Jump to content
Helghast

Pilihanraya Hulu Selangor

22 members have voted

1. 1. Sape yang korang rasa akan menang?

• BN
      10
    • PKR
      12

Recommended Posts

[quote]misi utama berpolitik 1 jer...memajukan bangsa dan negara....[/quote]
Betul ker? Bagus la.
aku bimbang berpolitik dengan tujuan memajukan diri sendiri dan keluarga sahaja.
orang lain dipinggirkan. kalau nampak ada pembangunan pun secara lahir yer,
tapi hakikatnya Tuhan yang Tahu. Benda berlaku depan mata.

Senario politik yang aku nak tengok ialah,
orang politik terutama AP, ADUN, Ketua Bahagian
kehidupannya diantara yang termiskin di kawasan masing2
bukan berlumba2 membeli eset.

Terkenang zaman Rasulullah dan Para Sahabat.
Mustahilkah senario ini berlaku sekarang? Edited by OngBok

[quote name='OngBok' date='22 April 2010 - 10:57 AM' timestamp='1271905061' post='1026844']
Kalau ayat nasi ayam pun tak boleh faham, macamana nak kupas isu politik.
aku maksudkan ayam la. harga ayam mahal. nak boikot ayam, kena cari alternatif lain
mungkin jadi [size="6"]nasik itik[/size]. harga itik berapa plak?
Ada ke orang nak tukar dari nasik ayam jadi nasik itik, atau nasik ayam belanda?

sebab tu aku kata [size="6"]hampir mustahil [/size]boleh terjadi perkara nie.

[size="6"]PKR menang 100%[/size]

tak per. tapi jangan terlebih sudu dari kuah dah ler.
[/quote]
dalam malaysia ni macam2 benda alternatifnya,harga ayam naik kita jangan makan ayam,kita makan ikan, bukan suruh boikot sampai kita mati huhu,dah ok kita beli la balik, peniaga ni kalau dah terkena barulah dia rasa,ini semuanya puncanya dari KITA juga,kalau dah nafsu tu degil sangat,same mcm org isap rokok membebel rokok mahal tapi beli jugak.(contoh) semuanya terpulang pada MENTALITI kita.MENTALITI kena ubah.
apapun aku masih bersyukur Malaysia ni tak huru hara mcm thailand...kerajaan masih lagi melayu pegang dan bukan mcm Singapura.anda rasa kerajaan amat kejam dan zalim?sila muhasabah kembali.

oklah aku bagi org lain komen,nanti kalau aku lebih2 nanti tak sedap pulak...tukar mode senyap teet! :lol:

[quote name='Nezict' date='21 April 2010 - 09:23 PM' timestamp='1271856201' post='1026759']
well, 2-2 pihak ada baik buruknya. itulah politik.

cuma nak melontarkan pendapat aku.

pilihan raya parlimen kali ni akan melihat sejauh mana bangkitnya BN dan setahan manakah PR dalam memenangi hati pengundi.

Zaid Ibrahim.... well, truth is aku tak suka dia. Pembelot. Memang nampak sangat nak kuasa. Lagi dengan Anwar punya 'misi' + DAP punya cita2.... no way man. Terbalik Malaysia ni kang.

Kamalanathan... aku tak suke cara dier bercakap. Macam lebih sudu dari kuah. Berapi bagai. Tapi tengok lah, aku rasa dier boleh bawak tu. Area aku dekat Kahang, Adun diorang India jugak, majority penduduk Melayu Felda, well, makin ok aku tengok. Tak kesah la sape2 BN taruk, janji ada something + akan ada power ekstra dalam parlimen.
[/quote]

Yeke? Jalan masuk ke Felda Kahang Timur n Felda Kahang Barat tidak diturap dah lebih 6 tahun. Bila berlobang, just tampal dgn tar dan dimampatkan guna belakang skop je. Tak sampai 2 minggu, berlobang balik. Pastu diulangi semula proses itu bila berlobang semula. Itulah kitarannya sepanjang 6 tahun dah. Kena tunggu PM atau Sultan Johor nak masuk Gunung Belumut baru jalan area ni dicantikkan agaknya....

Jambatan kat Sg Semberong tu lagi lah, sejak aku abis sekolah, sampai sekarang tak siap2 lagi. Dah dekat 10 tahun jugak tu. Kena tunggu jambatan lencongan sementara tu runtuh, baru nak siap agaknya. Ntahlah...

[quote name='Gunso' date='21 April 2010 - 09:47 PM' timestamp='1271857656' post='1026762']
aku sebenarnya lebih suka 2-2 ballance power... jadik 2-2 akan takut utk buat sembarangan...

kalau tak mmg dia org buat apa yg dia org suka jika dapat terlalu banyak power...
[/quote]

well, ni aku tak setuju.

terlalu banyak power IS GOOD. I mean 2/3 majority.

kalau separuh2, banyak keputusan tak boleh dibuat, menimbulkan banyak tanda tanya, program pembangunan tak dapat dijalankan sepenuhnya sebab perbezaan ideologi politik. Yang merana rakyat jugak. Nak luluskan rang undang2 supaya dapat sign Agong pon payah, ade je holes, padahal bende tu ok je, banyak sangkut, tak pasal isu sana sini padahal dah pernah dibentangkan kat Parlimen tapi tak lulus @ sangkut buat pembacaan yang entah nak keberapa kali pon aku tak tahu.

50/50 is bad. 70/30 is good.

Pasal subsidi,

Korang ni banyak tak baca paper/tengok TV ke @ kate sume tu propaganda?

Ada tahu pasal Program Transformasi Kerajaan? NKRA? MEB?

