Jump to content
NazreenNazari

Uitm Intake Disember....

Recommended Posts

assalamualaikum sume putranian,especially student uitm..lagi plak yang dapat msuk apply second intake uitm

aku sbenarnye dlm dilemma jugak la...aku lepasan STPM 2009,tapi disebabkan result STPM aku tak mnyokong aku,aku pun buat kputusan utk bermula dgn diploma uitm dgn keputusan SPM 2007 aku yg agak baik,mmg berat jgak nk terima,yelah,gagal skali tuh,bukan makne terus gagal..jadi aku dah tetap nk amik diploma uitm intake december,intake julai aku ade apply upu,tapi xdapat,mungkin bukan rezeki,yelah intake julai nih pn mainly fokus utk lepasan SPM 2009 lepas pn byk yang minta..aku amik kputusan utk apply intake disember dibuka bulan julai nih (kalo xsilap)..[b]so aku perlukan guidance mcm mane nk apply intake december nih,sbb aku tau intake disember nih uitm sndiri yang handle..dan aku nk tau program2 yang ditawarkan pada intake december nih..dan 1 lagi,aku mmg minat dip kejuruteraan elektrik (elektronik) yang uitm tawarkan,utk pengetahuan aku plajar aliran sains mase SPM 07...[/b]
saat2 mcm nih,mmg aku perlukan sgt guidance korang uitm student,aku mmg pulun habis habisan utk diploma nih,tapi bwt mase nih,aku bkeje sambilan lah mnuggu intake december tuh dibuka,harap ade dpt perjelaskan pada aku... Edited by NazCYPHER32

[quote name='NazCYPHER32' date='14 May 2010 - 11:09 PM' timestamp='1273849747' post='1030830']
assalamualaikum sume putranian,especially student uitm..lagi plak yang dapat msuk apply second intake uitm

aku sbenarnye dlm dilemma jugak la...aku lepasan STPM 2009,tapi disebabkan result STPM aku tak mnyokong aku,aku pun buat kputusan utk bermula dgn diploma uitm dgn keputusan SPM 2007 aku yg agak baik,mmg berat jgak nk terima,yelah,gagal skali tuh,bukan makne terus gagal..jadi aku dah tetap nk amik diploma uitm intake december,intake julai aku ade apply upu,tapi xdapat,mungkin bukan rezeki,yelah intake julai nih pn mainly fokus utk lepasan SPM 2009 lepas pn byk yang minta..aku amik kputusan utk apply intake disember dibuka bulan julai nih (kalo xsilap)..[b]so aku perlukan guidance mcm mane nk apply intake december nih,sbb aku tau intake disember nih uitm sndiri yang handle..dan aku nk tau program2 yang ditawarkan pada intake december nih..dan 1 lagi,aku mmg minat dip kejuruteraan elektrik (elektronik) yang uitm tawarkan,utk pengetahuan aku plajar aliran sains mase SPM 07...[/b]
saat2 mcm nih,mmg aku perlukan sgt guidance korang uitm student,aku mmg pulun habis habisan utk diploma nih,tapi bwt mase nih,aku bkeje sambilan lah mnuggu intake december tuh dibuka,harap ade dpt perjelaskan pada aku...
[/quote]

ak dh lalui apa yg hg lalui skrg..ak amik stpm2004, then result xok..ak keje setahun..then only ak apply diploma civil engineering intake dis2005.. alhmdulillah ak betul2 perform time amik diploma (berkat stpm kot)..skrg ak dh nk abis degree lg setahun..just berkongsi.. U will never ever regret..

untuk intake disember:

1. uitm bukak pengambilan semua kos
2. you compete dengan result, bukan tahun.

priority intake july,
-tahun
-result
-koko

jangan risau, ade dulu junior aku amik dip umur 40 tahun. mesti boleh punyer.

