Penguatkuasa Maritim Malaysia yang menahan sebuah bot nelayan tempatan dipercayai cuba menyeludup bahan itu ke Thailand di Tok Bali semalam.

Awang Adek berkata kegiatan itu berleluasa disebabkan barangan itu sememangnya lebih mahal di negara jiran dan penyeludup berpeluang membuat keuntungan besar kerana di sini barangan itu dijual pada harga yang disubsidi. — Bernama

ak rase ak mmg tak setuju 100%.sbab kalau subsidi xde harge jdi 2 kali ganda,byagkan gaji x naik,harga double.maknenye byak la rakyat malaysia mampus kebuluran.contoh kalu GAS dapur tu rm20-30 kalau xde subsidi?40-60?perghhh.....kalo xnk malaysia bankrap,jimatkan sikit perbelanjaan si ROSMAH tu.rambut dia je,rm5000 kot tuk dandan je!!!!!!!!!! :angry:

[quote name='antivirus' date='07 June 2010 - 01:57 PM' timestamp='1275890237' post='1035370']
ak rase ak mmg tak setuju 100%.sbab kalau subsidi xde harge jdi 2 kali ganda,byagkan gaji x naik,harga double.maknenye byak la rakyat malaysia mampus kebuluran.contoh kalu GAS dapur tu rm20-30 kalau xde subsidi?40-60?perghhh.....!!!!!!!!!! :angry:
[/quote]
aku taknak bayangkan sebab taknak jadi gitu..hehe...

aku sebelum ni di yahoogroups pernah dalam beberapa isu berhujah sedikit tentang beberapa tindakan kerajaan.

pihak yang pro kerajaan katakan bahawa kerajaan telah memikirkan semasak-masaknya isu tersebut sebelum dibuat keputusan. namun persoalannya, siapakah pakar yang mengkaji tersebut? adakah dia ahli politik atau memang ahli akademik yang jujur dan amanah? ahli akademik pun ada yang boleh dibeli dengan wang ringgit.

di tempat aku sini, yang di bahagian Malaysian Students Department (bawah kementerian pengajian tinggi dan biasanya ada jawatan dahulu di universiti sebelum dilantik datang) walaupun ahli akademik tetapi tindakannya banyak yang lucu dan kelakar, tak menggambarkan ijazah yang dimiliki. saya tak katakan pada sesiapa, jangan katakan saya menuduh pula ya! B)

jika telah dibincangkan semasak-masaknya, kenapa biasanya, setelah dilaksanakan dasar tersebut, akan ada suara-suara ahli akademik yang mungkin pro pembangkan mengkritik idea dan dasar tersebut. persoalannya mengapa suara mereka tak diambil kira dalam mesyuarat dan kajian? tak dikira adil jika hanya mengambil kira pandangan yang menyokong sahaja.

so, kajian mereka di pihak kerajaan, kita juga perlu buat kajian. buktikan dakwaan kita.

petrol naik, harga barang akan naik, naik pulak bil letrik, harga barang naik lagi, naik pulak harga barang sebab takde subsidi, naik lagi harga barang, tol pun naik, naik lagi harga barang....itu berperingkat lah tu...

pesanan kepada petani, [url="http://www.youtube.com/watch?v=uJXZw_fo-aE"]kena naikkan harga barang[/url], penternak juga [url="http://www.youtube.com/watch?v=uJXZw_fo-aE"]naikkan harga barang[/url]

seperti yg selalu dicanangkan kat tv dan paper...

[b]ubah gaya hidup..[/b].

gas naik pakai dapur kayu ngan arang... mari tebang semua hutan hahahaa...

letrik naik pakai jer pelita dari minyak hitam enjin yg terbuang tuh... safe sikit alam sekitar...

barang keperluan naik .. makan ubi bagi yg duduk kampung.. yg kat bandar makan meggi... budak2 u belasah meggi dapat gak degree.. hahaha

minyak naik, toll naik, tambang kenderaan awam naik... jalan kaki... pukul 3-4 pagi dah kene start jalan... bagi yg mampu leh naik lembu atau kuda serta besikal...

berginilah kot rakyat m'sia pada taun 2019 nanti semata2 kerana gov yg tak cekap... nak sama ngan somalia lah katakan...

gaji takat tuh tapi rege barang tahap harga UK punya...

dah tau sekeliling sempadan tuh banyak kebocoran... letak ler berbatalion2 askar kat sana... wujudkan pulak DMZ kat situ...

balik2 cakap... pastuh takde buat apa2... haih~~~ tuh kurangkan jugak shopping... ker nak kalahkan imelda marcos...