Matlamat supaya tahap pendapatan negara kita akan menjadi lebih tinggi. Hari tu dibentangkan statistik menyatakan purata pendapatan tahunan seisi rumah cuma... RM22k? Sikit gile. Nampak sangat jurang, ratio antara lower middleclass (golongan berpendapatan RM1.5k sebulan) dengan orang kaya sangat tinggi. Tahap fakir miskin dapat diturunkan sejak DEB, that's a good thing. Cuma berapa percent je tinggal. Less than 10% if I'm not mistaken.

Bila pendapatan negara berasaskan high value dan bukan berdasarkan low cost, dalam amsa yang sama pendapatan sektor swasta meningkat ketahap yang lebih tinggi dan cukai lagi banyak. Pergantungan kepada Petronas which is a very dangerous thing juga dapat dikurangkan kepada margin yang lebih rendah. Bila cukai dah banyak, gaji sektor awam juga dapat ditingkatkan.

Bila gaji dah tinggi, subsidi boleh DIHAPUSKAN. Pergantungan rakyat kepada subsidi sangat2 tidak bagus kerana duit subsidi tu boleh buat macam2 projek lain.

Senang cakap, pembangkang sekarang dah menanam metaliti penyokong mereka kepada:

Kerajaan = Welfare

Matlamat kerajaan dalam 10 tahun; menjelang 2020, untuk menghapuskan pergantungan subsidi dan apa2 ekstra 'duit kerajaan bagi rakyat untuk perkara2 asas'. Pembangunan seperti fasiliti, jalan, kemudahan masih jadi tanggungjawab kerajaan. Tapi bab2 macam minyak, beras, petrol, itu semua dapat dihapuskan.

Aku terpanggil untuk komen statement Dr. Mahathir beberapa bulan lepas. Beliau menyatakan sudah sampai masa kita (secara kiasnya dier mention Bumiputera) untuk lebih bergiat dalam bisnes bermodal tinggi. Nak harap pelabur luar dalam jangka masa panjang tak bagus sebab lama kelamaan negar diorang sendiri akan sediakan fasiliti, insentif, infrastruktur yang bagus untuk diorang melabur dan tak perlu pergi luar negara seperti negara kita untuk melabur.

Sorry to say, mentaliti Melayu kebanyakkan sekarang bila grad usually cuma 2:
-Kerja kerajaan, safe play, banyak insentif (loan, insuran, subsidi kesihatan dsb)
-Kerja swasta, well, high income, modern, avant garde lifestyle.

Kerajaan dalam usaha untuk mengwujudkan mentaliti baru iaitu:
-Kerja sendiri, well, kalau boleh bermodal dan berteknologi tinggi.

Bila invest dalam negara sendiri, 100% keuntungan, cukai dsb akan dinikmati rakyat Malaysia sendiri, iaitu korang jugak.

Bila sentuh bab GST, supaya barang2 mewah dapat dikenakan cukai 'yang tidak membebankan' dan dalam masa yang sama buat kita berfikir 'perlu ke nak beli mahal2' is a good thing. Few good pointers come to this.
-Cukai pendapatan individu dikurangkan, not just for wealthy people, also for middleclass people.
-Buatkan rakyat Malaysia tidak mementingkan gaya hidup yang avant garde dan materialistik.
-Bila tidak berbelanja mewah, well, jumlah ahli keluarga (anak, bini no 2,3 dsb :P) dapat ditingkatkan dan ini memberi impak besar kepada Malaysia dalam buying power. Kita boleh untung besar berniaga dalam negara sendiri sebab rakyat kita ramai. Kita ada big advantage bila lelaki Muslim boleh kahwin lebih dari 1.

Target Wawasan 2020 agak tersasar bila pada 1992, Dr. M meletakkan matlamat tahun 2020 kita akan ada penduduk 70 juta orang. Sekarang, 2010, 30 juta pon belum. Adeh.

Tengok pada Thailand, sebelum krisis Thaksin + Baju Merah vs Kerajaan + Tentera + Baju Kuning, pembangunan diorang sangat rapid, one of the reason ialah rakyat diorang yang ramai, 75 juta something.

Aku nak tanyer korang la,

is it the reason why propembangkang hate BN so much just because 'perut buncit', 'keluarga sendiri' etc?

Pernah dengar tak:

"Even philosophy has holes"

Yang takde holes kat dunia ni cuma Al Quran, Sunnah sahih, dan apa yang dikehendaki-Nya saja. Kita bukan maksum. Ada la salah silap. Itu memang tak boleh lari.

Jangan sebab 10 orang 'perut buncit', lagi 90 orang buat kerja yang memang decide atas jalan yang betul ada matlamat yang jelas untuk kebaikan kita sendiri, dianaktirikan, dipinggirkan, di'terpalitkan'?

Kerajaan already have visions, good visions I must say, and many people in it are working towards it. It is up to us to lift up the vision, and make it come true.

Banyak lagi aku bolehs sentuh, tapi cukup la, kalau ini pon korang tak nampak, payah la, jumut la. :rolleyes:

[quote]Bila gaji dah tinggi, subsidi boleh DIHAPUSKAN. Pergantungan rakyat kepada subsidi sangat2 tidak bagus kerana duit subsidi tu boleh buat macam2 projek lain.[/quote]
Berapa peratus yang makan gaji.
Berapa peratus pakcik makcik kat kampung jual kuih, tanam ubi, bela lembu kambing, tangkap ikan dll.
Buta ker?

[quote]"Even philosophy has holes"[/quote]
Yang nie sepatutnya disingkirkan dari areana politik?
Mustahil ker?

[quote]Jangan sebab 10 orang 'perut buncit', lagi 90 orang buat kerja yang memang decide atas jalan yang betul ada matlamat yang jelas untuk kebaikan kita sendiri, dianaktirikan, dipinggirkan, di'terpalitkan'?[/quote]
Terbalik tu, 90 orang perut buncit, 10 orang yang buat kerja betul...