[quote name='Nezict' date='14 May 2010 - 11:32 PM' timestamp='1273851156' post='1030834']
untuk intake disember:

1. uitm bukak pengambilan semua kos
2. you compete dengan result, bukan tahun.

priority intake july,
-tahun
-result
-koko

jangan risau, ade dulu junior aku amik dip umur 40 tahun. mesti boleh punyer.
[/quote]

trime kasih bro...aku pn yakin dgn diri aku,insyaAllah aku slalu muhasabah diri,aku pn tau,slagi aku usaha,mmg rezeki akan tetap ade...aku pn xnk fikir ksilapan lepas,tuh yang aku perlu bimbingan,nasib aku baik sbb knl dgn member2 putera ni...

untuk intake december,mula2 aku terfikir 3 kos ni,1 tuh mmg dip electrical n 2 lagi,microbiologi n kimia industry..
yang microbiology n kimia industry nih aku mula rasa ckup sesuai dgn minat aku,tapi aku bimbang tak lepas syarat khas die...aku pn xtau syarat khas 2 kos tuh,result SPM aku pn 4a,tapi matepelajaran bio,physic n kimia aku 5C...aku pn kurang yakin jgak dgn elektrical nih,sbb dip2 mcm nih slalu budak skolah teknik jerk yg dapat...huhu..xpe2..nnti aku cek balik kperluan kos2 nih.. Edited by NazCYPHER32

yap betul tu
jangan berputus asa dengan rahmatNya

setiap perkara tu PASTI ada hikmah dia
cume doa dan usaha tu kene kuat
apply dengan penuh yakin

disember masih ade mase lagi
semoga ko berjaya la eh..
^_^

ko boleh tahan lagi. cerita aku lagi sedih. tak payah la citer. :(

naz, ko mohon kategori B kan UPU aritu?

aku suggest kalau ko nk kasi henjut jugak, nak intake july, ko try riki kampus mane ade kos yg ko nk amik tu.

pastu kontek ketua jabatan/koordinator yang hendle kos tu.

aku lg prefer bapak ko yang talk. budak2 ni selalu diorang buat tak layan je. silap aribulan kene basuh.

one way or another koordinator tu akan proceed name ko kat pendaftar @ senat kampus induk shah alam, ni aku tak sure sangat.

then, ko harap2 ko akan dapat rayuan minggu ketiga julai. kalau tak, name ko akan jadi priority utama intake disember.

[quote name='Nezict' date='15 May 2010 - 03:01 AM' timestamp='1273863719' post='1030889']
ko boleh tahan lagi. cerita aku lagi sedih. tak payah la citer. :(

naz, ko mohon kategori B kan UPU aritu?....
[/quote]

aku apply guna "SPM dan setaraf" psl guna sijil SPM 07 aku

huhu..aku usahakan jugak la,tgk macam mane

lagi,aku kurang pasti...jika aku ambil diploma kt uitm..let say 3 tahun,andaikata result baik,aku proceed utk ijazah,..hmm..tang ijazah ptama ni aku kurang faham,ade ssetngah ckp 3/4 tahun,ade jugak yang cakap 2 tahun saje...huhu,bukan ape,masa tuh xla penting,tapi skurangnye dapat juga merancang...kire2..5-6 tahun jugak utk ijazah ptama ye? Edited by NazCYPHER32

ok, contoh ko amik dip mech kat uitm, 3 tahun, then kalau ikut standard ijazah mech uitm 3 tahun jugak, ko skip first year since 1st year tu basic untuk budak dari STPM, poli ngan matrix. plus first year tu ade koko, since ko dah amik time dip bende tu difowardkan/dikecualikan ntuk ko.

tapi dengan syarat grad kena 2.5 ke atas plus ko mintak kos yang sama ngan dip ko. kalau mech, mech la. tapi tetibe pegi medic, ko akan duduk dan masuk sama2 ngan budak STPM, matrix dll.

tapi lepas hampir <insert number> tahun aku kat uitm, ape yang aku nampak:

