Jump to content
Helghast

Pilihanraya Hulu Selangor

22 members have voted

1. 1. Sape yang korang rasa akan menang?

• BN
      10
    • PKR
      12

Recommended Posts

adoi panjang..

so maksud nye
umno memang taknak laksanakan islam..

takyah nak bagi dalil2 bangsa la, persetujuan la
wahlal dia yang memerintah malaysia nie

islam tu sendiri da demokrasi
nape nak tiru system yahudi?
tak cukup bagus ke islam nie?

da la tak nak laksanakan siap diburuk2kan lagi hukum hudud tu

[quote name='khairul anwar' date='22 April 2010 - 11:44 PM' timestamp='1271951061' post='1026995']
adoi panjang..

so maksud nye
umno memang taknak laksanakan islam..

takyah nak bagi dalil2 bangsa la, persetujuan la
wahlal dia yang memerintah malaysia nie

islam tu sendiri da demokrasi
nape nak tiru system yahudi?
tak cukup bagus ke islam nie?

da la tak nak laksanakan siap diburuk2kan lagi hukum hudud tu
[/quote]

hahaha.

UMNO? Ke BN yang perintah Malaysia ni? :rolleyes:

Sistem yahudi? Mane ko dapat 'dalil' ni?

Diburuk2kan? Tang mana yang diburukkan tu.... :rolleyes:

p/s: aku tidak mempunyai keahlian dalam mana2 parti politik.

ini namenyer menyepam. moderator kasi green light tu... alaa mod yang pakai jersi no 7 tu... :lol:

[quote name='Nezict' date='23 April 2010 - 12:12 AM' timestamp='1271952774' post='1027000']
ini namenyer menyepam. moderator kasi green light tu... alaa mod yang pakai jersi no 7 tu... :lol:
[/quote]

dia raja spam
aku assistant spammer :wub:

da da

stick to topic :P

[quote]aku rasa ni kot typical melayu berpolitik huhuhu [/quote]
Ada je bangsa lain macam tu je perangai sama. ;)

Taktik2 PRK ni aku tengok semua jenis makan tuan je..haha .. kalau dulu parti tu main serangan peribadi bila kena diri sendiri baru tau . 2*5

Kalau nak kuasa semata-mata nak balas dendam baik takyah.
Kalau nak kuasa semata-mata nak curi duit yang sepatutnya diagunakan untuk membangunkan negara baik takyah.

Diharapkan sesiapa yang menang dapat berkhidmat dengan baik dan amik pengajaran dari kisah2 member se-parti yang pandai kempen je tapi kerja = hampas. huhu

[quote name='Jedi' date='22 April 2010 - 08:35 PM' timestamp='1271939747' post='1026945']
Bubar jer lah Lotus F1 tu.
Takde hasil.
Semata2 propaganda politik.

Bagi makan rakyat Malaysia beberapa billion lagi berbaloi ^_^
[/quote]
team lotus tu kalau bubarkan pun syraikat swasta tetap akan taja benda lain,lagipun mereka guna duit syarikat mereka sendiri,bukan duit rakyat,tu yang ada lotus kat F! ada baiknya dan kalau takde lotus kat F! takde apa2 pada kita sebab duit tu takkan mengalir masuk kocek kita hahaha...

[quote name='Nezict' date='23 April 2010 - 12:12 AM' timestamp='1271952774' post='1027000']
[/quote]
ahli parlimen kluang dan ahli assist spammer sila duduk ye,ini amaran!!! :P
wah aku bagi green light terus aje korang eh?jaga2 mod besar pun tgh pantau...
selagi perbincangan tak tersasar jauh dan masih boleh dibincangkan aku rasa tak mengapa,tapi kalau tersasar aku akan keluarkan hadis nabi pada korang semua.
sila teruskan perbincangan tanpa kata2 kesat...

[color="#FF0000"]Duit pembubaran Lotus F1 tu bukan untuk kita yang senang lenang nie...cewah..hehe.
Tapi untuk anak2 yatim, orang miskin etc.
Duit pembubaran Lotus F1 tu banyak pahala kalau diberi pada mereka.

UMNO ni memang kuat main duit, rasuah, politik wang etc.
[b]Jangan nafi ya sebab Tun Mahathir sendiri akui.[/b]
Berbondong2 pemimpin UMNO masuk mahkamah skang ni.
Bung Mukhtar pun masuk mahkamah gak sebab kahwin tipu...ekekeke...
Takut bini :lol:

Takkan nak sokong parti camni?
Mulut jer kata perjuangkan Islam tapi rasuah berleluasa.
Cakap tak serupa bikin la.