[quote]Banyak lagi aku bolehs sentuh, tapi cukup la, kalau ini pon korang tak nampak, payah la, jumut la. [/quote]
agak2 sapa yang jumud (bukan jumut) Edited by OngBok

[quote name='OngBok' date='22 April 2010 - 01:20 PM' timestamp='1271913643' post='1026882']
Berapa peratus yang makan gaji.
Berapa peratus pakcik makcik kat kampung jual kuih, tanam ubi, bela lembu kambing, tangkap ikan dll.
Buta ker?

Yang nie sepatutnya disingkirkan dari areana politik?
Mustahil ker?

Terbalik tu, 90 orang perut buncit, 10 orang yang buat kerja betul...

agak2 sapa yang jumud (bukan jumut)
[/quote]
barapa peratus pakcik makcik yang jual kuih,tanam ubi dll?dah itu pekerjaan mereka dari dulu,dah mereka tu sendiri sukakan kerja mereka tu takde kena mengena dengan apa yang kerajaan buat,ade kerajaan paksa jual kuih dan jangan keja opis?bahkan bela lembu,tangkap ikan tu semua boleh dijadikan bisnes beribu2 ringgit kalau ada inisiatif sendiri dan bukan asik minta subsidi tapi tak gunakan dengan cara yang betul

kalau 90% perut buncit maka aku tergolong dari mereka yang makan rasuah dan terbabit dalam ketirisan la,wah berapa juta agaknya duit dlm bank aku ni,termasuk juga ahli keluarga dan saudara mara anda yang bekerja sebagai pegawai kerajaan.come onlah bagi bukti kukuh la,jangan la putar belitkan fakta.

[spoiler]member pakcik aku bercerita,dia adalah ahli UMNO dan pernah menjadi ahli PAS,dia seorang bisnesman,punyai ramai kenalan dari ahli PKR,salah satu perkara yang dia ucapkan ialah Anwar sebenarnya dibiayai oleh yahudi,dia sendiri mengatakan Anwar selalu ke luar negara bagi menghadiri satu pertubuhan yang dipengerusikan oleh beliau,aku tau perkara ini amat bahaya namun paling aku terperanjat bila aku baca surat khabar hari ini,ini bukan aku buat2 cerita,tapi apa yang disampaikan,kalau pakcik tu berbohong maka aku pun berbohong juga,namun kalau angin tak bertiup masakan pokok bergoyang,kenapa tidak kes lain org luar masuk campur tapi bab kes Anwar ramai yang sibuk2...something fishy...
Patutlah dia banyak diuit,dari mana datangnya?
kalau rasa komen aku ni negatif mod boleh delete.[/spoiler]

[quote]Berapa peratus yang makan gaji.
Buta ker?[/quote]
Bro, tak bace paper ke? Takkan aku nak tulis 10 muka surat pasal Program Trasformasi Kerajaan kat sini? Sape cakap bela lembu tak boleh kaya? Sape cakap duduk kampung mesti jadi middle class? Take the initiative in entrepreneur programs, sebab tu rakyat mesti 'disekolahkan'. Melayu kan lambat, peluang punya la banyak, insentif berkoyan2, sampai bantuan kerajaan dalam perniagaan kena buat iklan TV. Tengok Cina. Ada ke diorang camtu? Tengok balik bangsa sendiri jawabnya.

[quote]Yang nie sepatutnya disingkirkan dari areana politik?
Mustahil ker?
[/quote]
Bro, politic is dirty and dark. Everywhere in the world is same. Live with it. Kalau tengok dekat Britain tu lagi la dahsyat corruption dalam House of Representative diorang.

[quote]Terbalik tu, 90 orang perut buncit, 10 orang yang buat kerja betul...[/quote]
Ada statisitik ke bro? Kalau boleh display nilai harta setiap ahli parlimen, ADUN, plus list sape kene convict kat court, sape kene pledge guilty, sape yang lepas, sape lagi dalam siasatan SPRM, kene ade bro. Kalau tak subahat fitnah tu. Dosa fitnah lagi besar dari membunuh.

[quote]agak2 sapa yang jumud (bukan jumut)[/quote]
Entah la bro. Tepuk dada tanya selera la agaknya. :rolleyes:

isu makin panas namun harap dapat kawal emosi ye sahabat2,lagipu topik ni sedang dipantau oleh mod2 yang bertugas.
sila teruskan perbincangan,kita perlukan komen2 yang bernas tak kira dari penyokong kerajaan mahupun pembangkang.

P.S perli2 juga tapi jangan sampai timbul dendam.btw ongbok streamyx ko mcmana dah ok ke?hehe...

sepam sikit2 kurangkan panas boleh tak abang? :P :lol:

[quote name='Nezict' date='22 April 2010 - 02:59 PM' timestamp='1271919579' post='1026894']
[/quote]
cheh soalan tu ko tanya pada kaki spam...mestilah boleh!!!! hahaha!!!

[quote name='loy_azloy' date='22 April 2010 - 09:17 AM' timestamp='1271899067' post='1026809']
yang aku boldkan tu aku nak tanya sikit encik ongbok,bagaimana pula dengan menghapuskan tanah kaum melayu dengan memberi geran untuk tempoh masa 999 tahun kepada kaum cina di perak?
P.S sekurang2nya BN berani janji apa yang boleh dipenuhi...selangor bila lagi?
[/quote]
Mencelah sikit sekadar menyampaikan fakta...Jumlah geran tanah yang diberikan oleh Kerajaan Pakatan kepada orang melayu melebihi apa yang diberi kepada kaum Cina..Ayat "menghapuskan tanah kaum melayu" actually tak betul..aku orang perak dan tinggal di ipoh dan angka ini aku dapat sendiri dari buletin kerajaan negeri semasa mereka masih memerintah. Untuk kaum cina yang dapat setelah memenuhi beberapa kriteria seperti berapa lama dia tinggal di situ dan apa yang telah dibuat di tanah tersebut, tahap ekonomi dan of course rakyat malaysia laa. Menghapuskan tanah kaum melayu tu tak betul malah orang melayu lebih banyak tanah...mana dapat info ni... Kalau tanah setakat tak sampai satu ekar seorang kepada orang miskin tu kekadang kita bising...macam mana pulak satu bukit atau gunung atau pulau kepada juga kepada cina yang kaya....(pls do research on this and come back to me with your results.... i'm waiting for this)