-budak2 melepak borak2 isap rokok, biarkan, ko gi stadi je.
-budak2 beli henset, PC upgrade baru, ko biarkan.
-budak2 kapel, ko biarkan.
-budak2 nak masuk kongsi gelap, ko biarkan.
-budak2 nak keluar malam balik pagi, ko biarkan.
-budak2 nak ponteng, ko biarkan.
-budak2 nak jadi pencurik ke bapuk ke ape pon lantak la.

jaga kain sendiri je. socialize a bit, tapi kalau nak melepak sampai pagi isap rokok main gitar kapok tak payah la. baik tido bangun awal gi stadi.

kalau lecturer cakap 1 + 1 =3, ko layan je. ye kan je.

sebab lecturer = law, undang2 selain akta 174. sebab dier marking paper ko.

kalau balik kampung ade dusun pass le sikit2 kat diorang kat fakulti, reputation ko naik + extra mark bagus = grad cemerlang.

aku tak buat semua ni dulu. kalau buat kompem meletup mega bagai aku skang.:P

mungkin aku masuk u awal sangat kot, 16 tahun. tak matang langsung time tu. budak2 baru belaja ngadap fizik form 4/5 aku dah kene maki ngan lecturer. :lol:

budak2 tu bukan matang lagi pon. baru 18-20 tahun. orang tua nampak diorang pon macam kekanak tadika lagi.:P Edited by Nezict

Kalau ko sampai semester 3 cun result ko, ko leh lompat ke degree .. tapi rasanya kos terpilih je kot . Apa2 pun pandai pilih kawan je , jangan dapat kawan yang merapu ...

[quote name='hampeh' date='15 May 2010 - 05:51 AM' timestamp='1273873871' post='1030897']
Kalau ko sampai semester 3 cun result ko, ko leh lompat ke degree .. tapi rasanya kos terpilih je kot . Apa2 pun pandai pilih kawan je , jangan dapat kawan yang merapu ...
[/quote]

haa, ni aku lupe nak bagitau.

Sekarang boleh main lompat ke degree tanpa abis dip.

Semua kos boleh. Bukan tertentu je.

Syarat2 wajib:
-Poiter 3.0 keatas
-Tak penah naik court

Tapi bende ni ade kuota. Bergantung pada satu kos dalam satu kampus tu. Seingat aku, masscomm ade 60 seat je ke degree ni. Jadi kalau semua yang 60 orang tu dapat 3.5 keatas, sutomatik yang lebih rendah kene rijek.

Ade pro and cons:

Pro:
[list]

[*]Jimat 6 bulan masa. Instead dari 5 tahun (ikut flow kos yang sama) jadi 4 1/2 tahun je.

[/list]
Cons:
[list]

[*]Ko takkan dapat pegang sijil dip. Means kalau ko flop/quit/dissmiss time degree, ko akan start dari SPM semula.
[*]Ko akan kurang pengalaman dari budak dip yang lain sebab selalunya core segala core subjek akan diajar time sem 4 keatas.
[*]Ko takkan belajar 2 kali bende yang sama. Basically degree cume add on dip je dengan few things bende baru. Plus tesis. Selalunya memang power budak abis dip ni dari segi knowledge, experience dan jugak... kematangan.:P
[*]Ko kene repeat balik subjek BEL, CTU, koko kesatria tu dan ape2 fundamental 1st year degree.
[/list]

kalau aku la, aku lagi sanggup habiskan diploma, xnak amik risiko nak cepat 6 bulan :ph34r:
ari tu kos aku ada offer tapi xde sorang amik
[quote name='Nezict']
-budak2 melepak borak2 isap rokok, biarkan, ko gi stadi je.
-budak2 beli henset, PC upgrade baru, ko biarkan.
-budak2 kapel, ko biarkan.
-budak2 nak masuk kongsi gelap, ko biarkan.
-budak2 nak keluar malam balik pagi, ko biarkan.
-budak2 nak ponteng, ko biarkan.
-budak2 nak jadi pencurik ke bapuk ke ape pon lantak la.
[/quote]
yup, betul , kekadang x reti bergaul habis parah

ada member aku sem 1 da dismiss, cabut kelas je sebab main dota 24/7

tapi experience aku la
ada senior main game x ingat dunia tapi result gempak
junior nampak, diorang copy apa senior tu buat, result teruk Edited by neko