Salam Anti-APCO dan APCO-UMNO...hehehe...[/color]

[img]http://img2.pict.com/6a/28/56/3402453/0/untitled3.jpg[/img]
[color="#0000FF"]
PKR mendahului dengan dua undi :lol:
Jangan lak ada yang cipta akaun baru untuk undi extra.
Takkan kat sini pun nak kena pengundi hantu.
Kurung pengundi UMNO dalam bas2 express mereka.
Oppsss...terlebih sudah.[/color] Edited by Jedi

ko ingat ananda krisnan nak bagi derma kat anak2 yatim?hahaha lawak la ko
Tun Mahathir sendiri yang kata ini menunjukkan ada ahli2 UMNO yang jujur dan tak ingin UMNO korup,ape ingat kat PKR dgn pas takde amalkan rasuah dan cantas mencantas aka 'cah keting'?
pemimpin UMNO masuk mahkamah?Pemimpin PKR masuk mahkamah plak?dll lagi cume korang tak nak kecoh2 kan?takpelah kami pun tak nak kecoh2 hehe.
buka akaun baru utk bagi BN menang?hahaha lawak la,kalau anda yakin anda menang kenapa takut dgn bayang2 sendiri dengan keluar kenyataan ahli pengundi hantu?kami tak berfikiran sampai kesitu,janganlah ada niat hitam kat hati tu sedara hehe...anda lihat sendiri kan undian tu sape yang leading?
meminjam kata2 sahabat : entah2 ade yang buka akaun baru undi PKR hehehe...melawak aje :lol:

haha
betul
pengundi hantu
tak mane datang tak

report kat polis, polis cakap takde kuasa la, luar bidang kuasa la

kat ijok dulu tu, member aku sendiri cakap dia geng2 dia la yang buat huruhara (sape ingat kes ijok tu??)
diupah oleh KJ
pastu media cakap orang2 PAS yang main kotor la
ape la...

[quote]Mulut jer kata perjuangkan Islam tapi rasuah berleluasa.
Cakap tak serupa bikin la.[/quote]
jap2 jedi??
amno ade pejuang kan ISLAM ?? tang mana tu?
lawak of da year nie

[b]UMNO tak perlu cakap perjuangkan ISLAM tapi mereka buat,bukan mcm parti tu perjuang tapi tak buat.
rumusan = Usaha Bukan Kata.[/b]
sekarang ni ahli PAS pula dpergunakan oleh ahli2 PKR yang makin malu nak berkempen.
satu aje aku nak timbulkan tanda tanya.
BN satu bendera banyak parti.
BA 3 parti 3 bendera,kenapa tak 1 bendera?
kalau mcm ni pun tak boleh disatukan mcmana la hala tuju perjuangan mereka.
satu soalan sape2 antara penyokong PAS dan PKR sukakan DAP dan DASAR DAP?aku berani cakap yang ahli2 penyokong PKR dan PAS sendiri tak senang dengan DAP,mereka masing2 mempergunakan masing agar dapat menang undi,itu motifnya.
[b]DAP perguna PKR perguna PAS = Anwar menang...[/b]itu saje motifnya
Asal penubuhan PKR pun asalnya membebaskan anwar itu aje.

KJ pun ramai ahli UMNO tak gemar sebab tu najib tak bagi dia jadi menteri hahaha,padan muke dia hehe...

[color="#FF0000"]TPM Muhyiddin nampak bijak buat statement 'Kilang Fitnah'
Dia masih ingat rakyat Malaysia (khususnya Hulu Selangor) ketinggalan zaman.
Kita ada internet la TPM Muhyiddin.
Kita boleh sahkan lepas Google ^_^

Harap PM Najib & TPM Muhyiddin kurangkan makan.
Buncit la :lol:

UMNO kuat rasuah = fitnah?
KJ bersalah politik wang tapi masih pegang jawatan = fitnah?
Tun Mahathir pun nyampah dengan KJ = fitnah?
Bung Mukhtar kahwin tipu = fitnah?
[/color]

[quote name='khairul anwar' date='23 April 2010 - 09:54 AM' timestamp='1271987672' post='1027034']
haha
betul
pengundi hantu
tak mane datang tak

report kat polis, polis cakap takde kuasa la, luar bidang kuasa la

kat ijok dulu tu, member aku sendiri cakap dia geng2 dia la yang buat huruhara (sape ingat kes ijok tu??)
diupah oleh KJ
pastu media cakap orang2 PAS yang main kotor la
ape la...

jap2 jedi??[b]
amno ade pejuang kan ISLAM ?? tang mana tu?
lawak of da year nie[/b]
[/quote]
[color="#0000FF"]
Ouch! :lol:

UMNO, ulama pun dia hina.
Sampai nak heret ke mahkamah tuduh rasuah.
Melampaunya UMNO hina ulama.