[quote name='antivirus' date='07 June 2010 - 01:57 PM' timestamp='1275890237' post='1035370']
ak rase ak mmg tak setuju 100%.sbab kalau subsidi xde harge jdi 2 kali ganda,byagkan gaji x naik,harga double.maknenye byak la rakyat malaysia mampus kebuluran.contoh kalu GAS dapur tu rm20-30 kalau xde subsidi?40-60?perghhh.....kalo xnk malaysia bankrap,jimatkan sikit perbelanjaan [b]si ROSMAH tu.rambut dia je,rm5000 kot tuk dandan je!!!!!!!!!![/b] :angry:
[/quote]
jangan buat tuduhan yang berat sebelah,kita tengok aje mak2 datin atau isteri2 org2 politik tak kiralah kerajaan atau pembangkang mereka pun lebih kurang berbelanja,
pada antivirus,kalau nak sebar2kan virus sila sertakan bukti,jangan baling batu sorok tangan,tau kan ape maksud dan hukum fitnah?

korang semua yang kata ubah gaya hidup kebanyakannya berfikiran kolot atau sengaja buat2 kolot supaya kerajaan nampak zalim,ubah gaya hidup iaitu kita kena kawal nafsu,kena berjimat,kena menabung...itu sebenarnya bukan kita kena pegi keja naik basikal...makan nasi lauk ikan kembung hari2.
korang ade akal tapi tak ramai nak gunakan sebab tu la kaum lain pijak kepala kita semua.

btw mana pegi ahli pembangkang yang buat pertunjukkan basikal roda dua tu?dah tak naik basikal ke?

ahli2 politik,ahli parlimen,adun dan ketua kampung kerja mereka berbeza2 daripada kita semua,oleh itu janganlah kita mempersoalkan tentang gaji mereka tanpa melalui kehidupan mereka seharian,oleh itu keluar pepatah [b]'tak kenal maka tak cinta'[/b] kalau aku tanya korang patut ke org keja kilang sebagai operator gajinya 5ribu tapi kita semua keja biasa gajinya RM600-800? mesti korang akan jawab [b]'tak adil'[/b]

aku bukannya nak menegakkan semua yang kerajaan buat tapi mereka yang dah lama disini tau dimana jika sesuatu perkara yg kerajaan buat tu ade kebaikan utk semua pihak aku sokong tapi jika ada yang tak patut aku tak sokong.

walaupun aku kerja kerajaan ataupun tidak aku tetap sentiasa bersyukur...

lol.kate ak sebar virus - -. ok,kalau rakyat berjimat sampai makan maggi hari2,kerajaan x jimat ke.hak3.mkn udang galah besar2 rakyat makan maggi ye.owh adil sungguh pemerintah skunk.baguih la korang sume..bijak seperti kene pijak.

cube bayangkan orang miskin gaji rm500.ade ank 5.....cukup ke nk hidup kalo ade subsidi pon xmampu.ni kan double price?

p/s: pikir-pikirkanlah

kalo camtu baik kita semua dok duduk kat hutan ngan komunis.jimat sikit kan.....mkn daun2,ulam je......mesti sume rakyat sihat belaka,menteri2 perutnye semakain membesar.hak3 Edited by antivirus

[quote name='antivirus' date='07 June 2010 - 09:53 PM' timestamp='1275918790' post='1035474']
lol.kate ak sebar virus - -. ok,kalau rakyat berjimat sampai makan maggi hari2,kerajaan x jimat ke.hak3.mkn udang galah besar2 rakyat makan maggi ye.owh adil sungguh pemerintah skunk.baguih la korang sume..bijak seperti kene pijak.

cube bayangkan orang miskin gaji rm500.ade ank 5.....cukup ke nk hidup kalo ade subsidi pon xmampu.ni kan double price?