[quote name='hampeh' date='15 May 2010 - 05:51 AM' timestamp='1273873871' post='1030897']
[/quote]

insyaAllah..hati aku nih fikir aku nk blaja,nk kejar cita2 aku jerk...dah bukan mase aku nk terus lalai,aku pn da 19 skrg,(ikut taun 20 la),gagal aku sbelum ni btol2 boost smangat aku,aku pn sedar juga,mase aku stpm dulu,mmg aku xbrape pndai bgaul,almaklum lah,aku sorang jerk malay yg amik science stpm,jadi kambing hitam la kalo xpndai bgaul2,xpe2,itu crite lame...

[quote name='Nezict' date='15 May 2010 - 04:33 AM' timestamp='1273869230' post='1030896']
ok, contoh ko amik dip mech kat uitm, 3 tahun, then kalau ikut standard ijazah mech uitm 3 tahun jugak, ko skip first year since 1st year tu basic untuk budak dari STPM, poli ngan matrix. plus first year tu ade koko, since ko dah amik time dip bende tu difowardkan/dikecualikan ntuk ko.

tapi dengan....

budak2 tu bukan matang lagi pon. baru 18-20 tahun. orang tua nampak diorang pon macam kekanak tadika lagi.:P
[/quote]

thanks bro...atleast skrg aku nmpak sikit pluang2 yang ade dgn dip+ijazah 1st nih..InsyaAllah,aku mmg btol2 nk blaja,cite2 aku lebih pnting,psl pgaulan tuh,InsyaAllah slagi aku igt aku msuk u nk blaja,aku xkan bwt mende2 xbaik..gagal aku mse stpm tuh btol2 tamparan hebat pd aku,smpai aku segan dgn cikgu2 kt skola tuh,dgn someone special lagi lah,pulak bile si die dah abis matrik,nk smbung degree...mmg btol2 bakar smngat lah..

ttg skip 1 taun tuh,aku kurang faham sket...bile aku da abis dip,result mnyokong,aku sambung ijazah ptama,aku skip skip tahun ptama saje,means aku hanya blaja utk 4 sem sahaja lah yer??aku xkesah sgt,6 tahun blaja aku tak bkire,tapi skiranya ade pluang utk dpt lebih baik,knape tak aku buru pluang tuh kan...aku nk pgg sijil dip n aku nk pegg ijazah juga..InsyaAllah Edited by NazCYPHER32

aku buat lagi senang sikit.

cth ko amik bisnes la.

dip bisnes 3 tahun/6 sem > pointer 2.5 keatas > degree bisnes pendek 2 tahun je/4 sem

tapi yang lain:

STPM/matrix/dll > degree stended 3 tahun/6 sem

tapi bende2 ni dikecualikan ke kos2 degree tertentu yang ambik masa lama macam medic (5 tahun kalau tak salah).

tapi pada aku la bro, cube ko wat catatan tulis balik kesilapan yang ko tak nak ulang mase kat u. baca kuat2 sebelum naik semester.

bukan apa, tak silap aku engineering ni ada kat banayak kampus. kalau kena macam bukit mertajam kat penang tu, selangkah je segala hiburan alam maya ade kat situ. jadikan sebagai peringatan. memule 1st year boleh tekad lagi. tapi masuk 2nd, 3rd year ramai kecundang.

aku harap ko leh jadi cam satu junior aku. dier dulu pusher, bapak ayam, gengster, umur dah tua tapi nak berubah nak jadi lawyer. dan setakat ni dier memang berubah. pointer 4 flat every semester.