Aku walaupun tak bape setuju dengan Mufti Perak, Tan Sri Harussani Zakaria tapi aku [b][u]TIDAK[/u] [/b]maki hamun dia.
Hormati ulama.
[/color] Edited by Jedi

[quote name='Jedi' date='23 April 2010 - 10:50 AM' timestamp='1271991003' post='1027042']
UMNO, ulama pun dia hina.
Sampai nak heret ke mahkamah tuduh rasuah.
Melampaunya UMNO hina ulama.

Aku walaupun tak bape setuju dengan Mufti Perak, Tan Sri Harussani Zakaria tapi aku [b][u]TIDAK[/u] [/b]maki hamun dia.
Hormati ulama.

[/quote]
bagi fakta yang mengatakan menghina Ulama,kalau dah org tu amalkan rasuah,tak kira la ulama,perdana menteri,kakitangan kerajaan,pembangkang tetapklah kena hukum bicara,ape kalau nama ulama aje tapi kalau dia buat benda haram dibolehkanlah?huhuhu mcm tu aku nak jadi ulama dan makan rasuah pada masa yang sama sokong parti PAS,takpe nanti nik aziz boleh keluar dalil2 yang menghalalkan perbuatan aku tu hahaha...

tgk jedi,ko mengheret aku agar lari topik huhu....ok berbalik kepada pilihanraya ahad ni,sape2 yang kat sini orang hulu selangor?

Makin aku baca makin aku pening. cam2 citer. Ape pun gud lak. Esok pilihanraya, jangan la lupa mengundi ye....

p/s: Sape tak daftar lagi, elok daftar untuk pilihanraya umum akan datang. Sebab ngan cara ini, bende karut marut kat malaysia ini boleh bertukar. Kalau korang dok tulis je memanjang, diorang dok gelak je baca2 kat sini. diorang tetap cam tu gak, cam rakan2 dorang kat bawah ni.....

[spoiler][img]http://4.bp.blogspot.com/_ss8vG4tFASk/S1a2x5f8ThI/AAAAAAAADt8/0AzKvyblVw4/s400/biawak.jpg[/img][/spoiler]

Sekian terima kasih.

eden bukan ahli parlimen kluang... eden rombau...:P

aku nak jawab satu2 pon malas. prejudis, minda tertutup, kelas ketiga, cerita ape pon tak boleh masuk.

cakap takde fakta. pandai je nyucuk orang, fakta nya mana?
belajar la sikit pasal sains polotik, business dan yang paling penting.....

PENGAJIAN AM. ye subjek form 6 tu. patutnya dimasukkan sekali dalam silibus IPT diploma. baru sedar sikit.

Aku kenal beberapa anak orang atasan UMNO. I know what they do. Setakat isu Zaid Ibrahim minum arak dan main lumba kuda tu terlalu kecil nak dibandingkan dengan apa yang aku lihat dan dengar pasal corruption dalam UMNO. Tak perlu la aku cerita detail, tapi biar Tuhan saja yang tentukan nasib diorang. Tapi aku teringin nak tau pendedahan baru Zul Kulim yang kata perkara2 yang dilakukan pembangkang, kalau dibandingkan dengan 'Kerajaan Langit 16 September' umpama kentut yang sepi... :wacko:

Bukan saja corruption ada, tapi orang yang betul2 sejati juga ramai. Memperjuangkan bangsa Melayu. Tapi sehebat mana corruption dan perjuangan, sedar la, diorang pon manusia jugak. Ada anak bini. Ada mak bapak. Korang ingat cerita gaduh2 family, kawan2 tu dalam TV je ke? DIorang pon rase jugak tempiasnya. Manusia bukan maksum kecuali yang dikehendakiNya iaitu para nabi dan Rasul.

Dan kita umat Islam jangan la asyik bersangka buruk, walaupon orang tu kuat makan rasuah etc, ada bukti? Selagi takde elemen2 yang menunjukkan dier makan rasuah jangan la tuduh sembarangan. Setakat perut buncit, aduyai, itu masalah pemakanan. Banyak pemimpin UMNO sendiri kaya sebab bisnes diorang, politik perlukan wang dalam pelbagai segi, election running cost, upah itu upah ini, bukan sekadar 'belanja makan' atau 'duit kopi'. Family aku ada yang main politik, I do understand it. A good friend of mine belajar Sains Politik, aku learn a lot through him, jangan cakap aku pandai menyalak pulak.