BTW...banyak tanah reserve orang melayu ditukar ke commercial sebelum Pakatan rakyat memerintah (also pls do research on this also - I have my own facts and figures - I'm waiting yours :)) ...emmm apa nak diherankan. Kalau sapa-sapa nak tahu lebih lanjut sila dapatkan buletin ini dari ADUN atau bekas Exco kerjaan negeri perak..of course benda ni tak ada dalam media utama dan tak akan disiarkan...

Satu soalan cepumas.... Pernahkah anda mengundi? Jika pernah... berapa kali anda mengundi?

[quote name='Nezict' date='22 April 2010 - 03:59 PM' timestamp='1271919579' post='1026894']
[/quote]
Rasenye boleh.
Mod2 sekarang nie OK kut.
Try la dulu. :D

[color="#0000FF"]

PM Najib takut nak hadapi pilihanraya sebenarnya ^_^

Ingat balik masa MP Perlis yang cina tu nak letak jawatan.
Cepat2 PM Najib 'pujuk'.
Terus tak jadi letak jawatan.
Apa yang 'dipujuk' pun tak pasti.
Sama kot dengan ADUN PERAK yang tiga orang tue.
Oopsss...terlebih sudah :lol:

Malam tadi PM Najib turun kat Bukit Sentosa.
Hentam DSAI.
Cam biasa... ;)

[/color]
[quote name='Batista' date='22 April 2010 - 10:59 AM' timestamp='1271905185' post='1026845']
kebanyakan ahli PKR dari serpihan2 UMNO...psl tu byk lompat....umpan duit skit trus lompat.

tgk PAS...isu lompat amat jarang kita dgr kan......kadang cerita politik malaysia leh buat soap opera....
berplot2,berangkai2.......misi utama berpolitik 1 jer...memajukan bangsa dan negara....

kalau isu remeh-temeh,isu perkauman sempit dijadikan big agenda..payah la malaysia nak maju.....
aku rasa ni kot typical melayu berpolitik huhuhu
[/quote]
[color="#FF0000"]
Betul.

Mentaliti UMNO masih kuat pada segelintir orang Melayu khususnya segelintir ahli PKR.

Sejak Pakatan Rakyat ambil alih Selangor, Alhamdulillah la.
Walaupun YB kawasan aku ni orang PAS.

Azan kerap berkumandang.
Kekadang tu macam2 versi; masjid + surau (ada 2-3) ^_^
Tak macam dulu...kureng sket.
Ex-MB Khir Toyo keluarkan surat pekeliling arahkan masjid2 jangan adakan majlis ilmu.

Orang2 Hulu Selangor di harap buat keputusan yang bijak.
Sebab diorang yang akan nikmati buruk dan baik ADUN baru tu.[/color] Edited by Jedi

[quote name='loy_azloy' date='22 April 2010 - 10:51 AM' timestamp='1271904662' post='1026841']

tenaga elektrik pun sama ade kerajaan nak hapuskan subsidi,siap tak perlu bayar bil kalau kurang RM20 sebulan.(bersyukur dah 4 bulan kerajaan bayarkan)

[/quote]

hehe... aku pon bersyukur gak duk kat area selangor... dah dekat 1 1/2 taun dah takyah bayar bil air... :lol:

[quote name='Nezict' date='22 April 2010 - 01:11 PM' timestamp='1271913102' post='1026880']
well, ni aku tak setuju.

terlalu banyak power IS GOOD. I mean 2/3 majority.

kalau separuh2, banyak keputusan tak boleh dibuat, menimbulkan banyak tanda tanya, program pembangunan tak dapat dijalankan sepenuhnya sebab perbezaan ideologi politik. Yang merana rakyat jugak. Nak luluskan rang undang2 supaya dapat sign Agong pon payah, ade je holes, padahal bende tu ok je, banyak sangkut, tak pasal isu sana sini padahal dah pernah dibentangkan kat Parlimen tapi tak lulus @ sangkut buat pembacaan yang entah nak keberapa kali pon aku tak tahu.

50/50 is bad. 70/30 is good.

[/quote]

maksud aku bukan dari segi kedudukan kerusi kat parlimen laa... maksud aku kedua2 parti ada kekuatan yg sama (boleh diharap)...

cth mcm kat amerika 2-2 parti ada kemampuan yg nyata utk bangunkan negara dan jaga kebajikan rakyat... so kalau season kali nih dia org buat hal... season akan dtg pangkah lain lak...

setakat nih situasi kat m'sia parti pembangkang belum ada rekod lagi tuh yg tak tau tuh keupayaan dia org mcm mana...

kalau dasar dia org lebih kukuh dan fokus dia org lebih jelas mkn boleh berharap kat dia org lak...

to lanoQ : pernah undi sekali... tapi pas paklah naik jer semua brg naik aku tak undi sesiap... so baru menghadapai 2 kali pilihanraya lepas jadik pengundi berdaftar...

bukan takat hulu selangor je hangat, putera pun skang dah hangat.....

Kalau bab takyah bayar bil tu, aku pun stuju. Kan best kalau bil air, eletrik ngan bile streamyx pun takyah bayor.....

:P

[quote name='TemanX_1' date='22 April 2010 - 07:59 PM' timestamp='1271937578' post='1026941']
bukan takat hulu selangor je hangat, putera pun skang dah hangat.....