[quote name='Nezict' date='15 May 2010 - 09:22 AM' timestamp='1273886569' post='1030909']
aku buat lagi senang sikit.

cth ko amik bisnes la...

dip bis
[/quote]

insyaAllah,aku usaha,sbb aku rasa aku dah btol2 buang mase,so lps nih,ape yg lepas,bia lepas lah..mmg aku tekad,lebih lagi mengenangkan ibubapa aku dan si die yang menyokong aku...aku muhasabah diri,xde jalan lain kalo aku sndiri xdpt ubah diri...

tapi aku btol2 sronok la ckp psl belajar nih,pulak bile korang pn respon membina..aku mmg appereciate,bwt mase nih,mmg aku nk explore kos2 yang aku minat nih,lagi beberapa bulan seblum aku jejak uitm,aku nk pasti diri aku bsedia :)

Assalamualaikum....

Aku lepas SPM 1998 , terus jer kerja kat kedai makan mak aku, umur aku sekarang 29 tahun, terus terang cakap aku tiada impian, tiada perasaan nak khawin, cuma buat kerja apa yang disuruh sehinggalah dua minggu lalu aku dapat seru kot, mmmmm
aku nak ambik diploma Kulinari kat UiTM intake Disember, rasanya permohonan Julai 2010 ni....kot!

Jadi soalan aku, adakah kuputusan ini tak okey?, kerana umur aku dah 29 tahun kalau aku grad umur dah capai 33@34, adakah aku sudah terlewat untuk belajar?
Orang tak pelik ker kalau orang tua cam saya belajar memasak?
Boleh ker belajar tanpa ambik pinjaman maksud aku mahal ker untuk belajar ni?
Betul ker orang kata kalau takder 20ribu, tak boleh hidup campur rumah sewa, makan minum dan sebagainya?
Memang semua orang kena duduk luar ker lepas setahun kat asrama.
Maaf lah tanya banyak sangat tapi benda yang saya tanya ni kebanyakanya saya dengar dari orang bersembang kat kedai!

[quote name='alfarabi2020' date='30 May 2010 - 08:08 AM' timestamp='1275178100' post='1033898']
Assalamualaikum....

Aku lepas SPM 1998 , terus jer kerja kat kedai makan mak aku, umur aku sekarang 29 tahun, terus terang cakap aku tiada impian, tiada perasaan nak khawin, cuma buat kerja apa yang disuruh sehinggalah dua minggu lalu aku dapat seru kot, mmmmm
aku nak ambik diploma Kulinari kat UiTM intake Disember, rasanya permohonan Julai 2010 ni....kot!

Jadi soalan aku, adakah kuputusan ini tak okey?, kerana umur aku dah 29 tahun kalau aku grad umur dah capai 33@34, adakah aku sudah terlewat untuk belajar?
Orang tak pelik ker kalau orang tua cam saya belajar memasak?
Boleh ker belajar tanpa ambik pinjaman maksud aku mahal ker untuk belajar ni?
Betul ker orang kata kalau takder 20ribu, tak boleh hidup campur rumah sewa, makan minum dan sebagainya?
Memang semua orang kena duduk luar ker lepas setahun kat asrama.
Maaf lah tanya banyak sangat tapi benda yang saya tanya ni kebanyakanya saya dengar dari orang bersembang kat kedai!
[/quote]
hmm

boleh je bang kalau nak belajar. Junior saye anak 2, umur 40 lebih, amik diploma, baru je grad aritu, dapat Anugerah Naib Canselor lagi.

Kalau nak sambung kulinari, kene apply intake disember la. Julai dah terlepas. Katenye borang keluar bulan 8. Agak2 macam 15/8 tu leh la jenguk2 pegi BSN, beli no pin borang uitm kat sana.