p/s: pikir-pikirkanlah

kalo camtu baik kita semua dok duduk kat hutan ngan komunis.jimat sikit kan.....mkn daun2,ulam je......mesti sume rakyat sihat belaka,menteri2 perutnye semakain membesar.hak3
[/quote]
kerajaan ade keluar kenyataan rakyat kena makan megi ke?tapi kelakarnya korang semua suka jugak makan megi hahaha...
jangan tukar tajuk,bagi bukti yang aku nak,kawan2 semua nak tengok bukti,cakap jangan main lepas...

org miskin semua dapat sumbangan,tapi kalau org miskin tu rajin dan bijak mengurus,insyaAllah rezekinya akan murah...
sape kata hanya org2 besar makan udang galah,kita semua boleh makan udang galah jika kita ade rezeki lebih atau sekali sekala kita teringin.
kalau tidak kat pasar takdenye jual udang galah...

kondem kerajaan jika ianya logik dan boleh diterima akal,tapi jika semberono,disitu kami boleh lihat peribadi anda.

[quote name='Gunso' date='07 June 2010 - 09:02 PM' timestamp='1275912149' post='1035443']
seperti yg selalu dicanangkan kat tv dan paper...

[b]ubah gaya hidup..[/b].

gas naik pakai dapur kayu ngan arang... mari tebang semua hutan hahahaa...

letrik naik pakai jer pelita dari minyak hitam enjin yg terbuang tuh... safe sikit alam sekitar...

barang keperluan naik .. makan ubi bagi yg duduk kampung.. yg kat bandar makan meggi... budak2 u belasah meggi dapat gak degree.. hahaha

minyak naik, toll naik, tambang kenderaan awam naik... jalan kaki... pukul 3-4 pagi dah kene start jalan... bagi yg mampu leh naik lembu atau kuda serta besikal...

berginilah kot rakyat m'sia pada taun 2019 nanti semata2 kerana gov yg tak cekap... nak sama ngan somalia lah katakan...

gaji takat tuh tapi rege barang tahap harga UK punya...

dah tau sekeliling sempadan tuh banyak kebocoran... letak ler berbatalion2 askar kat sana... wujudkan pulak DMZ kat situ...

balik2 cakap... pastuh takde buat apa2... haih~~~ tuh kurangkan jugak shopping... ker nak kalahkan imelda marcos...
[/quote]

Ubah gaya hidup yang paling berkesan ialah ubah pemerintah.
Cakap banyak tak guna.

[quote name='OngBok' date='07 June 2010 - 10:16 PM' timestamp='1275920202' post='1035481']
Cakap banyak tak guna.
[/quote]
ubahlah pemerintah sepuluh kali setahun jika mentaliti dan sikap orang Malaysia yang dah terikat dengan 'tongkat' ianya tetap tak berubah...

[quote name='OngBok' date='07 June 2010 - 10:16 PM' timestamp='1275920202' post='1035481']
Cakap banyak tak guna.
[/quote]

pru nnti tau la.

orang miskin dapat bantuan?ooo dik oi,bukan sume org miskin dpt bantuan...kalo x npe bersamamu tu ade lagi?kalao dapt pon ade lah dlm 100-200 sebulan,cukup ke.ak rse ko xpernah rse susah.ko ckp mcm tu tpi ko x rse org yg miskin2 kat luar sne.xke diorang tertekan?kesempitan hidup,ank x sekolah,ape mase depan diorang kalo sume mende nk naik harge?kalo lah camtu mmg xkan berubah lah mse depan negara nie.

[quote name='antivirus' date='07 June 2010 - 10:21 PM' timestamp='1275920499' post='1035485']
pru nnti tau la.

orang miskin dapat bantuan?ooo dik oi,bukan sume org miskin dpt bantuan...kalo x npe bersamamu tu ade lagi?kalao dapt pon ade lah dlm 100-200 sebulan,cukup ke.ak rse ko xpernah rse susah.ko ckp mcm tu tpi ko x rse org yg miskin2 kat luar sne.xke diorang tertekan?kesempitan hidup,ank x sekolah,ape mase depan diorang kalo sume mende nk naik harge?kalo lah camtu mmg xkan berubah lah mse depan negara nie.
[/quote]
ye tak dinafikan ade yang terlepas pandang,ade sebab2nya mungkin kedudukan rumah yang jauh dan terlindung,ade juga yang tak mahukan bantuan...lebih kepada usaha sendiri dan tak mahu tagih simpati,memanglah tak cukup dapat RM100-200 sebulan,tapi daripada tak dapat ape2,duit yang diberikan tu hanyalah membantu meringankan beban,selebihnya kena usaha kerja sendiri... aku sendiri kena kerja abg oii untuk dapatkan duit sara hidup...rancangan bersamamu tu sbegai salah satu usaha sebab takkan nak harapkan jabatan kebajikan masyarakat sahaja?
sudahlah jangan cuba2 nak buat isu lain,sekarang tunjukkan bukti...kalau tak nak aku cop ko...hmm malas aku nak cakap,but still aku tunggu bukti...

