Jump to content
Sign in to follow this  
aczan

Ciss Printer Canon Yang 6 Dakwat

Recommended Posts

Sekarang ni aku guna printer canon yang ada 4 warna..dan guna ciss...Aku mahu beli printer canon yang ada 6 warna dan boleh buat ciss..aku tengok kat internet, model tu memang ada..tapi kat luar negara je..kat malaysia ni, ada ke kedai yang jual model ni?

biasanya model2 baru keluar CISS nya blm dikilangkan.
kena bagi sikit masa pada para pembuat CISS siapkan utk model berkenaan.

mcm dulu mula2 keluar canon ip3300, aku beli printer ni.
pusing seluruh lowyat pun takde ciss model ni, termasuk compatible ink.

lepas tu, compatible ink pun dijual, n tak lama lepas tu CISS pun dan available.

kalau model printer tu blm ada di pasaran Malaysia, maka CISS nya pun pasti takde lagi.
kecuali ko terer, kalau dakwat refill utk 6 cartridge tu ada, boleh jer modified CISS tu utk 6 catridge, beli 2 set CISS kosong.

dulu mula2 pada CISS, aku tak reti, takut nak pasang, beli printer siap CISS kat kedai je.
masa pakai canon ip3300, aku beli CISS kosong, pasang sendiri, senang je, asalkan tau basic mcm mana CISS berfungsi.

[quote name='sawi' date='16 March 2010 - 09:00 PM' timestamp='1268744432' post='1021824']
biasanya model2 baru keluar CISS nya blm dikilangkan.
kena bagi sikit masa pada para pembuat CISS siapkan utk model berkenaan.

mcm dulu mula2 keluar canon ip3300, aku beli printer ni.
pusing seluruh lowyat pun takde ciss model ni, termasuk compatible ink.

lepas tu, compatible ink pun dijual, n tak lama lepas tu CISS pun dan available.

kalau model printer tu blm ada di pasaran Malaysia, maka CISS nya pun pasti takde lagi.
kecuali ko terer, kalau dakwat refill utk 6 cartridge tu ada, boleh jer modified CISS tu utk 6 catridge, beli 2 set CISS kosong.

dulu mula2 pada CISS, aku tak reti, takut nak pasang, beli printer siap CISS kat kedai je.
masa pakai canon ip3300, aku beli CISS kosong, pasang sendiri, senang je, asalkan tau basic mcm mana CISS berfungsi.
[/quote]

Model 6 dakwat ni memang dah ada, tapi aku tanya tuan kedai tu, katanya..model ni tak boleh buat ciss!!! Tu aku tak berani nak buat sendiri ciss tu..takut tak menjadi...

[quote name='aczan' date='18 March 2010 - 12:46 PM' timestamp='1268887574' post='1022046']
Model 6 dakwat ni memang dah ada, tapi aku tanya tuan kedai tu, katanya..model ni tak boleh buat ciss!!! Tu aku tak berani nak buat sendiri ciss tu..takut tak menjadi...
[/quote]

ko tanya kedai printer yg ada jual CISS ke.
kalau kedai CISS kata model tu tak boleh, maknanya
1...mmg model tu tak boleh atas sebab2 tertentu
2...CISS utk model tu belum dikilangkan :)

CISS ni bergantung pada
-dakwat, kalau dapat buat 6 tank, tp stock dakwat takde jual, tak jalan jgk
-ciri2 keselamatan printer, mcm ip3300, cartridge ada cip, kalau buat CISS, kena cabut cip dr original cartridge pasang pada CISS cartridge.

mcm masa mula2 aku beli ip3300, pegi kedai supplier CISS paling besar kat lowyat (PineApple apa ntah nama kedai tu), bukan takat kedai tu bgtau CISS utk ip3300 takde, takboleh pasang, compatible ink pun takde@takleh guna kat ip3300

lps beberapa bulan, dh melambak compatible ink, dkt 1/2thn lps tu dah ada CISS.
cuma kena manual re attach cip dr original cartridge.

utk model printer ko yg 6 dakwat ni, kena sabar dulu kot, :D