Jump to content
takberapapandai

Nak Block Wifi Modem Installation

Recommended Posts

Salam,

Aku tak tahu nak tulis kat topic mana - Hardware ke, Security ke tapi aku pilih kat sini.

Kat router aku ni, aku dah block online game yg aku tahu staff kat opis ni main contoh yg ketara "Farmville oleh Zynga"

Tapi masalah nya, di orang ni pi pasang USB wifi modem (Maxis,celcom dan...) utk access game ni.

Bukan susah, plug and play je.

Sampai kat PC kritikal yg aku disable internet pun dia orang guna (haram jadah betul)

So macam mana kita boleh disable kan installation device usb macam ni dlm XP,Vista,Win 7.

Adakah dgn disable wifi zero configuration boleh membantu, masalah nak test, aku satu usb wifi modem pun takde. ! :(

Masalah main game tu takleh merisaukan tapi aku pun LAN security ni, dah breach.. :ph34r:

Sesiapa ada pendapat.

Tq.

[quote name='takberapapandai' date='16 April 2010 - 12:42 PM' timestamp='1271392979' post='1025917']
Salam,

Aku tak tahu nak tulis kat topic mana - Hardware ke, Security ke tapi aku pilih kat sini.

Kat router aku ni, aku dah block online game yg aku tahu staff kat opis ni main contoh yg ketara "Farmville oleh Zynga"

Tapi masalah nya, di orang ni pi pasang USB wifi modem (Maxis,celcom dan...) utk access game ni.

Bukan susah, plug and play je.

Sampai kat PC kritikal yg aku disable internet pun dia orang guna (haram jadah betul)

So macam mana kita boleh disable kan installation device usb macam ni dlm XP,Vista,Win 7.

Adakah dgn disable wifi zero configuration boleh membantu, masalah nak test, aku satu usb wifi modem pun takde. ! :(

Masalah main game tu takleh merisaukan tapi aku pun LAN security ni, dah breach.. :ph34r:

Sesiapa ada pendapat.

Tq.
[/quote]
OK, ko remove semua software broadband tu, E.g. Vodaphone, Mobile partner etc. Pas tu buat user akaun yg limited, maksudnya tiada admin privilage. Tengok dapatkah dia org nk install lagi? Tapi pastikan akaun administrator ada password, kalau tak dia org senang2 login.

Nak halang install modem tu tak pasti la macam mana. Mungkin cara Young Man tu boleh kot.
Tapi nak block website2 tu boleh guna file 'hosts' yg terletak dalam "c:\windows\system32\drivers\etc" folder.
Open file tu guna notepad.

Tambahkan pada file tu:
127.0.0.1 url.online.game.tersebut.com
127.0.0.1 tambah.lagi.com
127.0.0.1 dan.lagi.com

[quote name='takberapapandai' date='22 April 2010 - 12:41 PM' timestamp='1271911311' post='1026872']
Tq, guys

Limited account - itu jalan akhir. Sebab akan bermasalah pada setengah application.

Solution ????? :ph34r:
[/quote]
kalau macam tu, block website sosial mcm facebook, website game etc. Kemudian install Deep Freze dan bekukan setting di PC. Bila dia orang install USB modem, installation tu hanya bertahan semasa komputer masih dalam windows. apabila restart, semua settings akan kembali seperti asal dan software USB modem tu akan hilang sepenuhnya.

Tapi kekadang, limited akaun ni still the best solution.

cdgn nak gunakan software deepfreeze tu pun ok gak...sbb setiap kali restart pc ko akan jd seperti asal...tp cr ni x berkesan sgt...sbb klu aku jd dorg aku install je balik...so bg aku set sume pc kepad limited akaun lg bagus...dorg mmg xlh nak install ape2 tanpa kebenaran administrator klu x slh aku...so cuba la cara ni dulu...it is the best...tp klu nak guna deepfreeze bole tp ko kena install satu software yg leh ko pantau pc pekerja2 dipejabat...nmpk je benda yg mncurigakan terus tekan restart...aku rs kena 10 kali restart pc satu hari pastu dia da malas da...hehehe...tp ko la g penat skit...hehehehe

kalau kat office cara paling berkesan, dgn andaian anda org berkuasa utk bhgn it @ it admin @ etc
1. penguatkuasaan/pekeliling
-step mula2 bawak masuk meeting dgn ketua jabatan/bos
-beritahu satu persatu masalah yg berlaku
-bgtau psl main game, dh block...
-dh block bwk modem sendiri, ada "hole" security pada data/LAN
-kena cerita terang2, supaya ketua jab/bos faham.
-cadangkan utk kuatkuasa/keluar pekeliling melarang :-
(i)main game waktu kerja
(ii)guna wifi modem sendiri utk akses internet
-so bila dah ada pekeliling n dikuatkuasa baru pegi step berikutnya

2. pemantauan, laporan, amaran lisan, surat amaran 1,2,3
-dapat kesan, ada yg langgar peraturan buat la apa2 tindakan ikut pekeliling yg dh diberi

atau boleh jugak cari jalan utk disable terus usb device, maknanya pendirve pun takleh guna. Kalau company besar2 mcm bank, tak silap mmg conform takleh cucuk pendrive kat pc office.

dekat satu opis gomen, admin firewall bg firewall yg opis aku supply..
game2 kat Fb sume kena block..
guna cyberoam

[quote name='arulsr' date='22 April 2010 - 05:36 PM' timestamp='1271928985' post='1026921']
dekat satu opis gomen, admin firewall bg firewall yg opis aku supply..
game2 kat Fb sume kena block..
guna cyberoam
[/quote]

prob skang ni die org gune independent internet..bukan sharing dari server

[quote name='sarge' date='22 April 2010 - 10:49 PM' timestamp='1271947778' post='1026984']
prob skang ni die org gune independent internet..bukan sharing dari server
[/quote]

opis kecik ke besa ni?

kalo kecik dlm 20 pc.

disablekan function usb kat semua pc, pastu wat satu pc sharing utk cucuk usb.

segala data2 dlm usb yg diperlukan kena sharing dari pc tersebut.

lagi elok kalo ada NAS, leh setkan folder pakai password kalo nk sharingkan data penting dan sulit, dan xperlula pakai pc sharing kalo dah ada NAS.