[quote name='khairul anwar' date='06 June 2010 - 02:48 PM' timestamp='1275806936' post='1035198']

Kerajaan mengalami kerugian besar setiap tahun apabila barang keperluan seperti gula, minyak masak, tepung gandum dan minyak diesel serta petrol mengalir keluar ke negara jiran, katanya kepada pemberita, di sini hari ini.

Awang Adek mengulas kegiatan menyeludup bahan-bahan berkenaan yang semakin menjadi-jadi sehingga menyukarkan rakyat tempatan mendapat bekalan.

Kes terbaru membabitkan rampasan 7,000 liter minyak diesel bernilai RM12,000 oleh Agensi Penguatkuasa Maritim Malaysia yang menahan sebuah bot nelayan tempatan dipercayai cuba menyeludup bahan itu ke Thailand di Tok Bali semalam.

[/quote]
aku cukup bengang dengan spesis ni,sudahlah tak bersyukur,demi nak keuntungan lebih sanggup biarkan rakyat sendiri merana mencari barang yang terkawal...

Ambo bukan pakar ekonomi, juga bukan pakar kewangan. Ambo hanya mampu mengharapkan agar mereka yang pakar dalam bidang ini memilih jalan yang terbaik, dan ambo hanya mampu berdoa agar Allah SWT membimbing mereka memilih jalan yang terbaik. Apa yang mampu ambo kongsikan hanyalah sebahagian kisah yang boleh dijadikan panduan dan teladan. Mungkin ada yang pernah dengar cerita ni.

Semua orang kenal siapa [b]Salman Al Farisi[/b], salah seorang di kalangan para sahabat. Riwayat hidupnya amat menarik untuk dihayati. Namun salah satu bahagian yang paling mengharukan adalah ketika sedang nazak dan kematian semakin hampir. Pada masa itu beliau memegang jawatan gabenor yang dilantik Umar Al-Khattab. Ketika orang yang dipertanggungjawabkan menghitung hartanya, yang diisytiharkan hanyalah [b]sehelai tikar untuk alas atau tidur, sebatang tongkat untuk berdiri, dan sebuah bejana (bekas untuk mengisi air)[/b]. Pada masa itu, Salman menangis, lalu orang itu bertanya kepadanya.
[i]"Apa yang membuatmu menangis?"[/i]
Salman menjawab, [i]"Aku menangis kerana Rasulullah SAW telah memperingatkan aku, bekalan hidup salah seorang daripada kami adalah seperti bekalan orang yang bermusafir sahaja, sedangkan disampingku sekarang terdapat harta yang banyak. Aku takut aku telah melampau batas."[/i]
Orang itu bertanya lagi, [i]"Apakah maksudmu harta yang banyak?"[/i]
Salman menjawab, [i]"Sesungguhnya aku takut bila aku ditanya pada hari kiamat tentang [b]tikar, tongkat dan bejana[/b] ini."[/i]

Masya Allah.

malangnya kebanyakkan pemerintah pada hari ini telah melupakan hal ini...

malah ade juga yg berpendapat tak masuk akal kalau pemimpin tuh tinggal dirumah2 seperti rumah rakyat kebanyakan (kalau dia org mahu tapi rasa tak mungkin bila mahligai besar dah tersedia didepan mata)...

almaklumlah... zaman kegemilangan islam dah berlalu kini 2010 bukannya 0800...

tapi hendak di ingat zaman islam akan muncul kembali tak lama lagi...

apa pon aku tak mau nak salahkan sesiapa lagi dah... tuh tanggung jawab dia org... kita ada tanggung jawab sendiri...

mkn ada sebab kita di zalimi dan di kurniakan pemerintah bergini...

mungkin ramai dari kita telah mula melupakanNya dan kita sendiri yg tak sedar memilih jalan ini...