Jump to content
Sign in to follow this  
fitri_yazid

Hospital Temerloh

Recommended Posts

waaaa.. kalu jadi bole la aku gi melancong ke Sabah + Sawarak sesekali..

hua hua hua....

berdoalah agar pembohongan kerana "riak" ku itu menjadi kenyataan...

fireeee... byyzzzz mampus kau fibix.... (kata2 PETABITE di dlm hati)

Huhu..mane lagik kuat ek..radio tuh ke?..sound effect tambahan?..cretttt

kat jamban pon ade radio?

sure layan time nak membuang  laugh.gif

hehehehe.. dah lari dari tajuk ni!!.. tongue.gif

pada pendapat aku, nak kata taraf dunia tu, kira setaraf la ngan hospital-hospital canggih dari segi paperless tuh.. tp specialty tu, sume org tau HKL is the best dan rujukan bagi sume hospital.. lagipun project paperless hospital tuh sume org dah tau kan selayang ngan putrajaya dah buat dulu.. mmg canggih, takyah byk dokumen.. mcm kiteorg physio ni, takyah nak mintak kt nurse mana bed ticket bla..bla.. bla.. tp still ade kekurangan nyer.. cuma bagi aku, senang ler nak baca aper report doktor sbb suma data ada dlm komp kan.. sume history patient, diagnose sume dah lengkap, takyah nak selak-selak bed ticket nak cari.. (paham-paham ler tulisan doktor camner tongue.gif ).. respect la kt kerajaan pahang ader inisiatif nak buat dulu hospital jenis ni.. dgr cerita unit fisioterapi dia pun canggih gak (unit nih selalu ader kt hospital-hospital besar jer)..

agipun project paperless hospital tuh sume org dah tau kan selayang ngan putrajaya dah buat dulu.. mmg canggih, takyah byk dokumen.. mcm kiteorg physio ni, takyah nak mintak kt nurse mana bed ticket bla..bla.. bla.. tp still ade kekurangan nyer.. cuma bagi aku, senang ler nak baca aper report doktor sbb suma data ada dlm komp kan.. sume history patient, diagnose sume dah lengkap, takyah nak selak-selak bed ticket nak cari.. (paham-paham ler tulisan doktor camner

phreak .. boleh bagi info tak pasal project paperleess hospital tu .. sbb aku ada jugak tau pasal project paperless tu sikit2.

yg aku tau, ada projek paperless hospital yg gagal. rm90 mil. buat 2 tahun. guna .net.

heheh.. aku ada tertengok dalam tv ari nie.. ada satu mesin yang boleh scan jantung dalam paparan 3d dan buat analisis sekali.. lupalak pengeluar dia sape.. mungkinkah alat ini akan diletakkan di hospital temerloh sekali?? Huhu.. bilerlah seremban nak maju.. dry.gif

Haa, aku ada citer terbaru tentang hospital tercanggih di malaysia nie, baru je semalam aku dapat cite ni dari akak aku yg pergi melawat anak murid dia masuk icu kat situ...

Memang gempak le kata dia, masa mula masuk kat runag lobi tuh, perkh, cam masuk hotel 5 bintang maa... kembang lubang idung aku sbg anak jati pahang bila dgr pujian camtuh... then time nak masuk bilik icu tu lak, mmg secure la, just 2 org je boleh masuk, siap pakai kot khas, dan selipar khas! Canggih tak? Tu blom tgk wayar yg berserabut kat tubuh budak tuh, ngan screen kiri kanannya, memang canggih...

TAPI... tgh dok sedih² melawat tuh, tetiba... ting ting ting ting [buat efek cam kat KLIA!] "Kepada encik ali bin abu [bukan nama sebenar], sila naik ke bilik pembedahan di tingkat 4 untuk menjalani pembedahan sekarang juga!"