Kalau bab takyah bayar bil tu, aku pun stuju. Kan best kalau bil air, eletrik ngan bile streamyx pun takyah bayor.....

[/quote]

bab ni aku tak setuju

tapi cukup setakat tidak membebankan rakyat

kalo free pun hanya la orang2 yang terpilih je..
macam fakir, yatim dan sewaktu dengan nya

Okla2... esok kalau aku jadik PM, aku nak bagi semua orang free. Guna la korang nak guna brapa banyak air, eletrik ngan streamyx. Tapi aku letak syarat, jangan membazir je. Kalau korang membazir, aku chas membazir tu + duit stem x 8. Camtula lebih kurang.

Pastu ko sorang je dalam malaysia ni aku nak cas. Ko kena bayar bill air, eletrik, streamyx, parking, cukai pintu, tingkap, tingkap kat skloah ngan tingkap kat tempat tunggu bas ko slalu dok tu. Wawawaaa.....

P/s: cam brangan je aku ni.....

Bubar jer lah Lotus F1 tu.
Takde hasil.
Semata2 propaganda politik.

Bagi makan rakyat Malaysia beberapa billion lagi berbaloi ^_^

[quote name='tasek16' date='22 April 2010 - 03:28 PM' timestamp='1271921337' post='1026902']
Mencelah sikit sekadar menyampaikan fakta...Jumlah geran tanah yang diberikan oleh Kerajaan Pakatan kepada orang melayu melebihi apa yang diberi kepada kaum Cina..Ayat "menghapuskan tanah kaum melayu" actually tak betul..aku orang perak dan tinggal di ipoh dan angka ini aku dapat sendiri dari buletin kerajaan negeri semasa mereka masih memerintah. Untuk kaum cina yang dapat setelah memenuhi beberapa kriteria seperti berapa lama dia tinggal di situ dan apa yang telah dibuat di tanah tersebut, tahap ekonomi dan of course rakyat malaysia laa. Menghapuskan tanah kaum melayu tu tak betul malah orang melayu lebih banyak tanah...mana dapat info ni... Kalau tanah setakat tak sampai satu ekar seorang kepada orang miskin tu kekadang kita bising...macam mana pulak satu bukit atau gunung atau pulau kepada juga kepada cina yang kaya....(pls do research on this and come back to me with your results.... i'm waiting for this)

BTW...banyak tanah reserve orang melayu ditukar ke commercial sebelum Pakatan rakyat memerintah (also pls do research on this also - I have my own facts and figures - I'm waiting yours :)) ...emmm apa nak diherankan. Kalau sapa-sapa nak tahu lebih lanjut sila dapatkan buletin ini dari ADUN atau bekas Exco kerjaan negeri perak..of course benda ni tak ada dalam media utama dan tak akan disiarkan...
[/quote]

benar kenyataan nie
malang nye kenyataan nie di sembunyi kan oleh media yang dikuasai mereka

serta memburuk2 kan pemerintahan PR perak

ternyata, UMNO sangat takut
kalau berani BUBAR kan DUN perak la
main kuasa mahkamah, mestila diaorang menang

sebab semua dalam tu orang dia

aku respect kat nizar sebab dia berani nak bubarkan dun kalo dapat kuasa balik
baru adil

opss: terlepas tajuk nie
-------------------------------------------

on topic

kesian muhyidin
asyik2 dia je kene jadi ketua pilihan raya

btw,
orang yang bertanding kalo kene serang ok la
nie orang yang tak bertanding pun kene serang
cara politik nie dari dulu lagi tak abes2

da jadi budaya da

[quote name='TemanX_1' date='22 April 2010 - 08:28 PM' timestamp='1271939293' post='1026943']
Okla2... esok kalau aku jadik PM, aku nak bagi semua orang free. Guna la korang nak guna brapa banyak air, eletrik ngan streamyx. Tapi aku letak syarat, jangan membazir je. Kalau korang membazir, aku chas membazir tu + duit stem x 8. Camtula lebih kurang.

Pastu ko sorang je dalam malaysia ni aku nak cas. Ko kena bayar bill air, eletrik, streamyx, parking, cukai pintu, tingkap, tingkap kat skloah ngan tingkap kat tempat tunggu bas ko slalu dok tu. Wawawaaa.....

P/s: cam brangan je aku ni.....
[/quote]

jangan nak berangan :P
dan jangan nak spam sini

[quote name='Jedi' date='22 April 2010 - 08:35 PM' timestamp='1271939747' post='1026945']
Takde hasil.

[/quote]

da lari tajuk nie

btw, aku setuju kalo bubar pun
toksah la membazir time2 macam nie

[quote name='Jedi' date='22 April 2010 - 07:20 PM' timestamp='1271935205' post='1026937']
[color="#0000FF"]

PM Najib takut nak hadapi pilihanraya sebenarnya

Ingat balik masa MP Perlis yang cina tu nak letak jawatan.
Cepat2 PM Najib 'pujuk'.
Terus tak jadi letak jawatan.
Apa yang 'dipujuk' pun tak pasti.
Sama kot dengan ADUN PERAK yang tiga orang tue.
Oopsss...terlebih sudah :

Malam tadi PM Najib turun kat Bukit Sentosa.
Hentam DSAI.
Cam biasa...

[/color]

[color="#FF0000"]
Betul.

Mentaliti UMNO masih kuat pada segelintir orang Melayu khususnya segelintir ahli PKR.

Sejak Pakatan Rakyat ambil alih Selangor, Alhamdulillah la.
Walaupun YB kawasan aku ni orang PAS.

Azan kerap berkumandang.
Kekadang tu macam2 versi; masjid + surau (ada 2-3)
Tak macam dulu...kureng sket.
Ex-MB Khir Toyo keluarkan surat pekeliling arahkan masjid2 jangan adakan majlis ilmu.