Kalau orang UMNO gunakan power diorang dalam politik sebagai catalyst dalam bisnes diorang, kita tak boleh cakap itu kronisme atau sebagainya. Ada dalil menunjukkan tak boleh guna kuasa politik untuk bisnes? Let me tell you, orang politik sangat sibuk, lagi2 menteri, kalau dah memang family, friends dier yang boleh handle projek dan diorang memang recognizable bagus, why not? Anak Pak Lah dulu, owned Scomi, korang tau tak Scomi tu? They really done a great business and have a great success bukan sebab Pak Lah, tapi sebab diorang memang bagus. Ade pulak masa diorang nak cek kompeni beribu2 jenis kat luar sana semata2 nak elak kronisme? They did that. But in certain things, it can't be avoided.

Tak pernah dengar ke:

Melayu tu Islam, tapi Islam bukan Melayu.

Itulah teras asas perjuangan UMNO. Kalau itu pon susah nak faham, emmm ntahle. :rolleyes:

Jgn la kutuk2 idola aku (TPM Muhyiddin) tu..
:( u is bad.
Idola sejak aku darjah 6 lagi tu...
Sebab dia senyap jer, tak byk bunyik pun.

Cuma lately, nak pilihanraya ni je, dia byk bunyik.
Tapi aku rasa mesti ada orang suruh dia berbunyik2 tu.
Kalau tak, dia tak byk bunyik. (brp banyak bunyik daa..)

-
[i]p/s: tetiba aku teringat kat Superior. hahaha. derp derp derp[/i]

[quote name='TOYSЯUS' date='23 April 2010 - 02:37 PM' timestamp='1272004653' post='1027084']
Jgn la kutuk2 idola aku (TPM Muhyiddin) tu..
:( u is bad.
Idola sejak aku darjah 6 lagi tu...
Sebab dia senyap jer, tak byk bunyik pun.

Cuma lately, nak pilihanraya ni je, dia byk bunyik.
Tapi aku rasa mesti ada orang suruh dia berbunyik2 tu.
Kalau tak, dia tak byk bunyik. (brp banyak bunyik daa..)

-
[i]p/s: tetiba aku teringat kat Superior. hahaha. derp derp derp[/i]
[/quote]

aku teringat kat neology. kekeke.... ;)

[color="#006400"]BN kalau berkempen tak berubah.
Memualkan tengok tv, baca akhbar etc.
Taktik sama tak habis.

Tu pasal buat apa pun payah nak menang.

Rakyat akan hukum mereka yang lompat parti pastu jadi calon
bebas.
Penat wooo beratur undi hangpa, tup2 kuar gitu jer.
Join UMNO/BN lak tu...lagi menyirap darah rakyat yang undi hangpa.

PRU 13 kita tengok apa rakyat akan buat.
PERAK la kes utama ^_^ [/color]

[color="#0000FF"]TPM Muhyiddin ngan Zahid Hamidi dulu aku pun suka.
Tapi dah banyak berubah la mereka tu.
Mulut laser ^_^
Tapi tak sebrutal Zulkilfi Nordin.

Aku menyampah sebenarnya manusia spesis tak sayang mulut nie.
Lidah kita ni kalau tak jaga, mudah dihumban masuk neraka.
Wallahualam.

[/color]

[b]Buat pengundi cina
[/b]
Jangan lupa PERKASA yang tak habis2 mainkan sentimen perkauman untuk menakutkan2 kaum bukan Melayu.
Dan statement2 ahli2 UMNO yang persoalkan kerakyatan anda.

[b]Buat pengundi India[/b]

Isu perarakan kepala lembu.
Ada gambar yang tunjuk Ketua UMNO yang ketuai perarakan tu.
Patutnya bawak la kepala kerbau ke...sapa pun tak marah.
Slownya menggunakan otak untuk berfikir :lol:

[quote name='khairul anwar' date='23 April 2010 - 11:49 PM' timestamp='1272037766' post='1027174']
PKR masih leading nie

adakah ini pertanda awal kemenangan>???
[/quote]
[color="#FF0000"]

Leading kat sini ke? :P
'Kerling' tu kampung ayah aku ^_^ [/color] Edited by Jedi

[quote name='Jedi' date='24 April 2010 - 09:57 AM' timestamp='1272074229' post='1027198']
[color="#006400"]BN kalau berkempen tak berubah.
Memualkan tengok tv, baca akhbar etc.
Taktik sama tak habis.