Kulinari ni tak silap saye ade 3 tempat. Yang saya pasti kat Uitm Bukit mertajam ada, yang tak pasti samada shah alam dengan sri iskandar, perak.

Yang bukit mertajam tu rasenye 2 tahun boleh duduk dalam lagi. Tahun akhir je duduk luar. Kalau shah alam dengan sri iskandar, semester 2 memang dah kene duduk luar dah.

Ni cadangan la bang, duduk kat u ni terutamanya uitm, kalau pandai memang boleh jimat. Yuran takde la mahal mane. RM400 lebih satu semester banding dengan universiti lain ada sampai berpuluh ribu setahun. Sewa tu boleh kongsi dengan budak2 u lain, PTPTN pon boleh mohon. Yang saya tabik sepupu saya belajar UUM dulu makan satu hari beli sekali, lauk, nasik belah dua buat makan tengahari dengan malam. Kalau sanggup la.

Abang pon dah 30 lebih, jadi saya rase bab2 main2 dah tak de dah. Budak2 u muda2 memang suka main. Tapi abang amik kulinari, bab makan saye rase takde hal punyer. Hari2 masak kat kelas bawak balik rumah.:P

Saya ada satu lagi soalan, di sebabkan borang belum keluar lagi, jadi nak tanya, dalam borang tu nanti dia akan tanya tempat atau campus yang akan kita belajar maksud saya, kita akan pilih tempat untuk belajar atau UITM akan random letak kita kat mana2?

seingat saye dier akan random letak kat mane2.

salam...

sy nk tnye bleh x lg sy nk apply uitm tuk intake disember ni dengan klulusan spm 2007..tp skrg ni sy bljr kt poli sem 3 rse mnyesal sgt msuk poli n igt nk cbe apply uitm lak...mslhnye rsult spm 2007 msih bleh digunekan lg ata x sb ad member ckp xleh sb dh lbih 2 thun....lg stu dlu sy dh dpt twran ke umt tp rject coz corse x mnt...so leh x lg nk apply smule...tq

aku skrg ni dah umur 24.dulu aku ade amik diploma kimia kat uitm.tapi aku ni pemalas dan suka main2 waktu tu.masuk sem 5 je aku kene buang sebab pointer rendah dan banyak repeat paper.sekarang ni aku dah keje sebagai technician kat sebuah syarikat swasta.masuk tahun ni dah setahun aku kerja.gaji aku taraf spm je.kalau aku rajin buat ot,boleh la dalam rm1600-rm1800.tp kerja aku kadang2 memang penat sangat2.sekarang ni aku tengah fikir nak sambung blaja ke x.duit ptptn x bayar lg.kalau aku sambung blaja,3 tahun pulak.bile aku abis dip,umur dah 27.kalau sambung degree umur dah 30 lebih.ade x orang nak amik aku keje time tu?time tu plak,orang lain dah ade anak bini,kereta,rumah dah stabil,tp aku masih terkial2 nak cari kerja.aku ade tanye politeknik kat tempat aku ade x program dip part time tp diorang cakap dah x ade.jadi sekarang ni aku tengah fikir nak sambung blaja ke x dan kalau aku nak sambung blaja,kat mane tempat yang sesuai.tapi result aku x ok sangat.2A je spm.matematik ngan BM.Add math pun D.yang lain B ngn C.aku masuk uitm tu pun intake disember sebab rayuan...dan memang aku menyesal sangat2 sekarang sebab dulu x blaja sungguh2…

