Jump to content
voda

Kaunter Streamyx (Servis Pendaftaran Baru Dan Pertanyaan Produk Tm)

Recommended Posts

[quote name='coldwalker' date='01 July 2010 - 05:12 PM' timestamp='1277975555' post='1039866']
bro voda, bole tlg check tak line streamyx saye bole upgrade ke 4 mbps ke tak?? ingatkan nak upgrade ke pakej 1 malaysia untk melaka punye. rm 88 for 4 mbps. pakej tu bro bole tolong jugakkan ke??
[/quote]

Aikkk!!!!Ada pakej baru lagi ker????

[quote name='coldwalker' date='01 July 2010 - 05:12 PM' timestamp='1277975555' post='1039866']
bro voda, bole tlg check tak line streamyx saye bole upgrade ke 4 mbps ke tak?? ingatkan nak upgrade ke pakej 1 malaysia untk melaka punye. rm 88 for 4 mbps. pakej tu bro bole tolong jugakkan ke??
[/quote]

boleh x da masalah bro kasi detail di ym skrg

rasa macam tak ada org tanya lagi pasal pakej 1 malaysia ni.. camna tu pakejnya.. kalau aku dah guna 1m nak tukar ke pakej 1 malaysia... leh ker...

[quote name='hyper' date='05 July 2010 - 07:04 PM' timestamp='1278327898' post='1040399']
rasa macam tak ada org tanya lagi pasal pakej 1 malaysia ni.. camna tu pakejnya.. kalau aku dah guna 1m nak tukar ke pakej 1 malaysia... leh ker...
[/quote]

pakej 1 malaysia ni bayaran nye sebulan paling murah 38.00 kelajuan 384k jer
syaratnye sume org leh apply nk pegesahan penghulu kampung jer
kalu nk tau lebih lanjut leh la call 100 or tm point

Pakej ni syarat dia orang yang kat bandar mesti pendapatan ISI RUMAH kurang dari RM5 ribu dan luar Bandar plak RM3 Ribu. KAlau tak silap orang kat TM point ada cakap tak semua tempat boleh apply pakej ni. Contojnya di Penang hanya area2 macam yang flat kos rendah ja dia bagi apply.

Hari ni saya dah pergi register untuk tukar pakej dari kombo 512kbps yang dulu RM 90 kepada 1 Mbps RM 68. Staf TM cakap upgrade akan amik masa dalam 1 minggu. Netbook plak dalam 14 hari dihantar. Jadi saya nak tanya sikit, untuk permohonan upgrade ni modem yang wireless tu dia akan hantar atau camna? Mungkin staf TM tu assume saya dah ada wireless modem. Saya masih pakai modem Riger yang lama tu dan memang akan memerlukan yang wireless. Lagi 1 soalan saya, kalau modem wireless tak dihantar bolehkah minta dari TM untuk tukar modem lama tu?

Soalan terakhir saya, macam mana dengan bill selepas upgrade? Jumlah bil akan digandakan juga ka untuk bulan pertama?

Sekian Terima Kasih.

[quote name='lizone76' date='28 June 2010 - 12:15 PM' timestamp='1277698515' post='1039243']
mmg terbaik servis dari dia,,, respeks arr kat dia,,,
[/quote]

bro pmsangan tel dh berjaya so streamyx akn datang pasang pada 13/07/10
nanti aku akn update no. installer tm yg akn dtg pasang tuh.. :lol:

jom streamyx

[quote name='lizone76' date='10 July 2010 - 10:53 PM' timestamp='1278773595' post='1041244']
cantik arr bro,, kau mmg hebat la,, respeks ar,,
[/quote]

biasa laa yg penting pelanggan berpuas hati

selamat menyambut ramadhan

[quote name='Evilngenious' date='12 August 2010 - 03:04 PM' timestamp='1281596670' post='1044677']
salam

apasal umah mak aku akt kampung line telekom caj 26 tapi takleh call out
leh call no tempatan je
[/quote]

yer ker kasi no. phone aku tolong ko check kan pm or ym kat sini tkut ada org hmmm :137:

[quote name='arulsr' date='11 August 2010 - 07:05 PM' timestamp='1281524736' post='1044576']
Thanks bro..
servis pantas..update pun cepat..
[/quote]

bro ko punya aku buat sume so tunggu laa diorg aktiv kan .. ok

[size="4"]ok pengumuman kepada sesiapa perlukan servive kemasukkn talian bru , upgrade or masalah2 ape jer laaa leh kasitau melalui ym skrg aku jarang online dan dh bnyak forum aku join so ramai pelanggan yg harus aku stell kan.. harap mklum.. [/size][color="#FF0000"][/color]

service terbaik dari aku voda.. :153:

Hii bro ..nak tanya leh x upgrade dari 512kb ke 1mbps..citernya begini saya baru upgrade dari 384kb ( Pakej combo lame rm 60 ) ke intensif upgarde ( rm65 ) 4 month harge lame...stat bulan ke 5 baru kene caj rm65..skarang dah pindah umah baru,,so kelajuan 512 tu x puas hati..skang nak upgrade ke 1mbps..saya pergi ke TM point TTiwangsa dorang cakap xleh upgarde.kene cukup contract 2years..camne ni..da la x laju..kene tunggu 2taun pulak tu..leh tolong tengok kan ke..kot2 leh adjust...