Tu pasal buat apa pun payah nak menang.

Rakyat akan hukum mereka yang lompat parti pastu jadi calon
bebas.
Penat wooo beratur undi hangpa, tup2 kuar gitu jer.
Join UMNO/BN lak tu...lagi menyirap darah rakyat yang undi hangpa.

PRU 13 kita tengok apa rakyat akan buat.
PERAK la kes utama ^_^ [/color]

[color="#0000FF"]TPM Muhyiddin ngan Zahid Hamidi dulu aku pun suka.
Tapi dah banyak berubah la mereka tu.
Mulut laser ^_^
Tapi tak sebrutal Zulkilfi Nordin.

Aku menyampah sebenarnya manusia spesis tak sayang mulut nie.
Lidah kita ni kalau tak jaga, mudah dihumban masuk neraka.
Wallahualam.

[/color]

[b]Buat pengundi cina
[/b]
Jangan lupa PERKASA yang tak habis2 mainkan sentimen perkauman untuk menakutkan2 kaum bukan Melayu.
Dan statement2 ahli2 UMNO yang persoalkan kerakyatan anda.

[b]Buat pengundi India[/b]

Isu perarakan kepala lembu.
Ada gambar yang tunjuk Ketua UMNO yang ketuai perarakan tu.
Patutnya bawak la kepala kerbau ke...sapa pun tak marah.
Slownya menggunakan otak untuk berfikir :lol:

[color="#FF0000"]

Leading kat sini ke? :P
'Kerling' tu kampung ayah aku ^_^ [/color]
[/quote]

you don't see anything YET about truth of our country. aku duduk ditengah2 Melayu dan Cina, I see what happen. Family aku even ade 3 bangsa, Melayu Cina India. I do know things. Tolonglah jangan buat cerita mengarut.

PERKASA is true, kalau tak tau ape2 pasal PERKASA jangan cakap banyak, source berita pon banyak berkiblatkan malaysiakini yang teresa kok punyer, aduhhhh....

maaf mencelah...dah masuk 3 page aku baca post ni,ade yg aku sokong dan ade yg aku kurang setuju.makin panas gak topik ni..yg sana hentam sini,sini lak hentam sana.kalau boleh ape-ape statement tu biar la ada sumber yg boleh disokong.jangan pulak kuar ayat-ayat kosong gitu je...guna minda pikiran,bukan emosi.Dua-dua belah pihak ade baik buruknye.esok kita akan tahu yg mana menjadi pilihan rakyat.

p/s:aku dah undi kat atas tu :-D

Yup... Memang panas.. Dan yg paling syok ade banyak ahli parlimen kat sini... He3... Banyak info yg aku dpt dari korang.. Thanks... Dan aku calonkan En. [b]Nezict[/b] menjadi ahli parlimen [b]UMNO[/b].. Sape sokong?.. Hu3...

[quote]Asas - asas garis panduan.

* Subforum ini akan dipantau dengan ketat oleh pihak - pihak moderator. Segala tindakan moderator akan di ambil dengan tegas tanpa budi bicara.
* Pihak moderator tidak akan teragak - agak untuk memadam topik mahupun pos ahli-ahli yang dianggap agak keterlaluan dari segi adab dan etika berforum.
* Posting - posting yang mengandungi provokasi, penghinaan sebagainya akan mendapat bar merit sewajarnya.
* Di harap ahli - ahli lain yang mengesan unsur-unsur pos yang tidak disenangi dapat melaporkan kepada moderator untuk di ambil tindakan.

Lain - lain aturan :

* Tidak perlu quote pos di atas anda, tidak perlu quote pos-pos yang sedia maklum mempunyai kandungan kurang baik, hanya perlu nyatakan kiriman ke berapa sebagai rujukan.
* Hentikan provokasi dengan segera, tidak perlu melayan pos - pos sinis dan yang tidak mengemukakan hujah dengan tepat. Gunakan button report dengan sewajarnya.
* Anda boleh lampirkan link blog, tapi tidak digalakkan secara terang - terangan. gunakan tag spoiler.

Di harap ahli - ahli semua dapat berforum dengan kondisi akal fikiran yang di kurniakan Ilahi di titian yang seimbang. Selamat berforum
-akan di kemas kini dari semasa ke semasa- [/quote]

http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/63217-garis-panduan-subforum-politik/page__view__findpost__p__771122

Harap sebarang posting yang merupakan provokasi dihentikan.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...