[quote name='awangawang' timestamp='1295529117' post='1059998']
aku skrg ni dah umur 24.dulu aku ade amik diploma kimia kat uitm.tapi aku ni pemalas dan suka main2 waktu tu.masuk sem 5 je aku kene buang sebab pointer rendah dan banyak repeat paper.sekarang ni aku dah keje sebagai technician kat sebuah syarikat swasta.masuk tahun ni dah setahun aku kerja.gaji aku taraf spm je.kalau aku rajin buat ot,boleh la dalam rm1600-rm1800.tp kerja aku kadang2 memang penat sangat2.sekarang ni aku tengah fikir nak sambung blaja ke x.duit ptptn x bayar lg.kalau aku sambung blaja,3 tahun pulak.bile aku abis dip,umur dah 27.kalau sambung degree umur dah 30 lebih.ade x orang nak amik aku keje time tu?time tu plak,orang lain dah ade anak bini,kereta,rumah dah stabil,tp aku masih terkial2 nak cari kerja.aku ade tanye politeknik kat tempat aku ade x program dip part time tp diorang cakap dah x ade.jadi sekarang ni aku tengah fikir nak sambung blaja ke x dan kalau aku nak sambung blaja,kat mane tempat yang sesuai.tapi result aku x ok sangat.2A je spm.matematik ngan BM.Add math pun D.yang lain B ngn C.aku masuk uitm tu pun intake disember sebab rayuan...dan memang aku menyesal sangat2 sekarang sebab dulu x blaja sungguh2…
[/quote]

sedih citer ko ni..
apa tnggu lagi..sambung ja belajar...
dlm dunia sekarang ni..at least ada diploma..tu paling cikai dah tu..
nak ok lagi sampai degree...
nak tanya ni..apa bidang yang ko minat??
slalunya kalau kita minat sesuatu, kita akan bersunguh2...
utang PTPTIPU tu ko tolak tepi dulu..
nak belajar ni jgn duk pikir utang ja..nanti tersangkut niat nk blajar...

aku prefer ko masuk uitm balik sbb yuran yg termurah antara IPTA..
aplly politektik lg la sgt2 ok..
kalau ko nk taw graduan politeknik jurusan teknikal ni sng dpt keje..
kwn aku lepasan universiti pon kene reject sebab majikan lebih prefer bdk lepasan poli...
tapi apply la kos yg ko betul2 minat and boleh bawak...

apply for politeknik..haha..
aku bukan bdk poli..tp ramai kwn dari poli..

[quote name='kindaichi_hajime' timestamp='1295586907' post='1060041']
sedih citer ko ni..
apa tnggu lagi..sambung ja belajar...
dlm dunia sekarang ni..at least ada diploma..tu paling cikai dah tu..
nak ok lagi sampai degree...
nak tanya ni..apa bidang yang ko minat??
slalunya kalau kita minat sesuatu, kita akan bersunguh2...
utang PTPTIPU tu ko tolak tepi dulu..
nak belajar ni jgn duk pikir utang ja..nanti tersangkut niat nk blajar...

aku prefer ko masuk uitm balik sbb yuran yg termurah antara IPTA..
aplly politektik lg la sgt2 ok..
kalau ko nk taw graduan politeknik jurusan teknikal ni sng dpt keje..
kwn aku lepasan universiti pon kene reject sebab majikan lebih prefer bdk lepasan poli...
tapi apply la kos yg ko betul2 minat and boleh bawak...

apply for politeknik..haha..
aku bukan bdk poli..tp ramai kwn dari poli..
[/quote]

btul jugak.tp poli kat tempat aku cakap dah xde part time.uitm aku x pasti.maknenye aku kene berhenti keje dulu r nak sambung blaja.nak apply uitm ngan result spm aku pikir susah skit nak dapat kot.aku minat meki ngan letrik.ko pikir macammana?berhenti dulu ke?tp macam aku cakap r.kalau aku berhenti,duit xde.nak kawin jangan harap r.umur dah makin tua,tp baru nak start blaja hidup...

apa pun aku sokong kerana kamu semua berusaha untuk mamajukan diri sendiri..kekadang pengalaman yang lepas akan mengajar kita untuk lebih berjaya..klu tak boleh la sangat ..aku cadangkan apply je diploma kat kolej komuniti..banyak tempat ada tawarkan diploma skng..yuran pun murah jugak aku rasa..