Orang2 Hulu Selangor di harap buat keputusan yang bijak.
Sebab diorang yang akan nikmati buruk dan baik ADUN baru tu.[/color]
[/quote]

Aku agak musykil disini? Boleh terangkan macam mana 'azan kerap berkumandang' tu? Adakah dulu masa BN kuasai Selangor azan tu subuh takde, zohor ada, main celup2 atau sekarang waktu bukan solat fardhu pon ada azan jugak?

Kepada encik Jedi, saya encik Jedi tengok keadaan di Johor macam mana. Walaupon Mufti Johor tak selantang Mufti Perak, Harussani Zakaria, tapi hasil dari inisiatif Sultan Abu Bakar ketika pemerintahan beliau, takda masalah berkaitan hal ehwal keagamaan. Sistem sekolah agama, zakat dsb cukup teratur. Bukan sekolah agama macam sekolah menengah agama tu, tapi sekolah kedua yang optional diharuskan kepada rakyat Johor. Silibus sekolah agama Johor (darjah 1-darjah khas) jauh lebih advance dari sekolah menengah dan kebanyakan universiti.

[quote name='Gunso' date='22 April 2010 - 07:24 PM' timestamp='1271935491' post='1026938']
maksud aku bukan dari segi kedudukan kerusi kat parlimen laa... maksud aku kedua2 parti ada kekuatan yg sama (boleh diharap)...

cth mcm kat amerika 2-2 parti ada kemampuan yg nyata utk bangunkan negara dan jaga kebajikan rakyat... so kalau season kali nih dia org buat hal... season akan dtg pangkah lain lak...

setakat nih situasi kat m'sia parti pembangkang belum ada rekod lagi tuh yg tak tau tuh keupayaan dia org mcm mana...

kalau dasar dia org lebih kukuh dan fokus dia org lebih jelas mkn boleh berharap kat dia org lak...

[/quote]

Aku nak komen sikit,

PKR - Only for Anwar dan 'misi ke Putrajaya' sahaja.
DAP - Very racist I must say. Kita Melayu tuan punya tanah, diorang dah kuasai ekonomi dan bermatlamat untuk tukarkan Malaysia ni menyerupai Taiwan dan Singapura. Hak2 kaum Cina nak disamaratakan dengan kaum Melayu. Walau macam mana diorang cakap sekali pon, inilah tujuan dan matlamat diorang.
PAS - Kerajaan Islam. I must say here, diorang tak berpijak dibumi nyata. Kira di Malaysia mengamalkan perkongsian kuasa dan mesti bertolak ansur dalam sesetengah perkara. Kita je Malaysia yang mengamalkan 3 kaum majoriti berkongsi kuasa. Ini semua sudah termaktub dalam Perlembagaan Persekutuan dan kontrak sosial.

Sebab tu, sebelum ni aku pernah post, kalau nak jugak Islam sebagai kerajaan macam zaman khalifah, Melayu mesti ada 100% kuasa dalam parlimen. Takde kaum lain. Baru la boleh buat kerajaan Islam dan hukum hudud. Pangkah la mana pon, BN ke PR, memang mustahil nak laksana kerajaan Islam. Nak halau balik Cina India? Boleh ke? Malaysia hancur serta merta kalau buat macam tu. Foundation Malaysia yang dibina dalam lebih 50 tahun ada Cina dan India menjadi tiang dalam tu.

Apa yang aku boleh cakap, bersyukur dengan apa yang kita ada. Jangan kufur nikmat. Gunakan apa Allah taala dah bagi kat Malaysia ni sebaik mungkin. Kalau merungut ini tak cukup, itu tak cukup, ini tak betul, itu tak betul, rahmat Allah makin lama makin jauh.... :ph34r:

[quote name='Jedi' date='22 April 2010 - 08:35 PM' timestamp='1271939747' post='1026945']
Takde hasil.

[/quote]

Adakah Lotus F1 pakai duit anda? Yes.

Fungsi Lotus F1:
-Memartabatkan dan mengkompetetifkan industri automotif di Malaysia. Proton boleh dikatakan ketinggalan beberapa dekad berbanding syarikat2 gergasi automotif seperti Toyota dan Honda. First good impression is always, always and ALWAYS important dalam satu2 negotiation, deal terutamanya business deal. Dengan Lotus F1, Proton yang sebelum ni agak 'kurang mendapat perhatian' dalam industri automotif antarabangsa mula mendapat tempat dan menarik perhatian pelabur2 dan syarikat2 automotif lain untuk bekerjasama dengan Proton.

-Pernah baca isu budget cap dalam F1 masa season 2008?
Sila baca disini: [url="http://http://www.itv-f1.com/News_Article.aspx?id=41635"]Budget Cap in F1[/url]
Tapi tak jadi, tapi beberapa peraturan baru diperkenalkan dalam F1 yang dapat kurangkan bajet dalam pengurusan F1.
Sila baca di sini: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/F1_2009#Rule_changes"]Rules Changes in F1 2009[/url]

-Lotus Cars adalah produk kebanggaan Britain. Diorang ada pride sendiri dengan brand Lotus dan Britain sedih bila Lotus keluar dari F1 sebab bankrap pada 1994, juga menjurus kepada penarikan Lotus dari F1 ketika tu. Lotus telah dibeli Proton, which is PARENT COMPANY.

Parent company/holding company boleh dibaca disini: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Holding_company"]Wikipedia : Holding Company[/url]

Lotus menguruskan kewangannnya sendiri, mungkin diwaktu emergency barulah ada campur tangan yang melibatkan duit Proton.