Bayangkan, nurse kat dlm icu tu pun siap gelak lagi, akak aku yg melawat anak murid dia ni pun ikut tergelak jugak!!! Har! Har! Harzzz™! [tapi kontrol gelak le kan!] Hemm, dalam canggih² camtu, rupanya patient kena masuk bilik bedah sendiri ker?! Apa sudah kena agaknya yek dgn kecanggihan kat situ ek?! Aku masih tergelak sengsorang bila dgr cite ni, memang baru semalam aje kejadian ni... smile.gif

itu la gunanya speaker sampai kat dlm jamban pun ada! senang nak buat announce.

en.ali tu mungkin jalan2 kot sblm kena bedah? tak pun dia melarikan diri! ehehhe..

hua hua hua

Ali tu lari agaknya......

tapi x patut lah buat camtuh! ni akan mengganggu pesakit lain....

lg satu hospital punyalah canggih xkan xleh tolak pesakit ti naik lif masuk bilik bedah? hu hu hu

kes patient hilang nih... melarikan diri? hahahahahah:D

ali gi melabur kejap kut..

x kisah le ali tuh gi mane..yg aku tau..aku geram je nengok zer0Nehza nyer avatar nih..rasa nak cubit2 je...meh sini ko zer0Nehza..aku cubit ko..

Shian budak yg akak aku gi melawat tuh, kes dia heboh satu Mesia minggu nih! Apapun dah kena tangkap dah si pembuli tuh! Hampeh sungguh senior itu!!! Tapi lagi HAMPEH 'org' yg taknak 'buang' senior itu dari sekolah tuh!

Aku rasa pesakit tu nak kena bedah kat kuku tangan dia aje kot, kot² dia kena penyakit cagu kuku tangan!!! Hue! Hue! Hue! Tu pasal dia kena naik sendirik ajer!

Hua hua hua

Tak pasal2 glamer bodoh si pembuli tu!!!

Aku panas hati giler2 dgr berita tuh kt dlm TV!

Apa taknya sekolah lama aku!!!

Bangang punya persons!

Org suruh gi sekolah belajar, dia tibai anak org! amik kau masuk lokap

huhu..bangga koi jadik anak Temerloh...

baguslah Temerloh dah ada hospital sendiri..cam aku nih, tinggal kat Temerloh, tapi lahir kat Hospital Mentakab..aduh..sian mak aku mase tuh..

hahahah... koi pon mudak temerlohh... bangge betoi koi ngan adenye spetal tersebut... hehehe.. nt klu aku kawin.. pastu dpt anak .. pastuu leh aku transfer bini aku beranak kat spetai tercanggih tuee.. aku dengo cite dlm spital tue.. klu gune tandas x soh susah2 nak basuh.. sebab ade mesin yg tukang basuh kan korang punya ttttttuuuttttt.... hehehehe laugh.gif .. haaa.. cangih x.. canggih x... pepeon walaupon koi berbangga ngan spitl itu.. tp aku ttp anak trengganu kite... bakpe mung x ke lauk lagi wehhh... lorrr aku anok ghanu upenyee.... tp x kisah lee.. yg penting aku dibesokan kat temerlohh.. hohhhhohho.. gelok org kaye biggrin.gif

dah x tau nak tulis apa dah pasal sepital tuh..

sumer dah ditulis...

kelubi, tandas tuh pancutkan air jer kan..

bukan dia tolong sentalkan tut orang kan?

uik gile la kalo sampai nak tolong sentalkan sekali..mmg pemalas sungguh~ laugh.gif

uik gile la kalo sampai nak tolong sentalkan sekali..mmg pemalas sungguh~ laugh.gif

bkn kire malas daa.... tongue.gif tp mmg ade mesin jamban yg berfungsi untuk menyental korang punyaa ttutttttt... hehehe.... x tau la nie iedea sape.. hehe.. klu korang x caye g la cuba masuk dlm wat ICU.. mesti korang ade jumpe mesin sental tersebutt...

ohmy.gif .. canggih .. canggihh.. mmg canggih duhai temerloh ku.. mcm pakcik MAA kata la.. macam macam adaaaaaa!!!! biggrin.gif

Kau pernah gi ke kat hospital tu kelubi?

mmg canggih ker?

kalau camtuh aku bangga gak la sbgi org phg....

hua hua hua..... biggrin.gif