Jump to content
Sign in to follow this  
keypo

Ruangan Kereta

Recommended Posts

selalu ada kat mana mana forum tapi kenapa forum putera ni takda forum tentang dunia automotif ni ..bagi la gempak sikit mengenai nya ...aku rasa geng geng putera banyak yang pakai kereta kan jadi kenapa tidak kita buat satu ruangan mengenai nya ..sekurang kurang dapat belajar lagi tentang dunia automotif ni atau modifikasi mengenai nya ...

ha ah la.. betul gak cadangan keypo tu..
hime sokong... hime minat gak pasal keta nih.. :wub:
leh gak tao port2 aksesori keta yg besh
selaen kedai brother's..

tempat buat scop.. kedai cat ke.. byk info leh
share.. kt sini mst ramai yg otai2 pasal keta nih..
tp mcm dh ada thread ni cuma mcm tak fokus pd topik..

rasanya putera nih forum IT... tu sebab takder specifik section pasal kereta.... papepun makacih pada yang mencadang.....

atau aku cadang kan korang yang berminat buka laa 1 thread kat hobbies&living.... letak arr sana "KELAB SWIFT" ke "KELAB ISWARA" ker... ok jugak pe...kalau ramai yang minat confirm meriah thread tuh nanti....

sebelum ni ade aje topik pasal automotif,kalau guna fungsi search mungkin boleh jumpa2 balik topik2 lama.tapi kalau nak mulakan yang baru apa salahnya.

saya sokong klu ruangan kaitan automotif nie adakan atau diwujudkan (lebih2 lg yg berkaitan mekanikal) dan juga car club yg maybe ramai diantara kalangan warga putera nie....(leh la aku tanya kenapa kete aku bunyi kepiss kepis bila masuk gear ha ha ha)

[quote name='braderitam' date='28 April 2010 - 04:08 PM' timestamp='1272442139' post='1027990']
saya sokong klu ruangan kaitan automotif nie adakan atau diwujudkan (lebih2 lg yg berkaitan mekanikal) dan juga car club yg maybe ramai diantara kalangan warga putera nie....(leh la aku tanya kenapa kete aku bunyi kepiss kepis bila masuk gear ha ha ha)
[/quote]
bunyi keta ko kepis2?apekata ko baca signature aku kat bawah ni,rangkap kedua...!!!

[quote name='loy_azloy' date='28 April 2010 - 04:12 PM' timestamp='1272442345' post='1027992']
bunyi keta ko kepis2?apekata ko baca signature aku kat bawah ni,rangkap kedua...!!!
[/quote]
ha ha itu maknanyer ko kena guna kete ha ha ha

Cadangan tu memang menarik.. Tapi forum ni berasaskan IT..
Tapi boleh cuba dulu buka topic pasal automotif... Kalau memang betul2 HOT..
Boleh la usulkan cadangan ni lagi sekali.. Sekian..

aku rs cdgn ni mmg bgs sgt2...sbb kita leh dptkan info kete yg bagus dr segi perfomance, petrol, facilities, safety dan sbgnye...
sbg permulaan aku nak tanya apa pendapat korang pasal kereta persona? berbaloi x nak dibeli utk jangka masa panjang dan keselesaan pengguna? klu bole terangkan dari sume segi sbb aku berminat ngan kete ni...

memang putera.com forum IT tapi rasa tak salah kita wujudkan satu variasi kan ? :)

akan dipertimbangkan..

buat lah satu sub topic....

macam ada kelab amd, kelab intel, sembang politik...

tambah satu, kelab automotif...

takpon, test market dengan buat satu thread dulu...banyak sambutan naikkan taraf.

++
kalau gini...putera boleh ganti facebook lah....

laman sosial (putera.com) Edited by Panglima Khalid

[quote name='FryShadow' date='27 May 2010 - 12:47 AM' timestamp='1274892427' post='1033298']
memang putera.com forum IT tapi rasa tak salah kita wujudkan satu variasi kan ? :)

akan dipertimbangkan..
[/quote]
yei yei .....ada perhatian ....ekekkek(saya sokong sgt nieh)vroooommmmm...kecepistttt

Ruangan kereta, kalau nak ditulis boleh menjadikan sebuah buku.
Kereta yang kita gunakan hari-hari boleh dipanjangkan hayatnya jika kita sentiasa prihatin tetang kesihatannya serupa macam manusia. Penjagaan, hiasan, baikpulih adalah nyawa bagi satu-satu kenderaan.
Penjagaan keatas badan kereta, penjagaan keatas Injin kereta, penjagaan ke atas tayar kereta dan lain-lain memang banyak soalan akan timbul apabila ruangan ini diadakan.

ok, aku bagi sket cadangan la,

kat ruang hobi dan aktiviti tu kan

sape2 yang rajin buat la thread pasal keta nie
penjagaan ke, koleksi2 keta baru ke

so tgk da meriah baru la kita try buat satu thread under Automobile/automotive ke, hidupkan balik kelab motor tu
permulaa2 copy and paste pun takpe,
test market dulu macam mane

yup

bukak thread dan topic takde masalah...kalau ada benda nak dikongsikan masukkan je...

kalau silap tempat, KA dan Moderator lain pindahkan lah...kalau tak sesuai diorang edit.

kalau ada yang salah atau silap, kitaorang sama2 tegur.

macam family lah....

yap betul tu,

ape pun someone perlu start dan meriahkan topik tu,..
see feedback how...

pastu kita decide kan

test kt hobbies n living dulu..tgk mcm mana sambutannya. leh la sorang volunteer kelab keta persona, aku nk join :P

tq pihak putera yg mewujudkan ruang automotif dlm laman komuniti tq sekali lagi semoga info2 yg berguna dpt dipraktikkan(baru perasan semalam daaaaa) :rolleyes:

ha da ade kan

so korang kene banje burger kat abang FryShadow kita tu,
[s]aku tak terlibat eh [/s]

so sape2 nak bukak club proton ka produa ka or kelab myvi or pesona, SILA SILA..
leh owner2 sekalian bincang2 ape yang patut dan tak patut

dengan ini

[img]http://i142.photobucket.com/albums/r111/nkarul/th_ThreadClose.gif?t=1276072281[/img]

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...