kepada sesiapa yang ingin mendaftar
streamyx or upgrade streamyx or ingin memasang talian tetap baru
mahu daftar ke package student pun boleh...saya akn tolong kan..
boleh msg pm sy or email or ym kat [email protected]
sy boleh membntu anda untuk mempercepatkan urusan anda smua

[quote name='tisumuka' date='02 September 2010 - 06:23 AM' timestamp='1283379794' post='1046851']
Hii bro ..nak tanya leh x upgrade dari 512kb ke 1mbps..citernya begini saya baru upgrade dari 384kb ( Pakej combo lame rm 60 ) ke intensif upgarde ( rm65 ) 4 month harge lame...stat bulan ke 5 baru kene caj rm65..skarang dah pindah umah baru,,so kelajuan 512 tu x puas hati..skang nak upgrade ke 1mbps..saya pergi ke TM point TTiwangsa dorang cakap xleh upgarde.kene cukup contract 2years..camne ni..da la x laju..kene tunggu 2taun pulak tu..leh tolong tengok kan ke..kot2 leh adjust...
[/quote]

tisumuka == saya boleh buat...
nk tukar ke package mana?

nanti aku tanya abg aku bila dia apply... yg pake 1malaysia tu aarr... tu untuk rumah yg nie (rite now aku online pakai celcom bband). rumah lagi satu mmg streamyx under aku tu la dia nak pasang kat sini coz family kitorang kejap stay rumah nie.. kejap stay rumah satu lagi. hehe... rumah nie area luar bandar, about 30km dr bandaraya kuching... tapi yg surenya jiran sebelah rumah mmg pakai streamyx la... so mmg available streamyx la kat sini

oo...
mmg strezmyx ada r tuh kwsan tue...
sbb skrg pemasangan streamyx makan masa hmpir 1 bulan juga...

[quote name='tumpatown' date='13 September 2010 - 03:19 PM' timestamp='1284362378' post='1047711']
akn di hantar slepas streamyx berjaya d pasang..
kontraktor TM akn datang rumoh untuk pasang....

[b]Detail caj pemasangan talian tetap & streamyx[/b]

Caj pendafatarn line telefon baru ( home pakej )
1. Deposit RM 75 - akan dikembalikan ( masuk dalam bil bulan pertama)
2. Stamp duty RM 10 - ( Masuk dalam bil bulan pertama)...
3. Wiring telefon RM 30-50 - bayar cash dengan contractor yg datang pasang telefon
...4. Yuran process RM 50 - sekarang free

Caj pendafatarn line telefon baru ( business pakej )
1. Deposit RM 300 - akan dikembalikan ( masuk dalam bil bulan pertama)
2. Stamp duty RM 10 - ( Masuk dalam bil bulan pertama)
3. Wiring telefon RM 30-50 - bayar cash dengan contractor yg datang pasang telefon
4. Yuran process RM 50 - sekarang free

Caj pendafatarn streamyx
1. Activation RM 75 - Promition daftar streamyx sekarang percuma
2. Installation RM 88 - Promition daftar streamyx sekarang percuma
HANYA MEMBAYAR BILL UNTUK BULANAN STREAMYX SAHAJA

Kalau pendaftaran Talian Tetap + Streamyx
- Permulaan bill merangkumi RM10(deposit talian tetap) + RM10(Stamp duty) + harga package yg diambil= JUMLAH BILL PERTAMA

Daftar online Talian Tetap & Streamyx & Upgrade Streamyx pada Link di bawah
http://www.pliner.net/appfs/31b29ae/
[/quote]

mantap service bro skrg yea....

Ingin menjadi Agent???
Ingin bermula TANPA MODAL?
Ingin menjual perkhidmatan yang MEMANG SUDAH DIKENALI RAMAI?
Ingin turut serta di dalam salah sebuah SYARIKAT GERGASI di Malaysia yang telah pun mempunyai RANGKAIAN PERNIAGAAN SELURUH NEGARA?

Peluang menyertai sistem affiliate broadband Streamyx oleh Telekom Malaysia Berhad.

Komisyen LEBIH 200%!

Anda berpeluang membuat rangkaian perniagaan di mana setiap jualan dari rangkaian akan menjana pendapatan berterusan kepada anda.

Tak perlu bayar apa-apa... hanya masukkan sahaja email anda dan isi borang pendaftaran di
http://www.micropurple.com/online/business/join_us.asp?no=WMP19106

Peluang sebegini sememangnya sukar dicari, anda adalah antara yang bertuah menemui peluang perniagaan PERCUMA sehebat yang disediakan di Micropurple ini.

Daftar Streamyx, Upgrade Streamyx, Talian tetap kediaman/perniagaan, UniFi di
link di bawah..

pendaftaran akn dilakukan dalam 24 jam..

http://www.multimediainventoryandprovisioningsystem.yolasite.com/