Bila Lotus kembali ke arena F1, Britain sangat lega akhirnya satu2nya sport car company diorang masuk balik F1. Ini secara tak langsung membuka peluang2 baru dalam perniagaan antara Malaysia dan Britain secara amnya, sebab Britain ada good impression towards us, plus negara kita negara Komanwel. Kalau Komanwel aku nak cerita jugak tak tau la korang. :rolleyes:

For me, investing RM1 billion to bring profit more than RM1 billion is worthy. Bagi makan orang miskin yang masih ada kaki dan tangan, masih ada kudrat dan akal untuk cari rezeki, tu membazir namanya. Sedekah boleh la, tapi kalau kita mengajar orang memancing kan lebih baik dari kita yang pancing lepas tu baki orang tu makan? ^_^

[quote]Sebab tu, sebelum ni aku pernah post, kalau nak jugak Islam sebagai kerajaan macam zaman khalifah, Melayu mesti ada 100% kuasa dalam parlimen. Takde kaum lain. Baru la boleh buat kerajaan Islam dan hukum hudud. Pangkah la mana pon, BN ke PR, memang mustahil nak laksana kerajaan Islam. Nak halau balik Cina India? Boleh ke? Malaysia hancur serta merta kalau buat macam tu. Foundation Malaysia yang dibina dalam lebih 50 tahun ada Cina dan India menjadi tiang dalam tu.

Apa yang aku boleh cakap, bersyukur dengan apa yang kita ada. Jangan kufur nikmat. Gunakan apa Allah taala dah bagi kat Malaysia ni sebaik mungkin. Kalau merungut ini tak cukup, itu tak cukup, ini tak betul, itu tak betul, rahmat Allah makin lama makin jauh.... [img]public/style_emoticons/default/ph34r.gif[/img] [/quote]

nak laksanakan islam kene ade orang melayu 100%????
lagi tak boleh

nasihat ku
baik ko semak balik sejarah Nabi kita
ko kaji siapa nabi tu dan siapa sahabat2 nabi tu
berpuluh2 bangsa ada dalam tanah arab tu

kita baru ada 3 da kecoh cakap islam tak leh laksanakan

[quote]Adakah Lotus F1 pakai duit anda? Yes.

Fungsi Lotus F1:
-Memartabatkan dan mengkompetetifkan industri automotif di Malaysia. Proton boleh dikatakan ketinggalan beberapa dekad berbanding syarikat2 gergasi automotif seperti Toyota dan Honda. First good impression is always, always and ALWAYS important dalam satu2 negotiation, deal terutamanya business deal. Dengan Lotus F1, Proton yang sebelum ni agak 'kurang mendapat perhatian' dalam industri automotif antarabangsa mula mendapat tempat dan menarik perhatian pelabur2 dan syarikat2 automotif lain untuk bekerjasama dengan Proton.

-Pernah baca isu budget cap dalam F1 masa season 2008?
Sila baca disini: [url="http://http//www.itv-f1.com/News_Article.aspx?id=41635"]Budget Cap in F1[/url]
Tapi tak jadi, tapi beberapa peraturan baru diperkenalkan dalam F1 yang dapat kurangkan bajet dalam pengurusan F1.
Sila baca di sini: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/F1_2009#Rule_changes"]Rules Changes in F1 2009[/url]

-Lotus Cars adalah produk kebanggaan Britain. Diorang ada pride sendiri dengan brand Lotus dan Britain sedih bila Lotus keluar dari F1 sebab bankrap pada 1994, juga menjurus kepada penarikan Lotus dari F1 ketika tu. Lotus telah dibeli Proton, which is PARENT COMPANY.

Parent company/holding company boleh dibaca disini: [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Holding_company"]Wikipedia : Holding Company[/url]

Lotus menguruskan kewangannnya sendiri, mungkin diwaktu emergency barulah ada campur tangan yang melibatkan duit Proton.

Bila Lotus kembali ke arena F1, Britain sangat lega akhirnya satu2nya sport car company diorang masuk balik F1. Ini secara tak langsung membuka peluang2 baru dalam perniagaan antara Malaysia dan Britain secara amnya, sebab Britain ada good impression towards us, plus negara kita negara Komanwel. Kalau Komanwel aku nak cerita jugak tak tau la korang. [img]public/style_emoticons/default/rolleyes.gif[/img]

For me, investing RM1 billion to bring profit more than RM1 billion is worthy. Bagi makan orang miskin yang masih ada kaki dan tangan, masih ada kudrat dan akal untuk cari rezeki, tu membazir namanya. Sedekah boleh la, tapi kalau kita mengajar orang memancing kan lebih baik dari kita yang pancing lepas tu baki orang tu makan? [/quote]

walaupun da keluar tajuk
aku tetap nak kata project nie tak kena pada mase nye

Kita bukan bercakap pasal mustahil atau tidak, tapi
kita wajib menegakkan hukum Islam di negara kita.

Nak harap kan BN, tak mampu nak laksanakan.
Sebab tu kita kena beralih ke [color="#2E8B57"][size="6"]parti[/size][/color] yang berjanji
dan mampu melaksanakan hukum Islam.

Tak nak ker kalau negara kita jadikan al-Quran dan al-Hadis
sebagai rujukan utama dan tertinggi dalam semua bidang.
Berusaha kearah ini bersungguh2.
Lupakan dulu projek yang tak begitu penting seperti F1.
Pelaburan dah la begitu besar, pulangan belum tentu lagi.

[quote name='khairul anwar' date='22 April 2010 - 10:20 PM' timestamp='1271946032' post='1026976']
nak laksanakan islam kene ade orang melayu 100%????
lagi tak boleh

nasihat ku
baik ko semak balik sejarah Nabi kita
ko kaji siapa nabi tu dan siapa sahabat2 nabi tu
berpuluh2 bangsa ada dalam tanah arab tu

kita baru ada 3 da kecoh cakap islam tak leh laksanakan

walaupun da keluar tajuk
aku tetap nak kata project nie tak kena pada mase nye
[/quote]

[quote name='OngBok' date='22 April 2010 - 10:50 PM' timestamp='1271947810' post='1026985']
Kita bukan bercakap pasal mustahil atau tidak, tapi
kita wajib menegakkan hukum Islam di negara kita.

Nak harap kan BN, tak mampu nak laksanakan.
Sebab tu kita kena beralih ke [color="#2E8B57"][size="6"]parti[/size][/color] yang berjanji
dan mampu melaksanakan hukum Islam.

Tak nak ker kalau negara kita jadikan al-Quran dan al-Hadis
sebagai rujukan utama dan tertinggi dalam semua bidang.
Berusaha kearah ini bersungguh2.
Lupakan dulu projek yang tak begitu penting seperti F1.
Pelaburan dah la begitu besar, pulangan belum tentu lagi.
[/quote]

Bagus, aku pon suke kalau kerajaan yang betul2 berlandaskan Al Quran dan sunnah.

Tapi kita kena cermin diri kita dulu,

Aku belajar sejarah Nabi sampai la kejatuhan Uthmaniah pada 1922.

Tengok balik zaman nabi, umat terbaik akhir zaman hanya umat ketika Nabi masih hidup.

Semangat persaudaraan sesama Islam itu sudah menolak konsep bangsa.

Kita nak menolak konsep bangsa kat Malaysia ni? Hmmm... Kalau korang je yang tolak, lagi 25 juta nak tolak jugak ke?

Perlu jugak lihat pada konsep majoriti dan demokrasi itu sendiri.

Masa negara kita diasaskan, kita ikut suara majority untuk berkongsi kuasa.

Itu demokrasi.

Melayu cuma 65% je kat Malaysia ni. Itu pon banyak lagi duduk kat ulu mana tah yang perlukan 7 hari 7 malam nak terangkan demokrasi je.

Zaman Nabi, mereka ikut majoriti yang menerima konsep unilateral Islam, dan Islam berkuasa ketika itu. Nabi sendiri orang yang sangat dihormati dikalangan bangsa2 kat sana, walaupun sebelum baginda dapat wahyu lagi.

Kuasa pemerintahan dan undang2 ditetapkan atas kuasa agama, ketika itu Islam tidak membezakan hak antara hamba dan tuan kepada hamba, sebab itu Islam diterima ramai.

Dan hukum Islam boleh dilaksanakan.

Malaysia? Sebab kita berkongsi kuasa, ada terma2 yang kita terpaksa korbankan untuk dapat persetujuan antara kaum2 lain. Paksi kepentingan ialah Ketuanan Melayu. Berpunca juga dari konsep pecah dan perintah British, yang wujudkan jurang kaum sebelum merdeka.

DAn kita sudah lebih 50 tahun hidup macam tu, semangat nasionalisme rakyat Malaysia kian luntur, Melayu pon sama, apatah lagi bangsa lain.

Jangan tengok sejarah Nabi je, belajar jugak sejarah tempatan. :rolleyes:

Pasal F1, apa yang 'tak kena pada masanya'? Cuba terangkan sikit. Pelaburan yang tak balik modal? Risk and business is twin.
[quote name='kurt_yezzed' date='22 April 2010 - 11:38 AM' timestamp='1271907522' post='1026860']
Yeke? Jalan masuk ke Felda Kahang Timur n Felda Kahang Barat tidak diturap dah lebih 6 tahun. Bila berlobang, just tampal dgn tar dan dimampatkan guna belakang skop je. Tak sampai 2 minggu, berlobang balik. Pastu diulangi semula proses itu bila berlobang semula. Itulah kitarannya sepanjang 6 tahun dah. Kena tunggu PM atau Sultan Johor nak masuk Gunung Belumut baru jalan area ni dicantikkan agaknya....

Jambatan kat Sg Semberong tu lagi lah, sejak aku abis sekolah, sampai sekarang tak siap2 lagi. Dah dekat 10 tahun jugak tu. Kena tunggu jambatan lencongan sementara tu runtuh, baru nak siap agaknya. Ntahlah...
[/quote]
Dude, untuk mengelakkan misunderstanding orang dekat keadaan kat area Kahang, aku explain sikit. Aku orang Kluang jugak.

-Ekonomi Kahang dijana dengan ladang kelapa sawit. PAham la lori kelapa sawit tu lebih 2 tan, tah berapa belas tan pon aku tak pasti. Lori yang lebih 2 tan, merosakkan jalan kampung yang bertar. Kalau ditar pon, lori keluar masuk, alamat hancur je la jalan tu. Keluar duit lagi nak turap baru. Baik tak payah tar.
-Dalam area Kahang tu, especially area Gunung Belumut, ada satu kem komando yang ko pon sendiri tak nampak pintu ke pagar. Pagar diorang rasenya takde, sebab sebahagian hutan Gunung Belumut tu sendiri jadi kem. Tempat training diorang. Area kem tu saja dah beribu ekar, sampai ke Mersing. Nak tengok pintu masuk kem tu dekat Mersing, sebab atas alasan keselamatan (Singapura sebok nak amsuk tempat tu). Sebab tu nak panjat Gunung Belumut sampai puncak kena ada ranger hutan yang teman, sebab nak mengelakkan peluru sesat ke jerangkap samar ke dalam hutan tu. Ada area larangan yang orang awam tak boleh masuk kat dalam hutan tu. Sultan Johor ada pangkat sendiri dalam Tentera Malaysia, ketua JMF lagi. Tah berapa kali kompem Almarhum Sultan Iskandar dah masuk area tu.
-Area Kahang femes dengan harimau. Ko pon patut tau sendiri la kan berapa dah lembu harimau dah kendurikan kat situ. Resort kat Gunung Belumut pon penah tutup sekali sebab harimau sudah buat sarang dekat2 dengan area resort tu. Harimau mana boleh berpeluh, diorang berkubang. Berkubang kat dalam sungai kat gunung tu le. Nak tarik pelancong kaw2 pon takut tak balik modal, sebab orang takut harimau.:P

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...